vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

255 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, bujinkan, Buliwyf

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος JeLaKos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια μια ξεκαρφωτη και ισως χαζη ερωτηση...Οταν λετε λυπαινουμε τα ορινγκς με τι τα λυπαινετε?

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Κατά προτίμηση με σκέτη βάση. Αν δεν έχεις, βάλε λίγο υγρό αναπλήρωσης.

Αποσυνδεδεμένος JeLaKos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Ωραια σ'ευχαριστω!!

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Το θέμα είναι και τι τρύπα υπάρχει και κάτω από την αντίσταση και όχι πόσο κλείνουμε τον αέρα

Αν προσέξεις την λίστα που παραθέτω φίλε μου, θα δεις ότι όλοι όσοι αναφέρω δεν είναι από τους "αεράτους".  Είναι ατμοποιητές προσανατολισμένοι περισσότερο στην γεύση παρά στα ντουμάνια και για αυτό έχουν ωραία, σφιχτή τζούρα και όχι απλά κλείσιμο του αέρα.

Επιπλέον, όσον αφορά την "ποιότητα" της τζούρας σαν μέτρο σύγκρισης έχω πάντα τον Taifun GSL που για μένα έχει την τέλεια τζούρα.  Σε σχέση με αυτόν ο Hurricane είναι πιο σφιχτός, χωρίς να χάνει σε "ποιότητα" αλλά δεν θα μπορούσα να τον ατμίζω εύκολα, πολύ σφιχτός για τα γούστα μου.  Ομοίως και ο Squoape RS, ωραία τζούρα αλλά σφιχτή.

Disclaimer (γιατί πάντα χρειάζεται...):
Όλα αυτά με βάση τα δικά μου γούστα και συνήθειες!

Αν προσέξεις την λίστα που παραθέτω φίλε μου, θα δεις ότι όλοι όσοι αναφέρω δεν είναι από τους "αεράτους".  Είναι ατμοποιητές προσανατολισμένοι περισσότερο στην γεύση παρά στα ντουμάνια και για αυτό έχουν ωραία, σφιχτή τζούρα και όχι απλά κλείσιμο του αέρα.

Επιπλέον, όσον αφορά την "ποιότητα" της τζούρας σαν μέτρο σύγκρισης έχω πάντα τον Taifun GSL που για μένα έχει την τέλεια τζούρα.  Σε σχέση με αυτόν ο Hurricane είναι πιο σφιχτός, χωρίς να χάνει σε "ποιότητα" αλλά δεν θα μπορούσα να τον ατμίζω εύκολα, πολύ σφιχτός για τα γούστα μου.  Ομοίως και ο Squoape RS, ωραία τζούρα αλλά σφιχτή.

Disclaimer (γιατί πάντα χρειάζεται...):
Όλα αυτά με βάση τα δικά μου γούστα και συνήθειες!
Ο harricane έχει πιο μικρή τρύπα κάτω από την αντίσταση;  και εγώ έχω τον gsl για αυτό σε ρωτάω

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ΄ότι θυμάμαι ήταν πάνω κάτω η ίδια (μάλλον πιο μικρή του Taifun αλλά λίγο) αλλά θα στο επιβεβαιώσω όταν βρεθώ με τον φίλο που τον έχει και την μετρήσω  :thumpup:

Η αίσθηση της τζούρας πάντως πλησιάζει τον GSL.

Σε ρώταω διότι είχα την εντύπωση ότι ήταν ίδια με του μίνι αλλά από ότι διάβασα είναι σαφώς μικρότερη τες πα  όλα ok

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2016, 03:10 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος JeLaKos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα παιδια μπηκα και γω στο τριπακι να παρω επισκευασιμο ατμοποιητη μετα απο καποια χρονια ατμισματος του ce5 απο τον οποιο εμεινα πολυ ικανοποιημενος σε γευση,καταναλωση υγρου και μπαταριας.Μολις χθες παρελαβα το πρωτο μου μοντακι το Vaporesso Target Pro μαζι με το Pro tank πολυ καλος σε ολα του αλλα αερατος.Γιαυτο λοιπον ψαχνω εναν ατμοποιητη που να μου δινει την γευση του ce5 η και καλυτερη να εχει πανω κατω σφιχτη τζουρα οσο ο ce5 η να ρυθμιζεται αυτο και να εχει την εμφανιση του Vaporesso Target Pro για να ταιριαζει με το μοντακι μου,με λιγα λογια 22mm διαμετρο αν και λιγο μεγαλυτερη νομιζω δεν θα ειναι προβλημα αλλα σε υψος να ειναι κοντως οπως ο Pro που ειναι μολις 4cm+1cm το driptipaki του και να βγαινει σε μαυρο χρωμα.Ευχαριστω και ελπιζω να υπαρχει κατι σε αυτο που ψαχνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 30, 2016, 20:47 από JeLaKos »

Αποσυνδεδεμένος MOURGOS11

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
ο fodi f2 είναι στιλ αβογκαντο με μονή αντίσταση εχει απο σφιχτή  τσιγαρισα εως πνευμονικη

Αποσυνδεδεμένος JeLaKos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Φαινεται αρκετα καλος.Κατι αλλο υπαρχει?Θελω να βαλω 2-3 στον νου μου και να ψαξω αρκετα πριν διαλεξω.Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Κοιτα Εδω
Και ο kayfun v3 mini Πιστεύω θα σου κάνει. :)

Αποσυνδεδεμένος JeLaKos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Δυστηχως πολυ μακροστενος ο kayfun.Αυτο εδω κανει για τον συγκεκριμενο να τον κανει πιο μικρο?https://www.fasttech.com/products/0/10011444/1987503-replacement-tank-chimney-nano-kit-for-kayfun

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Αν θες μικρό, σφιχτό και μαύρο πας για το παρακάτω σετάκι:

1) Βάση
2) Bell cap
3) Καμινάδα Αυτή τη βάζω γιατί η πλαστική του bell cap δε μου εμπνέει καμία εμπιστοσύνη...
Μάυρη δε βρήκα αλλά και να έβρισκα δεν θα την εμπιστευόμουν επίσης...

Έχω 3-4 σετάκια από δαύτα (σε ασημί) και πολύ με είχαν βολέψει. Από τότε που έμπλεξα με τον V3 & τον cloudone θέλω τη τζούρα λίιιγο πιο αεράτη και πήρα 2 monster βάσεις. Μια χαρά...

Αποσυνδεδεμένος JeLaKos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Το συγκεκριμενο Bell Cap δεν μου αρεσε γιατι ειναι πλαστικο αλλα μου εδωσες ιδεα.
https://www.fasttech.com/products/3023/10009156/4041406
https://www.fasttech.com/products/3023/10009156/1976601
https://www.fasttech.com/products/0/10011444/1987503-replacement-tank-chimney-nano-kit-for-kayfun
https://www.fasttech.com/products/0/10009156/4097006-replacement-top-cap-for-kayfun-monster-v2-rta
https://www.fasttech.com/products/3019/10019442/4070804-stainless-steel-510-drip-tip
Αυτα τα συγκεκριμενα πραγματα ταιριαζουν μεταξυ τους?Αν ναι δεν λειπει κατι και βγαινει ενας ολοκληρομενος ατμοποιητης σωστα?Μηπως χρειαζεται καποια αλλη βαση για να ειναι τσιγαρισιες οι τζουρες η αυτη ειναι μια χαρα?Ευχαριστω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2016, 10:01 από JeLaKos »

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Αν έρχεσαι από CE5 καλύτερα να πάρεις την απλή, όχι τη monster. Ή μάλλον πάρε και τις 2, σιγά το κόστος, και χρησιμοποίησε όποια σου αρέσει.
Πάντως να ξέρεις το bell cap είναι πολύ όμορφο επάνω στη βάση, οι φωτογραφίες του FT το αδικούν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110675 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159877 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515345 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12797 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530808 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801637 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11067 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40996 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet