vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

305 επισκέπτες, 6 χρήστες
lounik, ZoeM, manoslykos, I.P, Jorge, pngtszs1976

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #750 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 22:20 »
Είναι νορμαλ μετά από 1-2 τανκ όταν σηκώνω το δαχτυλίδι να ρυθμισω τη τζουρα χωρίς να γεμίζει υγρά απλά αφήνει μερικές σταγόνες περιμετρικα την ώρα που κατεβαζω πάλι το δαχτυλίδι?

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #751 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 22:29 »
Με 60%PG βάλε τα βαμβάκια μέχρι κάτω και να γεμίζουν καλά τις φωλιές.
Γενικά όσο περισσότερο βαμβάκι στις φωλιές τόσο καλύτερα για όλες τις λειτουργίες του ατμό. Για 80% VG και πάνω όμως καλό είναι να αφαιρέσεις λίγο μήκος από τα φιτίλια.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #752 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 23:54 »
Μετά από ένα μήνα συμβίωσης ανακεφαλαιώνω...

Γεύση : καλή έως πολύ καλή.
Χτύπημα :Τεράστιο.
Αέρας : στα όρια του πνευμονικού.
Διαρροές ;;; Πολλές, ασχέτως στησίματος ( έχω βάλει coil 2 - 2.5- 3 -3.5mm και ότι βαμβάκι υπάρχει σε μεγάλη και μικρή ποσότητα )
Όποιος λέει πως δεν δακρύζει ο ατμοποιητής απλά ξεγελάει τον εαυτό του.
Ο Svoemesto κατάφερε να φτιάξει μια πολύ ποιοτική πατάτα.
Με 7 κρίσιμα για την λειτουργία του o-rings ήταν αναμενόμενο.
Όσοι ειδικά θέλετε και σφιχτή τζούρα κρατηθείτε μακριά του. Αν αγοράσετε το κιτ, απλά θα κλάψετε +10 ευρώ.

ραντεβού στις αγγελίες  ;D ;D ;D


Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #753 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 00:10 »
δεν καταλαβαινω ρε παιδια με αυτα που διαβαζω.τον πηρα μολις βγηκε.ποτε μα ποτε με οτιδηποτε υγρο,οτιδηποτε στησιμο δεν ειχα ιχνος διαρροης.εκτος αν κατασκευαστηκε στο αρπα κολα για να προλαβει την νομοθεσια για τα 2 ml χωρητικοτητα και αλλοι βγηκανε καλοι και αλλοι μαπα.δεν ξερω.ισως ειμαι πολυ τυχερος.αυτος που εχω εγω ισως ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η svoemesto(εκτος τον 4 που δεν τον ξερω ολους τους αλλους τους εχω).

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #754 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 00:13 »
Έβαλες clapton ας πούμε?
Και όχι δεν ξεγελάμε τον εαυτό μας. Τι συμβαίνει μοιραζόμαστε.
Εγώ ένα μήνα και το μονο που δάκρυσε ήταν το μάτι ου απ τη χαρά μου.

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #755 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 00:14 »
συχνοτερο στησιμο μου 30αρι kanthal 2.5 πυρηνα 1.0 ohm βαμβακι cotton bacon(μπολικο).

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #756 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 00:14 »
 :confused1: :dontknow: είναι ο πιο αξιόπιστος ατμοποιητής μου.

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #757 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 00:16 »
Έβαλες clapton ας πούμε?
Και όχι δεν ξεγελάμε τον εαυτό μας. Τι συμβαίνει μοιραζόμαστε.

τον εστησα και με clapton μια φορα αλα μου φανηκε πολυ ζεστος ο ατμος και δεν το ξανακανα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #758 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 00:18 »
Μετά από ένα μήνα συμβίωσης ανακεφαλαιώνω...

Γεύση : καλή έως πολύ καλή.
Χτύπημα :Τεράστιο.
Αέρας : στα όρια του πνευμονικού.
Διαρροές ;;; Πολλές, ασχέτως στησίματος ( έχω βάλει coil 2 - 2.5- 3 -3.5mm και ότι βαμβάκι υπάρχει σε μεγάλη και μικρή ποσότητα )
Όποιος λέει πως δεν δακρύζει ο ατμοποιητής απλά ξεγελάει τον εαυτό του.
Ο Svoemesto κατάφερε να φτιάξει μια πολύ ποιοτική πατάτα.
Με 7 κρίσιμα για την λειτουργία του o-rings ήταν αναμενόμενο.
Όσοι ειδικά θέλετε και σφιχτή τζούρα κρατηθείτε μακριά του. Αν αγοράσετε το κιτ, απλά θα κλάψετε +10 ευρώ.

ραντεβού στις αγγελίες  ;D ;D ;D

Χαχαχα θεός!

Αλλά, αλλά και χμμ. Ερώτηση άλφα: Μιλάμε για τον γνήσιο; Ερώτηση βήτα: Μετά από τα παρακάτω, είμαι ψεύτης;


Ο v5, δεν είχε ποτέ διαρροή, ποτέ. Ούτε δάκρυ, ούτε υγρασία, ούτε υγρή υποψία. Τον πέθανα στην κακομεταχείριση και το φωνάζω: δεν κλαίει ποτέ.


Γεύση: Έχω δει και καλύτερους, πολύ καλύτερους.
Χτύπημα: Τεράστιο.
Αέρας: Υποψία πνευμονικού. Αρχή πνευμονικού πήρα μόνο σε μεγάλη ισχύ και χοντρό σύρμα. Μπορώ να φέρω πάρα πολλά παραδείγματα, πολλών αεράτων ατμοποιητών ίδιας κατηγορίας, όπου μπροστά τους ο v5 είναι kfl+...


Σημ. Όντως, πολλά o-rings, και σφιχτοτζούρης δεν είναι. Αγγελίες δεν κοιτάζω ποτέ.  

Αποσυνδεδεμένος Fruitjee

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #759 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 00:29 »
Δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται ο συγκεκριμενος ατμοποιητης να δακρυσει η να κανει την παραμικρη διαρροη γενικοτερα. Θα συμφωνησω στο οτι κακομεταχειρηση απο θεμα στησιματος βαμβακιου κτλπ δεν κανει το παραμικρο απο διαρροη. Οτι πυρηνα, οτι συρμα και οτι βαμβακι και να εχω δοκιμασει δουλευει μια χαρα απροβληματιστα. Αερατος δεν ειναι, αλλα γ αυτο και ο τοσο πυκνος ατμος και η εντονη γευση που δινει

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #760 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 01:19 »
Εγώ θα συμφωνησω με το netsplit. Χτύπημα εντονο ως ενοχλητικό σε κάποια υγρά ( για άλλους αυτό είναι συν βέβαια)
Εκπληκτική γεύση
Αποθέωση στη ροή υγρού και airflow.
Έχω γνήσιο και original και οι δύο έχουν το ίδιο θέμα. Μαζεύουν υγρασία στις κλειστές τρυπουλες. Βγάζοντας το δαχτυλίδι και ατμιζοντας έτσι υγρασία μηδέν. Πιστεύω ότι ο τρόπος που ατμιζουμε καποιοι σε συνδυασμό με τη μεγάλη καμπάνα δημιουργεί την αυξημένη υγρασία. Κατά τα άλλα αυτό το λιγο τσιγαρισιος λίγο σφικτος πνευμονικός εμένα δε με κέρδισε αλλά παρόλαυτα τον χρησιμοποιω σαν δεύτερο...

Αποσυνδεδεμένος Apostolos69

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #761 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 01:41 »
Παντως οποιος εχει kayfoyn και μιλα για διαρροες και το διατυμπανιζει και τρομαζει τους αγοραστες Ας μου τον δωσει να του τον στησω εγω παρουσια του για να ξερει και εκεινος μετα να το ξανακανει Υπαρχουν και ελλατωματικα κομματια απο καθε ατμοποιητη Αυτα αν ξερουμε να τα αναγνωρισουμε τα αλλαζουμε και δεν προσπαθουμε να τα στησουμε Κανενας kayfoyn δεν εχει διαρροες με σωστο στησιμο Συχνα βλεπουμε και ρωτανε Ποσες σπειρες θελει τι διαμετρο τι συρμα ποσο βαμβακι Ετσι αν πας να στησεις καλυτερα να παρεις εργοστασιακο Μια λεπτομερεια που δεν θα πετυχεις γιατι δεν το εχεις σε κανει να βγαλεις συμπερασμα οτι ο ταδε ατμοποιητης ειναι μαπα και ας εχεις κανει 5 σπειρες σε 3mm διαμετρο και ας εχεις βαλει και ακριβο βαμβακι και ας τον παιδευεις 3 μερες Και για οσους θελουνν να ξερουν τους Kayfoyn τους εχω στο συρταρι σαν σταθερη αξια και ατμιζω με Ελληνικους 

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #762 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 01:46 »
Δεν Υπάρχει ατμοποιητης σεταρισμενος σωστά και να έχει διαρροές, εαν... το τονίζω εάν δεν έχει τεχνικό πρόβλημα.
Ψάξτε καλά τα στησιματα σας και τότε θα βρείτε τη χρυσή τομή .
Ειδικά ο 4, και ο 5 φαντάζομαι έιναι πολυ περιεργοι,ειδικά στο βαμβάκι...

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #763 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 02:22 »
Καμία διαρροή μέχρι να κάνεις το λάθος (μ****α) να ανεβάσεις το δαχτυλίδι και να ρυθμησεις τη τζουρα, τουλάχιστον μετά από 2 τανκ, όχι ότι θα πλημμυρίσουν όλα αλλά τις σταγονιτσες του ελαφρως τις έχει κανονικά και με το νόμο, κατά τα άλλα δεν έχω δει σε άλλη περίπτωση πλην αυτής που ανεφερα σταγόνα από τα πλάγια ή τη βάση τουλάχιστον, παίζει απροβληματιστα και αντέχει πολλά γεμισματα και αυτό ακομα που ανεφερα ίσως οφείλετε στο ότι δεν τον δουλεψα εγώ σωστά γιατί άνοιξα παρά πολύ τα υγρά σε κάποιες φάσεις και ισως είναι λογικό να έγινε αυτό.

Κατά τα άλλα είναι ο μόνος ατμο που με έκανε να πέσω νικοτίνη απο τα 6 στα 3, έχει τρελό χτύπημα σε φάση να μπουχτιζεις τόσο που να μη θες ούτε να καπνισεις ούτε να ατμισεις ξανά μετά από κάμποσες τζουρες :P
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 02:29 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος Fruitjee

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #764 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 02:39 »
Παλι κατι δεν γινεται σωστα Γιώργο. Εγω οτι και να κανω με το δαχτυλιδι οχι δεν βγαζει σταγονα, ουτε να του περασει απ'το "μυαλο" . Το δουλευω παντα με SS σε ελεγχο ειτε με 40αρι, ειτε με 30αρι συρμα, σε 2,5αρι και σε 3αρι πυρηνα και ολα δουλευουν ρολοι. Βεβαια οτι συρμα και να εχω δοκιμασει περα απο αυτα, παλι δεν ειχα κανενα προβλημα περα απο διαφορα στην τζουρα.  Τωρα αν τα υγρα προερχονται απο εκει που τελειωνει το γυαλι, τοτε σημαινει οτι το o-ring ειναι γεματο με υγρο και οταν πιεζεται τα βγαζει προς τα εξω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110768 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159968 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515423 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146498 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303303 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12800 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530853 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801677 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11085 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet