vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 11 χρήστες
djfloor, petra, gfilip, Koggiot, Tsimio, JohnDag, maprix, giorgos1999, chara22, camber, lounik

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Εγώ πάλι νομίζω ότι το πρόβλημα βρίσκεται στον τρόπο που κάποιος προτείνει έναν ατμοποιητή.

1) Πάρε τον Hastur, σπέρνει.

2) Πάρε τον Hastur, σπέρνει για τα λεφτά του.

3) Πάρε τον Hastur, σπέρνει, αλλά μην περιμένεις Φαινόμενο.


* Όπου Hastur και όπου Φαινόμενο, βάλε ότι όνομα θες αναλόγως γούστου.


Αξεπέραστο, δεν είναι τίποτα. Ιδιαίτερα όσον αφορά ατμοποιητές, που μόνο και μόνο οι συνδυασμοί διατομής σύρματος-υλικού σύρματος-βαμβακιού-διαμέτρου πυρήνα-watt/TC προσφέρουν άπειρες παραμέτρους. Μετά από ένα χρονικό διάστημα τριβής με τους ατμοποιητές, μόνο και μόνο βλέποντας την αρχιτεκτονική deck και καμπάνας, μπορείς να έχεις μία σχετικά καλή άποψη για το τι να περιμένεις. Με τίποτα όμως, δεν μπορείς να συγκρίνεις ανόμοια πράματα.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Please  Help.
Αφου ειδα αρκετα reviews αποφασισα στην αγορα του Hastur λογω γευσης.
Μια απογοητευση! Δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος. Εχω κανει 10-15 διαφορετικa στησιματα εδω και 4 μερες. Γευση μηδεν. Βεβαια η συγκριση γινεται μοιραια με τον Pheno lite v2.  
Help.
Όσο κατεβαίνεις στην διάμετρο του pin αέρα, τόσο βελτιώνεται η γεύση.
Επειδή τα αυλάκια για βαμβακι  δεν είναι τόσο μεγάλα όσο του siren π.χ θέλει καλό αφρατεμα για να φύγει περίπου το 1/3 του βαμβακιού πριν κάτσει στο αυλάκι.
Λειτουργεί καλύτερα με 2,5 πυρήνα παρά με 3.

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Συμφωνώ για το πιν και τον πυρήνα. Κάτι άλλο που παρατήρησα, είναι οτι στο angel cry πχ λαμβάνω πολύ "θολή" γεύση. Στο saltybacco απο την άλλη εντυπωσιάστηκα. Στήνω με 28ga ατσάλι, γύρω στο 1 ωμ σε λειτουργία tc.

Αποσυνδεδεμένος ringo2009

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Για τα προσωπικά μου γούστα το πρόβλημα του Hastur έχει να κάνει με τον αέρα : δηλαδή το μικρότερο pin είναι πολύ σφιχτό ενώ το αμέσως επόμενο είναι αρκετά πιό αεράτο, ενώ για κάποιο περίεργο λόγο η ρύθμιση αέρα δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο στο ίδιο pin. Ήθελε επομένως ένα ενδιάμεσο pin από τα δύο μικρότερα. Πιθανόν αν αγοράσεις τα έξτρα pin που κυκλοφορούν (εναλλακτικές οπές αέρα) να αλλάξεις άποψη.. 

Πάντως ανεξάρτητα με ποιον ατμοποιητή διαλέγει ο καθένας,αυτό που πραγματικά αξίζει να δοκιμάσει κανείς είναι ένα teflon drip tip.Η αίσθηση που σου δίνει είναι ότι πιό κοντά σε τσιγάρο και σε συνδιασμό με τη σφιχτή τζούρα κανει πολύ καλή προσομοίωση,ιδιαίτερα χρήσιμο για τον πρώτο δύσκολο καιρό.

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Πιθανόν αν αγοράσεις τα έξτρα pin...
Τα έχω παραγγείλει. Όταν (αν) έρθουν θα ενημερώσω.

Αποσυνδεδεμένος hawk74

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
  • rust never sleeps

Μιας και λέγατε για τον hαstur.....  έχω μια  απορία.

 
 Γιατί μουλαρώνει  και φέρνει   κάπου  κάπου ΄΄καμένο΄΄  μετά το  δεύτερο  γέμισμα.

 
Ξύνω το κεφάλι… :confused1:

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Χωρίς να έχω την μεγαλύτερη πείρα, καμμένο έρχεται αν υπάρχει υποτροφοδοσία, νομίζω. Μήπως έχεις πολύ βαμβάκι; Εμένα μια φορά στις αρχές το έπαθα, που είχα στήσει με κανθαλ (χωρίς TC), και είχα πολύ βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος hawk74

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
  • rust never sleeps
Συμφωνώ … αλλά το θυμάται  μετά  από  3ml ?  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Φουσκωνει το βαμβακι,βαλε λιγοτερη ποσοτητα.

Αποσυνδεδεμένος hawk74

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
  • rust never sleeps

Νομίζω ότι  έχει να  κάνει  περισσότερο  με το μήκος  (σε συνάρτηση  βέβαια  με την πυκνότητα)

…Θα του την βρω την άκρη.

 
Thanks

Αποσυνδεδεμένος ringo2009

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας

Μιας και λέγατε για τον hαstur.....  έχω μια  απορία.

 
 Γιατί μουλαρώνει  και φέρνει   κάπου  κάπου ΄΄καμένο΄΄  μετά το  δεύτερο  γέμισμα.

 
Ξύνω το κεφάλι… :confused1:
Τσέκαρε μήπως βάζεις πολύ βαμβάκι (σφιχτό στην αντίσταση ή μακρύ στις άκρες - θέλει ίσα να πατάνε κάτω οι άκρες) και "αφράτεψε" το ή μήπως έχεις ψηλά τα Watt για την συγκεκριμένη αντίσταση οπότε ατμοποιεί πολύ γρήγορα πριν προφτάσει να αναπληρώσει με νέο υγρό. Το πρώτο μάλλον πιθανότερο.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Όντως την έπαθα κι εγώ με τον hastur στο πρώτο στήσιμο, είχα βάλει αρκετό στα λούκια προφανώς επηρεασμένος απ' τα τρελά που έκανε ο Ares.
Στο επόμενο έβαλα αρκετά λιγότερο και μέχρι σήμερα δουλεύει ρολόι.

Αφράτο και λίγο, να γεμίζει την τρύπα χωρίς να συμπιέζεται και όλα καλά.

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Το 3x0.8mm πιν του hastur, είναι όνειρο. Έφερε την τζούρα μου εκεί που τη θέλω, και με βελτίωση στη γεύση. Θα δοκιμάσω και τα υπόλοιπα, αλλά βλέπω να μένω εδώ. Αξίζει τον κόπο να τα παραγγείλετε. 1 μήνας αναμονή είναι και μηδαμινό ρίσκο κατάσχεσης.

Αποσυνδεδεμένος comandante7

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
  • keep faith and vape
Μετα απο αρκετα στησιματα στον Hastur κατεληξα στα εξης:
-Θελει αρκετο πλησιμο στην αρχη (τουλαχιστον ο δικος μου)
-Για να παρεις καλη γευση πρεπει να βαλει τα μικρα πιν (1mm, 1.6mm, οριακα το 2mm)
-Πυρηνας αντιστασης 2.5 mm και κατω με σκοπο να μην εχει βαλεις πολυ βαμβακι. Θελει να φτασει λιγο βαμβακι στα λουκια με αρκετα αφρατεμα, ενω αρχικα σου δινει την αισθηση οτι πρεπει να κλεισεις τελειως τις οπες τροφοδοσιας.
- Αντισταση κοντα στο 1 Ohm, ιδανικα 32αρι συρμα.
-Το δαχτυλιδι αερα ειναι διακοσμητικο, ισα ισα που αν το κλεισεις κανει καποια σφυριγματα.
-Με βολεψε αρκετα ενα πιο μακρυ drip tip.(κοντα drip tip σε φερνουν σε επαφη με το μεταλλικο μερος του)
-Αντισταση πολυ κοντα στην εισαγωγη αερα για να εχει μικροτερη διαδρομη το βαμβακι
-Δεν εχει δακρυσει ποτε, οποτε πολυ καλη τροφοδοσια
-Vapeband στο πανω μερος στο τζαμακι σε περιπτωση που θελουμε να εχουμε προσβαση στο ντεκ.

Ειμαι σε αναμονη των spare pin για να εχουμε πληρη εικονα και αυτων των επιλογων.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2018, 01:50 από comandante7 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135707 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084155 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 84 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9440 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114659 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271125 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos