vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

152 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Milarepa, treloneritis, pelegrin07, Jorge

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Υστερα απο περιπου 10-15 μερες με τον nautilus2 τα πραγματα εχουν στρωσει κατα πολυ.... πλεον οι ενοχλησεις ειναι ελαχιστες εως καθολου... :)
Τελικα αιτια για ολο αυτο ηταν μαλλον ο ....melo και τα 35-40 W :confused1: ....μαλλον δεν τα σηκωνω.... 

Ο melo βεβαια και γενικα οι πνευμονικες μου αρεσαν περισσοτερο.....αλλα πρεπει να συμβιβαστω με τα νεα δεδομενα ...ισως και να ανεβασω την νικοτινη απο 4 σε 6

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
[member=21928]nikosgia[/member]

Θυμάσαι ποιές αντιστάσεις χρησιμοποιούσες στον melo?

Κοίτα ίσως και για επισκευάσιμο ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
[member=15018]GRat[/member]
Ειχα χρησιμοποιησει πολλες:  Aυτες που ειχε μεσα ο melo 4 ....την 0,3 και την 0,5 της eleaf ,  καποιες αλλες της aspire (μια που επαιζε στα 35-40W & αλλη στα  40-45W )  oπως επισης ειχα δοκιμασει και μια κεραμικη της  vaporesso ....
Με ολες ομως ειχα το ιδιο αποτελεσμα.... :(

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Ξεκίνησε ο ξάδερφος μου με τον melo 4 και μου έλεγε τα ίδια που έλεγες και εσύ για ξηροστομία  :laugh1: . 

Τις 0,5Ω χρησιμοποιούσε αλλά τελικά βαρέθηκε και πήρε έναν cleito και του πέρασε. 

ΤΙ φάση..  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Αυτο και αν ειναι παραξενο.... τι διαολο ο  ατμο εφταιγε δηλαδη?.... :confused1:
Μακαρι να ειχα την υπομονη να τον δοκιμασω για να δω ....αλλα υστερα απο αυτα που τραβηξα δεν με βλεπω....τουλαχιστον συντομα  ;)

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ξέρω τον είχε αφήσει και στην Πάτρα οπότε ούτε να τον δω ο ίδιος δεν μπόρεσα.

Κοίτα για κανέναν άλλο πνευμονικό, υπάρχουν αρκετοί, με τον cleito πάντως ήταν full ευχαριστημένος, όταν ξαναπάς για υγρά ζήτα να τον δοκιμάσεις.

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
τωρα τελευταια με ποιανει βηχας απο το ατμισμα,οχι συχνα,αλλα με ενοχλει οταν με ποιανει την ωρα που παω να κοιμηθω.
βεβαια το παρακανω σε ποσοτητα,αν και δεν το μετραω πρεπει να ειμαι στα 15ml την μερα

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
κατεβασε. ποσοτητα.

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
δυσκολο,εχει αρχισει να μου αρεσει.
ειχα 4 μηνες ατμιστης κανοντας 2 κανονικα τσιγαρα την μερα,τα εκοψα και αυτα,τελικα οσο καπνιζω τοσο το τραβαει το μυαλο,ηταν η σκεψη ποτε θα περασει το 12ωρο να κανω το τσιγαρο μου.
ποιο ευκολο να μην κανω κανενα,αλλα το εριξα σε ποσοτητα,κανω μονο 7% νικοτινη

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 17, 2018, 23:29 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
 :lipssealed:.............

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
15ml me 7αρα νικοτινη δεν τα λες και λιγα.... Ισως να το μειωνες λιγακι για μια μερα  στα 12 πχ , για να δεις πως θα παει.... μπορει βεβαια να ευθυνεται και η πολυ pg ... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Να πώ και εγώ ότι 15Χ7 = 105 mg Νικοτίνης αυτό κατα τη γνώμη μου να μειώσεις κατ' αρχάς π.χ. να πέσεις στα 80 mg και αν δεν δείς διαφορά τότε κατα την άποψη μου πρώτα άλλαξε βάση, αν τίποτα μετά άλλαξε ποσοστό pg/vg ξεκινώντας από τη μείωση pg . 

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
βεβαια το παρακανω σε ποσοτητα,αν και δεν το μετραω πρεπει να ειμαι στα 15ml την μερα
Κανένα smok tfvκάτι στα 75+ watt να υποθέσω;

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
κανω nautilus aspire στα 9wat,xωρις καποιο αρωμα :hmmm:
νομιζω οτι τελικα ειναι οτι ποιο κοντινο σε τσιγαρο,απο οσα εχω δοκιμασει τουλαχιστον

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Κόψε εντελώς το τσιγάρο. Δεν προσφέρεις τίποτα στον εαυτό σου αν κάνεις και τα δύο μαζί. Ξέρω, είναι δύσκολο, αλλά είναι πραγματικά μια σκέψη. Κυρίως αφού έχεις το υποκατάστατο.
Νικοτίνη θα βάλεις όση ζητάει ο οργανισμός σου. Εκεί δηλαδή που σου δίνει το χτύπημα χωρίς να σε ενοχλεί στον λαιμό. Αλλιώς θα ατμίζεις περισσότερο. Οπότε στο τέλος της μέρας την ίδια νικοτίνη θα έχεις πάρει, είτε με 5ml είτε με 15.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 184 13687 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:10
από Christos Z
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 171 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135868 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35011 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9541 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476937 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114751 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 932 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271285 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR