vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

386 επισκέπτες, 6 χρήστες
lagoudakis, tibolaso, camber, manoslykos, Doubt, gfilip

Twitter

Οι καλύτεροι Επισκευάσιμοι Ατμοποιητές (RBA) για καθημερινή-εξωτερική χρήση

Αποσυνδεδεμένος vrillgr

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Ακούω, ακούω και σε διαβεβαιώ πως, κόντρα στις συμβουλές της γιαγιάς μου που έλεγε πως δεν είναι αρκετά πλούσια για να αγοράζει φθηνά αντικείμενα, ο ατμοποιητής που ανέφερα στο επίμαχο ποστ μου κόστισε λιγότερο από τον toptank μιας και είναι εξ ανατολής κλώνος. Τον έχω 3-4 μήνες και όλα καλά μέχρι στιγμής (τόσο καλά που έχω αρχίσει πλέον να αμφιβάλλω για την μέχρι χθες αδιαμφισβήτητη σοφία της γιαγιάς μου). :)


καλησπέρα σας

έχετε κάποιο link για την αγορά του?

φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα αγορά (από όσο διαβάζω και μάλλον είναι κοντά στα γούστα μου !

ευχαριστώ


Αποσυνδεδεμένος vrillgr

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Εγώ τον πήρα μεταχειρισμένο από φίλο εδώ στο φόρουμ, αλλά αυτός στο link του valerou είναι. :thumpup:



Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Αφου δοκιμασα πολλους επισκευασιμους εχω καταληξει στους Cloudone και Phenomenon Lite.
Και οι δυο με καλυπτουν τοσο στις ιδιαιτερες περιστασεις οσο και για καθημερινη χρηση του στυλ σπιτι-δουλεια(γραφειου)-καφετεριες-εστιατορια.
Με λιγη παραπανω 'φροντιδα' στο phenomenon οπως κλεισιμο υγρων και προσοχη να μην μενει ξαπλωμενος πολλη ωρα.
Ποιος ομως κανει για εξωτερικη χρηση το διαπιστωσα τις τελευταιες εβδομαδες που τους επαιρνα παραλια εντος αττικης,κυριως στο Σχινια. Ο cloud ξαπλωμενος για ωρες στην τσαντα της παραλιας με ανοιχτες 5 μισες στροφες η τροφοδοσια, να ζεσταινεται απο τον ηλιο,να φραπεδιαζεται στον χωματοδρομο προς Γλαρο, ουτε σταγονα διαρροη!
Απο την αλλη ο Φαινο με κλειστη την καμπανα, στην οδηγηση να βρισκεται σχετικα ορθιος στη θεση του καφε με προδωσε, 2 φορες στις 6 ειχε μικροδιαρροες   :(

Ετσι τωρα που ειμαι διακοπες εχω μονιμως μαζι μου τους 2 Cloud, τον αυθεντικο V2 και τον κλωνο V1 ειτε ειμαι σε παραλια,σε χωματοδρομους,ειτε σε καραβακι για ημερησιες διαδρομες απροβληματιστα χωρις καμια διαρροη. Το Ego AIO δεν εχει βγει καν απο το τσαντακι και ο φαινο περιμενει στο δωματιο.
Πως να συμβιβαστεις με κατι λιγοτερο απο το αγαπημενο σου-αν ειναι απροβληματιστο- οταν εισαι σε τετοιες παραλιες...

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !


Καλησπέρα σε όλους σας.
Είμαι καινούργιο μέλος και νέος ατμιστης εδώ και ένα μήνα .
Με πολλή ταλαιπωρία και ξοδεύοντας αρκετά χρήματα κατέληξα για αρχή σε ένα set το οποίο ομολογώ  όσα  και να ρωταγα στα καταστήματα άκρη δεν έβρισκα λόγοι πάρα πολλοί τους οποίους δεν θα αναλύσω .Αλωστε έχουν γραφτεί σto site .Οι απαιτήσεις μου είναι τώρα σε επισκευάσημο  ατμοποιητή.
Τα χαρακτηριστικά που θέλω να έχει είναι :Ποιότητα γεύσης καλύτερη του Ναυτίλου,απλό στήσιμο για αρχάριο  με λίγα εξαρτήματα ,ποιότητα-κατασκευήή αρκετά καλή  με  ανταλλακτικά εύκολα σε εύρεση  χωρίς διαρροές και τσιγαρισιες τζούρες όσο γίνoνται καλύτερα.
Διαβάζω για τον Avogado που  έγραψε ο  Joebar Team και βρίσκω στο Ιντερνέτ αρνητικό:   Can leak if left on its side. Τι εννοεί ο ποιητής που έκανε το review ?
Διαβάζω αυτό που έγραψε  ο Cruiser79  και είμαι πιο κοντά σε αυτά που αναφέρει αλλά πιο άλλο μαγαζί τον υποστηρίζει σε spare parts στην Ελλάδα τον βρίσκω και στο εξωτερικό ? η μόνο στον Αtmistique?
Έμπαση περίπτωση θέλω να μου προτείνετε από την εμπειρία σας κάποιον με Αυτές τις προδιαγραφές.
Σημειωτέων το καινούργιο mod  που αγόρασα είναι η ΗICIGAR 75W με μια 26650 μπαταρία.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος kostasfmx

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
    • computermods
Χωρίς εμπειρία σε επισκευασιμο ,θα σου απαντήσω γιατί πάνω κάτω κι εγώ τα ίδια εψαχνα και τελικά κατέληξα στον serpent Mini μαζί με ένα istick Pico.Μικρο σετ για να το κουβαλας,ο ατμοποίητης είναι απλούστατος με μόνη αντίσταση,συγχωρει λάθη ,ως τώρα καμμιά διαροη και ή τιμή τού πολύ προσιτή.16€ από gearbest

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
@Smoke Alert αυτο που ζητας = kfl+ (Kayfun Lite plus)

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας

Καλησπέρα σε όλους σας.
Είμαι καινούργιο μέλος και νέος ατμιστης εδώ και ένα μήνα .
Με πολλή ταλαιπωρία και ξοδεύοντας αρκετά χρήματα κατέληξα για αρχή σε ένα set το οποίο ομολογώ  όσα  και να ρωταγα στα καταστήματα άκρη δεν έβρισκα λόγοι πάρα πολλοί τους οποίους δεν θα αναλύσω .Αλωστε έχουν γραφτεί σto site .Οι απαιτήσεις μου είναι τώρα σε επισκευάσημο  ατμοποιητή.
Τα χαρακτηριστικά που θέλω να έχει είναι :Ποιότητα γεύσης καλύτερη του Ναυτίλου,απλό στήσιμο για αρχάριο  με λίγα εξαρτήματα ,ποιότητα-κατασκευήή αρκετά καλή  με  ανταλλακτικά εύκολα σε εύρεση  χωρίς διαρροές και τσιγαρισιες τζούρες όσο γίνoνται καλύτερα.
Διαβάζω για τον Avogado που  έγραψε ο  Joebar Team και βρίσκω στο Ιντερνέτ αρνητικό:   Can leak if left on its side. Τι εννοεί ο ποιητής που έκανε το review ?
Διαβάζω αυτό που έγραψε  ο Cruiser79  και είμαι πιο κοντά σε αυτά που αναφέρει αλλά πιο άλλο μαγαζί τον υποστηρίζει σε spare parts στην Ελλάδα τον βρίσκω και στο εξωτερικό ? η μόνο στον Αtmistique?
Έμπαση περίπτωση θέλω να μου προτείνετε από την εμπειρία σας κάποιον με Αυτές τις προδιαγραφές.
Σημειωτέων το καινούργιο mod  που αγόρασα είναι η ΗICIGAR 75W με μια 26650 μπαταρία.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
kayfun V3 MINI και για ποιο αερατο V5

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Εχω δοκιμασει παρα πολλους.Οι πιο απροβληματιστοι ειναι:
1) Squape r(s)
2) cloud one
Καθετα,οριζοντια οπως και να ναι το παραμικρο προβλημα δεν ειχα.

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
για μενα καθημερινος μου (του πεταματα απο δω και απο κει χωρις σταγονα διαρροη και ανθεκτικος) kayfun  v3 mini (και μαλιστα κλοναρι). 

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
για μενα καθημερινος και για εξωτερικη χρηση ειναι cloud one-calix v2 στην παραλια ειχα και τον φαινομενο να μην παραπονιεται... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
kayfun V3 MINI και για ποιο αερατο V5
Το ιδιο θα προτεινα

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Kl+ για ολα τα μποφορ σε ολους τους ωκεανους...

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Για εμένα Cloud one. Εύκολο και γρήγορο στήσιμο, γρηγορο γέμισμα χωρίς να πρέπει να κλείσεις υγρά κτλ, 0 διαρροές, ασ'τον ξάπλα όλη μέρα... και όλα αυτά με σούπερ γεύση. Αν δεν είναι ο καλύτερος είναι σίγουρα στο top 5.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160030 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110819 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515445 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146503 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303314 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530884 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201490 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801708 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11095 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41023 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet