vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

200 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, Christos Z, tibolaso, tapantari, djfloor, petra, noe, soulplayer

Twitter

Serpent Mini (by Wotofo)

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #225 στις: Ιουλίου 23, 2016, 23:32 »
Ερώτηση. Αν βάλουμε την τάπα από την κεφαλή του smok για να γίνει πιο σφιχτή η τζουρα, βγαίνει εύκολα μετά ή σφηνωνει ; Επίσης όσοι τον έχουν κανει σφιχτο έχει καλύτερη κατανάλωση;

Αποσυνδεδεμένος kostasfmx

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
    • computermods
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #226 στις: Ιουλίου 24, 2016, 00:46 »
Παιδιά
Επειδή τον πήρα κι εγώ με συνδυασμό istick Pico(ελπίζω να έκανα καλά) αλλά δεν τον έχω στήσει ακόμα ,μήπως μπορείτε να μου πείτε τι βαμβάκι και τι σύρμα να αγοράσω?
Επίσης πέρα από το Ohm Meter χρειάζομαι κάτι άλλο για να φτιαξω αντίστασης ή με ενα κατσαβίδι 2mm κάνω δουλειά?
Κατά προτίμηση αν γίνεται βαλτε λινκ απο το gearbest.com μιας και έχω φτιάξει ένα καλάθι και είναι σχεδόν έτοιμο για αποστολή.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #227 στις: Ιουλίου 24, 2016, 01:48 »
Για να φτιαξεις αντιστασεις χτυπα αυτο εδω ή κατι λιγο πιο ακριβο αλλα κανει το στριψιμο παιχνιδακι. Θα προτεινα να κανεις στο ερπετο 2,5 με 3 mm διαμετρο αντιστασεις και οχι μικροτερης διαμετρου.
Σου προτεινω συρμα 0,40 mm και πανω, το ερπετο δεν τα παει καλα με λεπτοτερα συρματα. Για καποιο περιεργο λογο δε βρισκω 40αρι στη gearbest κα γενικα δε βλεπω να εχει και πολλα συρματα.
Βαμβακι το κλασικο kgd εδω ή και σε μεγαλυτερη οικονομικη συσκευασια.
(σου προτεινω το πρωτο για να δοκιμασεις πρωτα)



Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #228 στις: Ιουλίου 26, 2016, 17:36 »
Μήπως έχει κανείς από εδώ τον Moonshot (τον 22mm) για να μου πει συγκριτικά με τον serpent mini πως είναι; Περιμένω τον serpent να μου έρθει, στο μεταξύ όμως είδα τον Moonshot και τον ερωτεύτηκα.. Επίσης διαβάζοντας σποραδικά αυτό εδώ το νήμα μου φαίνεται πως ο serpent έχει πολλές παιδικές ασθένειες, παρόλο που στα reviews του youtube έλεγαν όλοι τα καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος lusiferinos

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #229 στις: Ιουλίου 26, 2016, 20:58 »
Ο Moonshot έχει θέματα με το deck (τον έχει φίλος αλλά και στο net τα ίδια λένε), γενικά όπως είναι κατασκευασμένο, πρέπει να τσακίσεις τα ποδαράκια της αντίστασης ακριβώς, leakάρει σχετικά εύκολα και τα λοιπά.
Δε ξέρω τι παιδικές ασθένειες βρίσκεις στον Serpent, απλός είναι, το deck είναι για σεμινάριο, προσωπικά για μένα το πιο δυνατό του σημείο η ευκολία με την οποία βάζεις αντίσταση (clapton πάντα). Leak δεν έχω, ακόμα κι αν ξεχάσω να κλείσω το airflow θα φύγουν μερικές σταγόνες αλλά γενικά no problem.
Η γεύση με τρέλαινε στην αρχή, τώρα νταξ καλή είναι. Όλα τα συνηθίζεις φίλε, κάθε μήνα αλλάζω ατμο δε στεριώνω με κανένα :)


Αποσυνδεδεμένος kostasfmx

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
    • computermods
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #230 στις: Ιουλίου 26, 2016, 23:13 »
Παιδια 
μια βοηθεια ακομα!
Καταρχας ευχαριστω το μελος Caros για της απαντησεις πιο πριν!
Λοιπον ,πιο συρμα ειναι καλο για το serpent mini ?
Aν μπορειτε χρειαζομαι λινκ ειτε απο amazon ειτε απο ebay
Μενω Γερμανια γιαυτο!
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #231 στις: Ιουλίου 26, 2016, 23:26 »
Δε ξέρω τι παιδικές ασθένειες βρίσκεις στον Serpent, απλός είναι, το deck είναι για σεμινάριο, προσωπικά για μένα το πιο δυνατό του σημείο η ευκολία με την οποία βάζεις αντίσταση (clapton πάντα).

Εγώ δεν βρίσκω τίποτα γιατί δεν μου έχει έρθει ακόμη. Μου τον είχε προτείνει κάποιος αντί του avocado 22 ο οποίος λέει είχε περισσότερα λικς σε σχέση με serpent mini και αφού είδα reviews φάνηκε όντως πολύ καλός. Εδώ ότι διαβάζω, για βίδες που χαλάνε, για leaks, το deck που είναι περίεργο με λεπτά σύρματα (αν και αυτό ήταν γνωστό εκ των προτέρων), για κατανάλωση στο θεό, και δε θυμάμαι τι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος lusiferinos

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #232 στις: Ιουλίου 27, 2016, 00:42 »
Με βίδες δεν είχα θέμα ποτέ δε ξέρω, υπήρχαν όμως κάποιοι που είχαν εδώ μέσα

Για leaking γράψαμε ότι θα leakάρει αν κόψεις το βαμβάκι ψηλά (λογικό)

Λεπτά σύρματα δεν υπάρχει λόγος να βάλεις, με clapton το δουλεύουν οι περισσότεροι, για clapton το έφτιαξε η wotofo το deck. Τώρα αν έχεις όρεξη για πατέντες για να το κάνεις τσιγαρίσιο τι να σου πω ότι σε φωτίσει ο θεός

Αποσυνδεδεμένος dimag093

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Run Silent , Run Deep
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #233 στις: Ιουλίου 27, 2016, 17:15 »
Serpent Mini 25mm δεν είναι πλέον μίνι
Βέβαια θα έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα , 4,5 ml λένε οι Κινέζοι , τώρα αν θα είναι σαν του μικρού που τα 3 είναι 2 .....!!!! 
Αλλά διπλά πηνία σε Serpent   ??? ??? ???
Πανικόβλητοι όλοι τους να προλάβουν την 8η Αυγούστου   :D

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #234 στις: Ιουλίου 27, 2016, 18:10 »
Ερώτηση. Αν βάλουμε την τάπα από την κεφαλή του smok για να γίνει πιο σφιχτή η τζουρα, βγαίνει εύκολα μετά ή σφηνωνει ; Επίσης όσοι τον έχουν κανει σφιχτο έχει καλύτερη κατανάλωση;
Bγαινει ευκολα γτ εχει και σιλικονακι ,δεν σφηνωνει,κουμπωνει
Καταναλωση αντε λιγο καλυτερη ,αλλα δεν ειναι τρυπιος ο ατμοποιητης εμεις το ρουφαμε το υγρο λογω οτι ειναι για πνευμονικες ο ατμοποιητης και επειδη εχει μεγαλα καναλια εχει πολυ καλη τροφοδοσια και υγρη τζουρα και γευση φοβερη...  Ρουφαμε αβερτα.
Αμα θες πιο μικρη καταναλωση βαλε πιο ψιλο συρμα .
Με 0.25 ατσαλι εχω τον εναν και τον αλλον 0.30 muji βαμβακι   και δινουν ρεστα.
Δεν εχω καταλαβει γτ πολλοι λενε οτι δεν παιζει καλα με ψιλα συρματα ,παιζει με ολα καλα σε αντιθεση με τον avocado 22mm που εχω και με ψιλα δεν λεει τιποτα ενω με χοντρουλικα στρωνει αλλα κ παλι εμενα με εχει κερδισει ο serpent  :D
Πυκνος ατμος ,υγρη τζουρα ,γευσαρα,ευκολος ,μικρος κτλ
Μη λεω παλι τα ιδια.   ;D

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #235 στις: Ιουλίου 27, 2016, 19:39 »
Κι εγώ πιστεύω ότι με clapton αποδίδει καλύτερα αλλά λόγω του μικρού χώρου ατμοποίησης, του ταιριάζουν περισσότερο τα πιο "ελαφρά" clapton. Στα πιο χοντρά, ζεσταίνεται αρκετά. Το 0.16/0.35 που του βάζω, το θεωρώ ιδανικό για τον serpent.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #236 στις: Ιουλίου 28, 2016, 15:00 »
Με ψιλα συρματα εννοειται οτι κλεινουμε κατα πολυ τον αερα για να αποδωσει ,δεν ειπα οτι κανω πνευμονικες με 0.25mm , εξαλλου στον εναν εχω και το ανταπτορακι απο τον smok micro για πιο σφιχτη τζουρα,συμφωνω οτι για πνευμονικες και αερα ανοιχτο θελει πιο χοντρα συρματα. :thumpup:
Το κλαπτον που λες  πρεπει να του καθεται κουτι για αερατες τζουρες.


Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #237 στις: Ιουλίου 28, 2016, 20:56 »
Σε εμενα παντως με 25αρι και 28αρι συρμα, η αποδοση σε γευση ειναι εμφανως κατωτερη απο οτι με χοντρα συρματα (εννοειται οτι περιοριζω τον αερα με τα ψιλοτερα).

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #238 στις: Ιουλίου 28, 2016, 22:16 »
Συμφωνώ κι εγώ ότι με λεπτό σύρμα δεν, ίσως αν έκανε κάποιος μια από τις πατέντες που έχουν αναφερθεί στο φόρουμ ώστε να μικρύνει η τρύπα εισαγωγής του αέρα στο deck να κατάφερνε κάτι διαφορετικά από 0,35mm και πάνω το σύρμα ώστε να αποδώσει το "πακέτο" ικανοποιητικά. Με 0.40 με ικανοποιεί αρκετά εμένα πάντως, αν τύχει να πέσει στα χέρια μου και κανένα από αυτά τα περίεργα τα κοτετσοσύρματα (clapton ribbon twisted κλπ ) όμως το πράγμα μεταμορφώνεται. Και το καλό που βρίσκω εγώ στον serpent είναι ότι ακόμα και με κοτετσόσυρμα τα watts δεν χρειάζεται να ανέβουν πολύ για να καταφέρει να αποδώσει όμορφα, παίζει αρκετά χαμηλότερα απ'ότι στον avocado για παράδειγμα με ένα ίδιο στήσιμο. Σίγουρα 5 watts πιο κάτω θα έλεγα για καταστάσεις που κυμαίνονται από τα 15 μέχρι τα 30 watts.. φαντάζομαι ότι οφείλεται στον μικρό χώρο ατμοποίησής του αυτό. Σε κάθε περίπτωση μπορεί να καλύψει ένα κενό μεταξύ διαφόρων ατμοποιητών. Χοντρά σύρματα με χαμηλά watts, δεν κακό..!  :D

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #239 στις: Ιουλίου 29, 2016, 09:59 »
να πω και εγω οτι τον εχω κοντα στη βδομαδα με καθημερινη χρηση,αποδιδει τα μεγιστα αποκλειστικα και μονο με χοντρα συρματα.στησιματα κανω μονο με 50αρι κανθαλ(24awg) και clapton και με κανα 30αρι βατ.απιστευτη γευση και ντουμανακι για μονο coil αλλα επισης και απιστευτη καταναλωση.ελεγα να παρω αλλον ενα αλλα θα περιμενω να δω τι λεει η νεα εκδοση με το διπλο ντεκ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135722 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084167 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34901 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 84 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476371 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114660 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271129 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos