vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Dani Box

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Dani Box
« στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 11:57 »
Συνέχεια από την Προεπισκόπηση

Vape mail μόλις μου ήρθε


Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2016, 13:18 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 13:13 »
Μεγειά σου!!
..περιμένουμε πρώτες εντυπώσεις..

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dani Box
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 15:46 »
Λοιπόν παιδιά πρώτη εντύπωση με μια λέξη ποιότητα!!! Τώρα ας πούμε και κάτι παραπάνω και ας ξεκινήσουμε από τα έξω του: Στιβαρή κατασκευή κάθεται πολύ καλά στο χέρι και ελαφρύ με την μπαταρία μέσα!! Τα κουμπιά του επίσης πολύ ποιοτικά ούτε ίχνος κροταλίσματος και στο πάτημα τους σου αφήνουν ένα διακριτικό   κλικ!! Τώρα τον cloud που δοκίμασα τον velocity, τον subtank mini κάθονται επάνω τέλεια χωρίς ίχνος κενού μιας και ο κονέκτορας είναι αυτοριθμιζόμενος. Το battery cap βούτυρο πραγματικά ανοίγει με το δάχτυλο οπότε η αλλαγή μπαταρίας γίνεται στο φτερό. Πάμε τώρα στην οθόνη του αρκετά ευδιάκριτη, ( θα την ήθελα λίγο πιο μεγάλη ) φωτεινή πολύ αλλά αυτό που λίγο με χάλασε είναι όταν το δοκίμασα με τον velocity με ανοιχτό αέρα φουλ θόλωσε λιγάκι από τον ατμό μιας και είναι κοντά οθόνη και ατμοποιητής. Πάμε τώρα στο μενού του, δεν θα πω αναλυτικά λειτουργίες θα πω ότι είναι περίπου ίδια η λειτουργία του με το Dani extreme v2+ αν δείτε βίντεο θα καταλάβετε...πάντως είναι μενού όχι για αρχάριους και σίγουρα με πολλές λειτουργίες και υπομενού, το σίγουρο θα καλύψει τους πάντες θα τόλμησω να πω!!
Αυτό που ξεχώρισα από τις λειτουργίες του είναι η προρύθμιση όταν είναι  σε Tc mode του Temperature coefficiency για διαφόρους τύπους συρμάτων και φυσικά και η επιλογή του να ορίσει ο χρήστης manually τη δική του τιμή!!
Τα ρευματά του είναι απίστευτα και το άτμισμα που σου δίνει πραγματικά πολύ smooth!! Για τη διαχείριση της μπαταρίας δεν έχω άποψη ακόμα!!
Προς το παρών αυτές είναι οι πρώτες μου εντυπώσεις δεν θα ήθελα να πω περισσότερα το μόνο σίγουρο κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι ότι το συγκεκριμένο μοντάκι ήρθε για να μείνει!! Θα ήθελα να το δοκιμάσω περισσότερο και στο Tc του με πιο λεπτομέρεια αν και η πρώτη μου αίσθηση μετά από κάποιες δοκιμές είναι ότι κάνει πολύ καλή δουλειά και εκεί, όπως και το αδερφάκι του Dani extreme v2+. Αυτά για τώρα σίγουρα θα έχουμε πολλά να πούμε όταν και άλλα παιδιά με το καλό το αποκτήσουν

Και μερικές φωτογραφίες ακόμα

Edit: Εδώ ένα βίντεο του Dani extreme v2 ή Pipeline pro 2 από τον Bushardo μιας και οι λειτουργίες τις πλακέτας τους Dani box και του Dani extreme v2 ή Pipeline pro 2 είναι σχεδόν ίδιες!! Έχει και μετρήσεις σχετικά με το ρεύμα που δίνει αυτό το chip

Και ένα πρώτο review στα Γερμανικά


Εδώ τεχνικά χαρακτηριστικά από το site της Dicodes :
http://www.dicodes-mods.com/dani-box.html

(Μη βαράτε για το τραπεζομάντηλο )

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2016, 03:38 από ATMISTHS »

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Dani Box
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 15:53 »

μπραβο πολυ ομορφο!
τα ρευματα του σε power mode σε σχεση με provari και vtc πως σου φαινεται?
ισως αστεια ερωτηση αλλα το εχω απορια! :))

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4511
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 15:56 »
Μπορει να το κτρατας για αργοτερα , αλλα εγω θα σε ''καρφωσω''........... ;D
Πες μας αναλυτικα να καταλαβουμε τι ειναι το  TC liquide control .......................................... ;D




teo77
δεν ειναι αστεια η ερωτηση............   ειναι ακυρη.... :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Dani Box
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 15:58 »
παιζεις με τον πονο και την τσεπη μου βρε Βασιλη!! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dani Box
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 15:59 »
Αν και δεν θα ήθελα μαλιοτραβήγματα χαχαχα το μόνο που θα πω τα ρεύματά του είναι στα επίπεδα provari άντε και ένα τσακ παραπάνω

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4511
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 16:06 »
Αφου στα 'χα πει............. :))


Τωρα το ζοναρι μια τρυπα παραπανω , λιγο διαιτα και λιγοτερες εξοδους , ωστε να μαζεψεις το χρημα............ :laugh1:




Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Dani Box
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 16:12 »
Καλοάτμιστο φίλε μου  :thumpup:


Σαν κάτοχος του Extreme ξέρω πολύ καλά την απόλαυση που δίνει αυτή η πλακέτα  ;)


Βασίλη, στο υπόσχομαι αν έρθεις ποτέ Αθήνα θα στο δώσω για όσο καιρό θα είσαι εδώ, να δεις μετά δίαιτα που θα πέσει  :)) :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 17:30 »
μπραβο Γιαννη και απο Εδω...καλοριζικο φιλε...παντα οταν βλεπω ενα μοντακι και μετα το ποιανω στα χερια ειναι πολλα κλικ πανω...φαντασου τωρα που τα βλεπω στης φωτος και εχω παθει την πλακα μου τι θα παθω οταν το πιάσω...


το no6 θα ηθελα να ηξερα αν αξιζει περισσοτερο..

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dani Box
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 17:34 »
Σε ευχαριστώ φίλε μου τώρα όσο για αυτό που ρωτάς είναι θέμα γούστου πιστεύω! Είναι πολύ ποιοτικά και τα δύο το No6 σίγουρα θα έχει καλύτερη αυτονομία με θυσία λίγο στις διαστάσεις!!

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 19:52 »
εγώ πάντως το προπαράγγειλα (σήμερα) το νο 6 και το περιμένω πως και πως. Ημουν ανάμεσα στα dicodes και σε κάποιο dna200 με επικρατέστερο το wismec αλλά τελικά νίκησε το συναίσθημα την λογική.
Αντε τώρα αναμονή μέχρι να έρθει.
@ATMISTHS καλορίζικο φίλε

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4511
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 21:11 »
Μη το δενεις κομπο οτι νίκησε το συναίσθημα......
Οταν πατήσεις το κουμπακι του , τοτε θα καταλαβεις τι θελω να πω............ 8) ;)

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dani Box
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 21:45 »
εγώ πάντως το προπαράγγειλα (σήμερα) το νο 6 και το περιμένω πως και πως. Ημουν ανάμεσα στα dicodes και σε κάποιο dna200 με επικρατέστερο το wismec αλλά τελικά νίκησε το συναίσθημα την λογική.
Αντε τώρα αναμονή μέχρι να έρθει.
@ATMISTHS καλορίζικο φίλε
Σε ευχαριστώ φίλε μου και θα συμφωνήσω με το Βασίλη όταν πατήσεις το κουμπάκι θα δεις το συναίσθημα να γίνεται λογική

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 21:49 »
 Πάνω που είπα πως με το DNA200 έκλεισα για κανένα εξάμηνο απο μοντάκι, η Dicodes μας έκανε κίνηση μάτ.
  Το θέμα είναι αν θα κρατήσω και το wismec  :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110614 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159821 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515314 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303247 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530757 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801616 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11053 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet