vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης LiQuid

Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« στις: Απριλίου 28, 2016, 12:01 »
Από μεταφορά

λοιπον  αγορα  απο  τα  κεντρικα  theliquid.gr στο  μαρουσι  σημερα  
πρωτον  ο  γιαννης  ευγενεστατος :thumpup:  και  με  πολυ  καλη  διαθεση  να  βοηθησει  
τωρα  στην  ουσια  του  θεματος  

Rolling Tobacco    εντονο  βαρυ  καπνικο  με  χαρακτηρα  στριφτου  8.5/10

Lemon Sherbet   οτι  λεει  ακριβως , σορμπε λεμονιου  10/10**

Choc-a-Nana   αριστο  balance μαυρης σοκολατας  με γλυκια μπανανα  9/10

Rhubarb & Custard   απλα  πιπιλα  -  ρεβεντι με  κρεμα  στο  max  10/10

Vanilla Custard   εθιστικη κρεμα  βανιλιας  9/10

Honeydew Melon γλυκο  δροσερο  πεπονι  πολυ  καλη  αποδοση  προτυπου -  10/10

Cappuccino  πολυ  καλο  θα  ελεγα   ....8/10

Strawberry Milkshake  εθιστικο εως  πιπιλα  10/10*********


γενικα  να πω  ενα  μπραβο  για  την  σοβαροτητα  που  εχει  αυτη  η  εταιρεια  σε  ολα  τα  επιπεδα  :thumpup:



« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2016, 23:53 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος nick21

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 29, 2016, 01:41 »
Ωραία και φθηνά αλλά το ρεβεντι τι γεύση έχει???

Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 29, 2016, 07:46 »
Το  ρεβεντι  σαν  αρωμα  εχει  τα  χαραχτηριστικα  πρασινου  λαχανικου με  το  οξινο  στοιχειο  να  υπερτερει
δενει  καλα  με  γλυκα αρωματα  ..............δινει  ενα  complex  χαραχτηρα  στο  υγρο

αφηνει  μακρα επιγευση   ....περα  των  10  "  .......εχεις  την   ψευδαισθηση  του  πικαντικου , οπου  εκει  η  κρεμα  βανιλιας  του  δινει  ενα  καλο  balance  .....για  το  τελικο  αποτελεσμα
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2016, 09:11 από xalkidapro »

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 29, 2016, 10:20 »
Αυτη η εταιρια νομιζω ηρθε την καταλληλη στιγμη. H δικια μου κριτικη πανω στα υγρα που πηρα ειναι η εξης:

RY 4    Tο γνωστο.Μου φερνει λιγο στο bebeca πιο πολυ.Πολυ καλο       8/10

Premium tobacco  Καπνικο πολυτελειας.Οσοι καπνιζαν τα παλια τα kent ειναι ιδιο     8/10

Honeydew melon   Σκετο καλοκαιρι,γευση στο φουλ λες και τρως αληθινο πεπονι.     9/10

choc-a-nana     Σκετος χειμωνας! Βαρυ, ''νοστιμο''με εντονη επιγευση για βραδυ και after...       9/10

strawberry milkshake  Εδω τα χαλασαμε.Ατονο, πιο πολυ με τσιχλοφουσκα μοιαζει             5/10

Bubble gum Η γνωστη.Φερνει σε λιγο πιο ''φρουτενια'' καλη                                                    7/10

Cloud No.5  Φοβερο.Κατι αναμεσα σε γλυκο με φρουτο, και με δροσια στο τελειωμα,αριστο.       10/10

Μεσες ακρες τα υγρα καλυπτουν τις αναγκες μας.Ειναι αξιοπρεπεστατα,και εχουν καλο χτυπημα.Νομιζω οτι σε συνδιασμο και με την τιμη τους θα κανουν θραυση.



Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 29, 2016, 11:28 »
Περασα και εγω εχθες απο το καταστημα.

Καλα... Τα παιδια αψογα σε εξυπηρετηση και φτιαχνουν και πολυ ωραιο καφε! Το μερος πολυ ωραιο, ησυχο, σου πιανουν κουβεντα και νιωθεις σαν να εισαι σε καφε με φιλους σου! Τοσο ανετα!

Τα υγρα απο την αλλη, αψογα. Γενικα εγω με τα υγρα ειμαι παραξενος, δεν μου αρεσει ποτε τιποτα.

Οτι δοκιμασα ομως, ηταν αυτο που εγραφε. Και οχι μονο, ηταν αψογα.

Ελεγε μηλο; Ηταν μηλο (το καλυτερο που εχω δοκιμασει)
Ελεγε λεμονι και λάιμ; Ηταν
Ελεγε capuccino; Ηταν
Και η λιστα παει οπως εχει

Προσωπικα μου αρεσαν παρα πολυ και πηρα Vanilla Custard, Strawberry Milk και Premium Tobacco. Οταν φτιαξουν και τα υπολοιπα φρουτενια για να τα δοκιμασω, ειμαι σιγουρος οτι θα βρω κατι, παρ' ολο που ποτε δεν ημουν των φρουτενιων γευσεων.

Συγχαρητηρια για την ποιοτητα των υγρων τους, τα καλυτερα που εχω δοκιμασει μεχρι τωρα και σε εξαιρετικη τιμη!
Αυτο που εχει πιο πολυ σημασια ομως, ειναι οτι ειναι τα καλυτερα παιδια που εχω συναντηση στον κλαδο του ηλεκτρονικου τσιγαρου!
Ευγε και παλι απο μενα!
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2016, 11:35 από Shadowjump »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 30, 2016, 21:06 »
αν και δεν έχω κάνει τις δοκιμές μου ακόμα αναλυτικά ας πω κι εγώ δυο πράγματα.
strawberrie-lime
εδώ έχουμε ένα υγρό με γεύση γρανίτα λεμόνι που  η φράουλα του δίνει οξύτητα.Πολύ μου άρεσε!Δεν είναι όμως το φυσικό φρούτο είναι η τεχνητή γεύση του, στην νόστιμη εκδοχή.Προσοχή, λέω τεχνητή και όχι χημική ναι;
Το υγρό είναι ό,τι πρέπει για τώρα που καλοκαιριάζει
lemon sherbet
Είναι το ίδιο ή παρόμοιο λεμόνι με το παραπάνω χωρίς την οξύτητα της φράουλας στο πιο γλυκό.Όμως είναι ένα ξινό υγρό, δε θα το έβαζα στα γλυκά.Η μυρωδια από το μπουκαλάκι με τρόμαξε, γιατί αν και ωραία θύμιζε πολύ έντονα απορρυπαντικό πιάτων λεμόνι.Όμως, η γεύση αποζημιώνει καθαρίζοντας το στόμα χωρίς σαπουνάδες! :))
very berry
Δε θα έλεγα ότι το υγρό μοιάζει με τσιχλόφουσκα όπως ανέφερε ο συνατμιστής.Μου μοιάζει ακριβώς με ζελέ φράουλα.Τη σκόνη στο φακελλάκι αν σαλιώσει κανείς τον δείκτη του και τον βουτήξει σ'αυτό και το φάει.Εντονο, ξινό και φραουλένιο.Μυρίζει σα gummy bears επίσης.Πάλι κι εδώ δεν έχουμε φυσική γεύση.Κι αυτό μου άρεσε, αλλά δε θα το έκανα όλη μέρα.
cloud no 2
Εδώ έχουμε μια ιδιαίτερη και ιδιαίτερα επιτυχημένη συνταγή!!!Μου αρέσουν τα δροσερά υγρά και τούτο εδώ είναι πολύ ισορροπημένο.Δροσερό χωρίς να παγώνει το μυαλό, λίγο γλυκό από τη γλυκόριζα, λίγο όξινο από το λάιμ...πολύπλοκο υγρό που κοντεύει ήδη να τελειώσει.Στον καυφούν είναι πολύ καλό, στον Τηλέμαχο έδωσε ρέστα!Μπράβο.Με έκανε να θέλω να δοκιμάσω και την εκδοχή με τα άλλα φρούτα...
cloud no 3
Όταν το δοκίμασα σε magma δεν τρελλάθηκα ιδιαίτερα.Τονιζόταν πολύ η καρύδα που δε με ενθουσιάζει σα γεύση γενικά.Σήμερα όμως στον Τηλέμαχο έδειξε τον καφέ του, που ήταν ωραίος και διακριτικός και η καρύδα πέρασε πίσω.Του πήγε αυτού του ατμοποιητή και θα ατμιστεί ευχάριστα.
Και τώρα ας περάσω και στα υγρά που δεν μου άρεσαν.
vanilla custard
Δε μου άρεσε αυτή η εκδοχή της κρέμας.Πολύ βουτυρένια και γαλατένια για μένα.Δε μπορώ να κρίνω αν είναι καλή ή όχι γιατί δεν είναι στις γεύσεις μου.
ραβέντι-κρέμα
Ήθελα να το δοκιμάσω αυτό το λαχανικό και τελικά δε μου άρεσε.Δεν είμαι γω για γκουρμεδιές τελικά :tongue_smilie:
Δε βοήθησε η κρέμα γιατί ήταν η ίδια με την απο πάνω.
strawberry milkshake
Τώρα δε φταίει το υγρό φταίω εγώ που δεν αντέχω τα γάλατα και επιμένω να δοκιμάζω Milkshakes!Το υγρό πιστεύω θα αρέσει σε όσους αρέσει η γαλατένια γεύση και η φράουλα.
6 στα 8;Πρώτη φορά μου συμβαίνει.Πολλή καλή προσπάθεια πραγματικά τα υγρά και σε συνάρτηση με την τιμή τους σίγουρα θα δοκιμαστούν και άλλα στο μέλλον και θα ξαναγοραστούν κάποια από αυτά που ήδη δοκίμασα.

Καλά που θα έλεγα δυο πράγματα :eyesplash:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2016, 13:38 από Papadopoulou Ioanna »

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 03, 2016, 21:00 »
Να επανελθω λιγο για το Premium tobacco,το οποιο ατμιζω τωρα μετα μανιας!

Σε οποιον αρεσουν οι καπνικες γευσεις,αλλα με καποια επιγευση,φουντουκιου? καραμελομενου αμυγδαλου? με ελαφρα δοση ''βουτηριλας'' ειναι ιδανικο.Αλλαζωντας βαμβακι και συρμα μου αποκαλυψε ολο του το ειναι!

Συνισταται.

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 04, 2016, 15:19 »

σημερα μου ηρθαν και εμενα οποτε αρχιζουν οι δοκιμες.δοκιμασα 3 σημερα και θα πω για αυτα και τα υπολοιπα σιγα σιγα.

pina colada
ενω υπαρχει ολος αυτος ο συνδιασμος ερχεται και κατι σαν καμμενο να το πω δεν ξερω και μου χαλαει την ολη γευση.μαλιστα ηταν τοσο περιεργο που κοιταξα το στησιμο μηπως καιγεται το βαμβακι

coconut
για τα δικα μου γουστα το βρηκα λιγο ατονο, ειναι εκει η καρυδα αλλα ταυτοχρονα δεν ειναι

choc-a-nana
λοιπον μου αρεσει παρα πολυ!!!!σοκαλατα ισως σε φαση λιγο πικρη με μπανανα και ολο αυτο οχι μπουχτστικο αλλα σε πολυ ωραια ισορροπια και με επιγευση που μενει για πολυ ωρα

Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 04, 2016, 15:34 »
t@sos την pina  kolada  με την  στησιμο  την ατμισες  ;

γιατι  σε  συνταγη  pina  kolada  που ειχα  φτιαξει  ειχα  την αισθηση  του  καμενου  που  τελικα  ηταν

το  ρουμι  με  τον ανανα  που  αν  δεν  παιξουν  χαμηλα  ρευματα  εχουν αυτην  την αισθηση :hmmm:

ειναι  στανταρακι  οτι  μερικα  αρωματα  θελουν αλλα  ρευματα για  δες   το
την εχω πατησει  πολλες  φορες  με  αρωμα  που  ετσι [μπακαλιστικα ]  να το   πω  στα  12watt   ουτε εσκαγε  μυτη και  στα  15%  εβγαζε  ματι
αλλα  και το  αντιθετο ;)


*αυριο  περιμενω  την  δευτερη  παρτιδα  [  παραγγελια ]  και  οπλιζω  τους  ντριπερ :yes:




« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2016, 16:02 από xalkidapro »

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 04, 2016, 17:47 »
xalkidapro κοιτα ολες τις δοκιμες παντα τις κανω με τον magma με μονη αντισταση κανθαλ 1 με 1.2ωμ και οχι τιποτα τρελα ρευματα χαλαρα δηλαδη 11-13.αυτο το κατι (δεν μπορω να προσδιορισω αλλα μου χαλασε τη γευση)που εβγαλε το υγρο παντως βγαινει και απο το μπουκαλακι οταν το μυρισεις.δεν ξερω τι να πω και δεν βλεπω και καποιος αλλος να το εχει δοκιμασει ακομα να μας πει

Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 04, 2016, 17:49 »
οκ  δεν  αντιλεγω  ,  δεκτο 
εγραψα  γιατι  μου εχει  συμβει το  παραδειγμα  ....... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 04, 2016, 17:53 »
οχι μια χαρα εκανες και το πες.θα το δοκιμασω και με ατσαλι και αν υπαρχει διαφορα θα το γραψω

Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 04, 2016, 17:58 »
Λοιπον  πρωινη  παραλαβη [  2η παραγγελια  στην  εταιρεια  ]

ΡΥ4 - στημενος  ο  magma με  μονη  kanthal a1 28   &  ESquare DNA 40  με  18Watt  / 0.75 Ω
και  οργανικο βαμβακι  sinea

ανοιγμα  το  καπακι  ,  και  πρωτη  μυτια  να δουμε τι  παιζει  .......αισθηση  στην  μυτη  μονο  απο  την  οσμη  του  μπουκαλιου  RY69 ATMOSLAB .......... καλο  σημαδι  αυτο  ......

σταξιμο   στον  magma  και  αρχιζω  να  ατμιζω  .......εισπνοη   αργη  και  εκπνοη  απο  μυτη  με τον  ατμο  να  εχει  παρκαρει  οπισθορινικα ........αισθηση απο  soho  flavourart  με  ενα κλικ επανω  την  καμενη  ζαχαρη  ...και  αυτο  καλο  σημαδι  ...........στον ουρανισκο  μενει  το  ελαχιστο  καπνικο  των  ry4  με  πιο  εντονη  την  κλασικη  καραμελοβανιλια

εχουμε  λοιπον  ενα  ry4  με  εντονες  επιρροες     απο  soho70%  & ry69 30%

για  εμενα  στην  κατηγορια  αυτη  ειναι  λυρα 100 .......

10/10    μπαινει  στα  βασικα  μου  καθημερινα  για  πλακα  

Premium Tobacco :  
με το  ιδιο  στησιμο  -

αποκαλυψη  καπνικου  .......ΔΕΝ ΕΧΕΙ   ΓΗΙΝΑ  αρωματα  καθολου πραγμα  που  μου αρεσει   -  απαλος  καπνικος  χαραχτηρας  με  μια  αυρα  απο   western tpa   -  στην  εκπνοη  μια  δυνατη  γλυκια καπνικη  επιγευση  ...απλα  του ανεβαζει  επιπεδο

9.5/10 μπαινει  στα  βασικα

Blueberry  με το  ιδιο  στησιμο  :  με το  ιδιο  στησιμο

καθαρα  αρωματα  σε  ευθεια  ........υγρο  με  αρωματικη  διαρκεια   ειναι  απλα   Blueberry

9/10

Cloud No3
με το  ιδιο  στησιμο

σε  πρωτο  πλανο  η  καρυδα  οπου  μαζι  με  την  βανιλια  κανουν  παρτυ  απολαυσης
και  ο  καφες +κακαο στο  πολυ  τελος  εως  την  επιγευση  να  σου  δινει  ενα  γκουρμε  υγρακι  
που  ειναι  για  πιπιλα  

10/10 

ΚΑΙ  για  το  τελος  Cloud No4 
με το  ιδιο  στησιμο

απαλη μπανανα  με  νοτες  μουρων  και ενα  γρεζι  απο γαρυφαλλο  που  του  δινει  κατο  ξεχωριστο 

10/10



και  συνεχιζω  να  ατμιζω  ry4  μετα  μανιας


   
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 05, 2016, 14:18 από xalkidapro »

Αποσυνδεδεμένος punkfire

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Old Modern Times
Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 05, 2016, 17:15 »
Καταρχήν οι τιμές... Τρομερές! Σήμερα παρέλαβα 7 υγράκια, ήδη ατμίζω vanilla custard! Ωραια γεύση κ ντουμανάκι... Σούπερ! 9/10
Σε κάθε, νέα, δοκιμή θα σας λέω γνώμη.

Απ: Υγρά αναπλήρωσης LiQuid
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 05, 2016, 17:55 »
Αξιζει  να  πω  μιας  και ειμαι  στο  συνολο  35 υγρα  [ δοκιμασμενα ] 

πως  η  εταιρεια  ειναι :
 Build Quality  10/10
 Flavor Quality 9/10
 Clouds  στην  κατηγορια hi vg  9/10
 Price 10'/10'

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135543 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476054 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114541 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2328 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 902 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1489 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 842 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12304 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli