vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Lazy Dog, soniram, antiklitos140, Doubt, Micha3L, manoslykos

Twitter

"Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #735 στις: Αυγούστου 21, 2017, 08:09 »
Εχω μεταφέρει και παλαιότερα τη λατρεία μου για υπέροχο άρωμα so long castle της follow the white rabbit σαν το καλύτερο κλωνόκαστρο που έχω δοκιμάσει. Επειδή πλανάτε ότι όσο πιο πολύ τα αφήνεις τα υγρά να ωριμάσουν τόσο καλύτερα, έχω να πω ότι το καλύτερο αποτέλεσμα το είχα πάρει (κατα τη γνώμη μου) στο τρίμηνο ωρίμασης και μετά σταδιακά φθίνει οπότε τώρα που είμαι στο 6μηνο η γεύση είναι σαφώς χειρότερη κατα την άποψη μου. Από δω και μετά θα φτιάχνω τόσο υγρό όσο καταναλώνω στο 4μηνο.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #736 στις: Αυγούστου 21, 2017, 19:01 »
Εγινε δοκιμη στο bronx της flavourist, δυναμίτης! Θυμιζει soho με λιγο παραπανω γλυκο. 

Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #737 στις: Αυγούστου 27, 2017, 00:03 »
Έχει δοκιμάσει κανείς αυτά?
http://www.osmoshop.gr/product/lemonize-drip-art/


Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #738 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2017, 19:44 »
Εχει δοκιμασει κανεις απο Avoria :
-Monkey Island?
-Godfather?
μου κανει εντυπωση που τα προτεινουν max αναμιξη στο 5%.Ειναι οντως τοσο δυνατα?Εμπειρια απο ποσοστο αναμιξης(εστω και σε αλλα αρωματα εκτος των 2 παραπανω) έχει κανείς?

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #739 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2017, 19:51 »
Είναι όντως δυνατά.
Κάποτε έκανα το Hail Mary σε ποσοστό 6% και ήταν έντονο.

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #740 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 15:47 »
αγορα σημερα απο fuck the rules το 1,5 και 14,απο αρωμα στο μπουκαλακι παμε πολυ καλα οποτε θα μπορεσω να πω αποψεις τουλαχιστον σε καμια βδομαδα,αλλα αυτο που με χαλασε ειναι οτι τα μπουκαλακια με το αρωμα δεν ειναι σφραγισμενα κατι που το θεωρουσα δεδομενο

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #741 στις: Οκτωβρίου 03, 2017, 23:05 »
Και το δικό μου #5 δεν ήταν σφραγισμένο και σκέφτηκα πως θα πήρε κανένα μεζεδάκι ο e-μαγαζάτορας. Τι βρώμικο μυαλό έχω...
Μ' έβαλες στην πρίζα και έσταξα λίγο στον magma στις 14 μέρες ωρίμανσης: Άτονο μου φαίνεται στο 15%. Συμπαθητική απόδοση του λικέρ κρέμα (ή κρέμας??) με μία πολύ ελαφριά αλκοολική αίσθηση στον ουρανίσκο. Θα το αφήσω ανοικτό απόψε και μετά ωρίμανση άλλες 2 βδομάδες γιατί σίγουρα τη χρειάζεται...

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #742 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 09:52 »
το ιδιο μυαλο εχω και εγω  :)) :)) :)) :)).ατονο ε?και εγω 15% το εκανα.....θα κανω δοκιμη στη βδομαδα και βλεπουμε.απλα μου εκανε εντυπωση το οτι δεν ειναι σφραγισμενα,οτι αρωμα εχω παρει μεχρι τωρα παντα ηταν ολα κλειστα

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #743 στις: Οκτωβρίου 10, 2017, 13:50 »
Εχει δοκιμασει κανεις απο Avoria :
-Monkey Island?
-Godfather?
μου κανει εντυπωση που τα προτεινουν max αναμιξη στο 5%.Ειναι οντως τοσο δυνατα?Εμπειρια απο ποσοστο αναμιξης(εστω και σε αλλα αρωματα εκτος των 2 παραπανω) έχει κανείς?
Τα εχω παρει και τα 2 και ειναι οντως δυνατα. Εγω τα εκανα με 6%. Δεν με χαλασαν, αλλα μαλλον την επομενη φορα θα τα κανω 5%
Τωρα..το Monkey μου αρεσε πολυ. Εμενα μου βγαζει μια ωραια καραμελοβανιλλια παρ'οτι διαβαζα στις κριτικες για μερεντοσοκολατες :confused1:. Θα το ξαναπαρω σιγουρα.
Το Godfather τωρα, απο το μπουκαλι μου θυμιζει αρκετα ενα Grandmaster τη2 5Ρ που ειχα παρει πριν κατι μηνες και μου αρεσε,(δεν ξερω αν ειναι το παλιο καλο ή το 'χαλασμενο' ) αλλα το ατμισμα δεν.... Απλη μπανανιτσα για μενα τουλαχιστον. Ευχαριστη αλλα καμια σχεση με το  Grandmaster που ειχα. 
Ελπιζω να βοηθησα.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #744 στις: Οκτωβρίου 15, 2017, 22:54 »
Fuck the Rules §1 ποσο να το αφησω; Δοκιμασα λιγο σημερα αλλα εχει κενα.. λογικο μιας και το εφτιαξα χθες.
Υποτιθεται πως μου το εδωσε για κεικ αλλα περισσοτερο custard πιανω παρα κεικ. Δευτερη κακη αγορα απο το ιδιο καταστημα μαλλον btw :/

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #745 στις: Οκτωβρίου 19, 2017, 23:20 »
μια με δυο βδομαδες το πολυ ειναι κομπλε.πιο πολυ ειναι μπισκοτο με κρεμα και custard και για μενα ειναι μακραν το πιο νοστιμο υγρο της σειρας

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #746 στις: Οκτωβρίου 23, 2017, 12:51 »
Dan Lucas Barista



Αραίωση 10% (προτεινόμενη 11%) – Τελικό υγρό 65/35 PG/VG – Ωρίμαση 20 ημέρες (προτεινόμενη 15 ημέρες) – Βάση Pink Mule

Θα ξεκινήσω λέγοντας πως ίσως δεν πρέπει να γράφω τίποτα για υγρά με βάση τον καφέ γιατί μάλλον τα αδικώ όλα. Κι αυτό διότι φαίνεται πως δεν αντιλαμβάνομαι καθόλου τον καφέ ως γεύση. Τον μυρίζω μια χαρά, και τα περισσότερα τέτοια υγρά που δοκίμασα έχουν υπέροχη μυρωδιά, αλλά η γεύση απουσιάζει τελείως. Παίρνω κάτι πικάντικο, κάτι καπνιστό που όμως μερικές φορές θυμίζει άλλα πράγματα όχι πολύ ευχάριστα όπως κάρυ, παστουρμά, ξερό πεύκο που καίγεται στο τζάκι ή και τόνο κονσέρβα! Έχω πλέον πεισθεί πως ο ένοχος είναι ο δικός μου ουρανίσκος και όχι τα υγρά διότι συνειδητοποίησα πως ακόμα και όταν τον πίνω τον καφέ, τον μυρίζω μεν αλλά δεν τον γεύομαι.

Παρόλα αυτά το barista μου έδωσε ένα πάρα πολύ ευχάριστο άτμισμα και μαζί με το Holy Coffee της Egoist θα είναι οι καφέδες της επιλογής μου στο εξής. Κι αυτό γιατί δεν μου έδωσαν (τουλάχιστον όχι συχνά...) αυτές τις δυσάρεστες γεύσεις που θα μπορούσαν να με ξαναγυρίσουν και στο τσιγάρο ακόμα. Αυτό που στην ουσία γεύομαι στο barista είναι τα άλλα συστατικά που έχει στην περιγραφή του (δηλαδή αφρόγαλα, βανίλια, καραμέλα και γλυκό φουντούκι) μαζί με κάτι ακαθόριστο αλλά έντονο και πικάντικο που μου αρέσει πολύ. Δεν είναι καθόλου μπουχτιστικό (παρότι εντονότερο απ’ το Holy Coffee) και ταιριάζει τέλεια με καφέ και γλυκό όπως βέβαια τα περισσότερα γλυκίζοντα υγρά. Για όλη ημέρα, άνετα αλλά εγώ το κάνω μαζί με άλλα 5-6 υγρά γιατί παθαίνω κορεσμούς εύκολα. Και μια τελευταία παρατήρηση: έχουν περάσει 15 ημέρες από όταν το πρωτοδοκίμασα, άρα το υγρό που ατμίζω τώρα έχει ωριμάσει για 35 ημέρες. Το λέω γιατί είναι πολύ καλύτερο τώρα από ότι ήταν στην αρχή και ίσως να θέλει λίγη περισσότερη ωρίμαση. Ίσως βέβαια με τον καιρό να έστρωσε καλύτερα στον ατμοποιητή και τον ουρανίσκο μου... :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #747 στις: Οκτωβρίου 24, 2017, 01:22 »

Ρε συ [member=13885]cpbaroque[/member] θα μας τρελανεις;;; Τι δεν καταλαβαινεις τον καφε στα υγρα;; Μια σελιδα πισω, ξεχασες τι εγραψες για το

Jin and Juice Fascination ;;

Παρεμπιποντως σ'ευχαριστω γι αυτο το ποστ γιατι εξ'αιτιας του το πηρα το εν λογω 'κουνα και ατμισε' και το βρηκα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #748 στις: Οκτωβρίου 24, 2017, 08:47 »
Από τις σημειώσεις μου της έκθεσης για τα υγρά που δοκίμασα και πρέπει να δοκιμάσω πήρα το Σάββατο το Tabac της ΤΟΒ σε έκδοση shake and vape δηλαδή είχε 25ml άρωμα διαλυμένο σε 80/20 VG-PG σε μπουκαλάκι 50 ml πάει να πεί αραίωση 50 % !!! Ο κατασκευαστής λέει "Νότες καφέ σε συνδυασμό με απαλές νότες σοκολάτας πλαισιώνοντας το έντονο και πλούσιο καπνικό σώμα του υγρού."

Λοιπόν επειδή το 80/20 (μάλλον) μου πάει πολύ είπα να το κατεβάσω σε 70/30 με 6mg νικοτίνης. Μετά από 2 μέρες ωρίμανσης ο zest ψήφισε. Ενα πολύ ωραίο υγρό έντονα καπνικό σε βάση καφέ και ναι εγώ ο "γευσιαγνώστης" (συγνώμη για την εγκληματική μου συμπεριφορά κατα της Ελληνικής γλώσας) κατάλαβα μέχρι και τη σοκολάτα. Θα επανέλθω μετά από καμμία βδομάδα αλλά νομίζω ότι βρήκα ένα από τα βασικά μου υγρά.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #749 στις: Οκτωβρίου 24, 2017, 09:08 »
Ρε συ [member=13885]cpbaroque[/member] θα μας τρελανεις;;; Τι δεν καταλαβαινεις τον καφε στα υγρα;; Μια σελιδα πισω, ξεχασες τι εγραψες για το

Jin and Juice Fascination ;;

Παρεμπιποντως σ'ευχαριστω γι αυτο το ποστ γιατι εξ'αιτιας του το πηρα το εν λογω 'κουνα και ατμισε' και το βρηκα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ  :thumpup:
[member=17390]kkoumas[/member]

:laugh1:

Έχεις δίκιο, έπρεπε να το εξηγήσω καλύτερα. Όπως και στο relax, που ήταν το πρώτο υγρό με καφέ που δοκίμασα ποτέ, έτσι και σε όλα τα αλλά στις πρώτες τζουρες τον καταλαβαίνω μια χαρά τον καφέ. Μετά από λίγο όμως η γεύση του καφέ χάνεται και δεν ξαναγυρίζει ποτέ! Σιγουρεύτηκα για αυτό που γράφω το καλοκαίρι που δοκίμασα πολλούς καφέδες με το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα. Το fascination κράτησε την γεύση του καφέ περισσότερο από όλα τα άλλα, όμως και σε αυτό μετά από μερικές μέρες ατόνησε ο καφές και τονίστηκε περισσότερο η σοκολάτα. Για αυτό και δεν ξαναέγραψα για το υγρό και δεν το ξαναγόρασα. Από όλα τα υγρά με καφέ που δοκίμασα, νομίζω πως αν είχα φυσιολογικούς γευστικούς κάλυκες το fascination θα ήταν το αγαπημένο μου. Αλλά δεν έχω... :(

Χαίρομαι που σου άρεσε τόσο πολύ!  :)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33686 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534179 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8044 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236890 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 395 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13956 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35170 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9770 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477923 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy