vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Με ποιά αγορά σας έχετε κλάψει πιο πολύ; (τα λεφτά που δώσατε)

Αποσυνδεδεμένος harisde1

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Καλά για υγρά έχει πέσει πολύ κλάμα...
Από ατμοποιητες κλάμα με ares, diamond και δυστυχώς pioneer...
Τα mods έχουν βγει όλα αξιοπρεπή..

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
Μαθημένος στον Cubis (pro) κάποια στιγμή που δεν τον έβρισκα διαθέσιμο (τον μεγάλο 4ml) είπα να τολμήσω στον "εξελιγμένο" Cubis 2.
Ατυχές το πείραμα δυστυχώς. Εκεί που ο pro είναι τανκ και δεν καταλαβαίνει τίποτα, ο 2 αποδείχτηκε "μεταξένιος". 1 φορά "άνοιξε" το τζαμάκι του και 2 φορές στράβωσε από πτώσεις, πάντα με λαστιχένιο δαχτυλίδι εννοείται. Μετά το 2ο στράβωμα βρέθηκε στα απορρίμματα, ούτε 4 μήνες δεν τον κράτησα.
Μάθημα, η εξέλιξη δεν βγαίνει πάντα σε καλό.

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Σόρυ για το οφτοπικ αλλά αυτό με τον pioneer δεν έχει προηγούμενο,μιλάμε για τον ατμοποιητή της χρονιάς σε προτάσεις (και σε πωλήσεις φαντάζομαι) μελών ομάδων,μαγαζιών και ριβιούερς. Εδώ μέσα έχει φάει άκυρο βέβαια.  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Offtopic αλλά εγώ τον λατρεύω...γευσαρα απροβληματιστος και είμαι εδώ πέρα... γούστα είναι αυτά!Όπως την βρίσκει ο καθένας.
.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Σόρυ για το οφτοπικ αλλά αυτό με τον pioneer δεν έχει προηγούμενο,μιλάμε για τον ατμοποιητή της χρονιάς σε προτάσεις (και σε πωλήσεις φαντάζομαι) μελών ομάδων,μαγαζιών και ριβιούερς. Εδώ μέσα έχει φάει άκυρο βέβαια.  :confused1:
Έχει φάει δικαίως άκυρο γιατί είναι ένας πολύ μέτριος ατμοποιητής. Αρκετά θορυβώδης, χωρίς κάτι ιδιαίτερο από θέμα γεύσης και με μόνιμες διαρροές στο κάτω μέρος ανεξάρτητα από το στήσιμο. Σε κάθε περίπτωση μόνο κορυφαίος δεν είναι. Προσωπικά είχα κάνει review εδώ στο forum και μερικές φορές τον χρησιμοποιώ ακόμα. Δυστυχώς είναι ο ορισμός της μετριότητας. Στα θετικά του καταγράφω τη μεγάλη χωρητικότητα (σε σχέση και με τις μικρές του διαστάσεις) και την εμφάνισή του που αν και συντηρητική δεν είναι καθόλου άσχημη. Επίσης το αρχικό πακέτο είναι πλήρες. Τέλος δέχεται αρκετή παραμετροποίηση με την κυκλοφορία διάφορων πρόσθετων accessoires, όπως το DL kit αλλά και πολλών άλλων που όμως δεν διατίθενται στην εγχώρια αγορά.

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Το θυμάμαι το ριβιού σου και με αφορμή και το σχόλιο και του άλλου συνατμιστη πιο πάνω γι αυτό το ανέφερα,πραγματικά μου κάνει εντύπωση που ο άτμο πιάνει τα άκρα σε 'βαθμολογία'.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απλά και μόνο προώθηση προϊόντος. Δεν είναι λίγες οι "παρουσιάσεις", στις οποίες ο reviewer  κάνει απλά και μόνο ένα στήσιμο και αποφαίνεται αμέσως για την τελειότητα του ατμοποιητή. Για τις διαρροές στην πρώτη επαναπλήρωση υγρού ούτε λόγος φυσικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2020, 12:05 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Makis Mousa

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Το τελευταίο "κλάμα" το έριξα με τον Pionner - κυριολεκτικά η προσωποποίηση των διαρροών - από γνωστό reviewer παρασυρμένος έκανα την αγορά, προσωπικά απογοητεύτηκα με την αντικειμενικότητά του συγκεκριμένου reviewer, ο μετριότατος ατμο πουλήθηκε τη δεύτερη εβδομάδα. 

Αποσυνδεδεμένος Neopard

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Με το aegis 200w legend. Δύο πτώσεις από μικρό ύψος και άνοιξε το καπάκι των κουμπιών και τις δύο φορές και μετά από λίγο καιρό δε βιδωναν οι ατμοποιητες.Με Ελαχιστη χρήση.

Αποσυνδεδεμένος KORG N364

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Ares 2 γιατί ήταν ελλατωματικος κ δεν μου τον άλλαξαν και eleaf mix από μοντάκια...


Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Δεν στον άλλαξαν ?? Τι είχε ακριβώς ???

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Με τα mipod της smoking vapor έκλαψα τα χρήματα που έδωσα, είχα πάρει και 2 ο χαζός γιατί τα είχα βρει φτηνά, τραγικά ποντάκια, αντέχουν μέχρι 2 γεμίσματα, 4ml υγρού δηλαδή και μετά αρχίζεις και πίνεις το υγρό αντί να το ατμίζεις κι είναι κι ακριβά τα ανταλλακτικά τανκάκια, 4.5 ευρώ το ένα. Το μόνο καλό ήταν η μπαταρία για το μέγεθος τους. Έμαθα οτι κυκλοφόρησε νέα έκδοση, δεν ξέρω πόσο μπορεί να έχουν βελτιωθεί. 

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Δυστυχώς το eleaf istick mix box ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ κ δεν έφτανε αυτό
έχω δωρίσει το ίδιο κ εδώ στο forum κ ειλικρινά λυπάμαι την ατμίστρια που το κέρδισε... :-[ :-[ :-[

Δεν μου διαβάζει τις μπαταρίες με τίποτα κ όποτε θέλει λειτουργεί κ όποτε θέλει πεθαίνει.. ::) ::)
Δεν θα το αγοράζα ποτέ ξανά κ αν μου το χάριζαν δεν θα το δεχόμουν.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Με ποιά αγορά σας έχετε κλάψει πιο πολύ; (τα λεφτά που δώσατε)
« Απάντηση #268 στις: Φεβρουαρίου 01, 2021, 01:18 »
Είναι όντως ένα αρκετά προβληματικό mod. 'Όμως Αγγελική μου εσύ δεν το γνώριζες αυτό. Και βέβαια συχνά κάποια προβλήματα εμφανίζονται μετά από κάποιο διάστημα χρήσης. Να προσέχεις ;)..... αν και πιστεύω ότι δεν θα το χρησιμοποιήσεις πάλι.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Με ποιά αγορά σας έχετε κλάψει πιο πολύ; (τα λεφτά που δώσατε)
« Απάντηση #269 στις: Φεβρουαρίου 01, 2021, 17:11 »
Εχω το istick mix box και δεν ειχα κανενα θεμα...ισως να ήταν ελαττωματικές κάποιες παρτίδες? Το ποιο πιθανόν εκει πάει το μυαλό μου...

Ο λόγος που δεν το χρησιμοποιώ ειναι για τα ρεύματα του..δεν μου αρέσουν τα βρίσκω πολυ υποτονικά οπως και στο kroma Z της innokin

Όποιος θέλει ενα budget mod  που αντέχει σε πτώσεις και ειναι και αδιάβροχο ξεκάθαρα κοιταει για geekvape solo η max ανάλογος την χρήση και τι ατμοποιητη θα βάλει πάνω και ποσα watt θα παίξει.. εχω και τα 2 και ειναι τα μοναδικά mod που ποτέ δεν με απαγοητευσαν..  ηταν η καλύτερες επιλογές σε mod..!! 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2021, 17:17 από akis_avp »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110544 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159776 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515298 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530743 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801588 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet