vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

192 επισκέπτες, 10 χρήστες
chara22, camber, lounik, Jorge, giorgos1999, Sergios, tibolaso, Buliwyf, ThioVag, lagoudakis

Twitter

Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Μη βασίζετε την ενημέρωση σας στο vaping sites και στο zougla.gr

Δεν είναι αντικειμενικά.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
«Λύθηκε» [;] το μυστήριο με το «φονικό» άτμισμα
Φαίνεται πως το ψάχνουν και αυτοί που πουλάνε κάνναβη.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Το άρθρο αναφέρεται στο iqos που θα πλασαριστεί ως προϊόν καπνού τροποποιημένου κινδύνου, ωστόσο, στις τελευταίες γραμμές, μια αλήθεια...

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος

Ο CDC δημοσίευσε νέα στοιχεία, σύμφωνα με τα οποία υπεύθυνος για τα πρόσφατα περιστατικά ήταν η Βιταμίνη Ε (ή κάποιο άλας της - δεν ξέρω πώς μεταφράζεται σωστά το Vitamin E acetate) που βρίσκεται σε υγρά με THC.

Άρθρο στο Lifehacker

Δημοσίευση του CDC


Μία έρευνα που κατά τον Φαρσαλινό αποτελεί σταθμό.Μέσα σε μόλις ένα μήνα αποδεικνύεται καρδιαγγειακή βελτίωση λόγω της μετάβασης από το κάπνισμα στο άτμισμα.Δημοσιεύτηκε στο περιοδικό της Αμερικανικής εταιρείας καρδιολογίας.
http://www.ecigarette-research.org/research/index.php/whats-new/2019/276-ecig-heart2?fbclid=IwAR3huzCTs5qJRp0ATkXS52PEx4qNFBPSX6ls4zLWYOuXbB4YvfiAnuI7lt0

Το άρθρο αναφέρεται στο iqos που θα πλασαριστεί ως προϊόν καπνού τροποποιημένου κινδύνου, ωστόσο, στις τελευταίες γραμμές, μια αλήθεια...
Ειναι  2 ερων αρθρο απο τουε εχουν βγει και αλλα πολλα σχετικα και εχει παρει εγκρισεις σε λεεη κατι

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Το άρθρο, το ανέφερε ο [member=2872]spectrum[/member] για αυτήν την παραδοχή:
Παράθεση
«Υπάρχει μεγάλος όγκος στοιχείων που δείχνει ότι το άτμισμα είναι πολύ λιγότερο βλαπτικό από ό,τι το κάπνισμα - τουλάχιστον κατά 95%- και ενθαρρύνουμε τους χρήστες να καταφύγουν στα ηλεκτρονικά τσιγάρα ως έναν τρόπο διακοπής του καπνίσματος», ανέφερε από την πλευρά της η Ροζάνα ο Κόνορ της Public Health England.
...όχι την ηλικία του άρθρου...

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Συν το ότι, αυτό το παλιό συμπέρασμα, βγήκε στην επιφάνεια τώρα, με το κύμα διαφήμισης του θερμαινόμενου καπνού.
Ο πολύς κόσμος κοιτάζει την ευκολία του, φοβάται  :yes: να φρεσκάρει την απλή μέθοδο των τριών, να ψάξει, να φροντίσει... κλπ κλπ

Φυσικα και ψαχνει την ευκολια του και επισης την στανταρ ποιοτητα γευσης
Γιατι μετα απο 2 χρονια περιπλανηαης πιο πολυ για μπετα τεστερ εχω την 
Αισθηση και πληρης αγνοιας του τι εχει πια μεσα το καθε υγρο και εφυγα με περισσοτερα ερωτηματικα απο οτι μπηκα οπως πχ τι φθορα εισπνεεται απο τις αντιστασεις 
Ασε την αιωνια αναζητηση γευσης
Οταν μεγαλη καπνοβιομηχανια βγαλει ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΤΥΠΙΥ ατμο το ξαναβλεπουμε

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 723
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Και με κόστος οσο τα τσιγάρα βέβαια....μπορεί και περισσότερο,γιατί εδω(θα μας πουν) δαπανήσαμε για έρευνα και εξέλιξη για να προσφέρουμε κάτι πολύ καλύτερο στον μαλα,στον καταναλωτή ήθελα να πω και μπλα μπλα μπλα και χάσαμε ενα σωρό λεφτά το προηγούμενο διάστημα που δεν ελέγχαμε εμείς την ατμιστική αγορά και μπουρ μπουρ μπουρ.......

Δεν παίζει!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084149 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 82 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9433 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135690 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476336 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114658 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271120 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos