vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

246 επισκέπτες, 9 χρήστες
teo77, bujinkan, manoslykos, Milarepa, tibolaso, Alexander20, Buliwyf, Lazy Dog, lounik

Twitter

Avocado 24 vs Ijoy Limitless

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Avocado 24 vs Ijoy Limitless
« στις: Ιουλίου 05, 2016, 12:24 »
Γεια σε ολους
Επειδη παιζω μεταξυ των 2 θα ηθελα παρακαλω τη βοηθεια σας να αποφασισω. Ιδανικα αν καποιος ειναι κατοχος και των 2 η γνωμη του θα ηταν ακρως χρησιμη. Ετσι οπως τα βλεπω εγω και για να καταλαβετε τις προτιμησεις μου τα πλεονεκτηματα του avocado ειναι οτι κανει και για μονη και για διπλη, οτι εχει πιο σφιχτη τζουρα και επιπλεον βλεπω οτι εχει απο καλες εως αριστες κριτικες. Τα πλεονεκτηματα του limitless ειναι το πανευκολο γεμισμα απο το πλαϊ, και οτι λυνεται πιο ευκολα για μπανακι. Εχει κι αυτος καλες κριτικες αλλα δεν εχει γινει και ο χαμος του αβο. Απο στεγανοτητα - διαρροες πως τα πανε; Αν τους αφησεις στο πλαϊ πχ, εχουν διαρροες; Απο την τρυπα του avocado μπορεις να γεμισεις ευκολα; Με γυαλινο σταγονομετρο για παραειγμα; Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Avocado 24 vs Ijoy Limitless
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 05, 2016, 12:28 »
Με κανενα γυαλινο σταγονομετρο δεν ειχα προβλημα τελικα, αν και περιμενα πως θα εχω με καποιαο χοντροτερα.
Αν κλεισεις πριν τον βαλεις στο πλαι τους αεραγωγους δε θα εχεις πλυμμηρες, η μονη διαρροη που εχω ως τωρα ειναι καποιο μικρο δακρυσμα αναμεσα στο δαχτυλιδι του αερα και το πανω, τιποτα τρομερο. Παντως δε θεωρω πως εχει καποια ιδιαιτεροτητα/δυσκολια στο λυσιμο και καθαρισμα, αποτελειται απο λιγα μερη.

Αποσυνδεδεμένος Bpapanik

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Avocado 24 vs Ijoy Limitless
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 05, 2016, 13:14 »
Κάτοχος του Avocado24 κανα μήνα τώρα,και είναι πλέον ο καθημερινός μου άτμο!σε γενικές γραμμες πολυ ευχαριστημένος.διαρροές βρισκω οπώς ανέφερε και ο φίλος απο πάνω ανάμεσα στα 2 δαχτυλίδια.κάποιες φορές με ενοχλεί λιγο.μην φανταστείς κατι τραγικό παντως.τωρα με το σταγονόμετρο,το μονο που δεν μπορούσα να γεμίσω ηταν απο furiosa.

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Avocado 24 vs Ijoy Limitless
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 05, 2016, 14:09 »
Ευχαριστω παιδια. Κι εγω προς αυτον κλινω. Με χαλαει λιγο που αν θες να αλλαξεις υγρο, για να πλυνεις το τανκακι θα πρεπει να χαλασεις το στησιμο γιατι φευγει ο θετικος πολος.

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Avocado 24 vs Ijoy Limitless
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 05, 2016, 14:20 »
Με λιγη προσοχη μενει στη θεση του, αφου παταει μεσα σε εσοχη.

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Avocado 24 vs Ijoy Limitless
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 05, 2016, 14:30 »
Θα πρότεινα, όταν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, σύγκριση Avocado 24 με Limitless Plus  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος rhomike

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Avocado 24 vs Ijoy Limitless
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 05, 2016, 16:14 »
Προσωπική μου άποψη ότι σε γεύση ο limitless είναι ανώτερος και σαν σχέδιο μ'αρέσει πιο πολύ. Η διαρροή και στους 2 εξαρτάται από το βαμβάκι πο περνάει τις τρύπες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2016, 21:54 από rhomike »

Αποσυνδεδεμένος NobodyRankXV

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Avocado 24 vs Ijoy Limitless
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 13, 2016, 21:47 »
Υπάρχει ξεχωριστό thread για το limitless ? γιατί δεν βρίσκω κατι

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Avocado 24 vs Ijoy Limitless
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 13, 2016, 22:05 »
Προσωπική μου άποψη ότι σε γεύση ο limitless είναι ανώτερος και σαν σχέδιο μ'αρέσει πιο πολύ. Η διαρροή και στους 2 εξαρτάται από το βαμβάκι πο περνάει τις τρύπες.

Προσυπογράφω, εγώ που τους έχω και τους δύο..

Τα + του avocado είναι αυτά που είπες.. δυνατότητα για μονή αντίσταση και δυνατότητα για σφιχτή (σχετικά) τζούρα..

Αλλά το μπουρί της σόμπας που κυκοφορεί με το κωδικό όνομα limitless, απλά δεν υπάρχει..
Βάζεις πάνω ότι σύρματα θες όπως τα θες και πάλι δουλευεις με το μισό αέρα κλειστό γιατί δεν αντέχουν τα πνευμόνια σου..

Στα + του η γευση (πολύ ανώτερη), για κάποιο λόγο δεν χαλάει τις αντιστάσεις ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ (άμα έχεις καθαρό υγρό που δεν αφήνει πολλά κατάλοιπα , θα σου βγάζουν 70-80 ml , και θα είναι σαν να τις άλλαξες χθες) λιγότερες διαρροές σε τσέπες κλπ.. πιο εύκολο καθάρισμα, ποιο εύκολο στήσιμο (ο avocado έχει χοντρά αλεν και θες το δικό του εργαλείο για να βιδώσεις - το βαμβάκι για να μπει στις τρύπες είναι μια ψιλοταλαιπωρια)

Στα - του, ότι πας τζούρα και ml και επίσης πως δεν μπορείς να βάλεις το  drip tip poy soy ar;esei..

Αποσυνδεδεμένος LevenD

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Avocado 24 vs Ijoy Limitless
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 20, 2016, 15:06 »
Αυτό το μπουρί δίνει ρέστα και σε γεύση και σε ατμοποίηση!!!! ;)
Το δουλεύω με τέρμα ανοιχτό αέρα στα 55W σε sigelei 213 με 3mg/ml υγρό και μαμά αντιστάσεις, έχω βρέξει τα παντελόνια μου  :)) είναι άψογο.  :respect: Κάτι ξέρουν τα Αμερικανάκια  :thumpup:

Απ: Avocado 24 vs Ijoy Limitless
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 20, 2016, 09:10 »
Καλημέρα παιδια, είμαι σε δίλημμα ποιόν απ τους δύο να πάρω, αλλά για τον ijoy τον plus!... Το μόνο που με χαλάει είναι το ύψος... 61.5mm με 25 διάμετρο σαν βαρελάκι θα είναι :/ τον εχει κάνεις τον plus?

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Avocado 24 vs Ijoy Limitless
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 20, 2016, 11:37 »
Το μπουρί ονόματι limitless είναι κτήνος ντουμανιού και γεύσης. Τον αβοκάντο τον 24άρη δεν τον έχω δοκιμάσει αλλά μονάχα το γεγονός ότι πρέπει να ταλαιπωριέσαι σε κάθε στήσιμο για να χώσεις το βαμβάκι μέσα στις τρύπες (ενώ στον limitless απλά το κατεβάζεις και βιδώνεις το δαχτυλίδι και αυτό ήταν) δεν με ψήνει καν να τον δοκιμάσω.  ;)

Συν του ότι ο αέρας του limitless απλά δεν υπάρχει. Αναπνέεις κανονικότατα.  ;D

Αποσυνδεδεμένος yggdrasil

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Avocado 24 vs Ijoy Limitless
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 30, 2016, 12:06 »
Καλησπέρα παιδια
αγορασα χτες τον limitless plus και ηθελα να ρωτησω εχεις κανεις υποψη του που πουλανε drip tip wide bore εδώ ελλαδα?

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Avocado 24 vs Ijoy Limitless
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 23, 2016, 03:56 »
Έχω τον Avocado 24 και περιμένω να μου έρθει και ο Limitless Plus.

Για να δούμε ποιός θα νικήσει όταν θα βρεθούν αντιμέτωποι. :))

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Avocado 24 vs Ijoy Limitless
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 30, 2016, 15:18 »
Προσωπικά ο Limitless μου άρεσε πάρα πολύ περισσότερο.
Μακράν πιο εύχρηστος στο στήσιμο/διαχείριση βαμβακιών
μιας που δεν έχει τρύπες, αλλά αυλάκια/εσοχές(!?) και πολύ πιο
εύκολη αναπλήρωση υγρού. + το γεγονός πως είναι πιο αεράτος
και στις υποδοχές αέρα και στο drip tip, άμα σου αρέσουν πολλά
W σε συνδιασμό με κροκοδειλίσιες τζούρες χωρίς να έχεις ιδιαίτερο
ζεστό ατμό, βρίσκεις τη χαρά σου (επειδή τα πολλά W είναι σχετικό,
όπως και να 'χει, μπορεί να παίξει σε περισσότερα W από Avocado 24).
Το μόνο που θα 'θελα παραπάνω στον Limitless, θα 'ταν οι "εσοχές" να
έχουν μεγαλύτερη διάμετρο, σαν του Theorem πχ. Είναι κάπως στενές.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110511 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159742 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515283 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146448 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303214 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12791 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530732 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801583 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11044 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40978 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet