vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

212 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Jorge, manoslykos, dkostas, Alexander20, sakissalonika, bujinkan

Twitter

eGo AIO by Joyetech

Αποσυνδεδεμένος SpirosK

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
    • Το famousvapors.gr είναι μια ιστοσελίδα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Παρουσιάσεις - Κριτικές και τις καλύτερες προσφορές στο εμπόριο για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.
eGo AIO by Joyetech
« στις: Μαρτίου 26, 2016, 08:01 »
Από τον συντονισμό:
Μία ακόμα πλήρη παρουσίαση - κριτική μπορείτε να βρείτε και ΕΔΩ από τον e-spy.

Καλημέρα σας, μικρό, πολύχρωμο, εύκολο στη χρήση του....οικονομικό & ποιότητα για τους νέους ατμιστές....





Καλή συνέχεια σε όλους :thumpup: :thumpup: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2023, 00:45 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 28, 2016, 01:11 »
Καλό φαίνεται και οικονομικό, αλλά πώς το καθαρίζεις..  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 29, 2016, 17:32 »
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2016, 08:11 από LoOk »

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 29, 2016, 17:49 »
Φαίνεται ιδανική συσκευή για νεοεισερχόμενους, σκοπεύω να πάρω μια για φίλο που θέλει να μπει στον χώρο αλλά και μια για εμένα για πιο διακριτικό άτμισμα  8)

Αποσυνδεδεμένος SpirosK

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
    • Το famousvapors.gr είναι μια ιστοσελίδα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Παρουσιάσεις - Κριτικές και τις καλύτερες προσφορές στο εμπόριο για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 29, 2016, 21:29 »
Καλό φαίνεται και οικονομικό, αλλά πώς το καθαρίζεις..  :hmmm:
Αυτό λέω κ γω στο βίντεο.....είναι ένα μείον του αυτό.

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Καλό απόγευμα :D
Ωραία παρουσίαση.....

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2016, 22:54 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 29, 2016, 21:59 »
Καλό φαίνεται και οικονομικό, αλλά πώς το καθαρίζεις..  :hmmm:
Αυτό λέω κ γω στο βίντεο.....είναι ένα μείον του αυτό.
Που ακριβώς είναι η δυσκολία στο καθάρισμα;

Αποσυνδεδεμένος savvas1350

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 29, 2016, 22:18 »
Με μια βρεγμένη χαρτοπετσετα καθαρίζει.Το μεγάλο μείον είναι πως αν πάθει κάτι η μπαταρία ή σπάσει το τζαμάκι  αχρηστεύεται ολόκληρο.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 29, 2016, 22:34 »
Τώρα, συγνώμη, πείτε με γκρινιάρα, αλλά αδυνατώ να καταλάβω για τι μιλάτε. 
Πετάξατε ως αρχικά ποστ του νήματος δυο ξερές βιντεοπαρουσιάσεις χωρίς καν 5 λέξεις κι είμαστε υποχρεωμένοι να δούμε μια ώρα βίντεο για να καταλάβουμε πώς είναι και πώς δουλεύει το προιόν. 
Δεν είναι κάποιο από τα χιλιάδες υγρά που κυκλοφορούνε ή κάποιος ακόμη subohm ατμοποιητής μικρού εμπορικού ενδιαφέροντος, που ποτέ δεν θα έρθει Ελλάδα, να πάμε παραπέρα αν δε θέλουμε να δούμε βίντεο, αλλά ένα πολύ σημαντικό νέο προιόν, που μπορεί να κάνει μαζικές πωλήσεις, με καταστήματα ελληνικά να το πουλάνε. Το λιγότερο που θα περίμενα είναι μια σελίδα κειμένου με 5-6 φωτό. Κάτι που εύκολα ανατρέχει κάποιος ακόμη και μέρες μετά και εντοπίζει το σημείο που τον ενδιαφέρει χωρίς να τρέχει από την αρχή κάποιο βίντεο για να το βρει. 
Είναι τόσο δύσκολο να το προσθέσετε στην αρχική σας παρουσίαση; Ξέρω, δεν προσθέτει views και δημοτικότητα σε κάποιο διεθνές μέσο, αλλά προσφέρει ενημέρωση και άποψη στα μέλη του φόρουμ. 

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 29, 2016, 23:26 »
Το πρότεινα σε κοπέλα συνάδελφο που μόλις είχε αρχίσει το άτμισμα (την επηρεάσαμε φαίνεται και εγώ και ο φίλος τις :) )
πολύ όμορφο και συμμαζεμένο αλλά πολύ φασαρία ρε παιδιά κάνει, δεν είναι για διακριτικό άτμισμα.
Αλλιώς είναι, ακόμα και για πιο προχωρημένους ατμιστές, μια όμορφη,  κομψή και διακριτική συσκευή.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 30, 2016, 00:46 »
Το έχω στα χέρια μου από την περασμένη Παρασκευή, ο λόγος που το αγόρασα είναι για αποκλειστική χρήση στη δουλειά και μέχρι στιγμής με έχει αφήσει απίστευτα ικανοποιημένο για τα 24 ευρώ (από ecig η αγορά του ) που ξόδεψα για να το πάρω στα χέρια μου.
Η λειτουργία του ατμοποιητή είναι σχεδόν όπως του cubis, αρκετοί από εμάς τον έχουμε δοκιμάσει ώστε να έχουμε μια ιδέα για το πως ατμίζει και το ΑΙΟ. Τουλάχιστον με την 0.6 κεφαλή που συνοδεύει το πακέτο δηλαδή όλα δένουν πολύ αρμονικά μεταξύ τους, θέλω βέβαια να δοκιμάσω και τις κεφαλές του cubis για να έχω μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα. Εδώ βλέπετε δεν υπάρχει η ρύθμιση των watts, δεν ξέρω πως θα συμπεριφερθεί σε άλλες ωμικότητες το ρεύμα που θα δώσει η μπαταρία του..
Μπαταρία. Κι όμως αντέχει αρκετά.! 1500άρα θα μου πεις, είναι όμως κι αυτά τα 0.6ohms της αντίστασης που γεννούν επιφυλάξεις. Κι όμως το πράγμα κρατάει, τουλάχιστον στο 8ωρο της δουλειάς μου που το χρησιμοποιώ δηλαδή δεν φοβήθηκα ακόμα μήπως ξεμείνω από ενέργεια. Για να έχετε και μια εικόνα του πόσο το χρησιμοποιώ όμως θα πω ότι στο 8ωρο αυτό γεμίσω το τανκ του δύο φορές, κατανάλωση περίπου στα 4κάτι ml δηλαδή.

Στα συν που μπορώ να θυμηθώ αυτή τη στιγμή:

-μηδέν διαρροές
-πολύ καλή συνολική λειτουργία
-πανεύκολο γέμισμα
-διάρκεια μπαταρίας
-μικρό μέγεθος
-πανάλαφρο, ξεχνάω ότι το έχω στην τσέπη
-πολύ καλό airflow και όμορφη ρύθμιση
-ο φωτισμός μέσα στο τανκ, φετίχ!

Τα μείον που μπορώ να του δώσω μέχρι τώρα:

-ναι, θέλει πολύ προσοχή στο καθάρισμα του τανκ
-αν πέσει και σπάσει το γυαλί τετέλεστετ ( :laugh1: )
-δημιουργείται και εδώ το χαρακτηριστικό φαινόμενο της υπερτροφοδοσίας όπως και στον cubis μετά το γέμισμα του τανκ, περιέργως όμως εδώ σε δύο τζούρες εξατμίζεται παντελώς
-μέγιστο αρνητικό, δεν λύνεται το πάνω μέρος του όπως τον cubis. Και γιατί θα πλενόταν με μεγαλύτερη προσοχή στη λεπτομέρεια αλλά και γιατί θα είχε τη δυνατότητα να χρησιμοποιηθεί πλήρως και η επισκευάσιμη rba κεφαλή του cubis. Αυτό λοιπόν δεν μπορεί να συμβεί για τον εξής λόγο. Η rba δίνει και μια μακρύτερη "καμινάδα" για να μπαίνει στο "καπάκι" του ατμοποιητή όταν την στήνουμε με οριζόντιο coil. Αυτό επειδή το οριζόντιο coil τοποθετείται πιο χαμηλά μέσα στην rba σε σύγκριση με το κάθετο στήσιμο.
Με το να μη λύνεται το "καπάκι" του AIO λοιπόν ξεχνάμε ταυτόχρονα και το οριζόντιο στήσιμο στην επισκευάσιμη κεφαλή. Μόνο κάθετο coil, τέλος.. όχι κάτι δύσκολο, μια χαρά το κατάφερα αυτό κι ας χάλασα αρκετό σύρμα μέχρι να βρω αυτό που του ταιριάζει, μάξιμουμ αντίσταση σε 2mm κατσαβίδι παιδιά, σε 2.5άρι μάλλον η μπαταρία δεν μπορεί να ρυθμίσει σωστά το ρεύμα που χρειάζεται.. όλα τα τελευταία με μια επιφύλαξη, έχω ακόμα να κάνω αρκετά πειράματα με αυτήν την κεφαλή. Μέχρι στιγμής έχω αισθανθεί πάντως ότι αν κάνω τα δικά μου στο στήσιμο τότε η μπαταρία δεν συμφωνεί εύκολα μαζί μου, και κάπου εκεί μου λείπει η έλλειψη ρύθμισης των watts.. ;)

Για όσους επιθυμείτε να χρησιμοποιείτε μόνο εργοστασιακές κεφαλές των 0.6ohm με το ΑΙΟ δεν θα έχετε θέμα όμως, τις δουλεύει απίστευτα καλά. Μέχρι να δοκιμάσω και τις υπόλοιπες του cubis.. ;)

Για εμένα λοιπόν και για τις μόλις 5 μέρες συμβίωσης μαζί του οι εντυπώσεις παραμένουν πάρα πολύ καλές, για την τιμή που το πήρα σχεδόν έβγαλε ήδη τα λεφτά του.. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2016, 00:52 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 30, 2016, 01:28 »
Η απορία μου μ΄αυτό το η.τ. είναι η εξής: 
Ανεξάρτητα από τις όποιες ρυθμίσεις αέρα, κατ΄ουσίαν είναι τσιγαρίσιος ή πνευμονικός;
Συστήνεται για νέο ατμιστή, που θέλει τσιγαρίσιες; 
Συστήνεται γενικώς για νέο ατμιστή, να πάρει 2 να κάνει τη δουλειά του, ή θα τον ξενίσει η τζούρα του, ο θόρυβός του, το disco effect και η συντήρησή του;

(καλά, μη βαράς, 3 ήταν τελικά οι απορίες μου!)

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 30, 2016, 02:49 »
Το πήρε και μένα φίλος σήμερα, το δοκίμασα και εγώ και μου φάνηκε μια χαρά. Το είχα δοκιμάσει και με ένα all saint υγρό πριν λίγες μέρες σε κατάστημα και τότε (αν και έκανα μόνο 2-3 τζούρες με την 0.6οhm) μου άρεσε το πως δούλευε. Βέβαια αν δεν το έχεις 1-2 μέρες να το δεις γενικά πως συμπεριφέρεται δεν μπορείς να βγάλεις ολοκληρωμένη άποψη, αλλά οκ, με βάση το λίγο που το άτμισα, τα καλά σχόλια στο νετ γενικά και την φθηνή του τίμη, φαίνεται καλή πρόταση.

@petra
Ναι, συστήνεται για τσιγαρίσιες. Και τέρμα ανοιχτός ο αέρας, δεν γίνεται αεράτος για πνευμονική.

Ίσως και με μεγαλύτερες αντιστάσεις πχ 1ohm κλπ, να είναι πιο καλά για τσιγαρίσιες, γιατί λόγω ότι δεν του έχω στην κατοχή μου, δεν ξέρω μήπως για να δουλέψει πιο καλά η 0.6 που έρχεται μαζί του, χρειάζεται τον ''αέρα'' της.. 

Εγώ και με κλειστό τον αέρα και με ανοιχτό, όσο το δοκίμασα δεν είχα πρόβλημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2016, 03:08 από stopapali »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 30, 2016, 04:05 »
Συστήνεται και για τσιγαρίσιες, σε νέους ατμιστές, όχι σε πολύ απαιτητικούς.
Τι εννοώ: Η διαφορά του αέρα απο τέρμα ανοιχτός έως τέρμα κλειστός δεν είναι και χαώδης. Είναι σχετικά μικρή.
Που σημαίνει δεν είναι ούτε ο πιο αεράτος για πνευμονικές, ούτε ο πιο σφιχτός για φουλ τσιγαρίσιες.

Είναι μια all-around επιλογή κατασκευής, που είναι και λογική αν σκεφτούμε σε ποιούς απευθύνεται  ;)
(χωρίς ρυθμίσεις watt, ρύθμιση τροφοδοσίας υγρού, ευρεία ρύθμιση αέρα κλπ.)

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 30, 2016, 08:07 »
@petra 
δεν ξερω για τον Σπυρο  αλλα εγω δεν το εχω με τον γραπτό λογο αλλιώς θα έκανα και γραπτές παρουσιάσεις αλλα αμα ξεκινήσω να γράφω χάνομαι και δεν θα βγάζει νόημα :o
θα βάλω στο ποστ τα κομμάτια που εχω χωρισμένο το βιντεο προσ διευκόλυνση  

με την 0.6ohm  μπορείς να παρεισ χαλαρή πνευμονική ( οχι σαν ντριπερ ) 
με την 1.0 ohm  σφιχτή πνευμονική και αεράτη τσιγαρισια 
με την 1.5 ξεχνάς τισ πνευμονικές  και πας για ωραία τσιγαρισια 

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 30, 2016, 08:22 »
Το έχει επισημάνει ο Βασίλης, αλλά να το επιβεβαιώσω και εγώ. Στην μαύρη έκδοση και προκειμένου να δεις την γραμμή πλήρωσης υγρού, απαιτούνται αετίσια μάτια. Ειδικά σε ημίφως δεν φαίνεται απολύτως τίποτα. Κατά τα άλλα, εξαιρετικό και για νεοεισερχόμενους αλλά και για όσους χρειάζονται και μια διακριτική συσκευή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110583 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159799 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515308 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303244 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530751 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801605 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11051 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40988 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet