vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

322 επισκέπτες, 5 χρήστες
grag, Buliwyf, lagoudakis, tibolaso, camber

Twitter

Fodi F2 από την Hcigar

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1200 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 15:57 »
Ας πω κι εγώ τις παρατηρήσεις μου...
Σε γενικές γραμμές, διαρροές δεν έχω, ίσως επειδή φροντίζω να μην τον αφήνω ξαπλωτό.
Σε "ειδικές" γραμμές τώρα, αρκετές φορές έχει τύχει να ξαπλώσει, συνήθως όταν βρίσκεται στην τσέπη του μπουφάν τα ΣΚ, που δεν κουβαλάω τσαντάκι. Μέχρι να το πάρω χαμπάρι, έχει περάσει κάνα δεκάλεπτο, αλλά δεν έχω παρατηρήσει διαρροή. Επίσης, τον έχω αφήσει επίτηδες ξάπλα για περίπου 10-15 λεπτά και δεν έχω δει διαρροή, παρ' όλο που είναι κατά 90% γεμάτος. Περισσότερη ώρα δεν τον έχω αφήσει ξάπλα, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.
Πάντως αν αυτή είναι η γιατρειά για την διαρροή, δηλαδή να μην τον αφήνεις ξάπλα για περισσότερο από δέκα λεπτά, χαλάλι του ρε παιδιά!
Εδώ με κατέβασε από 12mg νικοτίνης στα 6, και θα τα χαλάσω μαζί του γι' αυτό;  :nope:

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1201 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 17:21 »
Σήμερα έσπασα το κομμάτι που συνδέει το βιδακι του πολου με την βεργα που μπαίνει στο insulator... Έστειλα στην Hcigar για spare parts και αναμένω απαντηση

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1202 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 18:03 »
Να σου πω τι μου είπαν εμένα, για τα 2 χρυσά ροδελακια,  μου τα στέλνουν δωρεάν,  αρκεί να τους πληρώσω τα μεταφορικά, 7,5 δολάρια  .... 

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1203 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 18:20 »
Αν κάποιος θέλει απ την Θεσσαλονίκη να κάνουμε καμία ομαδική ας μου στείλει κάνα πμ να δω μήπως γίνεται... Εγω ζήτησα ταπακια για την τρύπα αναπληρωσης και το κομμάτι που σας έγραψα παραπάνω...
Μόλις απέκτησα και τον 2ο μου fodi και θα δω μηπως οι διαρροές που είχα ηταν από κάποιο κατασκευαστικο λάθος...

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1204 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 20:59 »
Από βδομάδα που αν πάνε όλα καλά θα έχω τον φόντη μου ψήνομαι για συνάντηση μιας και θα παίξει και καμιά συμβουλή. 

Αυτό που λέτε πολλοί ρε παιδιά ότι μειώσατε νικοτινη με τον φόντη γιατί δε νομίζω να στέκει. Η νικοτινη μετριέται σε mg/ml ωραία. Αν εγώ τώρα με τον καυφουν που καπνίζω 2 ml την μέρα 12 άρας και όταν έρθει ο φόντης λόγω μεγαλύτερης κατανάλωσης καπνίζω 4 ml 6αρα δεν έκανα και τίποτα.  Η νικοτινη που πήρα είναι η ίδια άσε που με τόσο καλή γεύση που λέτε ότι αν κάνεις ένα υγρό πιπιλα παίζει στην ουσία να την ανεβάσατε και όχι να μειώσατε τη νικοτινη τελικά.
Αν κάνω λάθος διορθωστε με ...

Έχετε γράψει τόσα καλά σχόλια που ανυπομονώ σα τρελος

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2016, 13:23 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1205 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 21:07 »
Τη νικοτίνη οποίος τη κατέβασε ήταν λόγω χτυπήματος όχι ανάγκης μείωσης ή κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1206 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 21:53 »
@ skaka279
Μην έχεις την λανθασμένη εντύπωση πως ο Avocado ή ο Aromamizer (για να μην σου πω άλλους ατμοποιητές που είναι "τζούρα και ml"), πως καταναλώνουν λιγότερο από τον Φόντη. Κάθε άλλο! Αυτό που λέει ο Fritezas συμβαίνει.

Με τον Avocado,ή τον Aromamizer από τους επισκευάσιμους ή με τον Triton και Cubis από τους εργοστασιακούς, αν δεν έβαζα υγρό 12mg νικοτίνης, δεν καταλάβαινα Χριστό από χτύπημα. Έβαλα το ίδιο υγρό στον Φόντη και μου πετάχτηκαν τα μάτια έξω...
...βρε καλέ μου, βρε κακέ μου...τίποτε αυτός... :))
Αν δεν κατέβαζα το διάλυμα σε 6άρα νικοτίνη, ήταν αδύνατον να ατμίσω.
Όσο για κατανάλωση; 7-8 ml την ημέρα έκανα με όλους τους ατμοποιητές, 7-8 ml  την ημέρα εξακολουθώ να κάνω. :)

Αποσυνδεδεμένος pfso

  • **
  • 184
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1207 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 21:57 »
Μια και νεος στα στησίματα να ρωτήσω κατι τους ποιο έμπυρους.
Ενώ με των fodi ολα μια χαρά, εχω παρατηρήσει οτι μερικές φορές μαυρίζει το βαμβάκι απο την μια πλευρά ενώ απο την άλλη είναι άσπρο,  τι μπορεί να φταίει και δεν γίνεται ομοιόμορφα; 

Αποσυνδεδεμένος dimgoua

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1208 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 21:58 »
Εγώ πάντως με τον μπαζμένο που έμπλεξα κάνω κάπου στα 15ml την ήμερα   :baby: :baby:

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1209 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 22:05 »
Μια και νεος στα στησίματα να ρωτήσω κατι τους ποιο έμπυρους.
Ενώ με των fodi ολα μια χαρά, εχω παρατηρήσει οτι μερικές φορές μαυρίζει το βαμβάκι απο την μια πλευρά ενώ απο την άλλη είναι άσπρο,  τι μπορεί να φταίει και δεν γίνεται ομοιόμορφα;
Κάποιο από τα παρακάτω παίζει να σου συμβαίνει: είτε από τη πλευρά που σου μαυρίζει το βαμβάκι δεν έχει περαστεί τόσο καλά και δεν περνά το υγρό τόσο άνετα, είτε πειράζεις έστω και ακούσια το βαμβάκι, είτε εξέχουν ίνες και τις αρπάζει η καμπάνα με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να το μετακινήσει έστω και απειροελάχιστα.

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1210 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 22:05 »
Μια και νεος στα στησίματα να ρωτήσω κατι τους ποιο έμπυρους.
Ενώ με των fodi ολα μια χαρά, εχω παρατηρήσει οτι μερικές φορές μαυρίζει το βαμβάκι απο την μια πλευρά ενώ απο την άλλη είναι άσπρο,  τι μπορεί να φταίει και δεν γίνεται ομοιόμορφα;

Υποτροφοδοσία από την μια μεριά. Αυτό, αν παρατηρήσεις, συμβαίνει από τη μεριά που περνάς το βαμβάκι γιατί παίρνει την πίεση από το πέρασμα. Αν όταν το περάσεις το κάνεις μια δυο φορές πέρα-δώθε να έχει την ίδια ποσότητα και από τις δυο πλευρές της αντίστασης το πρόβλημα θα εξαλειφθεί. Καλό είναι μόλις περάσεις το βαμβάκι να το χτενίζεις και λίγο με ένα λεπτό κατασαβιδάκι να βγαίνει το παραπάνω βαμβάκι και μετά να το βάζεις στις τρύπες.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1211 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 22:07 »
Το άλλο που μπορεί να φταίει είναι η αντίσταση σε τέτοια περίπτωση.
Δεν είναι ομοιόμορφη, και θερμαίνεται ανομοιόμορφα από τις δυο πλευρές της.
Βάλε τη βάση του Fodi (το ντεκ) πάνω σε ένα μοντ, βγάλε το βαμβάκι, και δες πως πυρώνει η αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1212 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 21:51 »
Τον έχω στο καλάθι από Gearbest σε Flash Sale, αυτό το κόκκινο το ντριπτιπάκι που φαίνεται σε αρκετές φώτο που παίζει;
Είναι τυχαίο το χρώμα με το οποίο έρχεται;

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1213 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 22:07 »
Κόκκινο driptip της Hcigar για τον Fodi: http://www.gearbest.com/accessories/pp_320593.html?wid=21

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 754
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1214 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 22:21 »
Το άλλο που μπορεί να φταίει είναι η αντίσταση σε τέτοια περίπτωση.
Δεν είναι ομοιόμορφη, και θερμαίνεται ανομοιόμορφα από τις δυο πλευρές της.
Βάλε τη βάση του Fodi (το ντεκ) πάνω σε ένα μοντ, βγάλε το βαμβάκι, και δες πως πυρώνει η αντίσταση.

Δεν πρεπει να αποφευγουμε το πυρωμα????

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160030 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110819 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515445 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146503 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303314 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530885 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201490 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801708 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11095 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41023 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet