vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

216 επισκέπτες, 4 χρήστες
giorgos1999, DavidMex, camber, Jorge

Twitter

Augvape Merlin RTA [Προεπισκοπιση]

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Augvape Merlin RTA [Προεπισκοπιση]
« στις: Μαΐου 05, 2016, 14:38 »
Πηρε το ματι μου εναν καινουριο ατμοποιητη που ειναι να βγει συντομα, ο οποιος φαινεται αρκετα καλος. Σαν σχεδιαση το ντεκ του, ειναι κατι διαφορετικο απ οτι εχουμε δει μεχρι τωρα.



Μπορει να μπει μονη ή διπλη αντισταση, αλλα η διπλη ειναι με την μια αντισταση πανω απο την αλλη. Στην φωτογραφια επισης, απ οτι φαινεται, μπορει να μπει και notch coil, πραγμα που σημαινει οτι εχει αρκετο χωρο!

Επισης, εχει μετατροπεα, για να γινεται πιο σφιχτη η τζουρα, οποτε λογικα, ισως να κανει και για τσιγαρισιες τζουρες. 

Σαν μεγεθος, επειδη ειναι 23mm, πιστευω ειναι οτι πρεπει για ολα τα mod μας και η χωρητικοτητα, οτι πρεπει για ατμοποιητη με τοσο μεγαλο deck.

Αυτο που τον κανει πιστευω αρκετα καλο για να γινει επιτυχια, ειναι το οτι εχει παρομοια φιλοσοφια με Griffin RTA, Gemini RTA, Crius RTA v3, κλπ αλλα με μονη αντισταση. Αυτο γενικα, ελειπε απο την αγορα, και μονο προσφατα η OBS εβγαλε κατι αντιστοιχο, τον ACE, αλλα οχι με τοσο καλη σχεδιαση και χαρακτηριστικα οσο του Merlin.

Μερικα χαρακτηριστικα του:

  • 23mm διαμετρος
  • 47mm υψος (χωρις το drip tip)
  • Γεμισμα απο επανω
  • 4ml χωρητικοτητα
  • Μονή ή διπλη ανισταση η μια πανω απο την αλλη
  • Velocity style deck (μιας οψης ομως)
  • 1.8mm τρυπες για το συρμα
  • 3.5mm εσωτερικη τρυπα για τον αερα
  • 2.4mm μετατροπεας για πιο σφιχτη τζουρα
  • Ελεγχος ροης υγρου
  • 3mm τρυπες ροης υγρου
  • Διπλη ρυθμιση αερα στην βαση
  • Μπορει να μπει και notch coil
  • Κωνικο Delrin drip tip
  • Συμβατο με 510 drip tip



Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA [Προεπισκοπιση]
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 05, 2016, 15:02 »
Περιμένω να δω τα πρώτα reviews αλλά αμφιβάλλω για το αν θα κάνει τσιγαρισιες τεσπα μιλησα με την σχεδιάστρια του ατμο και της ζήτησα να μου κάνει μία σύγκριση στην τζουρα με τους ατμο που έχω μιας και ξέρω ότι απ την ίδια έχουν περάσει εκατοντάδες απ τα χέρια της.

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA [Προεπισκοπιση]
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 05, 2016, 15:07 »
Εγω πιστευω θα κανει, εδω κανει ο Ace, οχι τις καλυτερες βεβαια, αλλα σε φιλο που κανει μονο τσιγαρισιες, του αρεσε ο Ace.

Φαινεται αρκετα καλος παντως και ικανος να παιξει με διαφορα στησιματα.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA [Προεπισκοπιση]
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 05, 2016, 15:45 »
Eνα ανταπτορακι με μικροτερη τρυπα και αλλαζει η τζουρα του,θα μπορουσε να γινει σε πολλους ατμοποιητες και να απευθυνονται σε μεγαλυτερο κομματι ατμιστων  ;)
Ο smok micro εχει ενα αντιστοιχο κουμπωτο ομως πινακι στην επισκευασιμη του και γινεται αρκετα σφιχτος και αν το βγαλεις αερατος.
Πολυ ωραιος φαινεται με μια πρωτη ματια αυτος και ευελικτος σε στησιματα και ρυθμιση τζουρας.


Αποσυνδεδεμένος Aner23

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA [Προεπισκοπιση]
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 09, 2016, 21:29 »
Ενδιαφέρον φαίνεται :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Augvape Merlin RTA [Προεπισκοπιση]
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 09, 2016, 21:37 »
αφού έχουν που έχουν όλες τις διαστάσεις γιατί να μη δείξουν πόσο μεγάλες είναι οι τρύπες του airflow από κάτω.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA [Προεπισκοπιση]
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 05, 2016, 13:42 »
Είδα 2-3 reviews για τον Μerlin και όλοι λένε πολύ καλά λόγια. Παραθέτω ένα από αυτά.



Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA [Προεπισκοπιση]
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 05, 2016, 20:05 »
Ο δικος μου σε μαυρο ξεκίνησε απο fasttech.

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA [Προεπισκοπιση]
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 17, 2016, 23:17 »
Κάνεις αλλος τον εχει στην κατοχή του να μου πει αν αντιμετωπίζει διαρροές απο την βάση του ατμο;

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Augvape Merlin RTA [Προεπισκοπιση]
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 17, 2016, 23:54 »
Ενδιαφέρον φαίνεται. Θα περιμένω εντυπώσεις πρώτα και βλέπω. 

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA [Προεπισκοπιση]
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 18, 2016, 01:03 »
Καμιά διαρροή, κάτι κάνεις λάθος ή έχει θέμα το συγκεκριμένο κομμάτι.
Εμένα μου κόβει τα λεπτά σύρματα αν προσπαθήσω να τα σφίξω σωστά.
Με την συστολή στο airflow και το ρυθμιστή τελείως κλειστό μου δίνει από αεράτη τσιγαρίσια και πάνω, πράγμα που μάλλον δεν μου ταιριάζει.
Για αεράτος ατμό σε πνευμονικές με τα αντίστοιχα σύρματα και σετάπ είναι απροβλημάτιστος. Όσοι φανταζόμασταν μονές αντιστάσεις και σφιχτές τζούρες σε velocity ντεκ μάλλον το ξεχνάμε. 

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA [Προεπισκοπιση]
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 18, 2016, 19:23 »
Στο διαρροές ημουν λιγο υπερβολικός ας πουμε στα τεσσερα ml εχω καποιο υγρο στην βαση του ατμοποιητη που λογικα φεύγει απο το δαχτυλίδι ρύθμισης του αερα. Επίσης για καποιο λογο το ιδιο δαχτυλίδι παιζει πανω κάτω. Μαλλον εχω θεμα με την βάση του ατμο. @Deimos εχεις δοκιμάσει να λύσεις την βάση?

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA [Προεπισκοπιση]
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 25, 2016, 11:12 »
Εμενα η βαση ειναι σφιχτη, δεν εχω καμια διαρροη απο το δαχτυλιδι  του αερα. Μαλλον σου εκατσε ζαβο κομματι.

Αποσυνδεδεμένος zaher

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA [Προεπισκοπιση]
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 25, 2016, 13:02 »
Κι εμένα λειτουργεί άψογα κανένα ίχνος διαρροής υπέρ ή υπό τροφοδοσίας... Εγώ αφήνω και βαμβάκι έξω από τα κανάλια εντός του ντεκ και μέχρι τώρα όπως τα είπα παραπάνω!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Augvape Merlin RTA [Προεπισκοπιση]
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 25, 2016, 14:41 »
Μιας και τον έχετε δυο τρεις από ότι βλέπω, δεν μας κάνει κάποιος και μία παρουσίαση, έστω συνοπτική?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084085 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 54 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476270 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114634 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271090 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos