vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

268 επισκέπτες, 12 χρήστες
Tem, dkostas, jim356, Jorge, Parolos, Milarepa, jtheogr, Tazz, camber, nXtLs, antiklitos140, Doubt

Twitter

Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1470 στις: Αυγούστου 28, 2016, 12:12 »
εχω ρωτησει και ..........................περιμενω

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1471 στις: Αυγούστου 28, 2016, 12:42 »
μαγκες εσεις που πηρατε το σετακι με τον mello 3 mini ποιες κεφαλες χρησιμοποιειτε???υπαρχει καμμια συμβατη σε περισσοτερα ωμ??
Κάνουν οι κεφαλες του triton. είχα δοκιμάσει την 1.8 ohm και εσφυξε κάπως η τζούρα.

Στάλθηκε από...

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1472 στις: Αυγούστου 28, 2016, 13:40 »
αν σου ειναι ευκολο μπορεις να βαλεις ενα λινκ??

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1473 στις: Αυγούστου 28, 2016, 14:45 »
Αντωνη, Αν δεν κάνω μεγάλο λάθος αυτή ήταν...
http://www.atmosfaira.com/aspire-triton-coil.html

Πέρασε από κάποιο κατάστημα για να είσαι σιγουρος.

Στάλθηκε από....


Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1474 στις: Αυγούστου 28, 2016, 16:41 »
ευχαριστω φιλε

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1475 στις: Αυγούστου 28, 2016, 17:04 »
μετά από 2 μέρες με την έκδοση 1.02 παρατήρησα 2 προβλήματα ακόμα...
1) συχνά πυκνά μου φέρνει γεύση "σχεδόν καμένου" . μιας βδομάδας αντίσταση, το υγρό μέσα στην δεξαμενή ποτέ δεν το αφήνω να κατέβει κάτω από το 30%. αφήνω ένα παραθυράκι σε περίπτωση που έχω ελαττωματική αντίσταση. κάνω μεγάλες πνευμονικές 3-4 δευτερολέπτων.
2) ξεζούμισα την μπαταρία, μου εμφάνισε αρκετές φορές το κλασικό μήνυμα χαμηλής μπαταρίας, και ξαφνικά μετά από ένα πάτημα του fire button τσουπ! σαν να κόλλησε το fire button, είχα ένδειξη 0.01s και συμπεριφερόταν σαν να πατάω το fire button, δηλαδή άκουγα τον ατμο να γουργουρίζει :O
πάτησα το fire button, μηδέν ανταπόκριση, έβγαλα την μπαταρία, έβαλα άλλη, δεν εμφανίστηκε το ίδιο πρόβλημα. σήμερα θα αφήσω πάλι την μπαταρία να φτάσει στο τέλος της να δω πώς συμπεριφέρεται. αν έχω το ίδιο θέμα, θα ξαναγράψω.
αν και όπως είπα σε προηγούμενο ποστ μου, δεν θα μείνω για πολύ σε αυτήν την έκδοση, θα το κάνω το downgrade σύντομα.

edit: η αντίσταση κρατάει συνήθως 20 μέρες.
το fire button έκανε κλικ κλικ στο πάτημα μου, απλώς ήταν σαν να το πατούσα και να το άφηνα κάθε 0.01s για κλάσματα δευτερολέπτου.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 28, 2016, 17:14 από NeOSL »

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1476 στις: Αυγούστου 28, 2016, 21:39 »
Σε αυτα που αναφερεις αδερφε, δεν φταιει η αναβαθμιση... η μπαταρια σου & η αντισταση ισως εχουν καποιο θεμα O0

Αποσυνδεδεμένος alex-kal

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1477 στις: Αυγούστου 28, 2016, 22:07 »
Εβαλα την 1.02 και έχω την εντύπωση ότι κάνει καλύτερη διαχείριση στη μπαταρία .
Μάλλον κρατάει πιο πολύ τώρα..
 

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1478 στις: Αυγούστου 29, 2016, 01:26 »
επανέρχομαι σχετικά με το πρόβλημα "κολλάει το fire button" που έγραψα λίγο παραπάνω.
χτες μου το έκανε με μια καφέ LG, μόλις τώρα συνέβη πάλι με μια ροζ Samsung, κόλλησε η ένδειξη στο 2.9s .
οπότε, αποκλείω το ενδεχόμενο να φταίει η μπαταρία όπως υπέθεσε ο φίλος από πάνω, και επιμένω ότι έχει να κάνει με την τελευταία έκδοση firmware.
το άλλο θέμα που είχα με την γεύση "σχεδόν καμμένο" λύθηκε (για την ώρα) κατεβάζοντας λίγο τα watt και σταμάτησα να κάνω απανωτές ρουφηξιές, συνήθως έτσι κάνω όταν βλέπω ταινίες.
γυρίζω στην 1.01 .
το μοντ είναι της Eleaf και όχι της eCig αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο.
σε ξένα φόρουμς που έψαξα από χτες μέχρι και σήμερα δεν βρήκα να αναφέρουν προβλήματα με την τελευταία αναβάθμιση (ίσως δεν έχουν κάνει; δεν ξέρω) .

Στάλθηκε από το H1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1479 στις: Αυγούστου 29, 2016, 01:33 »
Μονοδρομος να γυρισεις στην εκδοση 1, να δεις τη συμπεριφορα του μοντ εκει.
Κ ξανα περασμα την 1.1  κ μετα την 1.2
Να τσεκαρεις συμπεριφορες.

Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1480 στις: Αυγούστου 29, 2016, 01:36 »
παιδες οποιος παιζει μονο σε tc οπως εγω δεν χρειαζεται να βαλει καμμια αναβαθμιση επανω :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1481 στις: Αυγούστου 29, 2016, 02:31 »
επανέρχομαι σχετικά με το πρόβλημα "κολλάει το fire button" που έγραψα λίγο παραπάνω.
χτες μου το έκανε με μια καφέ LG, μόλις τώρα συνέβη πάλι με μια ροζ Samsung, κόλλησε η ένδειξη στο 2.9s .
Αδερφε, δεν εχει απολυτως καμια σχεση η οποια αναβαθμιση με το οτι σου κολλαει το fire button του Pico... λογικα απο την χρηση που του εχεις κανει ειναι η οτι εχει πιασει μακα περιμετρικα... ριξτου ενα καλο καθαρισμα με οινοπνευμα & τσεκαρε το ξανα O0

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1482 στις: Αυγούστου 29, 2016, 02:40 »
H 1.02 έχει πράγματι λίγο καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας στη λειτουργία VW. Σε όλα τα mod για TC δεν υπάρχει καμιά διαφορά εκτός των αλλαγών που έχουν γίνει στις ενδείξεις της οθόνης. Η λειτουργία VW δουλεύει μια χαρά και χωρίς προβλήματα και κατά την άποψή μου δίνει πιο ομαλά τα ρεύματα. Όλες οι εκδόσεις firmware δουλεύουν οκ με μοναδική εξαίρεση ότι στην 1.0 υπάρχει το θέμα που πέφτουν τα watt όταν βγάζεις από πάνω τον ατμοποιητή.

Φίλε @NeOSL δοκίμασα μετά το post σου και τη λειτουργία bypass χωρίς κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις κάποιο άλλο πρόβλημα έχεις, ίσως είναι θέμα αντίστασης ή μπαταρίας. Αυτό που αναφέρεις με το κουμπί δεν είναι θέμα firmware, καθάρισέ το. Υπόψιν ότι έχω τρία pico (το ένα της ecig) τα δυο τα δουλεύω σε TC και το ένα σε VW και τα τρία με όλα τα firmware συμπεριφέρονται το ίδιο σε όλα τα modes.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1483 στις: Αυγούστου 29, 2016, 03:19 »
Αδερφε, δεν εχει απολυτως καμια σχεση η οποια αναβαθμιση με το οτι σου κολλαει το fire button του Pico... λογικα απο την χρηση που του εχεις κανει ειναι η οτι εχει πιασει μακα περιμετρικα... ριξτου ενα καλο καθαρισμα με οινοπνευμα & τσεκαρε το ξανα O0
Έχεις άδικο...δε συμφωνώ,η νέα αναβάθμιση έχει κάτι σαν νοητό χέρι που όταν ξεφεύγεις σου ρίχνει μια σβερκια που λένε στο χωριό μου.. Ε αυτο το νοητό χέρι έιναι το κόλλημα του φιρε μπουτον.. πολυ μπροστά η ελιφ :respect: :D

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #1484 στις: Αυγούστου 29, 2016, 11:43 »
καλημέρα,
το κόλλημα του fire button εμφανίστηκε 2 φορές στα τελειώματα της μπαταρίας και όχι κατά το διάστημα "πλήρως φορτισμένη" μέχρι "σχεδόν άδεια" μπαταρία. περνάνε 200+ πατήματα μέχρι να εμφανιστεί το πρόβλημα.
καταλάβετε ότι με την τελευταία αναβάθμιση έχουν δοθεί άλλες εντολές στην πλακέτα σχετικά με την διαχείριση ρεύματος.
τέλος, οκ δέχομαι τις υποθέσεις του καθενός, βλ ελαττωματική αντίσταση - χαλασμένη μπαταρία - μάκα περιμετρικά του fire button, αλλά επιτρέψτε μου να έχω τελείως διαφορετική άποψη. συνέβη δύο φορές, όχι μία.
δεν βλέπω να υπάρχει κάποιος που έχει κάνει την τελευταία αναβάθμιση και πάει την μπαταρία στα τέρματα ώστε να εμφανιστεί το ίδιο πρόβλημα, οπότε δεν μπορεί να ενισχυθεί η δική μου άποψη ότι η τελευταία αναβάθμιση έχει πρόβλημα.
θα ήθελα να επισημάνω ότι χρειάζεται προσοχή σε όποιον κυκλοφορεί με το μοντάκι έξω, με μπαταρία στα τελειώματα. φανταστείτε να οδηγεί κάποιος και ξαφνικά να βγάζει ατμό το μοντάκι του; ή να είναι σε αίθουσα με κοινό;
αυτό είναι το πρόβλημα που έχω εντοπίσει και δεν υπάρχει κάποιος άλλος να το επιβεβαιώσει... ακόμα.
τέλος, γύρισα στην 1.00 , με χρήση της μπαταρίας που εμφανίστηκε το πρόβλημα την πρώτη φορά... δεν μου έκανε κάτι όταν την άδειασα σήμερα.
θα δοκιμάσω και την δεύτερη μπαταρία αύριο ή μεθαύριο, αλλά ξέρω ότι δεν θα εμφανιστεί πρόβλημα αφού έχω αλλάξει το firmware.

Στάλθηκε από το H1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135782 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084224 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34945 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 103 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9472 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476522 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2352 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271172 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1513 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos