vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

198 επισκέπτες, 4 χρήστες
jim356, panoskapa, manoslykos, Jorge

Twitter

Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #135 στις: Ιουνίου 06, 2016, 17:20 »
Ουτε εγω εχω δεί.
Τι πειραζει να κάνει χρήση του 510 ανταπτορα?
Λογικα αφου χρησιμοποιυν ιδιες κεφαλες, δεν θα υπαρχει διαφορα μεταξυ τους

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #136 στις: Ιουνίου 06, 2016, 18:31 »
Ε, θα είναι πιό κοντούλης λίγο... Γι αυτό.

Αποσυνδεδεμένος takis1ri

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Phenomenon, VaporShark rdna40 v5..................
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #137 στις: Ιουνίου 06, 2016, 22:29 »
Για τον πρωτότυπο εννοώ αλλά τα χρήματα είναι πολλά, το ότι έχουν τις ίδιες κεφαλές δεν σημαίνει ότι είναι το ίδιο εξάλλου ο nautilus τις ίδιες κεφαλές έχει αλλα με τον αυθεντικό kabuki από όσα διαβάζω σε φόρουμ του εξωτερικού δεν έχουν καμία σχέση.

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #138 στις: Ιουνίου 06, 2016, 23:24 »
Φίλε μου ουτε εγω τον εχω  αυθεντικό ,για να υπαρχει αμεση  άποψη
Βέβαια το κουτι της συσκευασίας γράφει απ εξω   made in usa :D
Το θέμα είναι αν το εν  λογω μοντέλο βιδωνει και κάθεται καλά στον ανταπτορα 510 του P3....
Σε ξενο φόρουμ διάβασα πάντως ότι οσοι     έχουν    αυθεντικό και χρειαζονται ανταλλακτικα (σπασει το γυάλινο τανκ , χαλασει η κατω  βάση ) από τη FT παίρνουν  .... αν αυτό μας  λεέι κάτι...
Ο Ναφτιλος εχει άλλη σχεδίαση και άλλη καμπάνα και λογικο είναι να εχει άλλη  (πολύ καλή  βέβαια) συμπεριφορα .Για αυτό αλλωστε συνιστα τα προιοντα της Aspire και η provape...
Oi kabuki , με ιδια σχεδιαση και ιδιες κεφαλες , γιατι να μην έχουν ιδια , γευση , κτύπημα , ντουμάνι? 8)

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #139 στις: Ιουλίου 17, 2016, 16:13 »
Το λοιπον η παραγγελια εγινε, ο Kabukis ηρθε κανονικα με μια ακομα πενταδα αντιστασεις (original).

Η madam διαλεξε τελικα αυτον

Μια χαρα τα παει ατμιζει σχεδον μια βδομαδα τωρα με την ιδια αντισταση (1.8ohm) στα 9w χωρις κανενα προβλημα μεχρι στιγμης... O0

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #140 στις: Ιουλίου 17, 2016, 16:59 »
Και μενα ηρθε πριν λιγες μερες, για την ακριβεια 2 εβδομαδες πριν και δεν τον εχω αφησει απο τα χερια μου και ειναι κολλημενος πανω στο VTC Mini ...........εργαλειο το μπουμπουκι παντως με την 1.8 τις χρυσαφενιες πανω, η πρωτη αντισταση κρατησε 2 εβδομαδες ανετα χωρις καμμενα αλλα με μια μικρη αλλαγη γευσης παροτι κανω σκετη βαση μονο.
Η αντισταση 1.6 που ειχε μεσα παροπλιστηκε απο την πρωτη μερα, δεν μου αρεσε καθολου η αποδοση της. Παντως ειναι πολυ λιγοτερο αερατος απο οτι ο ΣαμπΤανκ αλλα τουλαχιστον δεν εχει τις διαρροες του και για μενα ειναι πολυ βασικο αυτο οταν ειμαι στη δουλεια.
Μπορω να πω οτι δεν ειμαι ξετρελλαμενος απο τα ντουμανια του ομως με καλυπτει ανετα χωρις να με δυσαρεστει η αποδοση του διοτι ειναι μικρουλης πρωτον, δεν εχει διαρροες κατα δευτερον και τριτον το γεμισμα του γινεται ανετα και με 100 χιλιομετρα στο κοντερ.!
Επομενη αγορα επισκευασιμος για τις εξοδους στο ιδιο περιπου στυλ αλλα πιο αερατος ελαχιστα χωρις διαρροες για να ταιριαζει και με το Pico μου :)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 17, 2016, 17:07 από Eizomar »

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #141 στις: Ιουλίου 25, 2016, 20:55 »
Παιδιά μια ερώτηση. Δέχεται μόνο αντιστάσεις Ναυτίλου και Τriton mini ή και άλλες.??

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #142 στις: Ιουλίου 25, 2016, 21:29 »
Εκτός από τις αντιστάσεις που αναφέρεις, η Fasttech πουλάει και κάποιες άλλες που δεν έχω δοκιμάσει άρα δεν έχω άποψη. Δες εδώ κι εδώ. Νομίζω βέβαια πως δεν είναι τίποτα άλλο από κλώνοι αντιστάσεων του ναυτίλου (ή του triton mini - το ίδιο είναι) και επί πλέον δεν έχουν κανένα rating από αγοραστές. Προσωπικά δεν θα ασχολιόμουν καν, εκτός βέβαια αν αρχίσουν και σου απαντάνε άλλοι φίλοι από κάτω και έχουν μόνο τα καλύτερα να πουν... :)



Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #143 στις: Ιουλίου 25, 2016, 21:42 »
Οι χρυσές του πρώτου link είναι από steamtribe την εταιρία που παράγει τους κλώνους. Τις έχω πάρει αλλά δεν τις έχω χρησιμοποιήσει γιατί έχω περάσει full στους επισκευάσιμους και τον κακομοίρη τον kabuki, μετά λύπης μου, τον έχω βάλει συρτάρι. Τις έχει πάρει ο Eizomar όμως και όπως γράφει παραπάνω είναι ικανοποιημένος.
Οι αντιστάσεις του triton, απ' ότι έχω διαβάσει, δεν κάθονται καλά στον kabuki χωρίς μοντίφα: Πρέπει να βγάλεις τη βάση μιας αντίστασης από ναυτίλο και να τη βάλεις σε αυτή του triton. Δεν το έχω κάνει οπότε αν καταστρέψετε 2 αντιστάσεις ευθύνη ουκ έχω...

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #144 στις: Ιουλίου 25, 2016, 21:52 »
Ναι καλες ειναι οι χρυσες. Τις συστηνω μεχρι 14 βατ δουλευουν αψογα για δυο εβδομαδες φουλ ανετα η καθεμια τους,  αν δεν χρησιμοποιειτε αρωματα αλλα σκετη βαση ειδαλλως θα εχετε αλοιωση γευσης στο αρωμα.  

Georgechalkida αντιστασεις ναυτιλου/μινι ναυτιλου κανουν στον καμπουκι, ετσι εχω διαβασει. Για τριτον μινι δεν ξερω να σου πω. 

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #145 στις: Ιουλίου 25, 2016, 22:49 »
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά. Απλά ψάχνω έναν εργοστασιακό για ώρα ανάγκης και έπεσε  το μάτι μου σε αυτόν. :)

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #146 στις: Ιουλίου 25, 2016, 23:03 »
Για εργοστασιακο και ωρα αναγκης μια χαρα ειναι. Εγω στην δουλεια τον χρησιμοποιω λογω της ευκολιας γεμισματος αλλα κυριως του οτι δεν εχει διαρροες.!!!! Βασικο για μενα αυτο. Δεν θα σε απογοητευσει να εισαι σιγουρος!!! 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #147 στις: Ιουλίου 26, 2016, 00:38 »
Εγώ έχω δουλέψει και αντιστάσεις για Ναυτίλο και για Triton mini (γνήσιες πάντα) και ταιριάζουν και παίζουν εντάξει και στους τρεις, δηλ. και στον Kabuki. 

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #148 στις: Ιουλίου 26, 2016, 02:57 »
Παιδιά για να μην μπερδευόμαστε:
Οι αντιστάσεις του Ναυτίλου και του Triton Mini είναι ακριβώς οι ίδιες.
Η Aspire φτιάχνει και τους δύο ατμοποιητές και φοράνε ακριβώς τις ίδιες αντιστάσεις.
Αυτό που επιλέγουμε είναι αν θέλουμε να είναι Clapton (στα 1,8Ω) ή απλό Κάνθαλ (σε οποιαδήποτε Ω).

Αυτές οι χρυσές της Steamtribe είναι μια χαρά, δεν έχουν καμία διαφορά από τις αντίστοιχες της Aspire
και φυσικά συμφέρουν οικονομικά κατά πολύ.

@karmakoma:
Αν το συρτάρι σου δεν είναι ατμιστής, δεν μας τον στέλνεις από δω καμιά βόλτα (να στον προσέχουμε βρε, μην πάει ο νους σου στο πονηρό);  ;D

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kabuki tank (παίρνει τις αντιστάσεις του Aspire Nautilus)
« Απάντηση #149 στις: Αυγούστου 10, 2016, 16:28 »
Είχα πολύ την περιέργια να δοκιμάσω τον συγκεκριμένο ατμοποιητή και παρήγγειλα τον κλασσικό καλό (από όσα λέγονται) κλώνο της Fasttech. Δυστυχώς μου ήρθε με πρόβλημα καθώς δεν κούμπωνε η κεφαλή του ναυτίλου (αυτή που είχε μέσα αλλά και δική μου) στην καμινάδα διότι η καμινάδα είχε ελαφρώς μικρότερη διάμετρο. Στην προσπάθειά μου να το ξαναλύσω (για να το στείλω πακέτο πίσω), μου έμεινε το τανκ στο χέρι. Επειδή η διαδικασία στέλνω πίσω και το βλέπουν και ξαναστέλνουν κλπ θα έπαιρνε καιρό, δεν άντεξα και παρήγγειλα τον αυθεντικό. Δεν περίμενα τρελά πράγματα αν και είχα ακούσει. Τέτοια γεύση από μη επισκευάσιμο δεν έχω ξαναδει, ίδια με τον Erl που είχα κουμπωμένο 2.5 χρόνια τώρα. Πραγματικά, αξίζει τόσο από θέμα στεγανότητας, όσο και γεύσης. Από εμφάνιση δεν το συζητώ.. τέλειος! Όταν μου επιστραφεί και ο κλώνος, θα κάνω συγκρίσεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33716 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534215 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59585 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8050 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236918 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 408 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13962 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136005 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084753 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35174 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478121 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy