vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

259 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, dkostas, ZoeM, bloodlessz, Jorge

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Το πιο πιθανό να μην έχει γίνει σωστή ομογενοποίηση της νικοτίνης με το υπόλοιπο υγρό. Στα μαγαζιά όταν ζητάει κάποιος να του το φτιάξουν προσθέτουν τη βάση και σου λένε 'ε κουνα το λίγο και είσαι έτοιμος'. Θέλουν ανάδευση αυτά τα υγρά για να γίνει σωστό 'σώμα' αλλιώς αλλού θα τρώς παραπάνω νικοτίνη και αλλού παραπάνω άρωμα.

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Επίσης χρειάζονται και χρόνο ωρίμανσης, κι ας τα λένε «κουνάς κι ατμίζεις». Μπορεί αυτή η αίσθηση να είναι από το άρωμα που δεν έχει δέσει με τα υπόλοιπα για να δώσει το τελικό του προφίλ.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Την αναλογία 70/30, να υποθέσω vg/pg την έχεις ξαναδοκιμάσει? 

Κάποιους τους ενοχλεί η pg άλλους η vg (ή και τίποτα).  

Θα συμφωνήσω πάντως με τα παιδιά, ότι ακόμα κι αν ανακατεύεις σκέτη βάση, μια-δυο επαναλήψεις χρειάζονται.

 Τα S&V συνηθίζω να τα ανακατεύω 2-3 ημέρες και τα ατμίζω στην εβδομάδα.

Τελικά οι εκπλήξεις έρχονται ακόμη και μετά από ένα χρόνο στό άτμισμα.Από την αρχή δεν τα πήγα καλά με τα τριμπεκοειδή και δεν πολυασχολήθηκα.Πρόσφατα ξαναδοκίμασα από ένα φίλο το ry69 και το smoke και μου άρεσαν,οπότε αγορασα για αλλαγή.Το RY69 μου έφερνε βήχα και πιθανολόγησα ότι λόγω της ιδιαιτερότητας του  (έχει διαλυμένο το άρωμα σε vg και νερό αντί για pg) έβγαινε στο μιξάρισμα παραπάνω η pg και με ενοχλούσε.Όμως το smoke έγινε με ξεκάθαρο 60/40 vg-pg.Τα ίδια.Ερεθισμός στην τραχεία και βήχας.Προφανώς κάποιο από τα κοινά τους αρώματα(πιθανόν η υψηλή πιραζίνη) να με ενοχλεί.Έκανα δύο μέρες ΝΕΤ και σκέτη βάση για να το δοκιμάσω και δεν είχα κανένα πρόβλημα.Σήμερα επανήλθα με smoke και ξανά επανήλθε ο βήχας.Τυχερός ο φίλος που θα έχει δύο φρέσκα 60μελάκια για να ατμίζει.

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
καλησπέρα, την έχω ξανά δοκιμάσει από φίλο μου την αναλογια αυτή και δεν είχα πρόβλημα (απλός ο φίλος μου χρησιμοποιεί άλλη pg-vg απότι το μαγαζί που πήγα).. 4 μέρες το αφησα και έφτιαξα αυτοσχέδιο με ανεμιστηράκι pc + ποτήρι για να τα ανακατεύω..

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Δεν χρειάζεται ειδικές πατέντες, ούτε θα ομογενοποιηθεί γρηγορότερα με αυτές. Καλό κούνημα θέλει μόνο (φραπέδιασμα) και αναμονή. Αν είναι φρούτα θέλει 2-3 μέρες, αν είναι ζύμη θέλει 10-15 μέρες, αν είναι καπνικό θέλει μήνα. Αυτό για να γίνει τέλειο. Αλλά μπορεί να ατμιστεί και νωρίτερα, απλώς δεν θα είναι τόσο καλό.

Στο κατάστημα το δοκίμασες το υγρό; Έχεις μια εικόνα πώς θα έπρεπε να είναι στο περίπου;

Αν συνεχίζει να σε ενοχλεί, μπορεί να φταίει κάποιο συστατικό (όπως αναφέρθηκε παραπάνω, δεν τα πάμε όλοι καλά με όλα τα αρώματα), μπορεί να ατμίζεις σε υψηλά watt (τα υγρά αποδίδουν διαφορετικά μέσα στο εύρος της αντίστασης) ή μπορεί να σου το έχουν φτιάξει και λάθος. Δεν το αποκλείουμε. Αν μπορείς, δώσε να το δοκιμάσει κάποιος που το έχει ατμίσει ξανά. 

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
καλησπέρα, την έχω ξανά δοκιμάσει από φίλο μου την αναλογια αυτή και δεν είχα πρόβλημα (απλός ο φίλος μου χρησιμοποιεί άλλη pg-vg απότι το μαγαζί που πήγα).. 4 μέρες το αφησα και έφτιαξα αυτοσχέδιο με ανεμιστηράκι pc + ποτήρι για να τα ανακατεύω..
καλο ανακατεμα, φραπεδιασμα σε δοχειο που να αφηνει χωρο για ανακατεμα.
ασε το μετα μια δυο ωρες ανοιχτο, να ηρεμισει-ξεθολωσει.
κανε παλι ενα δευτερο καλο φραπεδιασμα, αστο παλι ανοιχτο να ηρεμισει, κ ξεκινα να το ατμιζεις.

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
1-2 ώρες ανοιχτο? δεν χάνει έτσι άρωμα?
(δεν ξέρω γιαυτο ρωτάω..)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
δεν προλαβαινει να χασει. (μια ωρα αστο. να καθαρισει απο φυσαλίδες) 

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Την αναλογία 70/30, να υποθέσω vg/pg την έχεις ξαναδοκιμάσει?

Κάποιους τους ενοχλεί η pg άλλους η vg (ή και τίποτα).  

Θα συμφωνήσω πάντως με τα παιδιά, ότι ακόμα κι αν ανακατεύεις σκέτη βάση, μια-δυο επαναλήψεις χρειάζονται.

 Τα S&V συνηθίζω να τα ανακατεύω 2-3 ημέρες και τα ατμίζω στην εβδομάδα.
τελικά το πήγα σε ένα φίλο μου το υγρό , αυτός φτιάχνει δικά του υγρά .. η απάντηση του ήταν "ότι είναι ποιο αραιό και από το νερό" και ότι το έκανε 70 pg και 30 vg...

Αποσυνδεδεμένος pakitis

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Σας έχει τύχει υγρό σε συνδυασμό με καφέ (όχι άρωμα, αυτόν που πίνουμε) να σας κολλάει στα δόντια;

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
έχω μια απορία... σας έχει τύχει μετά από "ατμισμα" μηδενικού υγρού να νιώσετε μια αδιαθεσία και υπνηλία έκανα 8ml στα 11watt σε ναυτίλο με 1.8 καπνικό υγρό golden margy από nobacco... το είχα πιπίλα μου άρεσε παρα πολύ.. και μετά έκανα 7ml odin 101...  με αντίσταση 0.18 σε  vaporesso cascade...  πινει πολυ το ατιμο...


Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
μετά από πολλές εξέτασης και πολύ ψάξιμο για κάποιες ζαλάδες που είχα συνεχώς οποτε ατμιζα ακομα και 3MG με 4-5 τζουρες μεσα σε 2 λεπτα την ακουγα για κανα 10λεπτο... χαλια μαυρα..   πήγα και σε αλλεργιολόγο να δω αν με πειράζει κάτι.. και μαντέψτε.... έχω αλλεργία στην νικοτίνη.....  :)) 





Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Επομένως να πας σε Μηδενική και είσαι οκ. Έχουμε όμως και την εγκύκλιο...……….. ;) 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog

Μήπως σε πειράζει ο ατμοσφαιρικός αέρας; Μήπως να σταματήσεις να αναπνέεις για λίγο καιρό;  :laugh1:


ΥΓ. Το φόρουμ είναι στον αυτόματο και πάει κατευθείαν για τα βράχια!  

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 184 13650 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:10
από Christos Z
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 145 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135852 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084326 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34995 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114746 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR