vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

149 επισκέπτες, 7 χρήστες
Doubt, Tsimio, Koggiot, Jorge, athmichalop, manoslykos, I.P

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V5

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #615 στις: Ιουλίου 30, 2016, 20:50 »
Είναι πιο σκληρά τα λαστιχάκια αυτά, γι αυτό φαίνεται έλεγε ο svoe ότι θα βγάλει νέα πιο μαλακά.  Σας ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις :)

Αποσυνδεδεμένος Professore

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #616 στις: Ιουλίου 31, 2016, 19:14 »
Ίσως, τώρα που το γράφεις, να διαπιστώνω πως είναι μια ιδέα πιο σφιχτή η περιστροφή, και ειδικά στην αρχή της, με τα γνήσια πάνω σε tobecco. Όχι πάντως κάτι που να ενοχλεί. Αντίθετα, μάλλον δίνει καλύτερη αίσθηση και την ιδέα ότι είναι καλύτερη η όλη συναρμογή. Πάντα φυσικά με τη σωστή τοποθέτηση και λίπανση των o-rings.

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #617 στις: Αυγούστου 01, 2016, 15:01 »
Λυπάμαι παιδιά αλλά εγώ επίσημα τον παράτησα! Ή κάτι κάνω λάθος ή έχει κατασκευαστικό πρόβλημα. Το θέμα μου είναι πως ΟΤΙ στήσιμο κι αν του κάνω (χοντρός ή λεπτός πυρήνας, ψηλά η χαμηλά, χοντρό ή λεπτό σύρμα, λίγο ή πολύ βαμβάκι σφιχτό ή χαλαρό) δεν υπάρχει καμμία περίπτωση να τροφοδοτεί σωστά. Ανοίγω μία στροφή αρχίζει και γουργουρίζει και μετά από 2 λεπτά τρέχουν υγρά. Κλείνω 1/4 στροφής αρχίζω και παίρνω καμμένο. Ανοίγω λίιιγο ακόμα, ξαναπλημμυρίζει. Φτάνει το υγρό στο 1/4 του τανκ, ακόμα και με μία στροφή παίρνω καμμένο. 1 μιση στροφή, πάλι καμμένο αλλά λιγότερο. 1 και 3/4 στροφές, πλημμυρίζει!
Enough is enough! Στην τελική υποτείθεται ότι ο ατμοποιητής πρέπει να δουλεύει για εμάς και όχι εμείς για να ικανοποιήσουμε τα χατήρια του ατμοποιητή. Γυρίζω καταχαρούμενος στον Κ4 που ΠΟΤΕ δε μου έσταξε η παραμικρή σταγόνα και οι μόνες φορές που πήρα καμμένο ήταν όταν μου τελείωνε το υγρό. Πιο πολύπλοκος, δε λέω, προτιμώ όμως να ασχολούμαι μαζί του μία φορά την εβδομάδα και τις υπόλοιπες μέρες να τον καταφχαριστιέμαι παρά να λύνω λιγότερα κομμάτια τη μία φορά και όλες τις υπόλοιπες να με πρήζει! Μου αρέσει που θεωρούσα τον Φαινόμενο ιδιότροπο... ο Κ5 σπάει όλα τα ρεκόρ!

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #618 στις: Αυγούστου 01, 2016, 15:18 »
Έχεις αλλάξει όλα τα λαστιχάκια?

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #619 στις: Αυγούστου 01, 2016, 15:47 »
τας μαν φιλε μου που εισε απο την αγαπημενη μου ζακυνθο κανε κατι που θα σου πω στο κεντρο του ντεκ απο κατω εχει μια εξαγωνη βιδα 5 χιλ που κραταη τον θετικο πολο στην ακρη της αυτη ακριβως μετα το εξαγωνο εχει ενα λαστιχακι με 7 τρυπα και 1,5 παχος απο καθε μερια.
Πιασε τωρα την βιδα αναποδα με το λαστιχακι οπως ειναι στην θεση του και δοκιμασε να την βαλης μεσα στην τρυπα που ηταν και πεσ μου παη σωστα δηλ πρεπει να το σπρωχνης και να νοιωθης οτι ακουμπαη στα τοιχωματα της τρυπας το λαστιχακι. σε μενα το αφηνα και επεφτε μεσα με το βαρος του και μονο και ειχα πλημυρα ειδικα πανω στο μοντακι.
Δες το αυτο αυτο και πες μου και εαν θελεις στειλε μου την διευθυνση σου να σου στειλω ενα σετ ορινκ βαιτον για υψηλες θερμοκρασιες που δεν ξεχειλωνουν.για να ησυχασης και πανω απο ολλα μην απογοητευεσε
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 01, 2016, 15:53 από papoys1 »

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #620 στις: Αυγούστου 01, 2016, 16:02 »
Λαστιχάκια έχω αυτα που ήρθαν με τον ατμοποιητή, της tobecco δηλ. Την ώρα που βιδώνω τον κεντρικό πόλο με το εξάγωνο όχι απλά ακουμπάει το λαστιχάκι στα τοιχώματα, σφηνώνει και στεγανοποιεί πλήρως. Θα κάνω μια δοκιμή με τα αυθεντικά του Κ5 για να είμαι σίγουρος, απλά έχω αμφιβολίες ότι φταίνε τα λαστιχάκια γιατί τότε θα μου έχανε συνεχώς, έτσι δεν είναι; Ή κάνω λάθος; Τώρα όταν είναι γεμάτος αρχίζει και χάνει κάπου ανάμεσα στα 3/4 και στη μία στροφή, ενώ όταν είναι μισοάδειος στη μία στροφή μου δίνει καμμένο και αρχίζει να χάνει κάπου σνάμεσα στη 1μιση και 1+3/4. Παρατηρώ δηλ ότι θέλει πολύ ακρίβεια στο άνοιγμα των υγρών και είναι εξαιρετικά λεπτό το όριο μεταξύ καμμένου και πλημμύρας.

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #621 στις: Αυγούστου 01, 2016, 16:13 »
εγω παλι δεν εχω καμια ακριβια στο ανοιγμα των υγρων και με μια στροφη καμενο δεν περνω ειχα διαροες τα ιδια ειχα παθη και εγω μετον 4 της τομπεκο ειχα φαη το καμενο της ζωης μου μεχρι να τον συνιθησω νασε σιγουρος οτι θα βρης την ακρη εφοσον εισε σιγουρος για τα λαστιχα κατι φταιη στο στυσιμο εγω του κανω τριαρι πυρηνα μπολικο βαμβακι κοψιμο 10-12 χιλιοστα απο καθε μερια τις αντισταςης και καλο αφρατεμα να πιανη ολο το ντεκ
αλλα τοσο διαροη πρεπει να φτενε και λαστιχα

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #622 στις: Αυγούστου 01, 2016, 16:30 »
ετσι οπως τα λες απο καπου σου παιρνει αερα.................τσεκαρε τα λαστιχακια στο γυαλακι και στο καπακι τους

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #623 στις: Αυγούστου 01, 2016, 19:28 »
@TasMan εγω εχω μικροδακρυα απο τις τρυπες εισαγωγης αερα αλλα το ψαχνω. Για να χανεις τοσα υγρα με το ανοιγμα της καμπανας σιγουρα ειναι oring. Και δεν ειναι απαραιτητο να σου χανει συνεχως...μια στροφη στην καμπανα η ενα κουνημα και με ενα χαλια λαστιχακι χανεται η υποπιεση και τα υγρα την κανουν με ελαφρα.....Της tobeco ειναι μαπα δοκιμασε τα γνησια. Και δες αν εχεις και το εσωτερικο λαστιχακι του καπακιου που ξεβιδωνει για να βαλεις υγρα (οχι το εξωτερικο που ειναι στις βολτες αλλα ενα πιο μικρο που ειναι μεσα στην τρυπα..)
Γενικα ειναι ενας φοβερος ατμοποιητης με μεγαλη χωρητικότητα, τροφοδοσια ονειρο, απιστευτη γευση (ειδικα στα καπνικα) και για μενα πιστευω οτι αξιζει να το παλεψεις.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Σημερα δοκιμασα και με νεο στησιμο. Τριαρι πυρηνα με 0.30 kanthal στα 1,3 και βαμβακι αυτη τη φορα δεν εβαλα πολυ. Να περναει απο την αντισταση αρκετα ανετα και οχι σχετικα ανετα. Το βαμβακι το εκοψα στο μηκος του κατω Oring (το εκοβα πιο πανω). Το εσπρωξα ανετα να παει μεσα και επειδη ειναι μια ιδεα πιο μακρυ σχηματισε ενα π  (Π). Μεχρι στιγμης διαρροη μηδεν και τροφοδοσια καλυτερη και πιο πολυ ατμο μαλιστα. Πιστευω το Π βοηθησε γιατι η βαση σε αντιθεση με του v3 εχει στο κατω μερος το πλαστικο του πολου και το βαμβακι πρεπει να παει εκει μεσα για να ακουμπησει στις τρυπουλες. Με το πιο πολυ βαμβακι μαλλον σηκωνοταν επανω γιατι δε χωρουσε να κατσει εκει....
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 01, 2016, 19:43 από giorgiokatr »

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #624 στις: Αυγούστου 01, 2016, 21:20 »
Παρήγγειλα ήδη και περιμένω τα αυθεντικά λαστιχάκια. Όταν τα περάσω θα σας πω νεότερα. Προς το παρόν ζήτω ο Κ4! Δεν εκθρονίζεται εύκολα το θηρίο!

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #625 στις: Αυγούστου 02, 2016, 22:04 »
Nα κανω ενα τελευταιο update.Αψογος πλεον με τα γνησια λαστιχακια ο sxk ισως η καλυτερη αγορα κλωνου που εχω κανει μεχρι στιγμης.Σπειρωματα βουτυρο απο την αρχη  πολυ καλη ποιοτητα υλικων εκτος απο τα orings βεβαιως που η αλαγη τους με τα γνησια ειναι must.Yποψιν μιλαμε για τον γνησιο κλωνο sxk που τον αναγνωριζεις απο τα logo και κυριως απο το logo sxk που βρισκεται κατω απο το deck  πισω απο το δαχτυλιδι του αερα

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #626 στις: Αυγούστου 03, 2016, 00:19 »
να μοιραστώ το στήσιμο που κάνω στον Κ5. δε γουργουρίζει δε στάζει φουλ ατμό και γεύση. κλαπτον με 0,4 εσωτερικό 0,16 εξωτερικό 3mm αξονακι 6-7 σπείρες.
το βαμβάκι το κόβω περίπου ίσα με το εξωτερικό δαχτυλίδι ρύθμισης αέρα -ετσι όπως το κοιτάς από πάνω.

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #627 στις: Αυγούστου 03, 2016, 00:24 »
φανταζομαι και ο αερας στις 4 τρυπες για να αποδωσει τα μεγιστα

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #628 στις: Αυγούστου 03, 2016, 00:34 »
ναι, μερικές φόρες βγάζω  το δαχτυλίδι ,να  έχω όλες τις τρύπες

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #629 στις: Αυγούστου 03, 2016, 00:39 »
χανει την ομορφια του ομως......................αλλα θα μου πεις μπρος στα καλλη τι ειναι ο πονος :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33610 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534009 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59495 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236731 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 380 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13926 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135979 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084631 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35136 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477639 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy