vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

103 επισκέπτες, 2 χρήστες
swtos, Jorge

Twitter

eGo AIO by Joyetech

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #480 στις: Ιουλίου 23, 2016, 01:14 »
καλησπέρα παιδιά και πάλι.... :(
άλλαξα σήμερα αντίσταση στο ΑΙΟ μου και μου πεταει υγρο στο στομα, με το σπιραλ drip tip. στην αντισταση εριξα 6-7 σταγονες και το αφησα 15 λεπτα πριν ατμισω. ξεβιδωσα και ξαναβιδωσα την αντισταση και το κανει παλι. 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #481 στις: Ιουλίου 23, 2016, 01:34 »
Η αντίσταση κατά αλλά δουλεύει σωστά, σου κάνει μπουρμπουλιθρες;
Η συσκευή είναι φορτισμένη; 

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #482 στις: Ιουλίου 23, 2016, 01:40 »
αλλαξα και δευτερη αντισταση και κανει τα ιδια. σκαει υγρο πολυ στο drip tip.
η μπαταρια τωρα αρχισε να αναβοσβηνει.
και δεν βγαζει σχεδον καθολου ατμο, ζοριζεται πολυ. πρεπει να ρουφηξεις πολυ για να βγαλει λιγο ατμο.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #483 στις: Ιουλίου 23, 2016, 02:11 »
Αν είναι εντελώς άδεια, μπορεί να πετάξει υγρό γιατί δεν έχει αρκετό ρεύμα για να κάνει σωστή ατμοποιηση. 
Αν η αντίσταση είναι πλημμυρισμενη, γύρισε ανάποδα τη συσκευή, βάλε μια χαρτοπετσετα στο επιστομιο και κάνε μερικά πατήματα για να την στεγνώσεις. 

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #484 στις: Ιουλίου 23, 2016, 02:36 »
πφφφφφ... :'(
 ευχαριστω
το εχω αφησει να φορτισει, ξαναξεβιδωσα και ξαναβιδωσα μηπως ηταν κατι στραβο αν και δεν νομιζω. θα το δοκιμασω μολις φορτισει και ελπιζω να διορθωθει.
διαφορετικα αυριο πρωι πρωι παω στο αταστημα να δω τι φταιει...
μια χαρα ηταν τοσες μερες και με την πρωτη αλλαγη αντιστασης που ειχα κανει.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #485 στις: Ιουλίου 23, 2016, 02:44 »
Λογικά δεν θα χρειαστεί να το πας στο κατάστημα.
Η μία περίπτωση είναι αυτή που είπε ο Nemesis_rds και η άλλη (πολύ συνηθισμένη) είναι η εξής.
σε κάθε αλλαγή κεφαλής μαζεύεται επιπλέον υγρό και δεν ατμοποιείται σωστά (συμβαίνει και σε άλλους ατμοποιητές).
Σε αυτήν την περίπτωση, το τινάζουμε (όπως τα παλιά θερμόμετρα) με το επιστόμιο προς τα κάτω και μια χαρτοπετσέτα μπροστά για να μην κάνεις τον κόσμο χάλια, και κάνουμε μερικές "ανάποδες" τζούρες (φυσάμε αντί να ρουφάμε) για να ατμοποιηθεί το επιπλέον υγρό. Τέλος, με μια χαρτοπετσέτα καθαρίζουμε το υγρό που πιθανόν έχει μαζευτεί στο επιστόμιο, αλλά και στον χώρο ακριβώς κάτω από αυτό.

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #486 στις: Ιουλίου 23, 2016, 02:53 »
ευχαριστω πολυ που μου απαντατε τετοια ωρα.
να ρωτησω μονο, τις αναποδες τζουρες τις κανουμε κουφιες ή πατωντας το fire button?
θα το δοκιμασω αμεσως κι αυτο.

y.g.οντως δειχνει να στεγνωνει μετα τα βηματα που μου ειπατε. ειλικρινα και παλι ευχαριστω! δεν φανταζεστε ποσο ειχα στενοχωρηθει. καλα λενε οτι πρεπει να εχεις και για αυτο γερο στομαχι για να μην ξαναπας περιπτερο :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 23, 2016, 03:12 από rouli726 »

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #487 στις: Ιουλίου 23, 2016, 08:32 »
-κούφιες!-

edit από τον αυτό-απο-συντονισμό: όχι κούφιες βλάκα Αντώνη
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 25, 2016, 00:53 από Antonio_de_la_Svouras »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #488 στις: Ιουλίου 23, 2016, 12:10 »
Όχι κούφιες. Κανονικές, με το fire button και με λίγη ένταση.
Χρησιμεύει στο να γίνει κανονικά η ατμοποίηση, χωρίς όμως να σου έρθει το παραπάνω υγρό στο στόμα, εφόσον φυσάς αντί να ρουφάς.
Όχι πολλές, 2-4 μεγάλες τζούρες είναι αρκετές.

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #489 στις: Ιουλίου 23, 2016, 20:29 »
καλησπέρα. 
μια χαρά είναι, τα έκανα εκείνη την ώρα(με "ανάποδες" τζούρες με το fire,2-3 τζούρες έκανα με αυτό τον τρόπο) και το άφησα να φορτίσει μετά.  ουσιαστικά στο πρώτο-δεύτερο τίναγμα σαν θερμόμετρο τα έβγαλε τα περιττά σταγονίδια στη χαρτοπετσέτα. 
στο σκούπισμα στο τέλος που έκανα στο επιστόμιο και απο κάτω δεν είχε σχεδόν τίποτε.
ο φίλος μου τα 'παιξε, μου λέει "πώς το έφτιαξες"  :))
ρε είμαι Πατρινιά εγώ, δεν "μασάω" χαχαχαχααχα :laugh1:
και πάλι σας ευχαριστώ.!

Αποσυνδεδεμένος bep1995

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #490 στις: Ιουλίου 24, 2016, 03:03 »
Καλησπέρα, είμαι νέος στο forum και γενικά στο άτμισμα, εδώ και 15-20 μέρες δηλαδή. Είχα τις 9-10 μέρες ένα η.τ απλό πολύ, το ego c4, τίμιο για τα 7,5€ τα δύο που πήρα από αγγελία, αλλά πολύ καθυστερημένο στη φόρτιση αλλά και γενικά ήταν λίγο.... και είπα να πάρω το η.τ. του τίτλου. Πολύ καλό, το έχω εδώ και λίγες μέρες, η γεύση διαφορετική από το άλλο σίγουρα, αλλά ίσος τα 0.6 Ohm να μην δίνουν τόσο καθαρή γεύση όσο θα ήθελα, θα προτιμούσα μία αντίσταση στα 1.0 Ohm τουλάχιστον, αλλά και επίσης η κατανάλωση είναι μεγαλύτερη, στο άλλο έκανα 1.8 ml την μέρα και με αυτό θέλω τουλάχιστον 2.0 ml ίσος και 2.2 ml, anyway τι να κάνουμε.... Σε γενικές γραμμές είναι κομπλέ, μπαταρία πολύ καλή... δεν μου έχει αδειάσει ακόμα (τη φορτίζω βέβαια συνέχεια για να μην ξεμείνω...), κατασκευή πολύ καλή.... μια χαρά !! Sorry για το μεγάλο post, απλός ήθελα να πω τη γνώμη μου πρώτα για αυτό το η.τ. πριν ρωτήσω κάτι που ήθελα. Λοιπόν, έχω την εξής απορία για το airflow: όταν οι κουκκίδες είναι μαζί είναι full open ωραία, όταν είναι 90 ο δεξιά ή αριστερά είναι minimum το airflow επίσης ωραία μέχρι εδώ, όταν όμως είναι πάνω από 90 ο δηλαδή π.χ. όταν είναι αντικριστά είναι πάλι στο minimum ή όχι, υπάρχει περίπτωση να μειώνεται και άλλο ;; Δεν το γράφει πουθενά αυτό, δεν θα έπρεπε ;; Ισος είναι λίγο χαζή η ερώτηση, αλλά έπρεπε να υπάρχει μία διευκρίνηση, αλλά και γενικά πως λειτουργεί το δαχτυλίδι (που λογικά έχει για το airflow adjustment) όσο το γυρνάς πέρα από τις 90 ο παραμένει στο minimum αυτό ;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Note: Λένε ότι παίρνει μόνο 0.6 Ohm, αλλά υπάρχει από ότι είδα και ίδια αντίσταση σε 1.0 ή και 1.5 νομίζω.... Θα κάνει δουλειά ή θα υπάρχει πρόβλημα ;; Νομίζω για το Cubis είναι αυτή... 

Αποσυνδεδεμένος atmistis13

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #491 στις: Ιουλίου 24, 2016, 03:20 »
Οταν βρισκονται απεναντι οι κουκιδες ειναι παλι στο max και αντιστοιχα οταν παιζεις με την ροδελα δεξια ή αριστερα μειωνεις τον αερα. Δεν το εχω δοκιμασει ακομα αλλα πιστευω πως και με την 1.0 θα ειναι μια χαρα. Για παραπανω δεν νομιζω

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #492 στις: Ιουλίου 24, 2016, 10:54 »
Με την αντίσταση του 1ohm μου έπαιξε πάρα πολύ καλά και η ίδια η κεφαλή άντεξε πολύ περισσότερο απ'οσο θα περίμενα, το αιο ζεσταινοταν λιγότερο απ'οτι με την 0.6, γεύση είχα αρκετά καλή αλλά σίγουρα και ελαφρώς μικρότερη παραγωγή ατμού. Όχι πάντως τόσο λιγότερη ώστε να με χαλάει το αποτέλεσμα και σίγουρα θα την βάλω ξανά, μόλις τελειωσει η 0.6 που του έβαλα πάλι χτες το βράδυ. ;)

Το "πραγματάκι" έχει βγει βράχος πάντως, το πήρα από τη στιγμή που εμφανίστηκε στην Ελλάδα και μέχρι σήμερα δεν έχει κάνει κιχ. Στο ασημί δε, μέχρι σήμερα δείχνει σαν καινούργιο! Ότι βολικοτερο για τη δουλειά που με αναγκάζει να κινούμαι συνεχώς επί 8 ώρες, απίθανο εργαλείο. Τα λεφτά του τα έχει βγάλει καιρό τώρα.! :)

Αποσυνδεδεμένος bep1995

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #493 στις: Ιουλίου 24, 2016, 11:35 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αλλά αυτή που είχα δει δεν είναι στα 1.0 Ohm, εσύ ποια πήρες που να ταιριάζει στο ΑΙΟ στα 1.0 Ohm ;;

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #494 στις: Ιουλίου 24, 2016, 11:41 »
Όλες οι αντιστάσεις του cubis κάνουν σε αυτό... Πήγαινε σε ένα μαγαζί και ζητά μια 1ohm.. Ολοι ξέρουν ποια θα θες.
Έχω την εντύπωση ότι και η 1.5 παίζει μια χαρά αν θες να δοκιμασεις

Sent from my MX5 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114523 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 902 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271002 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1489 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 841 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164926 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12304 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli