vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

186 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, gama, petr@n, grag, tibolaso, Jorge

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #765 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 22:48 »
   Ατμοποιητης χωρίς διαρροή ΔΕΝ υφίσταται ότι και να λέτε.
Φυσικά και στήνω και με clapton.
Με 35-50 watts και εγώ δεν έχω υποψία υγρασίας διότι δεν προλαβαίνει να εμφανιστεί.
Βέβαια δεν θα έλεγα πως ο svoemesto είχε στο νου του το κοινό των subομάδων όταν τον σχεδίασε.
Μια βολτα στις αγγελίες του facebook θα σας δείξει πόσοι τον πουλάνε στο 50% της τιμής του.

edit
Πρόσεξα πως κάποιος αναφέρει ότι ο άτμο δεν είναι αεράτος !!
Ότι μ' ότι δηλαδή γράφει ο καθένας.
Να μην ξεχάσω να πω στον φίλτατο που προθυμοποιήθηκε να μου δείξει πως στήνεται να έχει στην διάθεσή του χρόνο πολύ.
Θα του δείξω και εγώ πως στήνονται με ελάχιστες και ανεκτές διαρροές οι :
Eviva, TNS, Nextgen,  Calix, CloudOne, Iatty, Ody, Ithaka, Penelope,Tilemahos, Tayfun, Subtank mini, Protank V4, Hurricane, Kayfun lite plus, Russian 91%,  Moonshot, Smok Tfv4, Avocado, limitless, Triton,Lemo, Melo, Griffin, Gemini και μερικοί ακόμη που έχω καιρό να στήσω και τους ξεχνώ.
 Απορώ πως δεν σας παραξενεύει το γεγονός πως τουλάχιστον οι μισοί που γράφουν εδώ και στον κλώνο διαμαρτύρονται.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 00:17 από netsplit »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #766 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 23:55 »
[justify]Μην επιμένεις για κάτι που δεν ισχύει. Όλοι οι ατμοποιητές έχουν ίδιο έργο να εκτελέσουν. Την ατμοποίηση. Από κει και πέρα αρχίζει το πάρτι. ΔΕΝ έχει καμία λογική αυτός ο ισχυρισμός, πως όλοι οι ατμοποιητές έχουν διαρροή. Για να υπάρξει διαρροή είναι μετρημένα κουκιά:[/justify]

[justify]α) ελαττωματικός ατμοποιητής, β) λάθη χρήστη, γ) φθορά υλικών.[/justify]

[justify]Ο v5 έγινε ήδη τιτάνιο μυθιστόρημα. Δεν σκοτίζομαι καθόλου για το τι είχε στο μυαλό του ο Svoemesto, ας ήταν και μεθυσμένος όταν τον ολοκλήρωσε. Εγώ δεν έχω καμία διαρροή, είναι άριστος σε ποιότητα και τον κοπανάω σαν χταπόδι, χωρίς στάλα δάκρυ. Τι άλλο να πω; Τώρα για το 50% της τιμής του προς τα κάτω, αυτά τα βλέπω ως σκοπιμότητες χωρίς ουσία και περιεχόμενο. Πρότυπο σφιχτής τζούρας δεν θα βρούμε σε αυτό το νήμα, το γνωρίζουμε καλά. Προβλήματα διαρροών, αναφέρθηκαν πολλά, κι αν δεν κάνω λάθος βρέθηκαν οι λύσεις. Όμως, όταν δεν αντιμετωπίζεις κανένα πρόβλημα, γιατί ντε και καλά πρέπει να γεννήσεις κάποιο; [/justify]

[justify]Στο θέμα μας. Καμία διαρροή, άριστη ποιότητα, υπέροχο χτύπημα, δίνει ρεσιτάλ στα καπνικά υγρά, έχω δει και καλύτερους, τον εμπιστεύομαι απόλυτα, κάθε ώρα της ημέρας και σε οποιεσδήποτε συνθήκες. Δεν θα τον πούλαγα ποτέ, θα τον χάριζα σε κάποιον που γνωρίζει τι θέλει. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #767 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 00:13 »
εχω την εντυπωση πως αν το στησιμο ειναι σωστο και συνεχιζουν
τα προβληματα διαρροων τοτε πρεπει να μιλαμε για ελαττωματικο κομματι.
και εξηγουμε...
οταν πηρα τον v5 ειχα τριων ειδων διαρροες.πηγα στο μαγαζι,αλλαγη
ολων των o-rings,υποδειγματικο στησιμο απο το παιδι στο μαγαζι και παλι
υγρο στo airflow.o ατμο για καποιο λογο(κατασκευαστικο ελαττωμα?) εκανε
υπερτροφοδοσια με αποτελεσμα να διαφευγει υγρο στο airflow.
o ατμο που αντικατεστησε τον πρωτο παντως παιζει αψογα.αψογη τροφοδοσια,μηδεν διαρροες
και πολυ καλη γευση στα υγρα που ατμιζω.με την χρηση του mtl δε ηρθε στα μετρα μου
και απο αποψη τζουρας.
καταλαβαινω απολυτα(μιας και το βιωσα) καποιον που σκαει 120ευρω για ατμο
και να του βγαζει το λαδι με τετοιου ειδους θεματα.
γενικα παντως δεν μπορω να κατηγορησω καποιον για εγκαθετο οταν καταθετει την προσωπικη του
εμπειρια απο εναν ατμο ουτε ειναι αναγκη να γινεται <<πολεμος>> μεταξυ υπερμαχων και πολεμιων.
καταναλωτες ειμαστε και περιμενουμε το μαξιμουμ απο αυτο που αγοραζουμε.

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #768 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 00:17 »
Διαρροές δεν έχω και εγώ το ξαναλεω μη παρεξηγηθω. Απλά έχει το κουσούρι να μαζεύει υγρασία στις τρύπες που μετά από αρκετά γεμισματα θα οδηγήσει σε δάκρυα ( αυτό δε σημαίνει ότι το κάνουν όλοι παίζει να κάνω κάτι λάθος εγώ). Απλά το έχω ψάξει πολύ. Βέβαια να πω ότι εγώ ατμιζω περιεργα μέσα έξω όπως είπα και σε χαμηλά βατ περίπου 14. Υγρασία μου μαζεύει και ο cloud πχ αλλά ή κατασκευή του δεν επιτρέπει να μαζευτει τόση. Ο v5 έχει τρύπες που τις σκεπάζει ένα δαχτυλίδι και μαζεύεται εκεί υγρό που έχει προέλθει από τον ατμό που μένει στην εσωτερική καμπάνα. Αυτά πάντα για μένα. Τα καπνικα  όντως τα βγαζει μαγικά No 1. Παίζει να έχω ελλατωματικο όπως λέει ο φίλος πιο πάνω που κάνει υπερτροφοδοσια αλλά που είναι το ελάττωμα όμως άντε βρες το...

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #769 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 00:17 »
ασχετο....
λεω να του βαλω το tiny tank απο steamtuners.
το εχει βαλει κανεις?οπτικα θα γινεται πολυ ομορφος και μαζεμενος
αλλα λειτουργικα φοβαμαι οτι θα εχει πολυ ζεστο ατμο λογω κοντης καμπανας κατι
που δεν θα ηθελα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #770 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 00:24 »
[justify]@Κωστας Τ. Σαφέστατα. Όλες οι απόψεις και εμπειρίες είναι απαραίτητες, ποιος είπε το αντίθετο; Όχι όμως να μοιράζουμε αφορισμούς και απόλυτες απόψεις. Εγώ σαν χρήστης δεν είχα διαρροές στον v5, δεν είχα ούτε ελαττωματικό προϊόν, ούτε έλειπε κάτι, ούτε αγόρασα κάτι άλλο από αυτό που ήθελα. Από την άλλη, πώς να κλείσεις τα μάτια στα τόσα προβλήματα που αναφέρθηκαν; δεν μπορείς. Εξακολουθώ να μην έχω κανένα πρόβλημα. Προσωπικά, αν έχει τύχει να με διαβάσεις και σε άλλα νήματα, τρέχω να το φωνάξω όταν κάτι δεν είναι λειτουργικά σωστό. Είναι μέγιστο λάθος να κλαις τα όποια 120ευρα από τη στιγμή που δεν είδες ακριβώς τι θέλεις (π.χ. kfl+ vs v5, πιο άκυρη κόντρα δεν έχω στη φαρέτρα).  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #771 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 00:24 »
Όταν μιλώ για διαρροές αναφέρομαι σε υγρασία στις τρύπες του αέρα.
Μπορεί να σας φαίνεται αμελητέα αλλά εν έτει 2017 και με 120 ευρώ, είναι σχεδιαστικό ελάττωμα απαράδεκτο.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #772 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 00:25 »
netsplit, μιά χαρά τα είπες. Δεν υπάρχει ατμοποιητής χωρίς διαρροές, έστω και μικρές. Δεν είναι σφραγισμένα δοχεία - όλοι έχουν ανοίγματα για την εισαγωγή του αέρα ( και όχι μόνον ), οπότε αργά ή γρήγορα θα έρθουν τα δάκρυα. Προφανώς, όχι σε όλους με τον ίδιο τρόπο.

Joe, τι εννοείς όταν μιλάς για σκοπιμότητα σχετικά με την χαμηλή τιμή μεταπώλησης του Κ5; Υποθέτω ότι κάτι παραπάνω θα ξέρεις για να το λες, ως συνήθως.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #773 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 00:26 »
@netsplit, δεν έχω καμία υγρασία. Πιο ειλικρινής θα πεθάνω. 

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
[justify]@30SmokingYears, καλησπέρα. Βρε παιδιά, μην παίζουμε τις κουμπάρες. Διαρροή ονομάζουμε τώρα τη φυσιολογική διαφυγή ατμού; Αυτό είναι πρόβλημα γενικότερο όλων των ατμοποιητών άρα όλοι έρχονται με διαρροές στα τίμια εργαζόμενα χέρια μας; Θα γελάνε μαζί μας (και δίκιο θα έχουν).[/justify]


[justify]Όχι όχι, να πω πρώτα απ' όλα πως δεν μίλησα επί προσωπικού, προς θεού. Σκοπιμότητες υπάρχουν και θα υπάρχουν. Απλώς μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει...[/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 00:31 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #774 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 00:35 »
Joe, μου κανείς λιανά τις τρείς τελευταίες σου προτάσεις, γιατί είμαι και λίγο αργός;

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #775 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 00:38 »
χαχαχα. Αλήθεια, δεν ξέρω τίποτα. 

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #776 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 00:55 »

[justify]@Κωστας Τ. Σαφέστατα. Όλες οι απόψεις και εμπειρίες είναι απαραίτητες, ποιος είπε το αντίθετο; Όχι όμως να μοιράζουμε αφορισμούς και απόλυτες απόψεις. Εγώ σαν χρήστης δεν είχα διαρροές στον v5, δεν είχα ούτε ελαττωματικό προϊόν, ούτε έλειπε κάτι, ούτε αγόρασα κάτι άλλο από αυτό που ήθελα. Από την άλλη, πώς να κλείσεις τα μάτια στα τόσα προβλήματα που αναφέρθηκαν; δεν μπορείς. Εξακολουθώ να μην έχω κανένα πρόβλημα. Προσωπικά, αν έχει τύχει να με διαβάσεις και σε άλλα νήματα, τρέχω να το φωνάξω όταν κάτι δεν είναι λειτουργικά σωστό. Είναι μέγιστο λάθος να κλαις τα όποια 120ευρα από τη στιγμή που δεν είδες ακριβώς τι θέλεις (π.χ. kfl+ vs v5, πιο άκυρη κόντρα δεν έχω στη φαρέτρα).

δεν ειπα οτι δεν οτι ειπες το αντιθετο. 8)
και θα θυμασαι οτι και στο νημα του cloud ημουνα πολυ προσεκτικος μιας και το θεμα αφορουσε
ενα υποκειμενο πραγμα,την γευση.
αν και απο οτι βλεπω και λειτουργικα θεματα εδω που ειναι αντικειμενικα(δουελευει δεν δουλευει),
ειναι τελικα και αυτα υποκειμενικα.
αναφερομαι στο αν τελικα η υγρασια στο airflow ειναι λειτουργικο ελαττωμα η οχι.[/justify]


Αποσυνδεδεμένος neveser1983

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #777 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 07:14 »
ρε παιδια διαβαζω ολα τα σχολια κ βλεπω οτι ακρη δεν βγαινει.εγω εχω κανει 30 στησιματα τωρα 1 βδομαδα που τον εχω κ παντα μετα τις πρωτες 100 τζουρες αρχιζει κ δακρυζει το δαχτυλιδι ρυθμισεις αερα.δεν λυνεται με τιποτα.οσο για τον φιλο που ειπε οτι οποιος εχει καυφουν 5 να μου τον φερει να το στησω εγω, προθυμα χωρις ειρωνιες ειμαι περιεργος να τον συναντησω κ να κανει ενα στησιμο το οποιο δεν θα εχει διαρροη οχι τιποτε αλλο αλλα για να σταματησω επιτελους να βασανιζομαι

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #778 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 07:28 »
 
[justify]@neveser1983, καλημέρα. Δεν γνωρίζω τι αντιμετωπίζουν οι άλλοι χρήστες, θα μιλήσω για μένα. 2 περιπτώσεις υπάρχουν, ή λέω ψέματα ή δεν έχει ο δικός μου v5 πρόβλημα. Το μόνο που μπορώ να πω παραπάνω, είμαι στη διάθεσή σου, αφού είσαι Αθήνα, να σου δείξω τον v5, αν κάνει διαρροές στον προσφέρω με όλη μου την καρδιά. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος neveser1983

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #779 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 07:30 »
φιλε
JoeBarTeam
πραγματικα θελω να το δω αυτο κ να μην το πιστεψω.εισαι αθηνα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135740 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084194 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 95 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9455 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114662 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271143 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos