vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

210 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, antiklitos140, Jorge

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Εναλλακτικά μπορείς να πάρεις top fill kit...

Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
εχετε καμια προταση εκει στα 70-80 ευρω. ειμαι και σε περιοχη που δεν εχω και πολλες επιλογες για να παω σε καποιο καταστημα να δω η να δοκιμασω!ώπα τώρα το έπιασα. Έχει τέτοιο Κιτ για τον kayfun ;αλλα εχει και 45 ευρω. παει δηλαδη στην τιμη του prime
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2019, 10:13 από leriban »

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Στις αγγελίες πωλείται eviva V2 με €60, 2 καμπάνες, πινάκια αέρα κλπ.
Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μη μείνεις ικανοποιημένος...

Επίσης πωλείται και Hussar κλώνος της coppervape. Το αυτό...

Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Εγω, μετα απο αρκετο ψαξιμο, κατεληξα στο EHRPO TRUE MTL RTA. Ειναι ο πρωτος μου επισκευασιμος, οποτε δεν εχω μετρο συγκρισης.  Εαν δεν κανω χαζομαρα με το wicking του, δεν εχει διαρροες /σκασιματα /spitback.  Το 1ο στησιμο το κανα πριν καμια εβδομαδα και ακομα πειραματιζομαι. Ειμαι βεβαια σε tc με 30αρι SS...

Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Παιδια εχει κανεις δοκιμασει τον Reload MTL RTA απο Reload Vapor. Φαινεται ( απ οτι διαβασα τουλαχιστον ) πολυ καλος.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Ένας γενικά πολύ καλός ατμοποιητής μικρού μεγέθους. Θα μπορούσε βέβαια να είναι φθηνότερος. Έχει κυκλοφορήσει ήδη και ο κλώνος του, μέχρι στιγμής όμως όχι σε κάποιο ελληνικό κατάστημα. 

Πρόσφατα (προχτές δηλαδή) απόκτησα τον Expromizer v4. Έχω ήδη τον v1.2 τον οποίο εκτιμώ, χωρίς όμως να με ξετρελαίνει . Είναι και ξεπερασμένος άλλωστε.
Λοιπόν με τον v4, ενθουσιάστηκα! Κατά την ταπεινή μου γνώμη, είναι από τους καλύτερους mtl που έχω δοκιμάσει! Αφήνει πολύ πίσω του, τους Ehpro True, Galaxies, Fresia, Kayfun Prime (κλώνο), Hussar (κλώνο) σε όλους σχεδόν τους τομείς: γεύση (μόνο καπνικά ατμίζω) , ποιότητα κατασκευής, ευκολία στησιματος, στεγανότητα κι οτι άλλο μπορώ να φανταστώ. Μειονέκτημα όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα! Τον αγόρασα από φίλο που τον έβρισκε πολύ σφιχτό για τα γούστα του. Να ναι καλά το παλληκάρι!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2019, 19:42 από stamatisgr »

Πρόσφατα (προχτές δηλαδή) απόκτησα τον Expromizer v4.
Με γειά! Τον πήρα και εγώ πριν λίγες μέρες και έχω να πω ότι έχει από τις ωραιότερες τζουρες από όσους ατμοποιητες έχω δοκιμάσει. Γεύση όχι και τόσο, αλλά έχω κάνει μόνο ένα τανκ. Μπορεί να θέλει στρώσιμο ή ένα δεύτερο χέρι υπερήχους αν και έμοιαζε πεντακάθαρος. Επίσης με τόσο μέταλλο που έχει ζεσταίνεται πολύ στα 16w! με .95 αντίσταση αν θυμάμαι καλά. Παντως και να μην βελτιωθεί η γεύση του πάλι θα τον χρησιμοποιώ με σκέτη βάση διότι έχει φοβερή τζούρα, ζεστή-όχι καυτή, υγρή και πυκνή. Είναι ο δεύτερος που δοκιμάζω με πάνω τον αέρα μετά από ένα αρχαίο ντριπερ στον οποίο επίσης μου άρεσε η τζούρα αλλά από γεύση δεν ελεγε πολλά. 

Αποσυνδεδεμένος tolinio

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα παιδιά!
Ακούω και βλέπω και στο φόρουμ τα καλύτερα για τον εβιβα  v2.
Η ερώτηση είναι η εξής:
Είναι δύο φορές καλύτερη η γεύση του - απόδοση από τον precisio; Λέω δύο φορές γιατί διπλάσια είναι και η τιμή του.
Λίγο χοντροκομμένη η ερώτηση αλλά καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.
Το λίγο καλύτερη απόδοση μπορεί και να μην με καλύπτει ρε παιδί μου σε αναλογία με την διαφορά τιμής.
Ας με διαφωτίσει κάποιος.

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Η γεύση & το πώς την αντιλαμβάνεται ο καθένας μας είναι κάτι το απόλυτα προσωπικό & άρα υποκειμενικό. Αρα, μόνο μία δοκιμή θα σου λύσει το ερώτημα.
Στα της τιμής, συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Εναν κινέζικο ευρείας βιομηχανικής παραγωγής με έναν ελληνικό, πολύ περιορισμένης παραγωγής, "χειροποίητο".
Επίτρεψέ μου μία παρομοίωση. Χρειάζεσαι κοστούμι. Πας σε ένα κινεζάδικο & το βρίσκεις Χ τιμή & σε άριστη ποιότητα. Πας σε ένα ράφτη για να σου το φτιάξει & σου ζητάει 2Χ, 3Χ ή & παραπάνω.
Και σε αυτήν την περίπτωση εσύ είσαι αυτός που θα αποφασίσεις ποιό σε καλύπτει καλύτερα για αγορά.  :thumpup:  

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Και μη ξεχνάμε και την υποστήριξη που στον Eviva είναι απλά άπαιχτη.

Αποσυνδεδεμένος tolinio

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
Τρελονερίτη συμφωνούμε απόλυτα στο σκεπτικό αλλά ρε συ ακόμα και στα υποκειμενικά κριτήρια υπάρχει μια κοινή παραδοχή, ένα κοινό αίσθημα, μία κοινή λογική.
Το καίω λίγο αλλά ντάξει κουβέντα κάνουμε.
Π.χ : Έχω precisio και eviva v2.
Δεν ξέρω τίποτα για τους 2 και δεν υπάρχει ίντερνετ για να μάθω.
Τους δοκιμάζω μία εβδομάδα γνωρίζοντας ότι πάνω κάτω κοστίζουν το ίδιο.
Θα πάω καρφωτός για eviva ή θα το ζυγισω και λίγο;
Εννοείται ό,τι το επιχείρημα για την τρομερή υποστήριξη του προϊόντος είναι απτό και σημαντικό πάντως.

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Δες και fenomenon  Zest για σφιχτη τζουρα και γεύση. 

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Phenomenon Zest v2.2 vs Taifun GTR?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135756 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084212 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34934 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 99 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476495 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 913 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271150 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1507 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos