vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

eGo AIO by Joyetech

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #555 στις: Αυγούστου 07, 2016, 02:24 »
Τον υπολογισμό τον έκανες λάθος μιας και όταν η μπαταρία είναι στο 60%, η τάση της δεν είναι 0.6*4.2V, γιατί δεν θεωρούμε σημείο αποφόρτισης τα 0V, αλλά τα 3.2V.

Το συμπέρασμα όμως είναι σωστό, όσο μεγαλύτερη η αντίσταση τόσο πιο ασθαινικος ο ατμός και σε κάποιες περιπτώσεις μηδαμινος.

Αποσυνδεδεμένος eurogod

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #556 στις: Αυγούστου 08, 2016, 22:09 »
Καλησπερα
Εχει δοκιμασει κανεις τις LVC αντιστασεις για cubis pro (με την ρυθμιση υγρου) στο aio?

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #557 στις: Αυγούστου 19, 2016, 13:18 »
αύριο κλείνουμε ένα μήνα χωρίς τσιγάρο και ένα μήνα με το ΑΙΟ. τελικά όλα θέλουν το χρόνο τους.
περάσαμε τέλεια στις διακοπές, δεν μας δημιούργησε κανένα πρόβλημα και μας κάλυψε απόλυτα. έχουμε τις αντιστάσεις πάνω 10 ημέρες και ακόμη δουλεύουν μια χαρά, αν και θα τις αλλάξω προληπτικά. είχα πάρει 4 για τις διακοπές, έχω παραγγείλει κι άλλες 10 από ιντερνετομάγαζα, θα έχουμε μέχρι τα χριστούγεννα  :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος teopanta1

  • **
  • 154
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #558 στις: Αυγούστου 19, 2016, 15:05 »
Δοκίμασε κάποιος την καινούργια σειρά aio; ψήνομαι για αυτό που παίρνει εξωτερική μπαταρία και 4ml.

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #559 στις: Αυγούστου 19, 2016, 15:51 »
Τον D22, η μεγαλύτερη διαφορά είναι στη ρύθμιση του αέρα, πιο εύκολη. Κατά τα άλλα ίδια γεύση, συμπεριφορά 

Αποσυνδεδεμένος pfso

  • **
  • 184
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #560 στις: Αυγούστου 19, 2016, 16:26 »
Ένας μήνας και από εμένα αποκλειστικά με το ΑΙΟ και συνεχίζουμε... Οι πρώτες εντυπώσεις κυρίως από την πλευρά του καπνιστή και όχι του έμπειρου ατμιστη ... Όποιος σαν εμένα το πάρει ας του βάλει αντίσταση 1.00Ω  και με κάποιες επεμβάσεις (τυναγμα σε κάθε γέμισμα) θα ξεχάσει το τσιγάρο (σε αυτό βοηθάει και το τελευταίο μου υγρό- καρελακι primo verde) ή 1.00Ω έχει λιγότερο ντουμάνι και μικρότερη θερμοκρασία ποιο κοντά όμως στο τσιγάρο και το βασικότερο είναι ποιό αθόρυβη και με μηδενικά σκασιματα και υγρά στο στρώμα (που είναι αποτρεπτικό για ένα νέο ατμιστη). Επισης μικρότερη κατανάλωση υγρού και μεγαλύτερη αντοχή σε συνεχόμενες τζουρες.Και αν πάρετε αργότερα modaki το ΑΙΟ μπορείτε να το εχετε για πιο διακριτικό σε μία έξοδο....

Αποσυνδεδεμένος bering

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #561 στις: Αυγούστου 24, 2016, 17:07 »
1.5 μηνα με τον ΑΙΟ και τον θεωρω απροβληματιστο για ξεκινημα. Του εχω πιει τα σωθηκα. Για μενα καλυτερη η 0.6 ομ για τσιγαρισια τζουρα αλλα τον δουλευω παρα πολυ με την 0.5 πνευμονικη του cubis την οποια καταφερα να την επισκευασω πολυ ευκολα βλεποντας ενα βιντεακι ενος ρωσσου στο youtube. Δεν τον αποχωριζομαι για κανενα λογο και για βραδινη εξοδο ειναι σουπερ!

Αποσυνδεδεμένος bep1995

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #562 στις: Αυγούστου 27, 2016, 12:53 »
Καλησπέρα !! Λίγο άσχετο με το νήμα αλλά θέλω να μου εξηγήσει κάποιος με δυο τρία λόγια τα παρακάτω modes που διαβάζω αλλά δεν είμαι σίγουρος για το τι ακριβός σημαίνουν... Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!
Bypass mode
VW mode
SS316 mode
TCR mode
Ti mode
Ni mode

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #563 στις: Αυγούστου 27, 2016, 18:47 »
Το bypass παρακάμπτει τις ρυθμίσεις του χρήστη και δίνει την τάση της μπαταρίας απευθείας(με προστασία βραχυκύκλωματος, χαμηλής τάσης κλπ.)
Το Variable Wattage επιτρέπει τη ρύθμιση ισχύος που αποδίδει η πλακέτα.
Για τα υπόλοιπα δες θέματα που ασχολούνται με τον έλεγχο θερμοκρασίας, μιας και εντελώς άσχετα με το παρών...

Αποσυνδεδεμένος Stamatius

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #564 στις: Αυγούστου 27, 2016, 23:05 »
Γεια σας παιδια. Θελω να μπω στον χωρο του ατμισματος και εγω. Εχω διαβασει πολλα και καπου χαθηκα. Ειμαι λατρης του ζεστου ατμου (γιατι εχω δοκιμασει απο γνβστους και δνε μου καθετε καλα ο ψυχρος ατμος) , και απο τα πολλα που διαβασα ειμαι αναμεσα στο να παρω το eGo AIO η να παρω τον ατμοποιητη justfog g14  με καποια μπαταρια. Εσεις τι μου προτεινετε να κανω? Γιατι εχω σκοπο να παραμεινω στο ατμισμα και οχι να το παρατησω πανω στη βδομαδα. Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #565 στις: Αυγούστου 28, 2016, 15:55 »
καλησπέρα stamatius, ατμίζοντας το ΑΙΟ ένα μήνα και κάτι, θεωρώ πως τα αρχικά πακέτα σαν αυτό ζεστό ατμό βγάζουν. βέβαια ως αρχικά πακέτα και πιο πολύ value for money , δεν μπορείς να ρυθμίσεις θερμοκρασία. αυτό το κάνουν τα πιο ακριβά και και "περίπλοκα" mods.
περισσότερα αφηνω τους παλιότερους να πουν, για να μην πετάξω καμμία κοτσάνα.

σε γενικές γραμμές το ΑΙΟ μια χαρά είναι για έναν αρχάριο, προσωπικά μας έχει βολέψει εμένα και το φίλο μου, τόσο ώστε ακόμη να μην αναζητούμε κάτι περισσότερο. 

από εκεί και πέρα νομίζω το καλύτερο είναι να επισκεφτείς κανα δυο καταστήματα να δεις από κοντά και να συζητήσεις εκτενέστερα με τους ανθρώπους.
να δεις τις ανάγκες σου σχετικά με το τί και πώς κάπνιζες, και γενικά όλα όσα θα σε βοηθήσουν να πάρεις κάτι ΄στε όπως λες κι εσύ να μείνεις στο άτμισμα(πάντα με γνώμονα την διακοπή καπνίσματος βέβαια, προσωπικά δεν το θεωρώ χόμπι αλλά εργαλείο).

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #566 στις: Αυγούστου 28, 2016, 20:35 »
Εγω πιστευω ότι αξίζει να υπάρχει στη συλλογή κάθε ατμιστή, έστω και ως δευτερεύων για ώρα ανάγκης.
Παράγγειλα και τον D22 XL 2300mAh από fasttech με ενα 20άρικο, μπαταρία για όλη μέρα, 4ml, διακριτικότατος (πορτοκαλί), και αξιοπρεπέστατη απόδοση σε βασικά υγρά.
Συστήνεται η αγορά του χωρίς δεύτερη σκέψη.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #567 στις: Αυγούστου 29, 2016, 11:20 »
...δεν μπορείς να ρυθμίσεις θερμοκρασία. αυτό το κάνουν τα πιο ακριβά και και "περίπλοκα" mods...
Να διευκρινήσουμε για τους μη γνωρίζοντες πως σε ΚΑΝΕΝΑ μοντ δεν ρυθμίζεις την θερμοκρασία του ατμού που φτάνει στο στόμα σου.
Τα μοντ που προσφέρουν έλεγχο θερμοκρασίας, στην ουσία ρυθμίζουν την θερμοκρασία στην οποία θερμαίνεται η αντίσταση.
Η τελική θερμοκρασία του ατμού στο στόμα, εξαρτάται από πολλές ακόμα παραμέτρους και είναι εντελώς διαφορετική από ατμοποιητή σε ατμοποιητή.

Στο ΑΙΟ μπορούμε να πούμε πως έχουμε ζεστό ατμό (ακόμα και σε μεγάλο βαθμό αν κάποιος κάνει μεγάλες τζούρες αντί για μικρές κοφτές)
και πάντως σε κάθε περίπτωση είναι μια πάρα πολύ καλή επιλογή για starter εξοπλισμό.
Υπάρχουν ακόμα και έμπειροι χρήστες που έχουν ένα δυο ΑΙΟ για τις εξόδους τους και άλλες περιπτώσεις
μιας και είναι από τα σετ που καλύπτουν πολύ μεγάλο εύρος γούστων.

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #568 στις: Αυγούστου 30, 2016, 00:51 »
είχα ακούσει σε κάποιο review πως μπορεί κάποιος να θέλει δροσερό ατμό και το έθετε ως ενα από τα πλεονεκτηματα του temperature control.
 προφανώς λάθος κατάλαβα  :sign_sygnomi:

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #569 στις: Αυγούστου 30, 2016, 14:07 »
Δε ξέρω αν έχει γίνει topic στις νέες κυκλοφορίες αλλά έχει βγει και το AIO Pro C με αποσπώμενη μπαταρία και tank στα 4ml. Πολύ καλό βήμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110464 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159685 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515250 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146443 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530716 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801569 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet