vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

281 επισκέπτες, 7 χρήστες
lounik, Jorge, pngtszs1976, grag, Mantis039, tibolaso, Buliwyf

Twitter

GRIFFIN RTA by GeekVape

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #195 στις: Ιουνίου 18, 2016, 00:05 »
Ο Griffin ηρθε... :respect:
Στησιμο με 0.30mm και 0.68Ω το ντουμανι απιστευτο κρυβεσαι μεσα σε αυτο...Μεγαλο σκαλωμα,το χτυπημα σα κροσε μποξερ...  :thumpup:
Πηγα να το ανοιξω να δω την αντισταση και λυθηκε ολος και επεσαν τα υγρα :(,ευτυχως δεν ειχα πολλα...
Για να αποφυγω κατι τετοιο πρεπει να εχω το ενα χερι κραταει το γυαλινο tankακι και το αλλο να γυριζει την εισαγωγη του αερα/βαση ατμοποιητη και να εχω κλειστες τις εισαγωγες του υγρου στη καμπανα (αφου τον εχω βγαλει απο το μοντ φυσικα) ετσι?

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #196 στις: Ιουνίου 18, 2016, 00:13 »
Kάπως έτσι.Αλλά γιατί να τον ανοίξεις :hmmm:
Καλοάτμιστο φίλε το τουμπανάκι.

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #197 στις: Ιουνίου 18, 2016, 00:38 »
Χαιρετιζω και ευχαριστω τιτανοτεραστιε Savo... :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Επειδη το ατμιζω με υγρο το οποιο αφηνει μακα στην αντισταση/βαμβακι (πχ στο kayfun lite plus v.2 κλωναρι αλα Hcigar στο δευτερο γεμισμα αλλιωνει τη γευση και ειναι μεσα μαυριλα μαυρη σα καλιακουδα και μπουκωνει η τροφοδοσια του,οσα στησιματα και αν του εχω κανει μερακλιδικα και μη) ειπα να δω τι γινεται μεσα στο griffin οχι οτι εκανε τιποτες ανταρσιες απλα επεξεργαζομαι λιγο το ατμοποιητη για αυτο και αφου παιζει προσβαση γιατι οχι...
Τωρα για το dripper που ακομα αναμενει να υιοθετηθει  (πηραμε παραταση λογω εκτατων εξοδων) μου εκατσε στο ματι καλα,κριτηριο ψιλοσαπιο οκ,το magma tobeco λενε οτι ειναι για πιο σφιχτες τζουρες, και το black widow το οποιο εμφανισιακα δε μαρεσει αλλα επειδη δοκιμασα απο φιλο καλο φανηκε και εχει κ ενα 30€,απο το link που μου στειλες ο double vision darthvaderιζει και αν και οχι dripper το kayfuni v3 απο tobeco αλλα ακουω αρκετα προβληματα οτι παρουσιαζει και ξενερωνω,διαρροες στο κεντρικο πολο,χανει τη σφιχτη τζουρα,κτλ και δεν εχω ορεξη να κανω το McGayver για να δουλεψει,νομιζα οτι η tobeco ηταν εγγυηση σε κλωνους,...
Σχετικα με τη διαμαχη Avocado 24 και Theorem ο δευτερος ειδα οτι το τζαμακι του ειναι ευαισθητο παιζει να σπασει κατα το στησιμο (σε βιντεακι το δα) και η αντισταση που δειχνει οτι φοραει τι ειναι ?Πλακουτσωτη φαινεται και οχι η κλασικη που κανεις με το kanthal.Δε παιρνει κανονικο συρματακι?...
Ακομα θα παρω και ενα μαραφετι να φτιαχνω αντιστασεις γιατι με τα τρυπανακια και τα κατσαβιδια αμα θελω και διπλη αντισταση προκοπη δε κανω...0.68Ω εκανα καπου στο 1Ω την ηθελα...

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #198 στις: Ιουνίου 18, 2016, 05:10 »
29 οκτώβρη θα παίζω Titanfall 2 , οπότε το δέχομαι τα περί τιτάνα κλπ :tongue_smilie:

Κατά τ άλλα το μαραφετί βοηθάει κυρίως όταν έχει όλα τα τρυπάνακια σε πυρήνες.Έτσι να το πάρεις.
Με τα νορμάλ σύρματα φτιαχνεί κάτι ωραιότατα μαίκρο κόιλ πως τα λένε αυτά.
Στα τρυπανάκια τα κλάπτον κλπ. Σιγουρη αγορά φίλε.

Έχεις γκρίφιν πια με έλεγχο τροφοδοσίας δεν σου μιλάει κανένας! 
Πως λέγαμε καπότε... έχω ά μπε ες, κάτι τέτοιο.

Άσε τα υπόλοιπα μιας και δεν σε παίρνει, και ασχολήσου με το ντούκι.Θα τον αγαπήσεις πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #199 στις: Ιουνίου 19, 2016, 18:54 »
Ναι προς το παρον ασχολουμε με το ντουκι,το griffinακο μου,ορε ντουμανι και κακο,αμα μαθω να εχω προσβαση και σε καμπανα χωρις να διαλυεται ολακαιρος θα τον αγαπησω στα σιγουρα...
Τωρα ολο και κατι ακομα θα παρω και τελος...
Griffin,Subtank v.2,Kayfun v2 lite Hcigar κλωναρ (τρομερος αλλα αμα βαλεις κατι παχυρευστο προδοσια) το οπλοστασιο μου...
Τι θα ειναι δε ξερω τοσα πολλα ωραια πραγματα και τοσες καλες προτασεις απο σενα και αλλα παιδια στο φορουμ που πραγματικα δε ξερω,το σωστοτερο ειναι να παω απο μαγαζι (σε αθηνα) να το δω απο κοντα και να το δοκιμασω και να το παρω αμα ειναι και να μη παραγγειλω χωρις να τον εχω δει απο κοντα...
Μου ειχε κατσει ωραια το kayfuni v3 Tobeco αλλα ακουσα για αστοχιες σε παρτιδες και....
Ο griffin παντως απο ντουμανι με καλυπτει...
Θα παρω και ενα coil Jic μαλλον απο UD να φτιαχω αντιστασεις σωστες και οχι τερατουργηματα και αυτα...

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #200 στις: Ιουνίου 19, 2016, 19:00 »
Βασικά κοίτα να βρεις έναν τρόπο να παραγγείλεις και κάτι από κίνα να μην σου βγει ο κούκος αηδόνη. Αγαπάμε τους ατμους, αλλά άμα είναι να δίνουμε πενηντάρια συνέχεια, ούτε στη φυλακή δεν θα μας φέρνει υγρά κανένας.

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #201 στις: Ιουλίου 26, 2016, 19:39 »
βρε παιδες,για πειτε ενα καλο στησιμο με 26/32 clapton
τον εχω στησει για πρωτη φορα με αυτο,στα 0.42 ohm
αλλα δεν παει κατι καλα,πρεπει να ανεβω πολυ στα βατ για να κανει κατι εκτος αυτου,ακουω σκασιματα κ βραζει πολυ το κτηνος
το υγρο ειναι 70 vg
για πειτε ρε μαγκες,γιατι τον εχω και ακομα να ευχαριστηθω κατι!

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #202 στις: Ιουλίου 26, 2016, 19:53 »
Aνέβα στα βατ δεν πειράζει χοντρό σύρμα είναι. Τα σκασίματα είναι γιατί δεν έχεις περασμένα καλά το βαμβάκι σου επειδή το κατηφορίζεις για να μπει στα λούκια. Αφήνει κενά στην έξοδο από το σύρμα. Σήκωνε το λίγο να κάνει π.

Αποσυνδεδεμένος Projectoras

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #203 στις: Αυγούστου 11, 2016, 23:57 »
Φίλοι συνατμιστές, αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα με spit back; Εγώ όσα βατ και να δοκιμάσω, υψηλά, χαμηλά, χοντρό είτε ψιλό σύρμα, νιώθω πιτσιλιές στη γλώσσα. Μόνο clapton δεν δοκίμασα ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #204 στις: Αυγούστου 12, 2016, 00:13 »
Υπάρχει αυτό το θέμα γενικότερα αλλά αν κλείσεις τις εισαγωγές και φέρεις τον θάλαμο στα ίσα του τότε στρώνει η κατάσταση. Και δεν χρειάζεται να είναι τέρμα ανοιχτές έπειτα.

Αποσυνδεδεμένος Projectoras

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #205 στις: Αυγούστου 12, 2016, 01:25 »
Εννοείς να μην έχω τελείως ανοιχτές τις τρύπες εισόδου του υγρού; Δηλαδή το πρόβλημα ειναι η υπερτροφοδοσία;

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #206 στις: Αυγούστου 12, 2016, 01:35 »
 :thumpup:

και με κλάπτον το κάνει.


Αποσυνδεδεμένος Projectoras

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #207 στις: Αυγούστου 12, 2016, 23:25 »
Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση γιατί νόμιζα ότι κάτι δεν κάνω σωστά και μου παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα. Πάντως εσάς ρε παιδιά δε σας ενοχλεί το υγρό που ανεβάζει ο ατμο; Εγώ το θεωρώ μεγάλο μειονέκτημά του...το θέμα είναι να παίρνεις γεύση από τον ατμό και όχι από τις πιτσιλιές στη γλώσσα...

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #208 στις: Αυγούστου 12, 2016, 23:29 »
Σαφώς και δεν είναι ότι καλύτερο να σου έρχεται υγρό στο στόμα αλλά από την στιγμή που αντιμετωπίζεται με μεθόδους τότε έχει καλώς.  Δεν θες να ξερεις πόσο υγρό πίναμε πίσω στο μακρινό 10 :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Projectoras

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #209 στις: Αυγούστου 13, 2016, 00:14 »
Συμφωνώ, αλλά θεωρώ ότι ένας σύγχρονος ατμοποιητής δε θα έπρεπε να έχει αυτά τα κουσούρια... :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110766 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159967 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515422 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146498 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303303 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530853 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801677 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11085 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet