vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #600 στις: Ιουλίου 19, 2016, 21:26 »
@JoeBarTeam
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Εννοείται πως είναι δεκτή οποιαδήποτε ένσταση και θα χαρώ να τις συζητήσουμε γιατί μόνο έτσι κρίνουμε επικοδομητικά και αντικειμενικά ένα προϊόν.

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #601 στις: Ιουλίου 20, 2016, 00:56 »
Παιδια πως αποδιδει ο V5 σε σχεση με τον V3 Mini απο πλευρας γευσης για οσους εχουν και τους δυο;
Το θεμα της χωρητικοτητας δε με απασχολει καθολου, ατμιζω στα 7,5W με 32G συρμα, αντε στα 11-12 με 28G συρμα και το να γεμισω μια φορα τη μερα το τανκ στο σπιτι ή στη δουλεια δε μου λεει κατι.
Επισης το μεγαλο μεγεθος του V5 δεν ειναι θεμα, αλλωστε και ο Russian κλωνος μου τεραστιος ειναι οπως και το 60W μοντακι μου που περισσεψε απο το dripper.
Ολα χωρανε ανετα στη "μπανανα" που με συνοδευει παντου ετσι και αλλιως.
Γευση και ξερο ψωμι.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #602 στις: Ιουλίου 20, 2016, 09:41 »
Και οι 2 αποδιδουν πολυ καλα,ειναι ιδια η φιλοσοφια τους,θεμα χωρητικοτητας ειναι η επιλογη

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #603 στις: Ιουλίου 20, 2016, 10:00 »
Παιδια πως αποδιδει ο V5 σε σχεση με τον V3 Mini απο πλευρας γευσης για οσους εχουν και τους δυο;
Το θεμα της χωρητικοτητας δε με απασχολει καθολου, ατμιζω στα 7,5W με 32G συρμα, αντε στα 11-12 με 28G συρμα και το να γεμισω μια φορα τη μερα το τανκ στο σπιτι ή στη δουλεια δε μου λεει κατι.
Επισης το μεγαλο μεγεθος του V5 δεν ειναι θεμα, αλλωστε και ο Russian κλωνος μου τεραστιος ειναι οπως και το 60W μοντακι μου που περισσεψε απο το dripper.
Ολα χωρανε ανετα στη "μπανανα" που με συνοδευει παντου ετσι και αλλιως.
Γευση και ξερο ψωμι.

η φιλοσοφια τους ειναι ακριβως η ιδια................η μονη διαφορα εκτος της χωρητικοτητας ειναι το airflow

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #604 στις: Ιουλίου 20, 2016, 12:52 »
Ευχαριστω παιδια.
Οποτε με βλεπω σιγουρα για V3 τελικα.
Αλλωστε το μεγαλυτερο airflow πρεπει να συνοδευεται και απο τα αντιστοιχα watt αμα ειναι να βγει και καθολου γευση και εγω δουλευω στα πολυ χαμηλα :)

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #605 στις: Ιουλίου 20, 2016, 13:19 »
Νομίζω ότι είναι καλύτερος από τον Lite Plus από όλες τις απόψεις. Γενικά θα έλεγα ότι είναι ένας εξαιρετικός ατμοποιητής. Στήνεται πανεύκολα, γεμίζει πανεύκολα, αποδίδει πολύ καλά και απροβλημάτιστα, με ικανοποιητικότατη για να μην πω με εξαιρετική, γεύση.  Δεν ξέρω αλλά εμένα μου άρεσε πάρα πολύ.

Πιο αεράτος είναι σίγουρα σε σχέση με προηγούμενους Kayfun,  αλλά η ατμιστική εμπειρία είναι εξαιρετική. Δεν καταντάει  φλογοβόλο όπλο, όπως είναι η μόδα, και σέβεται τους ατμιστές που προτιμούν σχετικά σφιχτές τζούρες. Ο ατμός είναι πλούσιος και περιεκτικός. Προβλήματα υποτροφοδοσίας/υπερτροφοδοσίας δεν είχα μέχρι τώρα ποτέ. Θα έλεγα ότι στήνεις και απλά περνούν οι μέρες ατμίζοντας, χωρίς να σε απασχολεί κάτι.. 

To μοναδικό που θεωρώ λίγο θέμα, είναι η περιστροφή του τανκ για το άνοιγμα των υγρών. Κάπου γίνεται στο περίπου και εμπειρικά, δίχως να υπάρχουν ενδείξεις. Τέλος πάντων, η τροφοδοσία του υγρού είναι πολύ καλή ωστόσο..

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #606 στις: Ιουλίου 21, 2016, 22:58 »
Να μαι κ εγώ στην παρέα σας. 
Ευτυχής κάτοχος κ εγώ εδώ και λίγες ώρες. Βασικά τη ατμοποιητάρα είναι αυτή :respect:
Αν και λάτρης του αέρα, είπα να κάνω ένα μεγάλο βήμα στην σύντομη ατμιστική μου πορεία. Δεν θέλω να γράψω εντυπώσεις μιας και το έχετε κάνει ήδη όλοι πολύ καλά.

Μια απορία μόνο. Γεμίζουμε μόνο με κλειστές της εισαγωγές?
Είχα λίγο υγρό μέσα, συμπληρώνω και στο καπάκι μου έκανε ψιλοδιαρροή από την εισαγωγή αέρα που όμως δεν κράτησε για πολύ :hmmm: Δεν υπονοώ ότι απ αυτό μπορεί να συνέβη, αλλά μου έκανε εντύπωση. Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω για την κατασκευή θα χαρώ να τον ακούσω. 

Πρώτο στήσιμο με κλάπτον φυσικά 5 σπείρες και αψεγάδιαστη λειτουργία σε όλα του.
Πολύ καλή γεύση 
Πυκνός ατμός και καλό χτύπημα.

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #607 στις: Ιουλίου 21, 2016, 23:04 »
Καλοάτμιστος Savo!! Και ναι, κλείνουμε τα υγρά πριν αναπληρώσουμε ;)

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #608 στις: Ιουλίου 22, 2016, 00:29 »
κλεινεις τα υγρα..............δεν πειραζεις τον αερα καθολου

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #609 στις: Ιουλίου 22, 2016, 00:30 »
Και ακόμη καλύτερα, κλείσιμο - άνοιγμα ανάποδα.  Χαλαρώνει η πίεση όταν κλείνει,  και δεν τρέχει ποτε 

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #610 στις: Ιουλίου 22, 2016, 09:18 »
Να μαι κ εγώ στην παρέα σας. 
Ευτυχής κάτοχος κ εγώ εδώ και λίγες ώρες. Βασικά τη ατμοποιητάρα είναι αυτή :respect:
Αν και λάτρης του αέρα, είπα να κάνω ένα μεγάλο βήμα στην σύντομη ατμιστική μου πορεία. Δεν θέλω να γράψω εντυπώσεις μιας και το έχετε κάνει ήδη όλοι πολύ καλά.

Μια απορία μόνο. Γεμίζουμε μόνο με κλειστές της εισαγωγές?
Είχα λίγο υγρό μέσα, συμπληρώνω και στο καπάκι μου έκανε ψιλοδιαρροή από την εισαγωγή αέρα που όμως δεν κράτησε για πολύ :hmmm: Δεν υπονοώ ότι απ αυτό μπορεί να συνέβη, αλλά μου έκανε εντύπωση. Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω για την κατασκευή θα χαρώ να τον ακούσω.

Πρώτο στήσιμο με κλάπτον φυσικά 5 σπείρες και αψεγάδιαστη λειτουργία σε όλα του.
Πολύ καλή γεύση 
Πυκνός ατμός και καλό χτύπημα.
Αγαπητέ παρακουλουθω που κάνετε αέρατους ατμό και θα ήθελα την γνώμη σας μιας κ εγώ που είμαι του αέρα αλλά εδώ και τον v3 που δεν μου κανει,
σκέφτομαι να πάρω τον v5 για εξω στη δουλειά κτλ
Εν αναμονή λοιπον κ ευχαριστώ εκ των προταιρων ( θα εκτιμούσα επισης να πεις αν μπορείς πως παιζει σε high vg κ 3% nicotine)

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #611 στις: Ιουλίου 22, 2016, 09:54 »
Είμαι σίγουρος ότι αφού τον γεμίσουμε πρέπει να τον γυρίσουμε ανάποδα και να περιμένουμε 3-4 δευτερόλεπτα να πέσουν τα υγρά πριν ανοίξουμε την τροφοδοσία. Σχεδόν πάντα, ειδικά σε ήσυχο περιβάλλον, ακούω ένα ανεπαίσθητο "πφφφτ" λόγω εκτόνωσης του συμπιεσμένου αέρα.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μετά από μερικά στησίματα το επιβεβαίωσα: Άκυρη η σταθερή τιμή αντίστασης. Δεν αλλάζει βέβαια απρόβλεπτα όπως ο Κ4 αλλά εξαρτάται από το πόσο ανοιχτά εί αι τα υγρά. Στήνω πχ μια αντίσταση SS στα 0.4Ω (μετρημένη με τελείως κλειστά υγρά). Όταν τα ανοίγω μία στροφή πάει στα 0.55Ω. Μιάμιση στροφή στα 0,73Ω κτλ. Αν τα ξανακλείσω τελείως γυρίζει κανονικά στο 0,4. F#*K!!!  :angry_orange: Δε θα έχουμε ΠΟΤΕ έλεγχο θερμοκρασίας με kayfun...  :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 23, 2016, 02:02 από TasMan »

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #612 στις: Ιουλίου 24, 2016, 03:32 »
Αν και είχα πει πως τέλος τα προϊόντα του Svoë για μένα τελικά μεγάλο λόγο μην πεις...
Μου ζήτησε φίλος να καθαρίσω και να στήσω έναν V3 και κατάλαβα πως ο mesto πήρε τα μηνύματα των καιρών.
Με τον V5 μάλιστα αποδεικνύει πως πρέπει να είναι σήμερα ένας ατμοποιητης.
Συγκεκριμένα...
Βίδες στο ντεκ, τρόπος στησιματος της αντίστασης = 10.
Τρόπος στησιματος βαμβακιού = 20  στα  10.
Τρόπος γεμισματος = 10.
Ρύθμιση υγρών = 8.
Ρύθμιση αέρα  = 8.
Ποσότητα αέρα = 7 (για τα σημερινά δεδομένα).
Γεύση = περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Προσωπικά του βάζω 7,5-8.
Ποιότητα κατασκευής  = 10.
Όσοι τον συγκρίνουν με τον V3.1  light plus κλπ κάνουν τεράστιο λάθος. Ο ατμο είναι διαφορετικής φιλοσοφίας.
Όσοι δε προσπαθούν να τον φέρουν στα μέτρα του αέρα που συνήθισαν με αυτούς, πετάνε τα λεφτά τους.
Και μιας και είπαμε για λεφτά...
Τιμή =5

Αποσυνδεδεμένος CONAN100

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #613 στις: Ιουλίου 25, 2016, 17:00 »
Ρε παιδιά την τρύπα κάτω από την αντίσταση πως τη μικραίνουμε... διάβασα σε προηγούμενες σελίδες του νήματος ότι υπάρχει μειωτήρας. Απο που τον προμηθευόμαστε;
Μόνο αυτό βρήκα από την επίσημη σελίδα. Ελλάδα υπάρχει, ξερει κανένας
Υπάρχει άλλος τρόπος;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 25, 2016, 17:15 από CONAN100 »

Αποσυνδεδεμένος hiroshi

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #614 στις: Ιουλίου 25, 2016, 17:25 »
Υπαρχει και στην Ελλαδα. Vapeland,fabvape,esmokeguru,atmosfaira..Διαλεγεις και παιρνεις :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160012 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110815 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515440 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146502 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303310 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530866 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201489 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801694 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11092 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41017 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet