vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Η πιο πετυχημένη σας αγορά: Πότε τα λεφτά σας "πιάσαν τόπο" πραγματικά;

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Εχω γραψει και ποιο πανω μερικες αγορες καλες.
Άν και όλες οι αγορές μου λόγω του φορουμ ειναι μια μια.  :)

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Από mod, to evic vtc mini. Αρχαίο μεν αλλά δουλεύει άψογα και με ανελέητη χρήση ως τώρα..
Από ατμό, nautilus σταθερή αξία και επίσης τους .. αρχαίους tron-s που ακόμα ζουν και βασιλεύουν στη συλλογή μου, ειδικά με τις επισκευσιμες clr. Γεύση που ξεπερνά πολλούς rta.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος elr4cs

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα σε όλους! Ψάχνω για ένα podάκι ή ΑΙΟ που να είναι κελεπούρι. Δηλαδή να :
α) έχει δοχείο που μπορεί να επαναπληρωθεί (όχι κλειστό)
β) να έχει ανταλλακτική αντίσταση (όχι να την αγοράζεις μαζί με το δοχείο), ιδανικά πάνω απο 1,6 Ω που να έχει μεγάλες σχετικά οπές εισόδου του υγρού, ωστε να μήν δημιουργείται πρόβλημα όταν κάνω εισπνοή λόγο της μικρής τρύπας (εισέρχεται ελάχιστο υγρό στην αντίσταση)

Ευχαριστώ.
:)

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα. Σου προτείνω Aspire Nautilus AIO pod.  Χρησιμοποιεί τις γνωστές αντιστάσεις Nautilus BVC 1,8ohms και έρχεται με μία κανονική αντίσταση και μία δεύτερη για χρήση με άλατα νικοτίνης. Αυτή με τα άλατα νικοτίνης (που κάνει φυσικά και σε κανονικά υγρά) έχει μεγαλύτερη τρύπα εισαγωγής υγρού και τη χρησιμοποιώ για τα υγρά 70% VG Επιπλέον έχει και ρύθμιση αέρα και τελευταία αν το πετύχεις θα το πάρεις φθηνά. Εδώ και ένα χρόνο είναι οι μοναδικές συσκευές (έχω 2) που χρησιμοποιώ έξω από το σπίτι.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.

Αποσυνδεδεμένος Theo164

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
APOLLO rda πολλοί drippers έχουν έρθει και έχουν φύγει η έχουν ξεμείνει στα συρτάρια… Όταν θέλω να ατμισω με rda η να δοκιμάσω κάτι που δείχνει πολλά υποσχόμενο ο apollo είναι το σημείο αναφοράς!
Τον έχω πολλά χρόνια δε θυμάμαι από ποτέ…
Είχα πάρει πριν 1-2 χρόνια το νέο deck με τις βίδες από πάνω και τον τυφλό πόλο μαζί με το XTR cap (το οποίο χρησιμοποίησα μόνο για δοκιμή)
Τον χρησιμοποιούσα σχεδόν καθημερινά με το παλιό έτοιμο castle long και castle long reserve, Από όταν σταμάτησαν αυτά τα υγρά να είναι όπως ήταν έχει μείνει στο συρτάρι και τον χρησιμοποιώ πλέον σπάνια για μεγάλα διαστήματα μονο όταν βρίσκω κάποιο υγρό που έχει να δώσει κάτι.




« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2020, 12:42 από Theo164 »

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημένος με τα μοντακια geekvape.
τοσο σε ρευμα οσο και σε κρατημα στο χερι,επισης ειναι αδιαβροχα,καποια τα εχω βαλει κατω απο την βρυση για σαπουνισμα κανονικα.
αυτην την στιγμη εχω 3 aegis mini,και 1 aegis solo.
ειχα και το geekvape 100wat αλλα το εκανα δωρο σε φιλο που σκεφτεται να κανει μεταγραφη σε ατμισμα

YFTK Fev V4.5S+ από 2fdeal.com στα 19,5€ + 4,5€ τα μεταφορικά. Ατμοποιητής σταθμός που έβαλε στο ράφι πολύ ακριβότερους από αυτόν. 

Αποσυνδεδεμένος joro

Όλα αλλάζουν αλλά ο φορτιστής Xstar sv2 έχει ριζώσει.
Ανερχόμενο αστέρι στην αντοχή το Geek Vape Aegis X.

εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημένος με τα μοντακια geekvape.
τοσο σε ρευμα οσο και σε κρατημα στο χερι,επισης ειναι αδιαβροχα,καποια τα εχω βαλει κατω απο την βρυση για σαπουνισμα κανονικα.
αυτην την στιγμη εχω 3 aegis mini,και 1 aegis solo.
ειχα και το geekvape 100wat αλλα το εκανα δωρο σε φιλο που σκεφτεται να κανει μεταγραφη σε ατμισμα
Κι απ' ότι βλέπω κι από τη φωτό Σωτήρη, διαβάζει και το δικό σου σαν και το δικό μου τις αντιστάσεις, ότι να'ναι δλδ.
2,16 ohm την αντίσταση του ναυτίλου και σου δίνει 4,41 volt.


Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
HAAR RTA V2 τον αγόρασα σε προσφορά black friday στα 50 ευρώ.Απίστευτος ατμοποιητής για τα δικά μου γούστα(στρωτή τζούρα, πλούσια σε ατμό και γεύση στο θεό).Εχω αφήσει στο συρτάρι τον momentous unfollow και πολλούς άλλους.Πλέον ο haar έχει γίνει ο καθημέρινος μου, μαζί με τον phenomenon lite+
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2021, 16:25 από pelegrin07 »

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Κι απ' ότι βλέπω κι από τη φωτό Σωτήρη, διαβάζει και το δικό σου σαν και το δικό μου τις αντιστάσεις, ότι να'ναι δλδ.
2,16 ohm την αντίσταση του ναυτίλου και σου δίνει 4,41 volt.



διαβαζει οντως οτι να ναι και το κανουν ολα τα geekvape αυτο,εχω αντιστασεις 1,8 παντα στον ναυτιλο.μικρο το κακο ομως και δεν επηρεαζει την τζουρα.
σε ολα τα αλλα με εχουν ικανοποιησει απολυτα,πολυ γρηγορη αποκριση στο πατημα της τζουρας,ικανοποιητικο ρευμα,ειναι τα μονα που με ικανοποιουν σε ρευμα απο τα 10 μοντελα που εχω σε αυτην την τιμη,επισης βασικο ειναι σκυλια στην χρηση,δεν χαμπαριαζουν απο τουμπες,νερα και αντεχουν και πολυ στον χρονο. :thumpup:


Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2021, 07:25 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
aspire Zero G οτι καλύτερο σε high end pod.. το πήρα για χρηση μονο με της εργοστασιακές αντιστάσεις για σφιχτές πνευμονικές... Με το rba δεν ασχολουμε καθόλου... Λατρεύω της έτοιμες εργοστασιακές αντιστάσεις του avp pro εχουν εξαιρετική γεύση και αντέχουν πολλα ml και με γλυκά υγρά...

Πρόκειται για μια ακριβή συσκευή της σειράς prestige που εχει μια πανέμορφη σχεδίαση με έξυπνη επιλογή ρύθμισης των watt  επίσης τα ρεύματα που δίνει είναι εξαιρετικά...

Το μονο αρνητικό ειναι οτι μεχρι τωρα δεν έχουν φερει σε Ελληνικά καταστήματα replacement tanks στο επίσημο shop της aspire εχει και έχουν καπου στα 13 ευρώ..




« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2021, 19:05 από akis_avp »

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
οταν λεω αντοχη στον χρονο δειτε τι εννοω....
αυτα τα 2 aegis mini τα εχω πανω απο 2 χρονια,τα εχω λιωσει στην χρηση,ατμιζω και πολυ,20ml την μερα τα περναω ανετα.
το δεξι που εχει λιγο σκουριασμενες βιδες ειναι επειδη το ειχα χασει μεσα σε υγρο κονκασε τοματα και το βρηκα μετα απο 24 ωρες,το σαπουνισα κατω απο την βρυση 5 φορες μεχρι να φυγει η λαδιλα που ειχε ποτησει.
παρολο τις εξωτερικες φθορες η μπαταρια τους δεν εχει πεσει καθολου σε αποδοση.
ποιο σκυλι ηλεκτρονικη συσκευη δεν εχω ξανα δει,οχι μονο σε ατμιστικο αλλα γενικα.
και φυσικα μου εχουν πεσει πολλες φορες κατω με μοναδικη απωλεια τον ναυτιλο
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 13, 2021, 09:42 από sotirakis37 »

Καλησπέρα, να δώσω και εγώ τα δικά μου 10 σεντς :)
Μετά από 5 χρόνια στο άτμισμα, έχουν περάσει αρκετά πραγματάκια και από τα δικά μου χέρια.
Καλύτερο όλων το θρυλικό, παλιό και ορθόδοξο Εleaf Pico 75W, απλά αθάνατο. Σε καθημερινή χρήση, τίμιο όσο δεν πάει χωρίς κανένα θέμα ως τώρα.
Κάνα 2 Joyetech AIO πήγαν κουβά με το που έσπασε το τζαμάκι τους, ενώ ένα ομορφούλικο μαύρο Tesla Nano 60W ξέβαψε νωρίς, με πολλά misfire και ένα βαθύ πόλο που μάλωνε σχεδόν με όλα τα τανκάκια που του προξένευα εκτός...
Εκτός του ιστορικού πλέον Kangertech Toptank Mini, για το οποίο δύσκολα πια βρίσκεις τις δυστυχώς ακριβές αλλά ανθεκτικές αντιστάσεις του. Το RBA του βέβαια αν και παρωχημένο, κράτησε το τανκάκι στο συρτάρι ως back-up και όχι στον κουβά όπως άλλα εργοστασιακά τανκάκια του παρελθόντος. 
Σε επισκευάσιμους τώρα, ο κλώνος Kayfun Prime της SXK, αν και αδύναμος σε γεύση, είναι πάντα κολλημένος σε ένα μοντάκι, καθώς η τζούρα του (ιδίως με σκέτη βάση 9mg) και η ανθεκτικότητα του, δεν με πρόδωσαν ποτέ.
Τέλος το όμορφο για τα δικά μου γούστα Innokin Zlide Tube, είτε με τον Ζlide είτε με τον Zenith Pro Tank αποτελεί την βασική επιλογή σε έξοδο (παλιά λέμε, ήρεμα το λέω :) ).
Από έναν φίλο ατμιστή, που στήνει περίπου στα 0.8Ω με σχετικά χαλαρή τσιγαρίσια τζούρα.
Επόμενη αγορά; Μάλλον το Vaporesse Swag 2, εκτός κι αν βρω πουθενά το UWELL Nunchaku 2 σε ασημί, που το γλυκοκοιτάζω να το ζευγαρώσω με τον Zenith Pro Tank.
Ευχαριστώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 533986 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59487 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8009 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13914 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135973 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084614 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35123 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477614 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy