vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

281 επισκέπτες, 9 χρήστες
enyalios21, laniel, bujinkan, Alexander20, maprix, Jorge, manoslykos, tibolaso, camber

Twitter

Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??

Αποσυνδεδεμένος JeLaKos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #270 στις: Ιουλίου 17, 2016, 03:33 »
Εγω αυτο που εχω παρατηρησει οταν πινω ποτο και ατμιζω ειναι οτι το ποτο με πιανει πολυ δυσκολα αν τυχον αναψω κανα τσιγαρο μιας και δεν καταλαβαινω καθολου τον ατμο με το ποτο τοτε με το τσιγαρο με χτυπαει κατευθειαν..

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 907
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #271 στις: Ιουλίου 17, 2016, 08:28 »
Και εγω οπως ειπε ο φιλος παραπανω, απο τοτε που αρχισα το ατμισμα , το ποτο δεν με χτυπαει ευκολα και πιστευω ειναι λογικο διοτι ο καπνος του κτ περιεχει και παραγωγα του ανθρακα οποτε καποια στιγμη την ακους στερεοφωνικα και αρχιζει η περιεργη εκεινη ζαλη.....Με κανενα ποτο δεν εχω παρατηρησει κατι παντως. Δεν με ενοχλει καθολου ο ατμος, ακομα και αν εχω 24αρα νικοτινη, εκτος την αιθαλομιχλη που δημιουργειται στα κλαμπ απο τους καπνιζοντες!!!! 

Αποσυνδεδεμένος skordoman

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Τι δεν καταλαβαίνεις ;
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #272 στις: Ιουλίου 17, 2016, 10:23 »
Είχα ένα ζήτημα όταν άρχισα το άτμισμα, γιατί έψαχνα να βρώ γεύση στο υγρό αναπλήρωσης που να ταιριάζει με το ποτό, αλλά πλέον τα έχω βρεί,μια κρέμα ή σοκολατένια για ουσκάκια, και ένα βαρύ καπνικό με γλυκιά επίγευση για τα λευκά ποτά.  Το μόνο που με δυσκόλεψε ήταν το τσίπουρο (πάντα χωρίς γλυκάνισο) όπου τελικά αποφάσισα ότι η σκέτη βάση είναι ότι καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #273 στις: Ιουλίου 17, 2016, 12:28 »
Με κρασί, τα περισσότερα καπνικά που εχω δοκιμάσει πάνε άψογα. Τελευταία δοκίμασα και diy βανίλια με Burbon. Για μένα ήταν υπέροχος συνδυασμός.

Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #274 στις: Ιουλίου 17, 2016, 14:20 »
Εγω ποτε δεν επινα "βαρια" ποτα, αλλα με το κρασι δεν μου κολλαει καθολου το ατμισμα! Ουτε με μηλιτη.

σκετη βαση τοτε :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #275 στις: Αυγούστου 27, 2016, 06:29 »
Με ποτό και φαΐ δεν έχω θέμα, όλα τα ατμίζω. Με τον φραπέ έχω πρόβλημα. Έχω συνολικά 2 χρόνια που ψάχνω υγρό που να μην με κάνει να σιχαίνομαι τον φραπέ και δεν τα έχω καταφέρει. Τι μπισκότα, τι φρουτένια, τι καπνικά γλυκά, τι καπνικά άγλυκα, σκέτες βάσεις, υγρά diy, έτοιμα υγρά αραιωμένα με βάσεις, τα πάντα όλα έχω δοκιμάσει και τίποτα. Η μόνη λύση που έχω βρει είναι να τον φτιάχνω χωρίς φραπέ, αλλά τι να μου κάνει το νερό το σκέτο όταν έχω μάθει να πίνω φραπέ που ξεβουλώνει βόθρους;

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #276 στις: Αυγούστου 27, 2016, 08:15 »
 :)) :)) :))
Από Θεσσαλονίκη είσαι? ;)
Δοκίμασε μέτριο ελληνικό, ταιριάζει πολύ με τα καπνικά τύπου tribeca.  :)

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #277 στις: Αυγούστου 27, 2016, 08:39 »
Με ποτό και φαΐ δεν έχω θέμα, όλα τα ατμίζω. Με τον φραπέ έχω πρόβλημα. Έχω συνολικά 2 χρόνια που ψάχνω υγρό που να μην με κάνει να σιχαίνομαι τον φραπέ και δεν τα έχω καταφέρει. Τι μπισκότα, τι φρουτένια, τι καπνικά γλυκά, τι καπνικά άγλυκα, σκέτες βάσεις, υγρά diy, έτοιμα υγρά αραιωμένα με βάσεις, τα πάντα όλα έχω δοκιμάσει και τίποτα. Η μόνη λύση που έχω βρει είναι να τον φτιάχνω χωρίς φραπέ, αλλά τι να μου κάνει το νερό το σκέτο όταν έχω μάθει να πίνω φραπέ που ξεβουλώνει βόθρους;

relax από eliquid france έχεις δοκιμάσει;

Χωρίς γάλα ε!

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #278 στις: Αυγούστου 27, 2016, 10:44 »
Μου έκατσε πολύ καλά για ποτό το Gandalf της Lamda και στον καφέ διάφορα RY4-Double (TPA), Divino Cigar (Ecig) και μάλιστα το συγκεκριμένο πάει καλά και με ποτό επίσης. Επίσης ένα πολύ ωραίο για καφέ είναι και το Bellerophontes της Lamda.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #279 στις: Αυγούστου 27, 2016, 17:41 »
@Lisnya

Πώς τον πίνεις το φραπέ?

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #280 στις: Αυγούστου 27, 2016, 18:24 »
Εγω με το σκέτο καφέ χωρίς γάλα που πίνω ατμίζω πάντα Ry double παραλλαγές και πολλές φορές Cuban cigar.

Σπάνια πίνω αν και το καλοκαίρι με τα κοκτέιλ υγρα με μενθολη μου άρεσαν πολύ .

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #281 στις: Αυγούστου 29, 2016, 22:15 »
Άργησα να απαντήσω, είπα να κάνω τριήμερο στο νοσοκομείο και δεν είχα ίντερνετ. :tongue_smilie:

Δεν είμαι από Θεσσαλονίκη, είμαι από Τρίκαλα, εξ'ου και η κακοποίηση που ασκώ καθημερινά στον φραπέ: στο σπίτι βάζω τρεις κουταλιές της σούπας καφέ και μία κοφτή ζάχαρη. Πήγαινε ιδιαίτερα με κτ (ειδικά τα πρωινά, απλά απογείωνε τον πόνο στα πνευμόνια), αλλά με το ητ δεν ταιριάζει καθόλου. Ούτε το τουμποφλό που πίνω στο σπίτι ούτε ο βαρύς, σχεδόν σκέτος φραπές που παραγγέλνω έξω...

Άσχετο, το Gandalf το πήρα την Παρασκευή και το μετάνοιωσα. Όταν το δοκίμασα, μου έβγαλε γλειφιντζούρι και μου άρεσε πολύ, αλλά στον κανγκερτάκο μου μου έβγαλε απλά μια ξινίλα, δεν ξέρω γιατί... Αν τυχόν διαβάζει κανείς Τρικαλινός και το θέλει, το δίνω ευχαρίστως, εξ'ίσου άσχετο!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #282 στις: Αυγούστου 30, 2016, 20:39 »
Μάλιστα, δικιά μου είσαι εσύ, αν εξαιρέσουμε την κοφτή ζάχαρη: πίκρα μαύρη πίκρα. Το γιατρικό που μπορώ να σου συστήσω, είναι κάτι σε τύπου ΝΕΤ. El Toro, Black Note, Lamda Reserve de Chateaux No.1 & No.2

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #283 στις: Αυγούστου 30, 2016, 21:45 »
Με καφέ (espresso freddo τριπλό με μία κουταλιά καστανή ζάχαρη) προτιμώ κάτι σε ελαφρώς καπνικό δηλαδή τύπου Gandalf ή The Jack. Λογικά θα μου πηγαίνουν και τα RY4 αλλά έχω να κάνω περίπου 4 μήνες. Μόλις ετοιμαστεί το diy μου θα απαντήσω με σιγουριά. 8) Επίσης με καφέ μου πήγαινε πάρα πολύ και το Mini Muffin Man το οποίο δυστυχώς δεν κράτησε και πολύ καιρό γιατί έγινε πιπίλα.  :)) 
Με ποτάκι πάλι το Gandalf και το Jack είναι πάρα πολύ ωραία. Πολύ ωραίος συνδυασμός γίνεται και με το Odin 101 αλλά τα κόψαμε αυτά λόγω κόστους.  :'(  

ΥΓ. Και o κύριος Βελλερεφόντης ταιριάζει πάρα πολύ με καφέ αλλά μετά από 40ml με κούρασε. Του χρόνου πάλι.  ;D

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καφές/Ποτό και υγρά που ταιριάζουν στο καθένα??
« Απάντηση #284 στις: Αυγούστου 31, 2016, 00:28 »
@PsilosX έλα πες την αλήθεια, κάνεις γκάνταλφ με όλα και όλη μέρα :tongue_smilie:

Τα μπισκοτοειδή βανίλιες και καραμελομένα καπνικά κέικ μου κάνουν μόνο για τον καφέ. 

Στο πότό, αναλόγως κιόλας, θέλω τα εσπερειδοειδή μου στο κόλπο μέσα.Οξύτητα με λίγα λόγια. 

Παραμένει όμως κορυφαίο συστατικό  σε όλα τα υγρα για μένα η βανίλια!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110481 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159723 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515269 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303200 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530724 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801572 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11038 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40969 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet