vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

227 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, camber

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Μιχάλη, ένα μόνο θα προσθέσω: η επίκληση αυθεντίας, δεν αποτελεί επιχείρημα.

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
όπα όπα... έχασα επεισόδια...!! δεν μπαίνω συχνά γιατί δουλεύω... μιλάω σοβαρά για τον γιατρό.. και εμενα μου φάνηκε αστείο να σας πω την αλήθεια...! αλλα πλέον ρε παιδιά ας το παραδεχτούμε έχει γίνει μόδα να "ατμιζουμε" σε πολλά watt και να κάνουμε ντουμάνια... εξάλλου η τεχνολογία έχει προχωρήσει σε σχέση με το 2006 που "ατμιζαμε" με κάτι Εgo που αυτά ούτε ατμό δεν βγάζανε... ο γιατρός για να μην παρεξηγηθώ είναι λίγο τρελός με το "ατμισμα" και το πιο περίεργο είναι ότι ο συγκεκριμένος γιατρός το κάνει μονο για την πλακα του και μηδενική νικοτίνη... σε καμια περίπτωση δεν "τρολλαρω" δεν έχω κανένα σκοπό να το κάνω αυτό... άλλη γιατροί θα πούνε το αντίθετο... επίσης όπως ξέρουμε μερικές μελέτες είναι πιο ασφαλές από το να καπνίζεις η να κανεις ναργιλέ...

δεν θα πω σε καμια περίπτωση κάντε 50ml.. το μέγιστο όριο θεωρητικά είναι 10-15ml την ημερα...!

δεν γνωρίζουμε πλήρως ακόμα τι επίπτωσης θα έχει μακροχρόνια στην υγεία... αλλα σίγουρα δεν είναι καρκινογόνα τα αρώματα που χρησιμοποιούνε γιατί έχουνε γίνει μελέτες...!

προσωπικά εγώ ατμίζω παρα πολλά ml έτσι για την φάση... επειδή φτιάχνω δικά μου DIY υγρά με πιστοποιημένα αρώματα φτιάχνω λίτρα και έχω πολλά να ατμίζω και ξεπερνάω κάποιες φορες τα όρια... μπορεί αυτό να το κάνω για 1 εβδομάδα συνεχόμενα όταν σταματάω να κάνω λήψη ιατρικής κάνναβης με vaporizer... γιατί κάποιες φορες χρειάζεται διακόψει λήψης της της cbd/thc μέχρι να κάνω ξανά restart την θεραπεία μου...! εννοείτε με συμβουλή γιατρού χρησιμοποιώ φαρμακευτική κάνναβη επειδή έχω ιστορικό με θυροειδή και μου κάνει μυοκλονικούς σπασμούς και γενικά έχω αρκετά προβλήματα και με έχει βοηθήσει πολύ η κάνναβη σε αυτή την περίπτωση.. εκτος από vaporizer έχω και 3 nautilus mini στους οποιους φτιάχνω δικά μου λαδάκια με CBD  και για γεύση πρόσθετο φυσικά αρώματα γνωστά ως  τερπένια που βγαίνουνε από το φυτό της κάνναβης...!

ας ηρεμήσουμε λοιπόν  εδώ είμαστε μια κοινότητα που θα πούμε ελευθερα την γνώμη μας και ότι μας απασχολεί... πάνω στο θέμα του ηλεκτρονικού τσιγάρου... εξάλλου γιαυτο δεν είναι τα forum? συζήτηση κάνουμε... αν σας φάνηκε για troll αυτό με το θέμα του γιατρού ειλικρινά δεν είναι... ότι μου είπε σας λέω... άλλη πνευμονολόγοι δεν θα έχουνε όμως την ίδια άποψη...!   :)

Σας τρολάρει 3 μέρες, κι εσείς απαντάτε στα σοβαρά.  ::)
μάλιστα... το ότι λέω πράγματα που ισχύουνε για μένα δηλαδή δεν ισχύει έτσι? 
δεν ξέρω αν φταίει ο τρόπος που τα λέω... αλλα γενικά σε όλα τα πράγματα που έχω πει σε διαβεβαιώνω ότι δεν "τρολλαρο"..
φιλικά 
Mr.R0bot :)

συγχώνευση συνεχόμενων 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2018, 18:37 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
μπορεί αυτό να το κάνω για 1 εβδομάδα συνεχόμενα όταν σταματάω να κάνω λήψη ιατρικής κάνναβης με vaporizer... γιατί κάποιες φορες χρειάζεται διακόψει λήψης της της cbd/thc μέχρι να κάνω ξανά restart την θεραπεία μου...! 
Πες το ντε...!

(και δώσε και λεπτομέρειες π.χ. ποιο vaporizer, ποιος γιατρός κλπ.) ;D

Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
[justify]Ο όρος ρομποτική χρησιμοποιήθηκε από τον Asimov ως σύμβολο της επιστήμης που είναι αφιερωμένη στη μελέτη των ρομπότ και διέπονται από τους παρακάτω τρεις βασικούς νόμους:[/justify]
ΠΡΩΤΟΣ ΝΟΜΟΣ
«Ένα ρομπότ δεν μπορεί να βλάψει άνθρωπο ή αδρανώντας να επιτρέψει να βλαφθεί άνθρωπος»

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΝΟΜΟΣ
«Ένα ρομπότ πρέπει να υπακούει στις διαταγές των ανθρώπων, εκτός και αν αυτές οι διαταγές έρχονται σε αντίθεση με τον πρώτο νόμο»

ΤΡΙΤΟΣ ΝΟΜΟΣ
«Ένα ρομπότ πρέπει να προστατεύει την ύπαρξή του, εφόσον οι ενέργειές του για να προστατευθεί δεν έρχονται σε αντίθεση με τον 1ο και 2ο νόμο»
Δυστυχώς, ο Asimov ήταν ρομαντικός:
" ..... In August, experts from a range of countries met at the UN headquarters in Geneva to discuss ways to define and deal with computer-controlled weapons. The European Parliament has passed a resolution calling for an international ban on killer robots. ..... But some countries - including Israel, Russia, South Korea and the US - opposed new measures at the August meeting, saying that they wanted to explore potential "advantages" from autonomous weapons systems."

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Πες το ντε...!

(και δώσε και λεπτομέρειες π.χ. ποιο vaporizer, ποιος γιατρός κλπ.) ;D
χαχα.. από vaporizer έχω τα παρακάτω
1) Boundless CFV
2)Puffco Προ 2
3)fenix mini
4)Greenlightvapes E-Nail Electric
5) VAPCAP M
τώρα όνομα του γιατρού δημοσια καταλαβαίνεις ότι δεν μπορώ να δώσω αν θέλεις να μάθεις μπορείς να μου στείλεις pm... και μετά να έρθεις μια επίσκεψη στο montreal όπου θα βρείς και τον γιατρό εδώ.. :P

φιλικα
Mr.R0bot

Αποσυνδεδεμένος mpogdanis1989

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα και απο εμενα παιδες.Εχει παρατηρησει κανεις πρισμενη τη σταφυλή του λαιμου του ελαχιστα η οποιδηποτε ερεθισμο σε εκεινη τη περιοχη λογω του η.τ?? Το ειχα παθει πριν το καλοκαιρι ξανα και μια ΩΡΛ μου ειπε να κοψω το ηλεκτρονικο και εγω δυστυχως την ακουσα...Πλεον επειδη το ειχα παθει και με κ.τ αυτο το πραγμα αλλα σε μικροτερο βαθμο αποφασισα οτι δε φταιει και τοσο το η.τ και εδω και περιπου 1 μηνα ξεκινησα παλι η.τ και πλεον βλεπω οτι με ταλαιπωρει ο λαιμος εδω και 3-4 μερες....Τα υγρα που κανω ειναι 70-30 η 80-20 vg και ατμιζω ειτε ετοιμα με 12 νικοτινη σε mtl ατμοποιητες ειτε 3-6mg νικοτινη σε rta rda 

Αποσυνδεδεμένος nikosxatz

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Αφού σε ενοχλεί και το τσιγάρο, μπορεί να είναι η νικοτίνη που σε ενοχλεί. Δοκίμασε να την ρίξεις λίγο. Άλλη πιθανότητα είναι να σε ενοχλεί η pg. Κάνε μία-μία τις δοκιμές. Φυσικά ο γιατρός έχει την τελευταία λέξη. Να του αναφέρεις όμως ότι ίδιος ερεθισμός προκαλείται και από το τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Καλησπερα και απο εμενα παιδες.Εχει παρατηρησει κανεις πρισμενη τη σταφυλή του λαιμου του ελαχιστα η οποιδηποτε ερεθισμο σε εκεινη τη περιοχη λογω του η.τ?? Το ειχα παθει πριν το καλοκαιρι ξανα και μια ΩΡΛ μου ειπε να κοψω το ηλεκτρονικο και εγω δυστυχως την ακουσα...Πλεον επειδη το ειχα παθει και με κ.τ αυτο το πραγμα αλλα σε μικροτερο βαθμο αποφασισα οτι δε φταιει και τοσο το η.τ και εδω και περιπου 1 μηνα ξεκινησα παλι η.τ και πλεον βλεπω οτι με ταλαιπωρει ο λαιμος εδω και 3-4 μερες....Τα υγρα που κανω ειναι 70-30 η 80-20 vg και ατμιζω ειτε ετοιμα με 12 νικοτινη σε mtl ατμοποιητες ειτε 3-6mg νικοτινη σε rta rda
καλησπέρα ποσα χρονια είσαι καπνιστής? το πρόβλημα δεν νομίζω να οφείλεται τόσο στο ηλεκτρονικό... θα έχει να κάνει με την νικοτίνη...

θα πρότεινα να πάρεις και μια άλλη γνώμη και από άλλο γιατρό...

Αποσυνδεδεμένος mpogdanis1989

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
καπνιζα μια 10ετια σιγουρα και εδω και σχεδον 3 χρονια ειμαι ατμιστης-καπνιστης(περιστασιακα) αλλα πλεον μονο η.τ κανω

Η πρωτη αποπειρα που ειχα κανει με το ηλεκτρονικο ηταν πριν 3 χρονια που εκανα αποκλειστικα πνευμονικες με 3 νικοτινη και δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα.Στη πορεια ομως επειδη δε με καλυπτε αρχιζα και τις τσιγαρισιες με μεγαλυτερη νικοτινη αλλα αυτο με το λαιμο το πρωτοπρατηρησα πριν το καλοκαιρι που ηταν αρκετα εντονο και συνοδευοταν και με αλλεργια που ποτε δεν είχα και διακοψα το η.τ πιστευοντας οτι αυτο εφταιγε για αλλεργιες και δυσπνοιες καμια φορα που στη ζωη μου δεν ειχα ποτε θεματα με αλλεργια.Σε δυο γιατρους που πηγα και οι 2 με ειπαν οτι εφταιγε το η.τ και κυριως τα αρωματα.Το γυρισα επειτα στο τσιγαρο αλλα μετα απο 3 μηνες και αφου με επιανε το ιδιο πραγμα με το κανονικο τσιγαρο υπεθεσα οτι κακως απομακρυνθηκα απο το ηλεκτρονικο και εχει 1 μηνα που το ξαναεπιασα αλλα παλι με πεδευει ο λαιμος με πιο συχνα συμπτωματα απο οτι πριν...Αυτο το ιστορικο μου χαχα

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 17, 2018, 14:11 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Συχνός βήχας μετά την παύση του κανονικού τσιγάρου είναι φυσιολογικός. Καθαρίζει η πίσσα... Αν είναι τέτοια η περίπτωσή σου, μην αποθαρύνεσαι. 

Αποσυνδεδεμένος mpogdanis1989

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Καθολου βηχα δεν εχω...

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
τα υγρα ετοιμα ή μη, με πολυ αρωμα, εφερναν βηχα κ σε εμενα.
πιθανο ειναι λοιπον να φταιει το πολυ αρωμα... αλλα εσυ δεν εχεις βηχα οπως λες..
τωρα τι ακριβως σου δημιουργει στο λαιμο, δεν μπορω να ξερω.
δοκιμασε υγρα με λιγοτερη νικοτινη, κανε μικροτερες κοφτες τζουρες, πινε πολυ νερο, κ το βλεπεις πως θα τσουλησει.

Καλησπέρα, 

Έχει αναφερθεί πουθενά αν υπάρχει κάποια επικινδυνότητα στο να κάνει κάποιος υγρό με μέντα? Δοκίμασα το Nobacco Temptation και έπαθα πλάκα. Παρεμπιπτόντως είναι και η πρώτη φορά που δοκιμάζω μέντα. Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί κάτι για αυτό το θέμα, έψαξα στο φόρουμ αλλά δεν βρήκα κάτι που να μου απαντάει αυτό το ερώτημα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Νομίζω ότι η τόση αφθονία υγρών με μενθόλη δεν θα υπήρχε αν είχε αναφερθεί κάτι βλαπτικό στο συγκεκριμένο προφίλ...

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα, εγώ παίρνω έτοιμα υγρά αυτή τι φορα είπα να πάρω να δοκιμάσω Shake and vape (2 διαφορετικές εταιρίες) και είπα στο μαγαζί από όπου τα πήρα να είναι 70/30 με 2 νικοτίνη.. (εγώ κάνω 3 νικοτίνη συνήθως) το θέμα είναι πως όταν τραβάω τζούρα (και στα 2 υγρά που αγόρασα) μετά νιώθω ένα σαν ψιλό κάψιμο στο λαιμό αυτό που οφείλεται? στη πολύ νικοτίνη η κάτι άλλο?
Ευχαριστω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084272 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34975 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 112 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476610 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114731 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos