vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

329 επισκέπτες, 5 χρήστες
grag, Buliwyf, lagoudakis, tibolaso, camber

Twitter

Le Mirage by Vaponaute

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Le Mirage by Vaponaute
« στις: Ιουνίου 27, 2016, 20:21 »
Le Mirage by Vaponaute


[justify]Σήμερα, Δευτέρα 27 Ιουνίου 2016, η επίσημη διάθεση, στην Ελλάδα τον βρίσκουμε στα καταστήματα VapeLand. Πρώτη μου επαφή με τη γαλλική εταιρεία Vaponaute. Στήνω, φωτογραφίζω κι επανέρχομαι.[/justify]



[justify]Επέστρεψα με λίγα και πιστεύω καλά. Δεν θα κουράσω καθόλου γιατί κι εδώ έχω πολλές ελλείψεις και σε πολλά θα είμαι επιγραμματικός, περιμένοντας κι εγώ τους κατόχους των προηγούμενων ατμοποιητών της εταιρείας να μας πουν περισσότερα ή τους εμπειρότερους ατμιστές για συμβουλές. Είμαι αδιάβαστος ακόμα και σε στησίματα (π.χ. πέρα από διπλή αντίσταση δεν ξέρω, φανταστείτε τώρα να έλεγα και για mesh...). Παρ' όλα αυτά, γνωρίζω ήδη πως έχουμε να κάνουμε με αξιόλογη εταιρεία, με σπουδαία-κορυφαία ατμιστικά προϊόντα. Όσοι φίλοι έχουν κάποιο από αυτά, γνωρίζουν πολύ καλά πως μιλάμε για εξαιρετικό και ποιοτικό άτμισμα. [/justify]

[justify]Από την 1η ημέρα διάθεσης ακούω πως ήδη κοντεύουν να εξαφανιστούν τα κομμάτια του Le Mirage. Είναι ο τρίτος στη σειρά συλλεκτικός επισκευάσιμος ατμοποιητής και διαβάζω στην επίσημη σελίδα πως θα κυκλοφορήσουν 2400 κομμάτια παγκοσμίως. [/justify]

[justify]Διαβάζω: Ο Le Mirage είναι ο 3ος συλλεκτικός επισκευάσιμος ατμοποιητής της Vaponaute και θα κυκλοφορήσει μόνο σε 2400 τεμάχια παγκοσμίως. Είναι σχεδιασμένος να λειτουργεί με single ή dual vertical coil. Διαθέτει peek topcap ανθεκτικό σε υψηλές θερμοκρασίες και θάλαμο καύσης που είναι εμπνευσμένος από μια νέα ιδέα της Μηχανικής των Υγρών: The Vortex. Μπορεί να λειτουργήσει με βαμβάκι αλλά και με mesh. Μεγάλη καινοτομία του είναι οι οπές εισαγωγής του αέρα, οι οποίες βρίσκονται απέναντι η μία στην άλλη και επιτρέπουν τη δημιουργία μιας δύναμης η οποία οδηγεί τον αέρα και στροβιλίζει τον ατμό. Αυτή η πρόσθετη δύναμη αυξάνει την παραγωγή του ατμού και ενισχύει τη γεύση. Ο Le Mirage παρ' όλο που λειτουργεί και σαν dual coil, δεν έχει σχεδιαστεί για cloud chasing.[/justify]


[justify]Χαρακτηριστικά:[/justify]
[justify]
  • Υλικό κατασκευής: Stainless steel & PEEK
  • Διάμετρος: 22mm
  • Τύπος αντίστασης: Single or dual coil
  • Ύψος: 33mm
  • Χωρητικότητα: 2.8ml
  • Adjustable airflow :
  • Single coil: 0mm up to 3mm ή 2 x 0mm up to 3mm
  • Dual coil: 2 x 0mm up to 3mm
  • Υλικά υποστηριζόμενων αντιστάσεων: Cotton or Mesh
  • Made in France
[/justify]
[justify]Περιεχόμενα συσκευασίας:[/justify]
[justify]
  • 1 x Le Mirage
  • 1 x grey O-ring ID 5.5mm Tore 1.5 mm
  • 1 x black O-ring ID 16mm Tore 1mm
  • 1 x black O-ring ID 17mm Tore 1mm
  • 2 x pink silicone plugs
  • 1 M3 x 4mm screw
[/justify]
[justify]Πρώτες εντυπώσεις: Όπως είπα παραπάνω, είναι η παρθενική μου επαφή με τη γαλλική εταιρεία. Όσες φορές έτυχε να δοκιμάσω, διαπίστωνα πως έχουμε να κάνουμε με κορυφαίους ατμοποιητές. Διαπιστώνει κανείς πως τα κομμάτια είναι αριθμημένα και πως η αξία τους δεν πέφτει με το χρόνο και συμβαίνει το αντίθετο. Για τον Le Mirage άντλησα τις πρώτες πληροφορίες. Αναφέρουν για πιο δροσερό άτμισμα σε σχέση με τον προηγούμενο ατμοποιητή (Le Zephyr), επίσης, το νέο peek τμήμα του ενισχύθηκε ακόμα περισσότερο. [/justify]

[justify]Στήσιμο: Διπλή, kanthal [ud, 27ga (0,36mm), 6 σπείρες, πυρήνας 2,5mm, 14w, 0,5Ω].[/justify]

[justify]Έτοιμο υγρό: Five Pawns, Black Flag Risen (Enriched), 12 mg. [/justify]

[justify]Η συσκευασία περιλαμβάνει και σακουλάκι με 3 o-rings, 1 βίδα, και 2 ροζ τάπες. Οι τάπες αυτές χρησιμοποιούνται όταν στήνω μονή αντίσταση. Εδώ τώρα δεν χρησιμοποίησα τάπα διότι έκανα διπλή. Σαν 1ο στήσιμο δεν δυσκολεύτηκα, απλώς πήγαινα αργά για ν' αποφύγω τα λάθη. Οι πρώτες μου δοκιμές έγιναν στο μηχανικό Talos και ετοιμάστηκα.[/justify]

[justify]Απλά, κόλαση. Αν και όπως αναφέρουν δεν έχει στόχο τα ντουμάνια, εδώ πήρα πυκνότατο ατμό και ολόλευκο σύννεφο επάνω απ' το κεφάλι μου. Με απλό οργανικό βαμβάκι, διπλή αντίσταση και 14, 15 βατ. Το βαμβάκι τοποθετήθηκε σαν ρολό για να περάσει κάθετα στις αντιστάσεις και μέχρι να ακουμπήσει τέρμα κάτω στη βάση (και λίγο ακόμα, ίσως). Εύκολη διαδικασία, καλές όλες οι βίδες και τα σπειρώματα, τα o-rings αρκετά σφιχτά και όλα τα κομμάτια εφαρμόζουν σωστά. Τώρα. Γεύση; ό,τι κι αν πω θα είναι λίγο. Γέμισα το τανκ με το αγαπημένο μου υγρό μέχρι επάνω (2,8ml). Αρκετά καλό το χτύπημα. Δεν θα πω τίποτα παραπάνω γιατί θα ξεφύγω (δεν ξέρω και περισσότερα βέβαια), όμως θα ξαναπώ: Γεύση, γεύση, γεύση. [/justify]

[justify]Αν και δοκίμασα επιστόμια, τελικά κατέληξα από τις πρώτες κιόλας τζούρες να μην θέλω τίποτα επάνω. Ο σχεδιασμός είναι υπέροχος, στα χείλια εφαρμόζει ιδανικά και δεν θέλεις τίποτα ενδιάμεσα. [/justify]

[justify]Θετικά: Πούπουλο, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, τα κομμάτια εφαρμόζουν τέλεια. Καταπληκτικό ντουμανάκι και..., γεύση, γεύση, γεύση. [/justify]

[justify]Αρνητικά: Όταν τον τοποθέτησα στο πλάι είχα μικρή διαρροή, η μεταφορά του ίσως απαιτεί λίγο παραπάνω προσοχή. Αισθητική ( ! ), εγώ μπορεί να λέω ό,τι θέλω και στα δικά μου μάτια να έχει γαλλική φινέτσα, σε άλλα μάτια όμως μπορεί να είναι ασχημόπαπο. [/justify]

[justify]Πρώτο συμπέρασμα: Σίγουρα ξέχασα πάρα πολλά (όπως για παράδειγμα, τους "οδηγούς"-εγκοπές επάνω στο peek για τη σωστή ροή του αέρα, για τη σωστή τοποθέτηση των κομματιών κ.λπ.), σίγουρα ήταν ελάχιστος ο χρόνος που τον έστησα, όμως αξίζει πραγματικά κάποιος να τον δοκιμάσει, πιστεύω πως εδώ έχουμε ιδιαίτερο άτμισμα, τολμώ εύκολα να πω για κορυφαίο άτμισμα. [/justify]


[justify]Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε.[/justify]
















 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2017, 23:50 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4511
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 27, 2016, 21:05 »
Μιλουσα τις προηγουμενες μερες με τον Κωστας Βορινος που τον περιμενει.
Αντε να τον δουμε κι αυτον.
Τα ατομα της Vaponaute παντως   ( οπως και με τους προηγουμενους )  , δεν ηταν ικανοι να κανουν μια καλη παρουσιαση για να σχηματίσουμε καποια σωστη αποψη για τον ατμοποιητη , εστω και σαν πρωτη εικονα.

Οποτε σας περιμενουμε παιδες .........


« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 27, 2016, 21:14 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 27, 2016, 21:06 »
Στήσε, φωτογράφησε και πές τα μας όλα γιατί θα σκάσουμε  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Βορινός

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
  • A vaper needs a cig like a fish needs a bicycle
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 28, 2016, 00:08 »
αγαπητοί συνατμιστές καλησπέρα σας!

μην περιμένετε από μένα αναλύσεις μέγιστης εξειδίκευσης! Αυτό που θα δείτε είναι η πρώτη μου μονή αντίσταση με τον Le Mirage, δλδ η πρώτη μου αντίσταση γενικώς, σε επισκευάσιμο! Οπότε, δεν έχω πολλά να πω! 26άρι κανθαλάκι σε 2.5mm αξονάκι (ναι, θα το κάνω 3mm αύριο), βαμβακάκι Bacon Bits, αφρατεμένο, ναι, ακουμπάει κάτω στην βάση του τάνκ, όσο πατάει η γάτα, υγρό YODA της Lamda 6άρι καπνικό, εσείς οι Λαμδάδες με καταλάβατε, 5 σπείρες, 0.7Ω στα 15 βατ. Το airflow μονό με την τρυπούλα full ανοιχτή.

Η γλώσσα μου χοροπηδάει στο έλεος 100άδων γευστικών απολήξεων, στον ουρανίσκο απλώνεται απαλό βελούδινο στρώμα βαθιάς επίγευσης, όλος ο φάρυγγας έχει γλυκάνει, και ο σκύλος κοιτάει το στροβιλιζόμενο συννεφάκι απορημένος. Το ίδιο και η σύζυγος.

.......και τόσο καιρό νόμιζα πως άτμιζα!!!



« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 28, 2016, 00:26 από Κώστας Βορινός »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 28, 2016, 00:23 »
καλοατμιστος στα παιδια που ηδη τον απεκτησαν,για πειτε ρε μαγκες και λιγο για την τζουρα ,μεχρι ποσο μπορει να ρυθμιστει?εννοω απο τσιγαρισια εως αερατη?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 28, 2016, 00:31 »
[justify]@vag21, καλησπέρα. Θα αποφύγω να απαντήσω εγώ γιατί δεν πρόλαβα πολλά, ειδικά στη ρύθμιση αέρα. Πάντως είχα άνετες τζούρες (δεν ρύθμισα πολύ ή λίγο με σωστά βήματα γιατί εντυπωσιάστηκα με τη γεύση, όλα τ' άλλα ήρθαν σε δεύτερη μοίρα, για τις επόμενες ημέρες).[/justify]

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Βορινός

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
  • A vaper needs a cig like a fish needs a bicycle
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 28, 2016, 00:35 »
δεν θα σε καλύψω μάλλον vag21, αλλά στην μονή αντίσταση που έστησα δοκίμασα με μονό airflow από το πιό μικρό άνοιγμα της τρύπας ως το maximum ανοιχτό και είδα μία καλή τσιγαρίσια 'θέση' και όλες τις αυξανόμενες διαβαθμίσεις μέχρι ένα αξιοπρεπές σύννεφο ντουμανιού....ο στροβιλισμός που ισχυρίζεται το Μιράζ τελικά δεν ήταν φαντασιακό: ισχύει ΕΝΤΕΛΩΣ.....

σε διπλό aiflow σφυρίζει αλλά το ντουμάνι πολύ....φαντάζομαι ότι με διπλή θα παίζει πολύ ωραία αυτός....δεν τον πήρα βέβαια για ντουμάνι, αλλά το δίνει.....και η τσιγαρίσια ήταν αρκετά σφιχτή....τούμπανο στη γεύση.....

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 28, 2016, 00:38 »
σε βιντεακι που παρακολουθησα,προσεξα οτι η τρυπα  του airflow στην μονη αντισταση δεν χρειαζεται να ειναι μπροστα απο την αντισταση ,μαλλον οφειλεται στον στροβιλισμο που αναφερεται απο τα παιδια.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Βορινός

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
  • A vaper needs a cig like a fish needs a bicycle
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 28, 2016, 00:49 »
ναι, δεν την κοιτάει ποτέ την αντίσταση από μπροστά, δλδ δεν είναι εφικτό, την βλέπει από το πλάι και τη χτυπάει από το πλάι με τον στροβιλισμό.....καταπληκτικό......

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 28, 2016, 00:53 »
Καλοάτμιστος παιδιά! Μας φτιάξατε βραδυάτικα!

@JoeBarTeam
Xαίρομαι που το πρώτο υγρό που έσταξες είναι και το δικό μου αγαπημένο. Το κακό είναι ότι κάθε 2.8ml θέλει και αλλαγή διπλής αντίστασης.  :laugh1: 
Ελπίζω αυτή τη φορά να παίζει όντως καλά με κάθετη αντίσταση γιατί και στον zephyr για κάθετη έλεγαν και η οριζόντια σκοτώνει.


Αποσυνδεδεμένος Thundergus

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 28, 2016, 01:10 »
Πάντοτε έψαχνα έναν ατμοποιητη που να παίζει καλά γύρω στα 0.87 Ωμ διότι λατρεύω τα ρεύματα του μηχανικού. Ο συγκεκριμένος ( εφόσον δεν πρόλαβα τον μαγιστρο) με καλύπτει... Προτείνω 30g kanthal σε 2.5 πυρήνα 6 σπειρες, διπλή αντίσταση ή για μονή 28g kanthal 5 σπειρες 2,5 πυρήνας... Τα βαμβάκια προσπαθειστε να τα περάσετε κάτω από το ντεκ έτσι ώστε να βουλωσουν τα κενά μεταξύ τρύπας του ντεκ και στην διάμετρο της αντίστασης( έτσι δε θα μιλάμε καθόλου για διαρροές) ... Το βαμβάκι κάτω από το ντεκ πλαγιο κόψιμο έτσι ώστε μια φουντωτη μυτουλα να ακουμπάει τον πυθμένα του τανκ... Οι σπειρες αραιες αλλά κοντά η μία με την άλλη ειδικά οι μεσαίες, τον αέρα ανοιχτό περίπου στο 1/3 της τρύπας... Έβαλα το on the storm το οποίο δε μαρεσει όπου αλλού το έχω δοκιμάσει αλλά με παρακαλεσε φίλος συνατμιστης λέγοντας πως αν μου αρέσει έστω λίγο τότε μιλάμε για ατμοποιητη όνειρο... Κι όντως ανακάλυψα πόσο ωραία δένει το κακάο με το κονιάκ, αν και νομίζω πως υπάρχει και γλυκανησος, ίσως και λίγη κανέλα... Όταν τον στήσω με mesh θα ξαναμιλησω, για την ώρα ας ατμισω αυτό που δε μου άρεσε και τώρα το 'χω πιπιλα...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 28, 2016, 01:20 »
Πωπω φωτιές αναψατε τώρα, προσωπικά τον βρίσκω πανέμορφο έκτος των άλλων.! Αν κατάλαβα καλά αυτό το λεπτό peek καλύπτει και το αυλάκι γύρω απ'το deck ώστε να σφραγιζει το "τανκ" για αποφυγή διαρροων αν πλαγιασει ο ατμοποιητής σωστά;
Το airflow δείχνει μαγικό.. :)

Αποσυνδεδεμένος Thundergus

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 28, 2016, 01:26 »
Το peek δε θα το έλεγα λεπτό διότι λειτουργεί ως μονωτης θερμοκρασίας και μειώνει τον θάλαμο ατμοποιησης και τέλος αυτό είναι που κάνει τον στροβιλισμο στον αέρα... Όσο για θέματα διαρροης η σκέψη σου είναι σωστή αλλά θέλει και το βαμβάκι όπως είπα προηγουμένως... Από τις καλύτερες δουλειές του Leopold...

Αποσυνδεδεμένος zoulag

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
  • Lost in 3D
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 28, 2016, 23:00 »
Χαιρετώ την όμορφη παρέα σας. Κάτοχος κι εγώ από σήμερα το μεσημέρι του καταπληκτικού αυτού  ατμοποιητή. Ήμουν πολύ καιρο σε δίλημμα για τον πιο καλό επισκευάσιμο άτμο να προτιμήσω. Είχα καταλήξει στον Kayfun V5, μέχρι που είδα χθες βράδυ αυτό το post. Είχα ακούσει και διαβάσει τα καλύτερα για την Vaponaute και τους άτμο της και σήμερα έκανα το παρθενικό μου βήμα στους επισκευάσιμους.
Το παληκάρι στην Vapeland (Πικέρμι) μου τον έστεισε με διπλή Kanthal 0.4Ω. Εμπειρία μοναδική. Πρώτη φορά γεύτηκα την σαμπάνια στο Bermuda της 13 Floor Elevapors (".......και τόσο καιρό νόμιζα πως άτμιζα!!!). Στο σπίτι... πιπίλα. Τελείωσε η μπαταρία στο mod.
Ώρα για το πρώτο μου στήσιμο. Διπλή SS 316L, 26ga, 8 σπείρες, 3mm πυρήνας, 0,28Ω αντίσταση, πάνω στο Pico. Airflow ανοικτό, 205C στη στη θερμοκρασία, Castle Long στο deck. ΜΑΓΕΙΑ!!!
Τι να πω ρε παιδιά, έχω μείνει χαζός (".......και τόσο καιρό νόμιζα πως άτμιζα!!!). Ζεστός, πυκνός γεμάτος γεύση ατμός.
Καί πόσο τέλειο είναι να δουλεύεις με έλεγχο θερμοκρασιάς σε ένα tank που δεν βλέπεις πότε πρέπει να ξανα γεμίσεις.. (γιατί έφαγα 2-3 φορές υποψία καμμένου με τo Kanthal).
Αυτά για τώρα, πάω να συνεχίσω το πιπίλισμα...
(Σίγουρα δεν είμαι και ο πιο αντικειμενικός στα σχόλιά μου, καθώς είναι η πρώτη μου επαφή με επισκευάσιμο (".......και τόσο καιρό νόμιζα πως άτμιζα!!!)).

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 28, 2016, 23:24 »
Από χτύπημα τι λέει ; Γιατί ο zephyr δεν με είχε ενθουσιάσει.


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160030 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110819 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515445 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146503 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303314 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530885 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201490 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801708 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11095 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41023 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet