vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

252 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Milarepa, tibolaso, Alexander20, Buliwyf, Lazy Dog, lounik

Twitter

"Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα

Αποσυνδεδεμένος nitro2550

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιστεεεεεεε γιατι χανομαστε!!!!!!!!!!!!
"Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« στις: Ιουνίου 12, 2016, 21:06 »
Λοιπόν...εκτος απο τα υπάρχοντα απλα μονοδιαστατα αρωματα (τυπου φραουλα, καφες κτλ) στα οποια μεγαλουργουν οι μαγειρικες μας ικανοτητες για να φτιαξουμε ενα υγρο της προκοπης,
προσφατα ενημερωθηκα οτι εχουν κυκλοφορησει πιο εξεζητημένα αρωματα , πιο γκουρμεδιαρικα , ετοιμες συνταγες....
Θα ήθελα λοιπον να παραθεσουμε παρακατω οσοι γνωριζουν ή εχουν δοκιμασει καποιες εταιρειες η ακομα συγκεκριμενα αρωματα..(μπας και ατμισουμε κανα χειροποιητο αρωμα της προκοπης
 :bravo_encouragements: :yoloyeah: :laugh_wave: :happy_roll_01: :laugh_wave: :yoloyeah: :bravo_encouragements:)

Αποσυνδεδεμένος Nassos

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 12, 2016, 22:05 »
Νιτρο, τσέκαρε το νήμα για τους κλώνους δημοφιλών υγρών και το separate steeping του Κώστα. Θα βρείς σίγουρα ότι ψάχνεις και πολλά περισσότερα.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 12, 2016, 22:16 »
O Νίτρο εννοεί έτοιμα πολύπλοκα αρώματα gourmet και όχι λίγο απ' αυτό & λίγο από κείνο.
Το νήμα που άνοιξε με ενδιαφέρει πολύ γιατί αυτή την περίοδο τέτοια υγρά ατμίζω.
Ας ξεκινήσω λοιπόν με το FUU Giant Swing που κάνω αυτή την περίοδο και θα επανέλθω με περισσότερα μετά το ματς...

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 12, 2016, 22:21 »
Kαι εγω βρισκω το νημα πολυ ενδιαφερον!

Εχει παρει το ματι μου καιρο τα συγκεκριμενα αρωματα αλλα δεν εχω ριξει δοκιμη ακομα.

Μου φαινεται οτι η συγκεκριμενη εταιρεια τουλαχιστον απ τις περιγραφες οτι εχει μεγειρεψει αρκετα ενδιαφερον αρωματα.

http://www.antismoke.gr/el/433-%CE%B1%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-814-

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 12, 2016, 22:36 »
και εμενα θα με ενδιέφερε ένα τέτοιο νήμα και αν ήταν δυνατόν να ξεχωρίσουμε τα καλύτερα από αυτές τις εταιρίες
γνωρίζω μονο τα after-8, pink mule secret και τα rcp τις lamda vape

από after-8 έχω ξεχωρίσει το ambrosia και το bite me * και έχω να δοκιμάσω και αλλα
από pink mule δοκίμασα μονο το Grannys Vanille Custard και το βρίσκω εξαιρετικό
από rcp δοκίμασα τα 4 πρώτα που είχαν βγάλει αλλα μου άρεσε μονο το short castle μου άρεσε όμως παρα πολύ και φροντίζω να μην ξεμείνω

*άκυρο το bite me το έχω δοκιμάσει μονο σε έτοιμο και ενώ έχω το άρωμα δεν το έχω φτιάξει ακόμα :eyesplash:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2016, 22:43 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος nitro2550

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιστεεεεεεε γιατι χανομαστε!!!!!!!!!!!!
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 13, 2016, 00:20 »
Χαιρομαι που υπαρχουν και αλλοι που ενδιαφερονται για την παραπανω καταγραφη και κατηγοριοποιηση... 
Τα πρωτα πιο περιπλοκα αρωματα που δοκίμασα ηταν το Forrest affair και to vamp vape της Tjuice... Aνωτερα σε οτι απλο αρωμα ειχα δοκιμασει μεχρι στιγμης πλεον (μετα απο 2 μηνες) με εχουν κουρασει αρκετα...

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 13, 2016, 00:41 »
Από εδώ https://www.chefsflavours.co.uk/126-diy-or-die έχω δοκιμάσει τα rhodonite και bronuts. Είναι αυτό ακριβώς που λενε στην περιγραφή τους και ειδικά το rhodonite έχει γίνει το αγαπημένο μου το τελευταίο δίμηνο. 

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 13, 2016, 01:41 »
Λοιπόν, έχουμε & λέμε:
1) Bite me από after 8  :_love_heart:
2) Giant Swing από FUU  :respect:
3) Hip Toss από FUU ^-^
4) Calipter Cow από Twisted Vapors :hapy_crazy:
5) D-Lish από mom & pop concentrates :yoloyeah:
6) Bianca's Bliss από mom & pop concentrates :thumbup_move_2:
7) Pchela's famous five layer από mom & pop concentrates :bye:
8 )  Hail Mary από Avoria  :thumpup:
9) Vamp Vape από TJuice :dance2:
10) Yum από mom & pop concentrates :NoWay:

Αυτό που με έχει τρελάνει (εκτός του bite me που είναι η παντοτινή μου αγάπη) είναι το calipter cow. Επειδή το chevsvapous το ξεστοκάρισε, αν έχει κάποιος άκρη στη Γερμανία και μπορεί να φέρει, θα του ήμουν ευγνώμων αν μου έπαιρνε και μένα 2-3-4-5 μπουκαλάκια...
Έχω & άλλα που ωριμάζουν οπότε κάποια στιγμή θα επανέλθω.

Αποσυνδεδεμένος spyros gr

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 15, 2016, 23:29 »
και εμενα θα με ενδιέφερε ένα τέτοιο νήμα και αν ήταν δυνατόν να ξεχωρίσουμε τα καλύτερα από αυτές τις εταιρίες
γνωρίζω μονο τα after-8, pink mule secret και τα rcp τις lamda vape

από after-8 έχω ξεχωρίσει το ambrosia και το bite me * και έχω να δοκιμάσω και αλλα
από pink mule δοκίμασα μονο το Grannys Vanille Custard και το βρίσκω εξαιρετικό
από rcp δοκίμασα τα 4 πρώτα που είχαν βγάλει αλλα μου άρεσε μονο το short castle μου άρεσε όμως παρα πολύ και φροντίζω να μην ξεμείνω

*άκυρο το bite me το έχω δοκιμάσει μονο σε έτοιμο και ενώ έχω το άρωμα δεν το έχω φτιάξει ακόμα :eyesplash:
Καλησπέρα, μέχρι τι ποσότητα βάσης μπορείς να φτιάξετε με αυτά τα υγρά;;;;

Στάλθηκε από το Tab2A7-10F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος jas09

  • **
  • 143
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 19, 2016, 23:00 »
Σπύρο, δεν γίνεται να σου απαντήσουμε με ένα συγκεκριμένο νούμερο. Η ποσότητα που θα φτιάξεις με ένα μπουκαλακι άρωμα εξαρτάται απο: την ποσότητα του αρώματος ( το μπουκαλάκι είναι 10ml; 15ml;), το προτεινόμενο ποσοστό αραίωσης ( 3%; 10%;) και κυρίως τα προσωπικά σου γουστα (πχ άρωμα που η εταιρία προτείνει 10%, μου αρέσει περισσότερο στο 4%).

Πάντως αν ψάχνεις να δεις αν σε συμφέρει οικονομικά, σίγουρα σε συμφέρει, αφού με 10 ευρό περίπου θα φτιάξεις στην χειρότερη 100ml.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 21, 2016, 03:36 »
Blue Moo από mount baker vapor. Ο απόλυτος εφιάλτης του Cruiser: Βούτυρο και τίποτε άλλο. Ούτε καν μια γλυκάδα, μια ιδέα blueberry. Χάλια...

Παρεμπιπτόντως το chefsflavours έχει στοκάρει αρκετά υγρά, μεταξύ των οποίων και τα αγαπημένα calipter cow & D-lish. Επίσης τα μεταφορικά έχουν πέσει στις 3,75 λίρες με απλό ταχυδρομείο και υπάρχει έκπτωση 20% στην πρώτη παραγγελία για τα μέλη του παλιού site (chefsvapour).

Αποσυνδεδεμένος rhomike

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 21, 2016, 10:00 »
Καλημέρα,  από chefsflavours πόσες μέρες κάνουν να έρθουν;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2016, 10:23 από rhomike »

Αποσυνδεδεμένος bluefinikas

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 22, 2016, 01:09 »
Σε παραγγελια μου πριν απο ενα μηνα εκαναν 7μερες αλλα πανω απο 10 δεν νομιζω να κανουν για να σου ερθουν εφοσον βεβαια ειναι σε στοκ φιλε...

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2016, 12:07 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 22, 2016, 02:36 »
Καλημέρα,  από chefsflavours πόσες μέρες κάνουν να έρθουν;

Και εμενα πανω στη βδομαδα ηρθαν

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 22, 2016, 07:20 »
εγω σαν καπνικος εχω να δηλωσω υποταγη στα ry4 fa k tpa.επισης αγαπη μονο και στο smoke after-8..επισης κλωνοτριμπεκα κλωνοκαστρο και μετα αρχιζω τα γλυκα οπου συμφωνουμε σχεδον ολοι..after-8 bite me αμβροσια k creamy str. pancakes!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110510 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159741 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515283 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146448 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303214 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12791 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530732 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801583 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11044 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40978 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet