vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

285 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, manoslykos

Twitter

In'ax MKIII By Athea

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: In'ax MKIII By Athea
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 16, 2016, 13:23 »
Είπα ότι δεν θα την κάνω την αμαρτία αλλά την έκανα, πάντα στα πλαίσια παιχνιδίσματος, μιας και θεωρώ ότι αυτός ο ατμοποιητής πρέπει να παίζει με πλέγμα αν θες να φτάσεις σε υψηλά επίπεδα...

Σετάπ λοιπόν με ΓΑΖΑ βαμβακερή...
Σύρμα 0,28...

Παίζει πανέμορφα!!!!!











Το βαμβάκι το χειρίστηκα όπως το πλέγμα...
Κόψιμο της γάζας σε κομμάτι, και τύλιγμα γύρω από τον άξονα που παρέχεται... Προσοχή στην ποσότητα....

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: In'ax MKIII By Athea
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 16, 2016, 14:39 »
@demkoni, καλημέρα.
Περιττό να πω πως έχω κάνει τα άπειρα σκονάκια από δικά σου θέματα. Υπέροχος ατμοποιητής που δεν είχα την τύχη να δω από κοντά. Υπέροχες και οι εικόνες όπως και τα σχόλια. Απλά υποκλίνομαι. 

Αποσυνδεδεμένος grag

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: In'ax MKIII By Athea
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2016, 21:19 »
Πήρα σχετικά πρόσφατα τον mk3 και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω όμως ένα θέμα με την τζουρα του. Κατά την διάρκεια που ρουφαω κάνει ήχο σαν να τηγανιζω μπέικον. Από γεύση, ντουμάνι όλα πολύ καλά. Ουρές διαρροές έχω από τρύπες αέρα, ούτε καμμένο, ουτε μεταλλική γεύση. Αυτό συμβαίνει σε όλους τους genesis ή έχω πρόβλημα με το στήσιμο ή μόνο στον συγκεκριμενο? Το στήσιμο είναι 325, 20x55 mm, 0.3mm kanthal, 3 σπειρες, 0.85 Ω.

Αποσυνδεδεμένος mandraxio

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • to dare is to do
Απ: In'ax MKIII By Athea
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 18:31 »
Κατά πρώτον πιστεύω ότι για 325 mesh έχεις βάλει αρκετό.Μεχρι 4-4.5 εκατοστά μήκος είναι πολύ καλά.Σε αυτό το μήκος πού έχεις βάλει παίζει με 200sf.Αυτο που πρέπει να προσέχεις είναι ή ποιότητα τού σύρματος,του,mesh κ το πόσο σφιχτά ή χαλαρά έχεις τυλίξει τήν αντίσταση σου.

Αποσυνδεδεμένος grag

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: In'ax MKIII By Athea
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 19:05 »
Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα δοκιμάσω με λιγότερο μήκος γιατί 200sf δεν έχω. Μια ερώτηση όμως. Δεν θα βγει πολύ στενό το τελικό mesh? Εννοώ ότι μετά θα κολυμπάει πολύ μέσα στην τρύπα του inax. Θα είναι πρόβλημα αυτό? Όπως κατάλαβες δεν ξέρω και πολλά. Μια που σε βρήκα όμως να ρωτήσω και κάτι άλλο. Όσο περισσότερο mesh (και άρα χοντρότερο κύλινδρο), τόσο περισσότερο υγρό τροφοδοτεί στην αντίσταση? Θεωρώντας βέβαια ότι κρατάμε την πυκνότητα του mesh σταθερή. Δηλαδή ο θόρυβος που ακούω είναι υπερτροφοδοσία?
Τώρα για ποιότητες υλικών τρέχα γύρευε. Τα παίρνω στην τύχη, ειδικά το mesh δεν νομίζω ότι ξέρουν και οι ίδιοι από που το παίρνουν. Μάλλον θα πρέπει να πάρω από τον zivipf γιατί εδώ Θεσσαλονίκη το mesh είναι σπάνιο είδος (προς εξαφάνιση).

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: In'ax MKIII By Athea
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2016, 12:39 »
Δοκιμάστε σετάπ με...

200άρι SF, 21 Χ 65-68...
Πολύ σφιχτά στριμμένο... Μα πολύ σφιχτά!!...
Βάλτε και 3 στροφές του σύρματος της αρεσκείας σας (προτιμώ 0,28 kanthal A1), και ξεχάστε τις δοκιμές και τα ψαξίματα....

Μη σας ξενίσει που το σωληνάκι θα βγει πολύ μικρό...

Δοκιμάστε και θα με θυμηθείτε ;)

Κι εδώ ένα βίντεο σετάπ που προς μεγάλη μου έκπληξη ο κατασκευαστής το έβαλε στη σελίδα του στο FB ως οδηγό, μαζί με άλλα βέβαια... Νοιώθω μεγάλη τιμή!! ;D




Να προσθέσω κι αυτό το βίντεο...
Πείτε ότι είσαστε στη δουλειά και το σετάπ σας πλέον δείχνει ότι είναι κουρασμένο και με μπόλικη μάκα...
Τι κάνετε?
Στο βίντεο δίνω επιπλέον ζωή σε ένα σετάπ στον Inax MKII 18, αλλά παίζει το ίδιο και στον MKIII... Όπως και σε άλλους ατμοποιητές με πλέγμα στον κεντρικό πόλο...
Όταν βρεθείτε λοιπόν κοντά στα εργαλεία σας κάνετε ένα νέο σετάπ, ενώ έχετε ατμίσει βεβαίως βεβαίως με κάθε αξιοπρέπεια την υπόλοιπη μέρα...
Να υπενθυμίσω !! Μόνο ένα νέο σετάπ αποδίδει όπως ένα νέο σετάπ... ;) 


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2016, 12:58 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος grag

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: In'ax MKIII By Athea
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2016, 19:26 »
Έκανα το παραπάνω στήσιμο και όντως είναι πάρα πολύ καλό. Πολύ ήσυχο άτμισμα και εξαιρετική γεύση. Ευχαριστώ και τον mandraxio που μου σύστησε να πάρω mesh από τον Γερμανό. Εγώ στην αρχή νόμιζα όλα σίδερα είναι, άρα όλα ίδια. Τελικά υπάρχει μεγάλη διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: In'ax MKIII By Athea
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 16:22 »

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: In'ax MKIII By Athea
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 30, 2019, 12:47 »
Θα ήθελα την άποψη κάποιου παιδιά.
Επειδή δεν παίζει  ΜΚΙΙΙ και στην vapstor βρίσκω τον 22άρη MK2r
Αξίζει?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: In'ax MKIII By Athea
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 30, 2019, 14:05 »
[justify][member=11652]Αποστολης[/member], καλημέρα. Αν και δεν είμαι ο πιο κατάλληλος για να πω και πολλά-πολλά περί πλέγματος (εδώ καλύτερα να μιλήσουν π.χ. Teo77 ή Ribot ή όποιος τέλος πάντων παλιότερος σκουριάς μας διαβάσει), παρ’ όλα αυτά θα πω πως αξίζει κι αυτός χωρίς δεύτερη σκέψη. Βέβαια, θα συμπληρώσω κι ένα δικό μου αρνητικό για τον MKIIr. Προσωπικά θα επέλεγα πρώτα τον MKΙΙΙ, μόνο και μόνο για τις καλύτερες εισαγωγές αέρα, ως προς την τοποθέτησή τους και μόνο. Γεύση και στις τσέπες, τζούρα απίστευτη, και οι 2. Το αρνητικό για εμένα, του IΙr, (όπως π.χ. και του In’Ax bf), είναι οι υδρατμοί που φτάνουν μέχρι το στόμα, λόγω της θέσης των εισαγωγών αέρα που είναι στο πλάι συν βέβαια ο πολύ μικρός χώρος ατμοποίησης. Προσωπικά, κατά τη χρήση του έπρεπε να έχω την οπή εισαγωγής όχι προς το στόμα αλλά απέναντι δηλ. να έχει κλίση προς τα πάνω, διαφορετικά είχα την υγρασία στο στόμα που λέω παραπάνω. Μικρό το κακό, αλλά και λίγο εκνευριστικό. Τίποτε άλλο δεν βάζω ως αρνητικό. Γεύση και τζούρα που δεν υπάρχει σε κανένα βαμβακάτο επισκευάσιμο (γνώμη μου πάντα).[/justify]

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: In'ax MKIII By Athea
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 30, 2019, 14:32 »
O oρισμός της ταλαιπωρίας είναι ο ΜΚ2r...

Αποσυνδεδεμένος grag

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: In'ax MKIII By Athea
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 30, 2019, 14:54 »
Τους έχω και τους δύο. Σαν γεύση είναι και οι δύο ίδιοι. Σαν χρήση και τζουρα ο mk3 είναι πολύ καλυτερος. 

Ο mk2r έχει ένα σύστημα αναπλήρωσης που σου βγάζει την ψυχή. Ο 3 γεμίζει για πλάκα.

Ο αέρας του 3 έχει τέλεια ρύθμιση, στον 2 ψάχνεσαι.

Το μόνο αρνητικό του 3 είναι ότι οι τρύπες του αέρα είναι μέσα στις ψύκτρες, με αποτέλεσμα υγρασία να κάνει βόλτες μέσα στα φύλλα από τις ψύκτρες και ενίοτε να σου λερώνει την τσέπη.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: In'ax MKIII By Athea
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 31, 2019, 20:11 »
Χρηστης και των δυο.

Στο στησιμο ειναι και οι δυο ειναι το ιδιο ευκολοι για μεσατους.

Εχει ελαχιστα μικροτερο χωρο ατμοποιησης απο τον ΜΚΙΙ,πραγμα που δεν το περιμενα.
Επισης καποια υγρα τα παιζει παρα πολυ καλα.

Η τζουρα και η ρυθμιση αερα του ΜΚΙΙΙ ειναι μοναδικα.Και η αναπληρωση παρα που ευκολη.
Ο MKIIr ισως σε παιδεψει με την ταπα για αναπληρωση,να αδειασεις υγρα για να αλλαξεις σεταπ και γευση καθως ξεβιδωνεις τον κυλινδρο της βασης.
Επισης η ρυθμιση αερα του με τις δυο αντικριστες τρυπες και ρυθμιση απο πανω δεν ειναι οτι το ιδανικο.

Και οι δυο εχουν ψυχτρες αρα στο θεμα θερμοκρασιων κανουν πολυ καλη διαχειρηση.

Και στους δυο τσεκαρεις πολυ ευκολα το σεταπ.

Τσεκαρε τα grips γιατι το threaded post δινει γευση αλλα οχι οσο με το grip.

Ο εξτρα λιμναζων χωρος στον ΜΚΙΙr εαν παρατηρησεις το ντεκ,ισως ειναι ενα plusκαι να δινει πολυ ωραια γευση.
Aπο την αλλη ο ΜΚΙΙΙ δουλευει με υποπιεση και τροφοδοτει  πραγματικα αψογα.

Επιπλεον στα οσα προσθεσαν οι ανωθεν χρηστες.

Προσωπικα θα πηγαινα στον ΜΚΙΙΙ.

Υ.Γ.
Αν θες κανε υπομονη γιατι πηρε το ματι μου οτι βγαζει ο Γαλλοπουλος In'ax V5,να δουμε τι δουλεια εχει κανει στο νεο Ιναξακι.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2019, 20:24 από teo77 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110678 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159893 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515348 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303279 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12798 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530815 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801641 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11068 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40996 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet