vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

145 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Sergios, Tazz, camber, Milarepa, jtheogr, Jorge

Twitter

Joyetech Cuboid 150(200)W TC

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Joyetech Cuboid 150(200)W TC
« στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 17:19 »
Συνέχεια από την προεπισκόπηση

Νέο μοντάκι από την Joyetech, η οποία έχει κάνει δυναμικότατη εισβολή στον χώρο τον μοντ με δυνατότητες TC. Το συγκεκριμένο, μου το προσέφερε η Heaven Gifts σε ασημί χρώμα για παρουσίαση και είναι προφανώς από τα τεμάχια τα οποία χρησιμοποιεί ο κατασκευαστής για την προώθηση του προϊόντος, καθώς δίπλα στον 510 connector αναγράφεται με χάραξη ότι πρόκειται για δείγμα το οποίο δεν προορίζεται για πώληση. Το κουτί περιέχει το μοντ, μία κάρτα εγγύησης, ένα «ξυστό» για έλεγχο αυθεντικότητας, ένα φυλλάδιο με τις οδηγίες χρήσης και ένα καλώδιο USB. Το μοντάκι μου ήρθε με την έκδοση λογισμικού 3.0 και πριν ακόμα του περάσω μπαταρίες, το αναβάθμισα στην 3.10, με διαδικασίες που κράτησαν ελάχιστα δευτερόλεπτα. Έτσι, το μηχάνημα έχει πλέον τη δυνατότητα να αποδώσει 200W. Η θύρα USB προσφέρεται τόσο για αναβάθμιση λογισμικού όσο και για φόρτιση μπαταριών, με την κατασκευάστρια εταιρεία ωστόσο να προτείνει την φόρτιση μπαταριών σε εξωτερικό φορτιστή. Τα τεχνικά του χαρακτηριστικά, έχουν ως εξής:

•    Διαστάσεις: 42,00*28,00*91,50 χιλιοστά
•    Βάρος χωρίς μπαταρίες: 213gr με τον κατασκευαστή να δίνει 370.
•    Εύρος λειτουργίας: 1-150(200)W
•    Λειτουργία VW
•    Λειτουργία TC
•    Οθόνη OLED 0.96” με έξι γραμμές λειτουργιών και πληροφοριών
•    Διαθέσιμο σε τρία χρώματα: Μαύρο, ασημί και ανθρακί.
•    Υποστηριζόμενα σύρματα για TC: Ni200, Ti01, SS316
•    Τρεις μνήμες για χειροκίνητη εισαγωγή TCR
•    Εύρος TC: 100 – 315oC/200 – 600oF
•    Αντιστάσεις σε VW: 0.10 – 3.50Ω
•    Αντιστάσεις σε TC: 0.05 – 1.50Ω
•    Με αντιστάσεις άνω του 1.50Ω, ότι σύρμα και να χρησιμοποιήσουμε, το μοντ γυρνά αυτόματα σε VW λειτουργία
•    Αν δοκιμάσουμε να δουλέψουμε TC με Kanthal, το μοντ γυρνά σε VW αυτόματα μετά από δύο δευτερόλεπτα.

Το μοντ έχει τρία πλήκτρα, το fire και το πλήκτρο ρυθμίσεων, με δύο θέσεις, κάτω από την οθόνη. Με αυτά γίνονται όλες οι ρυθμίσεις. Η οθόνη OLED των 0.96” μας προσφέρει τις εξής πληροφορίες και δυνατότητες:

1)    Λειτουργία (Power/Temp Ni/Temp Ti/Temp SS316/TCR M1-M2-M3)
2)    Watt (Power Mode)/oF-oC (Temp/TCR Mode)
3)    Volt (Power Mode)/Watt (Temp Mode)
4)    Resistance
5)    Επιλέξιμο: είτε Α, είτε τζούρες, είτε χρόνος
6)    Φορτίο μπαταριών με ξεχωριστό γράφημα για κάθε μπαταρία

Επιπλέον, στην πρώτη γραμμή αναγράφεται protection όταν φτάσουμε την θερμοκρασία σε TC Mode, ενώ στην τελευταία γραμμή, αναγράφεται Weak Battery όταν η μπαταρία είναι στα τελειώματα.

Λειτουργία του μοντ και μενού

•    Το μοντ ανοίγει και κλείνει με 5 κλικ στο fire.
•    Με το μοντ αναμμένο, πατώντας το πλήκτρο ρυθμίσεων αριστερά και δεξιά ταυτόχρονα, κλειδώνει τις ρυθμίσεις. Με τον ίδιο τρόπο τις ξεκλειδώνει.
•    Με το μοντ αναμμένο, πατώντας το πλήκτρο ρυθμίσεων αριστερά και το fire ταυτόχρονα, μπαίνουμε σε λειτουργία stealth που σημαίνει ότι όταν ατμίζουμε, δεν ανάβει η οθόνη. Με τον ίδιο τρόπο απενεργοποιούμε.
•    Με το μοντ σβηστό, πατώντας το πλήκτρο ρυθμίσεων αριστερά και δεξιά ταυτόχρονα, η οθόνη περιστρέφεται 180 μοίρες. Παντελώς άχρηστο κατά τη γνώμη μου!
•    Με το μοντ σβηστό, πατώντας το πλήκτρο ρυθμίσεων αριστερά και το fire ταυτόχρονα, βλέπουμε την τάση των μπαταριών.
•    Με το μοντ σβηστό, πατώντας το πλήκτρο ρυθμίσεων δεξιά και το fire ταυτόχρονα, αποκτούμε πρόσβαση στη ρύθμιση των 3 μνημών TCR, Με το δεξί πλήκτρο επιλέγουμε μνήμη, με το fire μπαίνουμε σε λειτουργία ρύθμισης, όπου με το δεξί και αριστερό βάζουμε την επιθυμητή τιμή από 1-1000, το οποίο απεικονίζει το πραγματικό TCR επί 105
•    Με τρία κλικ σε αναμμένο μοντ, αποκτούμε πρόσβαση στο μενού όπου με το δεξί πλήκτρο επιλέγουμε γραμμή και με το αριστερό αλλάζουμε τιμή.
•    Σε TC mode, η επιλογή της γραμμής που δείχνει την αντίσταση και πάτημα του δεξιού πλήκτρου, κλειδώνει την αντίσταση.
•    Για να μηδενίσουμε τον μετρητή τζούρων και χρόνου, πρέπει να πάμε στην 5η γραμμή, να επιλέξουμε το ανάλογο και να πατήσουμε το fire.
•    Σε οποιαδήποτε άλλη γραμμή, η πίεση του fire μας βγάζει από το μενού.
•    Τέλος, σε περίπτωση που αλλάξουμε αντίσταση και η νέα είναι πάνω από 0.05Ω μεγαλύτερη, ξεβιδώνουμε ατμοποιητή, πατάμε fire ώστε να γίνει reset και ξαναβιδώνουμε για να μας ρωτήσει το μοντ αν βάλαμε νέα ή αν είναι το ίδιο coil. Πατώντας το πλήκτρο ρύθμισης δεξιά, επιβεβαιώνουμε, ενώ αριστερά, αρνούμαστε

Προστασίες

•    Κόφτης 10 δευτερολέπτων
•    Προστασία βραχυκυκλώματος ατμοποιητή
•    Όταν η τάση μίας ή και των δύο μπαταριών υπό φορτίο, πέσει κάτω από τα 2.9V, το μοντ μας ειδοποιεί και μειώνει μόνο του την παρεχόμενη τάση στη διάρκεια της τζούρας
•    Αν δοκιμάσουμε να φορτίσουμε μέσω USB μπαταρίες οι οποίες έχουν διαφορετική φόρτιση σε βαθμό 0.3V ή παραπάνω, το μοντ μας προειδοποιεί και δεν τις φορτίζει.
•    Αν το μοντ έχει μέσα μπαταρίες, το συνδέσουμε με USB στον υπολογιστή και δεν περνάει ρεύμα, το μοντ μας ειδοποιεί.
•    Αν δεν υπάρχουν μπαταρίες στο μοντ, ή έχουν τοποθετηθεί ανάποδα και το συνδέσουμε με USB, το μοντ μας λέει να τις ελέγξουμε. Παρόλα αυτά, πουθενά δεν αναφέρεται ρητά κάτι περί προστασίας αντίθετης τοποθέτησης μπαταριών.
•    Αν η τάση του USB φτάσει ή ξεπεράσει τα 5.8V, το μοντ μας ειδοποιεί.
•    Αν η τάση μιας ή και των δύο μπαταριών χωρίς φορτίο πέσει στα 3.1V, το μοντ δεν δίνει ρεύμα στον κοννέκτορα. Παρόλα αυτά, παραμένει αναμμένο και έχουμε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του μενού.
•    Αν δοκιμάσουμε να χρησιμοποιήσουμε αντίσταση μικρότερη του 0.1Ω σε VW ή 0.05Ω σε TC, το μοντ μας ειδοποιεί και δεν μας αφήνει.
•    Τέλος, αν η εσωτερική θερμοκρασία της συσκευής φτάσει ή ξεπεράσει τους 70οC, η παροχή ρεύματος σταματά και η συσκευή μας ειδοποιεί.

Δεν νομίζω να έχουμε παράπονο για τα προστατευτικά μέτρα τα οποία έχει λάβει η εταιρεία με την συσκευή αυτή!

Πως ατμίζει

Κατ’ αρχάς, συνηθισμένος από πιο πλατιά μοντ, αυτό μου φάνηκε μίνι. Το κράτημά του είναι ευχάριστο και στιβαρό, αλλά φοβάμαι ότι οι περισσότεροι θα το βρουν βαρύ. Είναι όμορφο όμως και αρκετοί από αυτούς που θα το αποκτήσουν, θα το βρουν ως ένα λόγο παραπάνω για να το κυκλοφορήσουν και έξω. Οι ατμοποιητές των 22 χιλιοστών κάθονται τέλεια επάνω και όπως το βλέπω, περισσεύει και χώρος για ατμοποιητή 23 χιλιοστών. Μειονέκτημα, η πολύ μικρή «σχισμή» εισαγωγής αέρα η οποία θεωρητικά προορίζεται για να εξυπηρετήσει ατμοποιητές με εισαγωγή αέρα από κάτω. Το μενού του, είναι απλά θέμα συνήθειας, την οποία οι χρήστες του VTC και του mini έχουν ήδη αποκτήσει, και το μόνο μειονέκτημα που βρήκα σε αυτό, είναι η ρύθμιση των watt όταν δουλεύουμε TC mode, η οποία γίνεται μόνο με αύξηση και κυκλικά. Δηλαδή αν θέλουμε να σετάρουμε 30W για παράδειγμα και μας φύγει στα 35, πρέπει να κάνουμε όλη τη διαδρομή μέχρι τα 200 και μετά από την αρχή. Το καλό είναι ότι αυτό δεν διαρκεί πάνω από 7 δευτερόλεπτα.

Τις μετρήσεις για το power mode, δεν τις έκανα με κάποιο βολτόμετρο αλλά συγκριτικά με την ίδια ρύθμιση στο IPV3Li το οποίο έχει υποδειγματική απόδοση. Και βρήκα ότι η απόδοση είναι εφάμιλλη, με το Cuboid να δίνει ελάχιστα λιγότερο γλυκιά αίσθηση στο ρεύμα.

Την λειτουργία TC την έκρινα πάλι συγκριτικά με το IPV3Li και την πλακέτα SX330V3SL που φοράει, με σύρματα Ni200 και Ti01. Για το TC με SS316, δεν είχα κάτι να το συγκρίνω. Και στις τρεις λειτουργίες πάντως, το μοντ λειτούργησε υποδειγματικά τον έλεγχο, μην πω και πιο κοντά στα όριά του σε σχέση με την πλακέτα της SX. Μπορεί να μην έχει μηνύματα του στυλ «Dry Coil No Liquid» όπως το SX, αλλά όταν στέγνωνε το βαμβάκι, ήταν απαραίτητη η ψύξη του εισερχόμενου αέρα για να δώσει τον ελάχιστο ατμό που μπορούσε να προσφέρει το βαμβάκι. Υποψία καμένου, πήρα μόνο σε ακραίες ρυθμίσεις, και με γεμάτο ατμοποιητή, ρυθμίσεις του στυλ 300οC οι οποίες στην ουσία ακυρώνουν το TC, ιδιαίτερα με σύρματα Ti01 και SS316 που δίνουν αντιστάσεις γύρω στο 0.5Ω.

Πριν το τελικό συμπέρασμα, ας δούμε λίγο και την αυτονομία που προσφέρει το mod με 2*Samsung INR25R και 2*LGHG2 σε διαφορετικά modes. Επίσης, θα ρίξουμε και μια ματιά στην ακρίβεια διαβάσματος της τάσης χωρίς φορτίο όταν φτάνει στο cutoff, σε σχέση με τον OPUS BT-C3100 V2.2 φορτιστή.

Αυτονομία LGHG2
1) SS316, 0.50Ω, TC, 225oC, 30W: 669 puffs, 00:49:30
2) Kanthal D, 0.28mm, 2.2Ω: 628 puffs, 00:54:38

Αυτονομία Samsung INR25R
1) SS316, 0.28mm, 0.50Ω, TC, 225oC, 30W: 470 puffs, 00:45:01
2) Kanthal D, 0.28mm, 2.2Ω: 531 puffs, 00:42:45

Μέτρηση cutoff Samsung INR25R
Mod: 3.14V – 3.20V
OPUS BT-C3100 V2.2: 3.14V – 3.15V

Μου έκανε εντύπωση αυτή η μεγάλη διαφορά και αποδείχθηκε ότι είναι θέμα πλακέτας, καθώς μόλις έβαλα τις φορτισμένες στα 4.2V LHG2, το μοντ τις μέτρησε 4.20V – 4.26V. Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό, όμως το mod, έχει τη στοιχειώδη ευγένεια να κόψει την παροχή σε φόρτιση 3.15 και ας τη διαβάζει 3.20. Αν συμπεριφερθεί έτσι και σε λειτουργία φόρτισης, τα πράγματα είναι ασφαλή, και το μοντ θα λειτουργεί σε κάτι σαν offset ρυθμό. Παρόλα αυτά, επιθυμώ να ακολουθήσω την προτροπή της εταιρείας και να μην δοκιμάσω τη λειτουργία φόρτισης μέσω USB, ιδιαίτερα μετά την απόκλιση στη μέτρηση της υπολειπόμενης τάσης από το μοντ.

Μέτρηση cutoff LGHG2
Mod: 3.18V – 3.25V
OPUS BT-C3100 V2.2: 3.17V – 3.18V

Τέλος, έκανα και μια δοκιμή που αφορά τον έλεγχο θερμοκρασίας. Πέρασα στο Φαινόμενο Ni200, Ti01 και SS316 και προσπάθησα να δώσω ρεύμα με στεγνό βαμβάκι. Μάταια, καθώς ίσα που μπόρεσα να καταλάβω θερμότητα από την αντίσταση. Έφτασα στη μέγιστη ρύθμιση θερμοκρασίας και το στεγνό βαμβάκι παρέμεινε κατάλευκο καθώς η προστασία ενεργοποιήθηκε άμεσα. Εύκολα λοιπόν μπορώ να εξάγω το συμπέρασμα ότι ο έλεγχος θερμοκρασίας λειτουργεί υποδειγματικά με τις τιμές TCR τις οποίες έχει στη μνήμη το μοντ για τα τρία μέταλλα που χρησιμοποίησα. Πριν από αυτή τη δοκιμή, έριξα μια ματιά στο SS316 που είχα στο Φαινόμενο, με βαμβάκι το οποίο είχε ήδη καταναλώσει άνω των 30ml. Σκούρο και χρωματισμένο στο σημείο που εφάπτεται με τις σπείρες της αντίστασης, αλλά καμία σχέση με Κάνθαλ το οποίο να έχει φάει λιγότερα από τα μισά ml.

Τελικό συμπέρασμα

Πρόκειται για ένα μοντ το οποίο έχει μικρό όγκο και μάλιστα με δύο μπαταρίες, γι αυτά που προσφέρει. Ο έλεγχος θερμοκρασίας του δουλεύει σε υποδειγματικό βαθμό, χωρίς όμως να έχω δοκιμάσει άλλο TC mod της εταιρείας ώστε να έχω μέτρο σύγκρισης. Δεν έχω στην κατοχή μου DNA200 ή SX350 πλακέτες ώστε να το βάλω κόντρα στα υποτιθέμενα τοπ της αγοράς, όμως εναντίον του iStick 40 και του SX330V3SL τα πήγε φανταστικά. Εξαιρετική αυτονομία σε όλες τις λειτουργίες και απογείωση του SS316 είναι από τα θετικά του. Μαζί με την τιμή των $51 που το βρίσκει κανείς στο εξωτερικό. Το ανακριβές διάβασμα της τάσης στη μία από τις δύο μπαταρίες, έρχεται σε δεύτερη μοίρα καθώς παρόλα αυτά, η πλακέτα κόβει στο σωστό επίπεδο. Ψάχνω να βρω αρνητικά, αλλά δεν μπορώ, πλην του συγκεντρωμένου βάρους το οποίο μάλλον θα αποτρέψει εκπροσώπους του ωραίου φύλου να το αποκτήσουν. Με λίγα λόγια, νομίζω ότι η Joyetech ξεπέρασε τον εαυτό της με αυτό το μηχάνημα. Δεν έχω ιδέα κατά πόσο μπορεί όντως να αποδώσει τα 150 ή 200W μετά την αναβάθμιση σε έκδοση 3.1, και να πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει καν, καθώς δεν υπερβαίνω τα 15W σε power mode. Μπορώ όμως εύκολα να πω ότι το παρουσιαστικό του, η λειτουργικότητά του και ιδιαίτερα το άτμισμα με 316 σύρμα αξίζουν τα λεφτά του σεντ προς σεντ. Και ατμιστές που κινούνται σε επίπεδα πιο φυσιολογικά από μένα, σε συνδυασμό με LGHG2 μπαταρίες, θα ανακαλύψουν τι σημαίνει «ξεχνάω να φορτίσω». Θα επαναλάβω για άλλη μια φορά ότι η κριτική μοντ δεν είναι το φόρτε μου, αλλά θεωρώ ότι το συγκεκριμένο είναι ικανό να στείλει διάφορα κομμάτια της συλλογής μας στο συρτάρι. Ένα όμορφο και λειτουργικό μηχάνημα, το οποίο με τη δυνατότητα αναβάθμισης, μόνο προσδοκίες μπορεί να δημιουργήσει για το μέλλον. Με τη συνδυασμένη ισχύ των δύο μπαταριών, να δείχνει απειλή για το μικρό αδερφάκι του το VTC Mini. Για τους κυνηγούς της παρέας μας, θα γελάσουν λίγο με τον τρόπο εισαγωγής των μπαταριών, καθώς ειλικρινά νιώθεις σαν να γεμίζεις δίκαννο! Τέλος, παραθέτω μερικές φωτογραφίες προς τέρψη οφθαλμών, και πάω να δοκιμάσω κανένα υγρό! Εκεί τα πάω καλύτερα!!!


























« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2022, 08:10 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος prevezano

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Cuboid 150(200)W TC
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 17:44 »
Πολύ ωραία παρουσίαση και ας μην το έχεις (όπως λες..)

Παρατήρηση :
Τα άλλα σου mod το κάνουν να φαίνεται μικρό!

Ερώτηση:
Την αντίσταση την διαβάζει σωστά?

Έχω το evtc mini και θα πάρω ένα Cuboid για το σπίτι αν έλυσαν το πρόβλημα τις αντίστασης.



Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Cuboid 150(200)W TC
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 18:36 »
αυτο με τη μετρηση το κάνει και το rx. παντα η πρωτη δειχνει πιο χαμηλα ακομη και αν τις αλλαξεις ακαριαια μεταξυ τους. αρα ειναι απλα ενας αριθμος πιο χαμηλος. νο προμπλεμ


ωραια παρουσιαση του δικανου  8)

Αποσυνδεδεμένος prevezano

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Cuboid 150(200)W TC
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 23:20 »
Λογικο αφου εχει joytech πλακετα..εμενα τις διαβαζει μεγαλυτερες...το Cuboid δεν ξερω τι κανει.

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Joyetech Cuboid 150(200)W TC
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 01:19 »
Να σου πω, τώρα μόλις το έλεγξα: με κανθαλ, διαβάζει λίγο παραπάνω. Με τιτάνιο, νικέλιο και SS, δεν είδα διαφορά σε σχέση με το ipv3li.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Cuboid 150(200)W TC
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 09:31 »
Ευχαριστούμε για την παρουσίαση, πολύ κατατοπιστική!Το περιμένω και εγω απο Fasttech να μου έρθει αφού ακύρωσα το evic mini.Τελικά είναι ένα evic mini με πιο υψηλα watt και δυο μπαταρίες η μπορεί να δώσει κάτι παραπάνω σε γεύση?
Ξέρω δεν είναι εύκολο αυτό να απαντηθεί αλλά ρωτάω σε περίπτωση κάποιος που δε θέλει κάτι τόσο βαρύ,πιο ογκώδης και με δυο μπαταρίες , να καταφύγει στη μικρότερη λύση του evic mini.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Cuboid 150(200)W TC
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 09:58 »
Για ποιον λογο να δωσει κατι παραπανω σε γευση; Δεν βλεπω τον λογο, εκτος αν δινει εντελως διαφορετικα ρευματα, το οποιο δεν νομιζω να το κανει ενα μοντ ιδια αξιας σχεδον με το VTC mini!

Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Cuboid 150(200)W TC
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 11:07 »
Αυτο σκέφτηκα και εγώ, μήπως διαφορετικά ρεύματα?Ακούω έχουνε ίδια πλακέτα με το evic mini, έχουνε?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Joyetech Cuboid 150(200)W TC
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 13:10 »
Καλησπέρα.

 
Άλλη μία υπέροχη παρουσίαση, την οποία προσωπικά έτυχε να διαβάσω εχθές, (είχε προηγηθεί μέρες πριν η παραπομπή στη σελίδα όπου πωλούν τη συγκεκριμένη συσκευή και τη χάζευα, εδώ όμως έχει μελέτη).
Πιστεύω πως η joyetech παίζει πολύ τίμια στην αγορά, όσες φορές μπήκα στην επίσημη σελίδα τους είδα νοικοκυρεμένα πράγματα. Η συσκευή που πέρασε στα χέρια μου (evic mini) είναι άψογη και με κράτησε στο άτμισμα με τον καλύτερο τρόπο. Αυτή εδώ δεν πρέπει να αποτελεί εξαίρεση, κι απ' ό,τι διαβάζω είναι έτσι (αν και πολλά βατ για μένα προσωπικά).

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Joyetech Cuboid 150(200)W TC
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 13:11 »
Δεν γνωρίζω αν είναι ίδια, είναι σίγουρα παρεμφερής! Και να σας πω και μια προσωπική γνώμη? Το μίνι, φτάνει 75W. Εγώ μπορεί να μην δουλεύω τόσο, αλλά αν δούλευα ακόμα και 30 ή 40, περισσότερη ασφάλεια θα ένιωθα να το κάνω με δύο μπαταρίες παρά με μία. Και τις μπαταρίες καταπονώ λιγότερο έτσι.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Joyetech Cuboid 150(200)W TC
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 13:30 »

Πολύ πονηρή απάντηση που προσωπικά συμφωνώ.


Τα πολλά ή λίγα βατ είναι μόνο για να λέω. Τα 75W που έχω στο δικό μου μοντάκι δεν θα τα φτάσω ποτέ, όμως η πιο σταθερή συσκευή είναι μία πιο ολοκληρωμένη συσκευή.

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Cuboid 150(200)W TC
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 23:07 »
κοντινα πλανα στα αλλα χρωματα..






Αποσυνδεδεμένος Μπαμπης

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • 👀
Απ: Joyetech Cuboid 150(200)W TC
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 18:56 »
Λοιπον.. το παρελαβα το πρωί, την περισσοτερη ωρα ειναι 40w με ελεγχο θερμοκρασιας 0.07 αντισταση και μεχρι τωρα οι lg μπαταριες ειναι στη μεση, καινουριες, δεν τις εχω φορτισει ακομη. Σαν κατασκευή ειναι πολυ στιβαρη και ομορφη αλλα ρε παιδια πολυυυυ βαρυ... 297 γρ με τις μπαταριες!!! Πριν ήμουν αναμεσα σ αυτο και το wismec. Δεν το μετάνιωσα,  επειδη ειναι μικροτερο  ομορφοτερο και φυσικα πολυ φθηνοτερο!!! Τουλαχιστον θα πηγαινω για καφε και δε θα με κοιτουν περιεργα!!!

Αποσυνδεδεμένος tsarlam

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Το εκοψα πριν με κοψει!!!!!!
Απ: Joyetech Cuboid 150(200)W TC
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 22:24 »
Καλοατμιστο, απο που το πηρες και ηρθε τοσο γρηγορα?...εγω ακομα περιμενω να στοκαρουν στο FT σκεφτομαι να ακυρωσω, ηταν να το στειλουν εχτες και σημερα αλλαζει κατασταση σε restocking :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Μπαμπης

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • 👀
Απ: Joyetech Cuboid 150(200)W TC
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 23:31 »
Απο Πατρα Μεζωνος 47. Ζητα το Βασιλη.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Καλοατμιστο, απο που το πηρες και ηρθε τοσο γρηγορα?...εγω ακομα περιμενω να στοκαρουν στο FT σκεφτομαι να ακυρωσω, ηταν να το στειλουν εχτες και σημερα αλλαζει κατασταση σε restocking :angry_orange:
  261 000 2799

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3044 236271 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:41
από billythekid
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 184 13701 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:10
από Christos Z
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 176 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135869 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084367 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35013 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476954 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114754 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 933 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid