vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

222 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Ηρακλης, Jorge, gstamatos, Ducati.Jimakos, bujinkan, giorgos1999

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
τα εκοψα εντελως και τα 2 τσιγαρα που εκανα το τελευταιο 4 μηνο,μονο ηλεκτρονικο κανω πλεον...
ειναι ποιο ευκολο να κανεις μονο ατμισμα απο το να κανεις 2 τσιγαρα την μερα και ατμισμα,δεν ειναι η σκεψη στο τσιγαρο πλεον.
και καπνιστης οταν ημουν ετσι μανιακα καπνιζα 2 πακετα(μινιμουμ) την μερα 100αρια τσιγαρα μεχρι που εφραξα τους πνευμονες στα 37

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2018, 01:25 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
κανω nautilus aspire στα 9wat,xωρις καποιο αρωμα :hmmm:
Πως τα καταφέρνεις και καταναλώνεις 15ml τη μέρα; Ακόμα και 10 πολύ θα ήταν, τα 15 τα βρίσκω ανέφικτα.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
κανω nautilus aspire στα 9wat
 Ρε θεουλη respect, με τον μιζερο Ναυτιλακο πιανεις τα 15μλ!!! 
 Αν το vaping γινει Ολυμπιακο αθλημα,θα σου δωσουμε εναν πνευμονικο να μας φερεις το χρυσο! Για την Ελλαδα ρε γμτ.

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
ειμαι λαιμαργος ;D
τιποτα δεν μου φτανει....σοβαρα,εγω δεν εκανα μεταγραφη στο ατμισμα λογω οικονικων....επαθα αποφραξη στους πνευμονες...
η αποφραξη δεν ειναι τοσο χαριτομενη οπως ακουγεται η διαβαζεται....συνοδευεται με τσουξιμο πολυ ενοχλητικο και κυριως φοβο οτι κατι δεν παει καλα,οτι αν συνεχισεις πεθαινεις.
επεφτα για υπνο και δεν μπορουσα να κοιμηθω απο το τσουξιμο...μεσα σε αυτα και ο φοβος.
απο την μια λεω καλυτερα που το επαθα στα 37 γιατι το σωμα ακομα μπορει και αναπλαθει κατεστραμενα κυταρα,αποβαλει πισα,στα 60 δεν ξερω αν μπορει

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Κοιτα αν κοψεις το καπνισμα λιγο μετα τα 30 σε 5 χρονια εισαι παρθενα.
 Τωρα που δεν καπνιζεις και μονο ατμιζεις,βελτιωθηκε η κατασταση;

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Κοιτα αν κοψεις το καπνισμα λιγο μετα τα 30 σε 5 χρονια εισαι παρθενα.
 Τωρα που δεν καπνιζεις και μονο ατμιζεις,βελτιωθηκε η κατασταση;
οσφηση τριπλασια και μαλιστα παρατηρω οτι εχω πολυ καλυτερη οσφηση και απο τους μη καπνιστες.
το τσουξιμο στους πνευμονες εφυγε απο την δευτερη εβδομαδα διακοπης του καπνισματος.
σταματησα να ξυπναω απο δυσπνοια.
σταματησα να ροχαλιζω.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Σωτήριε, μην μπαίνεις & συ στο τριπάκι "ενα λέβελ πάνω η γεύση", "95% λιγότερο επικίνδυνο", "3πλάσια όσφρηση".... :hmmm: 

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
οσφηση τριπλασια και μαλιστα παρατηρω οτι εχω πολυ καλυτερη οσφηση και απο τους μη καπνιστες.
το τσουξιμο στους πνευμονες εφυγε απο την δευτερη εβδομαδα διακοπης του καπνισματος.
σταματησα να ξυπναω απο δυσπνοια.
σταματησα να ροχαλιζω.
 Εσυ φιλος μπορεις λογο καταστασης να δεις απο πρωτο χερι την σχεση καπνισματος-ατμισματος με χ.α.π. 
 Αν ο πνευμονολογος δει καποια μεγαλη διαφορα,να μας το πεις.

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
πριν 4 χρονια που πηγα καρδιολογο για υπερταση με ειχε κανει υπερηχο και μου ειπε οτι αν δεν το ελατωσω σε 4 χρονια θα παθω αποφραξη,μετα απο 4 χρονια επαθα αποφραξη :thumpup:
περα απο το τσουξιμο το καταλαβα οταν εκανα εντονη γυμναστικη οτι ο αριστερος πνευμονας ηταν βουλωμενος ο μισος,στο λαχανιασμα καταλαβαινα και σε ποια σημεια περνουσε ο αερας.
μεχρι στιγμης βλεπω οτι η μεταγραφη στο ατμισμα εχει τα ιδια αποτελεσματα με την διακοπη του καπνισματος.
τωρα δεν ξερω κατα ποσο ειναι βλαβερα τα 15ml που ατμιζω,ειμαι νεος στο σπορ.
ζοριστηκα τρελά τις πρωτες 2 εβδομαδες με την μεταγραφη,(στερηση τσιγαρου)αλλα περναει με τον καιρο

Αποσυνδεδεμένος opel007

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
ποση νικοτινη κανεις φιλε μου; 15 μλ την μερα;; Το εχεις πιπιλα ή εχεις πνευμονικο;
Προσωπικα δεν ζοριστηκα καθολου στην μεταβαση..και καπνιζα πολυ..

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 723
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
οσφηση τριπλασια και μαλιστα παρατηρω οτι εχω πολυ καλυτερη οσφηση και απο τους μη καπνιστες.
το τσουξιμο στους πνευμονες εφυγε απο την δευτερη εβδομαδα διακοπης του καπνισματος.
σταματησα να ξυπναω απο δυσπνοια.
σταματησα να ροχαλιζω.
Αυτό το τελευταίο πως το κατάφερες;;
Γιατί εμένα κάθε πρωί με κράζει ο γείτονας οτι του πέφτουν σοβάδες ολο το βράδυ στο κεφάλι! :yes: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
ποση νικοτινη κανεις φιλε μου; 15 μλ την μερα;; Το εχεις πιπιλα ή εχεις πνευμονικο;
Προσωπικα δεν ζοριστηκα καθολου στην μεταβαση..και καπνιζα πολυ..
6 νικοτινη,πιπιλα,μονο τσιγαρισιες μου αρεσουν,αν ηξερα στην μεταγραφη για τους τσιγαρισιους ατμοποιητες θα ηταν ποιο ευκολο,αλλα εμπλεξα με λαθος (για τα δικα μου γουστα) συσκευες και ατμοποιητες απο την απειρια μου.

Αποσυνδεδεμένος opel007

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
στην απειρια μας ολη καναμε λαθη..
Το θεμα ειναι να πεσεις σε καλο πωλητη οταν πας για την πρωτη σου αγορα ..
Να θελει οντως να σε βοηθησει και οχι απλα να σε ξεπεταξει και να πουλησει...
6 νικοτινη, τσιγαρισιο και κανεις 15μλ;; πρεπει να το εχεις μονιμα στο στομα δλδ :))

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
πριν 4 χρονια που πηγα καρδιολογο για υπερταση με ειχε κανει υπερηχο και μου ειπε οτι αν δεν το ελατωσω σε 4 χρονια θα παθω αποφραξη,μετα απο 4 χρονια επαθα αποφραξη :thumpup:
περα απο το τσουξιμο το καταλαβα οταν εκανα εντονη γυμναστικη οτι ο αριστερος πνευμονας ηταν βουλωμενος ο μισος,στο λαχανιασμα καταλαβαινα και σε ποια σημεια περνουσε ο αερας.
μεχρι στιγμης βλεπω οτι η μεταγραφη στο ατμισμα εχει τα ιδια αποτελεσματα με την διακοπη του καπνισματος.
τωρα δεν ξερω κατα ποσο ειναι βλαβερα τα 15ml που ατμιζω,ειμαι νεος στο σπορ.
ζοριστηκα τρελά τις πρωτες 2 εβδομαδες με την μεταγραφη,(στερηση τσιγαρου)αλλα περναει με τον καιρο
  Η υψηλη πιεση,πιθανον να ειχε συναρτηση και με το καπνισμα. Ειδες καποια μειωση της πιεσης σου ως ατμιστης;
 Γενικα μην αγχωνεσαι και πολυ. Το θετικο ειναι πως στα 37 σου,οσο ακροτητες και να εχεις κανει,ο οργανισμος ειναι ακομα αρκετα νεος ωστε να κανει restart μετα απο κανα χρονο,καλης ζωης.

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Η υψηλη πιεση εχει σιγουρα σχεση με το καπνισμα λογω της νικοτινης που συστελλει τα αγγεια. Επειδη ομως χρησιμοποιεις νικοτινη και στο ατμισμα ισως θα ηταν καλυτερο να μειωσεις σιγα σιγα την νικοτινη σου η την ποσοτητα υγρου που καταναλωνεις η και τα 2. Το πιο ευκολο απο τα 3 ειναι το πρωτο (ποσοστο νικοτινης). Στην αρχη θα σου φανει δυσκολο αλλα με λιγη θεληση συνηθιζεις. Εγω ειχα ξεκινησει απο 12mg και τωρα ειμαι στα 3mg με την ιδια καταναλωση υγρου (5-10ml ημερησιως σε dripper πλεον)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084122 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34867 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 74 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9418 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476297 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114639 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos