vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

238 επισκέπτες, 9 χρήστες
teo77, bujinkan, manoslykos, Milarepa, tibolaso, Alexander20, Buliwyf, Lazy Dog, lounik

Twitter

eLeaf Lemo 3

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
eLeaf Lemo 3
« στις: Ιουλίου 29, 2016, 18:40 »
Με το που ειχα δει οτι ανακοινωθηκε ο Lemo 3, ενθουσιαστηκα! Επειδη ο Lemo 2 ηταν ο πρωτος μου επισκευασιμος, επρεπε να τιμησω και τον 3 οπωσδηποτε! Ετσι λοιπον, με το που ηταν διαθεσιμος τον πηρα αμεσως.

Μερικα απο τα χαρακτηριστικα του:
  • Υψος: 62mm
  • Διαμετρος: 23mm
  • Χωρητικοτητα: 4ml
  • Υλικο κατασκευης: 304 Ατσαλι
  • Παιρνει ετοιμες κεφαλες (οτιδηποτε κανει για Atlanis, Triton, cCELL, iJust 2, κλπ)

Η συσκευασια

Κλασικη συσκευασια της eLeaf με κυριο θεμα τον Lemo 3






Τα περιεχομενα

Εδω ειμαστε! Πολυ πραμα! Πρωτη φορα μου ερχεται ατμοποιητης με ενα τοσο πληρες πακετο!

Μεσα εχει, βαμβακι, οδηγιες χρησης, 2 διαφορετικες κεφαλες, ετοιμες Clapton για την επισκευασιμη, ολες τις βιδουλες σε περιπτωση που χαθει καποια, ενα πρασινο λαστιχενιο δαχτυλιδι για την προστασια του τανκ, ο-rings, ανταλλακτικο τζαμι, ενα κατσαβιδι σε φυσιολογικο μεγεθος, ενα τσιμπιδακι με κεραμικες ακρες το οποιο χρησιμευει για να ανοιγεις ατμοποιητες και για να βγαζεις αντιστασεις (οχι του TFV8), ανταπτορα για να παιρνει τις ετοιμες κεφαλες και τον ατμοποιητη με την επισκευασιμη μεσα.





Τα μερη του ατμοποιητη

Απο αριστερα εχουμε. Drip tip, πανω καπακι (που ξεβιδωνει για το γεμισμα), καμιναδα, το τζαμι, την καμπανα του επισκευασιμου κομματιου, το επισκευασιμο μερος και την βαση, πανω στην οποια μπαινει ειτε το επισκευασιμο μερος ειτε αυτο για τις εργοστασιακες αντιστασεις.





Ο ανταπτορας για τις ετοιμες κεφαλες

Εδω λοιπον, ειναι ο ανταπτορας, με μια ετοιμη κεφαλη βιδωμενη. Για να τον βαλουμε, ξεβιδωνουμε τον αλλο και βιδωνουμε αυ τον. Ετσι απλα μετατρεπεται σε εργοστασικο ή σε επισκευασιμο. Τοσο απλο!





Το επισκευασιμο μερος

Δυστυχως, δεν ειναι velocity style, το οποιο το εχουμε συνηθισει τοσο καιρο. Ειναι λιγο πιο δυσκολο να βαλεις τις αντιστασεις εδω, καθως θα πρεπει να βιδωθουν και οι 2 ταυτοχρονα. Μην σας φαινεται περιεργο, ειναι απλο στην χρηση. Οι βιδες ουσιαστικα ειναι αυτες που βιδωνουν προς τα κατω και κρατανε την αντισταση. Απλα το σχεδιασανε ετσι ωστε να φαινεται η βιδα. 

Η εισαγωγη αερα απο την αλλη, ειναι κατι extreme θα ελεγα. Ειναι πραγματικα τεραστια. Πιστευω ομως οτι ο αερας ετσι αγκαλιαζει καλυτερα τις αντιστασεις και το αποτελεσμα οντως ειναι αριστο τοσο απο γευση οσο και απο παραγωγη ατμου.
Η ρυθμιση του αερα στην βαση ομως, για μενα τουλαχιστον, πρεπει να ειναι στο 1/3 ανοιχτη για να ειναι το ιδιο σαν εναν Griffin 25/Gemini RTA/TF-RTA οταν ειναι τερμα ανοιχτοι. Αν ανοιξεις τερμα την εισαγωγη αερα του Lemo 3, ειναι υπερ-αερατος, σχεδον σαν τον TFV8. Οποτε, δεν μιλαμε για αρκετα αερατο. Ο Lemo 3 μαζι με τον TFV8 ειναι ξεχωριστη κατηγορια!

Το στησιμο, δεν θα το ελεγα ευκολο για καποιον αρχαριο. Δεν ειναι οπως του Lemo 2 που βιδωνεις 2 βιδουλες και εισαι ετομος. Θα πρεπει να βαλεις σωστα τις αντιστασεις και να τις βιδωσεις, θα πρεπει να βαλεις την καταλληλη ποσοτητα βαμβακιου για να μπορει να χωρεσει η καμπανα και μετα θα πρεπει και να την βιδωσεις. Δυσκολο δεν ειναι αν εχεις λιγη εμπειρια, αλλα και παλι, εμενα με “ξενερωσε” εχοντας συνηθισει τοσο καιρο σε πιο απλα στησιματα. Αλλα οπως ειπα, το αποτελεσμα υπερκαλυπτει τα τεχνικα προβληματα!

Σαν γευση παντως, ειναι απο τις καλυτερες που εχω παρει τωρα τελευταια. Για μενα ειναι καλυτερος και απο Griffin, Gemini RTA, TF-RTA, TF-RDTA και ακομη και απο τον Crius, ο οποιος δυσκολα πιστευα οτι κατι θα μπορουσε να τον ξεπερασει.






Πανω στο mod

Μικρος μου φανεται πλεον!






Τα συν και τα πλην

+ Αριστη γευση
+ Πολυ πολυ πολυ αερατος (για οποιον θελει τοσο)
+ Επιτελους και ενας 23αρης ατμοποιητης (προτιμω τους 25αρηδες)
+ Καλη χωρητικοτητα
+ Δυνατοτητα και για ετοιμες κεφαλες
+ Ευκολο γεμισμα
+ Καλη ρυμιση του αερα
+ Μπολικη παραγωγη ατμου
+ Πολυ μεγαλο deck, χωραει σχεδον τα παντα
+ Οι βιδες, ειναι απλες Philips
+ Δεν εχει διαρροες (μεχρι τωρα τουλαχιστον)
+ Λειτουργει αψογα με 100% VG (το επισκευασιμο μερος)
+ Χρησιμα πραγματα μεσα στην συσκευασια

- Το drip tip (οποιοδηποτε) ξεκουμπωνει κατα την διαργεια του γεμισματος, οποτε καθε φορα πρεπει να το κουμπωνεις πισω (δεν πεφτει, απλα σηκωνεται)
- Δεν εχει ρυθμιση ροης υγρου
- Πολυ βιδα βρε αδερφε!
- Οχι και τοσο απλο στησιμο, οπως εχουμε συνηθισει με τα velocity style deck





 

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: eLeaf Lemo 3
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 29, 2016, 18:44 »
πλακα μας κανεις?ολα αυτα στην φοτο τα ειχε μεσα?????

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf Lemo 3
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 30, 2016, 00:27 »
Ναι, εχει μπολικο πραγμα μεσα! Και παιζει γυρω στα 25-30$ στο εξωτερικο, οποτε πιστευω αξιζει πολυ τα λεφτα του. 

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: eLeaf Lemo 3
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 30, 2016, 11:56 »
μα και χωρις τον ατμο να τα παρεις πιο πολλα θα δωσεις..χαχαχαχα...οντως πολυ δελεαστικο το πακετακι.πραγματικα.για δωσε καμια εντυπωση παραπανω γτ και μενα ο λεμο2 ηταν ο πρωτος μου επισκευασιμος και οντας μαστερ στους αερατους θαθελα την αποψη σου

Αποσυνδεδεμένος sfk9039

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf Lemo 3
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 30, 2016, 14:40 »
Πραγματικά συγκλονιστικός ατμοποιητής. Είσαι σίγουρος πως παίρνει τις κεφαλές του τρίτον? Είναι λίγο μεγαλύτερη  (1-2 χιλιοστά) και δεν ξέρω αν κλείνουν οι βίδες. Στον melo 2 σηκώνετε ελαφρά η καμπάνα.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf Lemo 3
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 30, 2016, 15:40 »
Στο βιδωμα που δοκιμασα μπαινει μια χαρα η κεφαλη. Τωρα αν εχει καποιο κενο, δεν το παρατηρησα. Σε 2-3 μερες που θα δοκιμασω και τις εργοαστασιακες θα σου πω σιγουρα τι γινεται με τις αλλες κεφαλες. Η διαφορα ειναι 0.4 χιλιοστα, οποτε δεν νομιζω να εχει καποιο προβλημα.

3 μερες που τον κανω παντως τωρα, ειμαι υπερ ικανοποιημενος. Ναι, το στησιμο ειναι λιγο πιο ζορικο απο αλλους με velocity style deck, αλλα διαρροες 0 και αυτο ειναι ενα πολυ μεγαλο συν για μενα. 

Απο γευση παντως, πολυ πολυ καλυτερος απο τον Lemo 2 αλλα και τουλαχιστον πολλες φορες πιο αερατος οταν ειναι τερμα ανοιχτος.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: eLeaf Lemo 3
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 30, 2016, 17:13 »
σευχαριστω πολυ shadow.θαθελα να δω και κανα στησηματακι σου καποια στιγμη.ειναι λιγο περιεργο το deck η ετσι μου φενεται?

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf Lemo 3
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 31, 2016, 13:25 »
Ειναι λιγο, αλλα δεν εχει καμια διαφορα απο αλλα ντεκ που εχουν απλα 2 ποστ. Το ιδιο στησιμο ειναι. Οταν το ανοιξω, θα σου βγαλω φωτογραφιες!

Αποσυνδεδεμένος Vermetalz

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf Lemo 3
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 16:31 »
Πως πάει αυτός ο ατμοποιητής? Από το Ιούλιο μέχρι τώρα θα έχετε σίγουρα κατασταλάξει αν είναι καλός. 

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf Lemo 3
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 11:46 »
Δεν τον εχω χρησιμοποιησει παρα πολυ, αλλα οι ετοιμες κεφαλες του, ειναι πολυ καλες παντως!

Αποσυνδεδεμένος Vermetalz

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf Lemo 3
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 12:35 »
Τελικά τον αγόρασα. Τον χρησιμοποιώ με την επισκευασιμη κεφαλή αλλά όχι με clapton. Μπορώ να πω ότι μου αρέσει πολύ. Δεν έχω διαρροές αλλά τον γεμίζω ανάποδα. Αν τον συγκρίνω με τον melo 3 και το lyche είναι πολύ καλύτερος.

Αποσυνδεδεμένος thomaspp

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf Lemo 3
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 00:33 »
Μπορεί να στηθεί και με μονή αντίσταση;
Σκέφτομαι να τον αγοράσω και επειδή θα είναι ο πρώτος μου επισκευάσιμος με προβληματίζει λίγο η διπλή.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf Lemo 3
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 02:25 »
Με τι ατμιζεις τωρα;

Αποσυνδεδεμένος thomaspp

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf Lemo 3
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 08:04 »
Ατμιζω με evic vtwo mini και μελο 3. Εχω παρει την επισκευασιμη του μελο αλλα δεν λεει και πολυ. Ουτως η αλλως θελω να παρω δευτερο ατμο για καβατζα γι αυτο ψαχνομαι για επισκευασιμο

Στάλθηκε από το iQ1502a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Vermetalz

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf Lemo 3
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 09:39 »
Μπορεί να στηθεί και με μονή αντίσταση;
Σκέφτομαι να τον αγοράσω και επειδή θα είναι ο πρώτος μου επισκευάσιμος με προβληματίζει λίγο η διπλή.

Δεν νομίζω ότι μπορείς να τον στήσεις με μονή. Εγώ όπως είπα παραπάνω τον χρησιμοποιώ με διπλή κανονικά αλλά με όχι clapton. Επίσης να σου πώ ότι τον βρήκα και τον πήρα σε πακέτο που το ανέφεραν express kit. Δεν έχει μέσα τις έτοιμες αντιστάσεις αλλά ούτε το deck τους.   

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110511 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159742 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515283 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146448 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303214 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12791 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530732 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801583 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11044 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40978 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet