vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

142 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, I.P, lounik, Jorge, Tem, Buliwyf

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
θεοστεγνος...σαχαρα...ξηρασια λεμε. :))
απο οικονομια τι να σου πω?
εγω ειμαι της αποψης οτι οσο πατας fire, τοσο καις υγρο... θεμα γκαζιου λοιπον η καταναλωση κατ'εμε. σε ολους τους ατμο.

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
έχω ακούσει ότι θέλει προσοχή στο βαμβάκωμα. όχι και τόσο θελκτικό για έναν αρχάριο. έχω μόνο το siren 2 εδώ και κάνα δίμηνο...

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Δειτε και τον gotank mtl rta v2...22 mm, πιο πολυ αερα απο rose, κομμενα τα αυλακια για το βαμβακωμα, σαν του siren, smooth τζουρα, 0 διαρροες...εδω σε τιμή χωμα...

https://www.ecig.gr/aksesouar/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82/fumytech-gotank-rta.html?search=gotank

Αποσυνδεδεμένος billias7815

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Αν δεις και αυτός έχει τρύπες για το βαμβάκι και όχι αυλάκι.

Eπειδή είχα τον rose σαν μόνιμο για κανα τρίμηνο ως μόνιμο  και τον έχω ακόμα,η τζούρα του δεν υπάρχει είναι πραγματικά βελούδο όμως επειδή ήταν ο πρώτος μου επισκευάσιμος με παίδεψε πολύ στο βαμβάκωμα και τελικά με κούρασε.Είδα όμως ότι στην βελτιωμένη gold εκδοση το έχουν διορθώσει αυτό καθώς καταργήσανε τις τρύπες για το βαμβάκι και πλέον είναι όπως hastur-siren 2 -ares.Γεύση πολύ καλή και σχετικά οικονομικός αν τον συγκρίνω με τον hastur που χρησιμοποιώ τώρα.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2018, 14:36 από Cruiser79 »


Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Για Savour και Zeta εχει κανεις αποψη;

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Ο Savour πολύ καλός. Πάρα πολύ καλός θα έλεγα.
Πάρε και μία σουρεαλιστική...

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Τον μπανισα σε μαγαζι που μου τον προτειναν θερμα. Σφιχτος ειναι; Καταναλωση,διαρροες κ.λ.π. τι παιζει;
 Αν διωξω τον siren μαλλον θα παω σε αυτον.
 Α,σημερα επαιξα αρκετα με τον Rose ενος φιλου. Την Gold edition,που εχει ντεκ σαν Ares/Siren. Πολυ καλος,απιστευτα smooth τζουρα,οχι πολυ αετατος,καταναλωση μικρη. Εν σχεση με τους αλλους δυο που ηταν το διαφημιστικο viral του 18,ειναι ενα λεβελ πανω. Κριμα που περασε και δεν ακουμπισε. Σε συγκριση με τον αρκετα καλο Galaxies που επισης εχω, εχει καποια συν(καταναλωση-τζουρα-στεγανοτητα) ισως υστερει ομως ελαφρως στην γευση.

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Πέτρο, ο Galaxies σου κάνει διαρροές? 

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Επειδή είμαι fan της αεράτης τσιγαρίσιας, τον άφησα με το pin των 2,5mm που είχε φορεμένο. Αέρα έχω 2Χ2 τρύπες και του έβαλα Ni80 0.30mm σε 2,5άρη πυρήνα. Τζουρα φοβερή, αθόρυβη. Λειτουργία απροβλημάτιστη, καμία διαρροή ούτε υγρασία αν και το φοβήθηκα γιατί στούμπωσα πολύ βαμβάκι στις τρύπες. Γεύση πολύ καλή.
Στα αρνητικά: Πίνει ΠΟΛΥ. Δεν ξέρω αν φταίει το μεγάλο pin γι αυτό. Ίσως με το μικρό να καίει λιγότερο. Δεύτερο αρνητικό που βρήκα είναι ότι δεν παίρνει πολλά από τα drip tips μου, ιδίως αυτά με διπλά o-rings.
Τον Siren (που έχω στο συρτάρι από την πρώτη βδομάδα χρήσης) τον βάζει κάτω και τον πατάει...

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
τα ντριπ με τα διπλα ορινγκ, δε στα παιρνει λογο μηκους?
αν οχι, βγαλε το ενα ορινγκ.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Πέτρο, ο Galaxies σου κάνει διαρροές?
 Ναι,τρωει τις φρικες του που και που, με τo bubble μονο,αλλα δεν ειναι κατασταση siren,που και στον τελευταιο τα βρηκα τα χουγια του(μονο kanthal a1 σε 3αρη,πολυ βαμβακι,αλλα η γευση του ειναι σταθερα αθλια).
  Ο Galaxies θελει λιγο βαμβακι και να πεφτει χαλαρα στις τρυπες,ισα να τις καλυπτει. Εχει αρκετα καλη γευση,αλλα στην καταναλωση ειναι σαν πνευμονικος. Απο τον Siren παντως ειναι πολυ καλυτερος.

Αποσυνδεδεμένος sakissalonika

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Μόλις παρέλαβα τον Savour σε ασημί! Πρώτος επισκευάσιμος οπότε θα ήθελα να μου προτείνετε στήσιμο, watt, και ότι κρίνεται ότι θα με βοηθήσει ως αρχάριος

Μα ούτε ένας ; 

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 01, 2018, 14:52 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε μου δε τον ξέρω τον ατμοποιητή αλλά αν πηγαίνεις για σφιχτο αέρα στην τρύπα 1mm
Στήσε 0,32 κανθαλ 5 σπείρες στα 12 βατάκια.

Αποσυνδεδεμένος papcris

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Πρέπει πρώτα να σκεφτείς αν θέλεις σφικτή τζούρα ή πιο πνευμονική γιατί θα χρησιμοποιήσεις διαφορετικό pin από αυτά που περιέχονται στη συσκευασία. Από αυτό θα εξαρτηθεί και το πάχος του σύρματος που θα χρησιμοποιήσεις. Προσωπικά μπορώ να σου πω μόνο για το μεγάλο πιν γιατί τον χρησιμοποιεί η σύζυγος και της τον στήνω με 50άρι σύρμα σε 2,5 διάμετρο πυρήνα 5 στροφές, βγαίνει η αντίσταση περίπου 5ομ και το δουλεύει στα 18-19 βατ. Εκεί της αρέσει. Επίσης με 40άρι σύρμα , πάλι 2,5 πυρήνα 4 στροφές και δουλεύει στα 13-15βατ. Και στις 2 περιπτώσεις αποδίδει πάρα πολύ καλά. Και στη γεύση και στο χτύπημα. Απλά δεν μπορώ να τον δοκιμάσω με άλλα στησίματα όπως καταλαβαίνεις γιατί έχει συγκεκριμένες απαιτήσεις στη λειτουργία του. Ελπίζω να σου απαντήσουν άλλοι συνατμιστές που τον έχουν δοκιμάσει και με άλλα στησίματα. Μην φοβάσαι όμως να κάνεις τις δοκιμές σου και να βρεις εσένα τι σου αρέσει γιατί τα γούστα του καθένα μας είναι διαφορετικά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33648 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534100 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59530 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 387 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13941 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135987 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084683 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9751 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477794 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy