vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

225 επισκέπτες, 1 χρήστης
mode plagal

Twitter

Phenomenon 316 SS Clone

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #975 στις: Ιουλίου 23, 2016, 01:48 »
Μπορεί να είναι και αποχρωματισμός , δε ξέρω.

αύριο θα τα βγάλω φωτογραφία να ρίξετε καμία ιδέα όχι για να αποδείξω ότι είναι σκουριά. :D

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #976 στις: Ιουλίου 23, 2016, 01:55 »
Αυτό στη φώτο πού έχεις ποσταρη δέν είναι σκουριά, άν θυμάμαι καλά τό είχαμε ξανά συζήτηση καί παλαιότερο καί σέ εμένα κάνει αυτή τήν αγριάδα αλλά δέν έχει τών σκούρο χρωματισμό, άν είναι σκουριά αυτό πού έχεις εσύ όταν βάλεις μέσα κάποιο λευκό χαρτί καί τό περιστρεψεις μέ δύναμη θά αφήσει πάνω στό χαρτί τήν βρωμιά από τήν σκουριά, άν όχι πάει να πει ότι είναι διχρωματησμος  ..

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #977 στις: Ιουλίου 23, 2016, 09:22 »
σύμφωνο με τον Γιώργο
ένα καλο καθάρισμα θα κάνει την δουλειά
δεν είναι σκουριά, είναι υπολείμματα από το υγρό σου και δεν φεύγουν με βελόνες
στον cloudone που χρησιμοποιούσα για λίγο παραπάνω καιρό ένα σκουρόχρωμο υγρό η καμπάνα από μέσα είχε γίνει μαύρη και δεν έβγαινε καθόλου εύκολα η μαυρίλα
ήθελε πολύ καλο πλύσιμο
τώρα στον φαινομενων με την ατέλεια που έχει σε εκείνο το σημείο είναι ακόμα πιο δύσκολο να καθαρίσει αλλα σκουριά δεν είναι (κατά 99.9%)

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #978 στις: Ιουλίου 25, 2016, 22:26 »
Ήρθα κι εγώ... Ετοιμαστείτε για ερωτήσεις  :laugh1: :laugh1:
Σαν Kayfun τον έστησα την πρώτη φορά. Ίδωμεν ::) 

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #979 στις: Ιουλίου 25, 2016, 22:34 »
Παναγιώτη δεν σε φοβάμαι εσένα πιάνουν τα χέρια σου. :thumpup:

Τα ορινγκάκια μόνο δες αν έχεις μεγενθυντικό φακό γιατί ο τελευταίος που πήρα είχε φθαρμένα ορινγκς και το παρατήρησα στο πρώτο στήσιμο που είχα διαρροή.

Μόλις τα άλλαξα τέλος η διαρροή και ατμίζει μια χαρά όπως ο γνήσιος. :yes:

Καλοάτμιστος.

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #980 στις: Ιουλίου 25, 2016, 22:36 »
Της καμπάνας ήταν χάλια. Το άλλαξα  ;)

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #981 στις: Ιουλίου 25, 2016, 22:52 »
Και γω γι αυτό το ορίνγκ είπα.:thumpup:

Μάλλον οι κινέζοι βάζουν κάποια παλιά που τους ξέμειναν.

Ευτυχώς τα ανταλλακτικά ορινγκς που συνοδεύουν τον ατμοποιητή είναι ΟΚ.

Πιο μπροστά είχα ποστάρει φωτό σε μεγένθυνση 10Χ τα χάλια που είχε.

Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #982 στις: Ιουλίου 26, 2016, 03:12 »
Ρε παιδια...ετσι απο περιεργεια,αυτον τον κλωνο που στα κομματια τον βρισκουμε? :confused1:Εχω φαει το διαδικτυο :'(
Μονο εδω τον βρηκα http://www.dhgate.com/store/product/2016-best-selling-vape-tank-1-1-clone-phenomenon/372266838.html
αλλα δεν εχω αγορασει ποτε απο αυτο το site.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 26, 2016, 03:18 από vasilis27p »

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #983 στις: Ιουλίου 26, 2016, 08:37 »
Βασίλη από αγγελία τον πήρα εγώ. Δεν κυκλοφορεί αλλού (Ελλάδα το είχε ένα κατάστημα αλλά εξαντλήθηκε κι εκεί απ' ότι βλέπω τώρα.)

Μάκη να με φοβάσαι... Τον άφησα το βράδυ πάνω στο VTC με την καμπάνα ανοικτή... Και το πρωί είχαν στουμπώσει οι τρύπες από το βαμπάκι.  Ρούφα ρούφα το έβγαλε το υγρό από τις εισαγωγές αέρα :laugh1:
Αλλά όπως είπα... Αντίσταση... και του πέταξα και το βαμπάκι όπως του KFP. Σήμερα θα ασχοληθώ σοβαρά  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 26, 2016, 08:43 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #984 στις: Ιουλίου 26, 2016, 09:14 »
@ Βασιλη ακόμα καί από τά δύο έμπιστα κινέζο μαγαζα πού προμηθεύομαι κατά καιρούς πράγματα FT & 3 Fvape έχει σταματήσει ή πώληση, τώρα μόνο σέ μεταχειρισμένο η από φόρουμ ή από τό FB..

@ Πάνο όπως πολύ σωστά αναφέρεται Ο makis 66 περί καλής ποιότητας καί σωστής διατομής στά o-ring είναι τό Α καί τό Ω γιά ότι αφορά τήν καλή στεγανοποίηση γιά νά μήν υπάρχουν ανεπιθύμητες διαρροές...

Άν τά παραπάνω είναι στήν εντέλεια τό επόμενο βήμα είναι τό σωστό σετάπ καί ή σωστή ποσότητα βαμβακιού,...
Ή διαρροή πού αναφέρεις προήλθε από δικό σου λάθος καί αυτό οφείλεται στην λάθος τοποθέτηση στό βαμβάκι, άν ένιωσες έξ αρχής τό πρωί τήν τζουρα ποιό βαριά τό σίγουρα είναι ότι τό κάτω μέρος τίς βάσης είχε πλημμυρίσει μέ υγρό , όταν συμβεί κάτι τέτοιο ή τζουρα γίνεται ποιό βίαια μέ αποτέλεσμα τήν διαρροή από τίς τρύπες εισαγωγής του αέρα...

Προσοχή λοιπών στήν ποσότητα στό βαμβάκι νά μήν υπερβεί τήν κανονική ποσότητα καί νά πατάει σέ όλη τήν επιφάνεια τίς βάσης χωρίς ή καμπάνα νά μπορεί νά τό συμπαρασύρει στό κλείσιμο...
 ακόμα και όλα αυτά νά είναι στήν εντέλεια πρέπει νά προσαρμόσουμε τήν τζουρα μάς βάση τού ατμοποιητη καί όχι νά τού   συμπεριφερομαστε σάν sub ohm ατμοποιητη, γιατι πολύ πιθανόν να οδηγηθούμε σέ καταστάσεις υπερ τροφοδοσιας ..
Λίγος πειραματισμός χρειάζεται καί είμαι σίγουρος ότι θά τά βρείτε

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #985 στις: Ιουλίου 26, 2016, 11:49 »
Βασίλη από αγγελία τον πήρα εγώ. Δεν κυκλοφορεί αλλού (Ελλάδα το είχε ένα κατάστημα αλλά εξαντλήθηκε κι εκεί απ' ότι βλέπω τώρα.)

Μάκη να με φοβάσαι... Τον άφησα το βράδυ πάνω στο VTC με την καμπάνα ανοικτή... Και το πρωί είχαν στουμπώσει οι τρύπες από το βαμπάκι.  Ρούφα ρούφα το έβγαλε το υγρό από τις εισαγωγές αέρα :laugh1:
Αλλά όπως είπα... Αντίσταση... και του πέταξα και το βαμπάκι όπως του KFP. Σήμερα θα ασχοληθώ σοβαρά  ;D


Παναγιώτη την καμπάνα του φαινόμενο δεν χρειάζεται να την ανοίγεις γιατί θα έχεις υπερτροφοδοσία.

Εγώ την έχω πάντα βιδωμένη τέρμα και ατμίζει τέλεια χωρίς την παραμικρή διαρροή.

Όπως είπε και ο Γιώργος, δεν είναι ατμοποιητής για βίαιες ρουφηξιές και subohm καταστάσεις.

Θέλει την ρέγουλά του και χαλαρό άτμισμα για να σου αποδώσει το τέλειο.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #986 στις: Ιουλίου 26, 2016, 12:06 »
διαφωνω με τους αξιοτιμους κυριους, προλαλησαντες.
εγω τον βιαζω συνεχομενα τον Φ, κ δε βγαζει κιχ. οτι κ να του κανω οπως κ να τον στησω κελαηδαει σαν το κλαρινο του Τασου Χαλκια. :))

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #987 στις: Ιουλίου 26, 2016, 12:11 »
Είσαι απίστευτος ,  αλλά νά ξέρεις οτι κάποια στιγμή θά βαρεθεί ή Φενια τους αλλεπάλληλους βιασμούς καί θά σέ καταγγείλει,χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 26, 2016, 12:58 από giorgos maniadakis »

Αποσυνδεδεμένος Atairiastos7

  • **
  • 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #988 στις: Ιουλίου 26, 2016, 16:50 »
Καλησπέρα... Εστειλα και μην στον φιλο Giorgos Maniadakis... Άλλαξα τις βίδες από τον πόλο και τις γνήσιες... Από τότε νιώθω ότι δεν μπαίνει καλά η καμπάνα... Σαν να βρίσκει πάνω στις βίδες... Όχι ότι δεν βιδωνει αλλά Σαν να είναι ελεύθερη να γυρίσει πάνω στα πάσα... Α0ο ότι έχω δει η γνήσιες βίδες έχουν λίγο πιο μακρύ κεφάλι.. Το έχει παρατηρήσει κάνεις από ή είναι κάτι άλλο;

Στάλθηκε από το LG-D722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Phenomenon 316 SS Clone
« Απάντηση #989 στις: Ιουλίου 26, 2016, 17:11 »
Φίλε μου ή βίδες πού έκανα αλλαγή από FT έχουν αυτή τήν διάμετρος
Τού γνησίου από όσο έχω δεί από φωτογραφίες έχω τήν εντύπωση ότι είναι πολύ μεγαλύτερες
Δες εδώ πόσο οριακά έρχεται στων πόλο ή βίδα πολύ πιθανόν άν έχεις μεγαλύτερη διάμετρο νά βρίσκει στήν καμπάνα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2016, 03:14 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135795 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084230 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34949 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 105 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9477 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476530 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114725 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos