vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

354 επισκέπτες, 5 χρήστες
kkoumas, Buliwyf, soulplayer, tibolaso, Ποντικός

Twitter

Yihi SX mini 350J ML class V2

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Yihi SX mini 350J ML class V2
« στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 17:49 »
Ηρθε λοιπον και το καινουργιο μου Εργαλειο με ολη την σημασια τις λεξεως!!
Μετα απο μια συμβιωση 6 μηνων με το προηγουμενο μοντελο και τα οποια προβληματα του,απο χτες απολαμβανω τον καινουργιο του αδερφο!!

Με το που ανοιξα το κουτι,φανηκε κατ'ευθειαν η διαφορα που υπαρχει πλεον στην καινουργια του βαφη :thumpup: !!Το δευτερο πραγμα που εκανα,ηταν να επεξεργαστω τα κουμπια του για τυχον κουδουνισματα και τζογους.Αποτελεσμα.... Αψογα :thumpup: !!

Επισης ηταν εμφανες και οι καινουργιες του καμπυλες,το λιγο μικροτερο υψος του και το ομορφο αναγλυφο σημα του στην πισω μερια του mod!

Χωρις πολλα πολλα εβαλα την lg hg2 μεσα,κουμπωσα τον cloyd 1 και αρχισα να απολαμβανω αυτο το πραγμα που λεγεται σωστα ρευματα :respect: !!

Και το τονιζω αυτο γιατι οσο το περιμενα,περασαν απο τα χερια μου,ipv d2 και evic vtc mini....Ε καμια σχεση!!Και μιλαω για στησιμο με ni200 που κανω εδω και 6 μηνες,μην παρεξηγηθω  ;) !

Επισης ειδα διαφορα και στο ξεβιδωμα του καπακιου τις μπαταριας,που πλεον με το μεγαλο δαχτυλο,εαν πιεσης και γυρισεις, ξεδιδωνει μια χαρα χωρις την χρηση κερματος :thumpup: !

Παμε τωρα στην καινουργια μας πλακετιτσα.
Χωρις να εχω και τις πολλες γνωσεις πανω στο αντικειμενο αυτο,παιζει πλεον ολου του τυπου τα συρματα (Ni/Ti/SS....)
Εχει εκτος απο τις 5 γνωστες επιλογες(soft,standar,powerfu,powerfu+ και eco) και αλλες 5
SXQ S1-S5 οι οποιες απ' οτι καταλαβα,εκτος του οτι εχουν διαφορετικη συμπεριφορα στο πως δινουν το ρευμα η καθε μια ξεχωριστα,μπορεις μεσω του λογισμικου που εχει δωσει η YiHi http://www.yihisxmini.com/download/SXmini_ML_Class_SXi-Q-EN.rar
να κανεις και καποιες μετατροπες μονος σου στον τροπο που θα δινει τα ρευματα η καθε μια μνημη απο τις 5.
Επιτελους εχεις την επιλογη να απενεργοποιησης τον gravity sensor!!
Output joyles 10j-75j
Temperatur control 200-580' F και 100-300'C
Resistance 0.15Ω -3,00Ω(power mode)
Resistance 0.05Ω -0,3Ω (joules mode)
Output voltage 1.0-9.5 volts   και  75w





Aυτα εν ολιγοις απο εμενα μιας και βλεπω οτι δεν υπαρχει καινουργιο νημα για το μοντακι,και ζηταω την κατανοηση σας αν ημουν και λιγο ελλιπης στις πληροφοριες η αν ξεχασα κατι,γιατι δεν το χω και καλα με τα αγγλικα και ετσι δεν μπορεσα να ψαρεψω και αλλες πληροφοριες απο ξενα φορουμ.
Οποιος βρισκει καινουργιες πληροφοριες η καποιες που ξεχασα εγω,ας τις καταθεσει στο παρων νημα πλεον!!

Αποσυνδεδεμένος takkat

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 18:08 »
Καλοάτμιστο!!!


Είμαι σε αναζήτηση Mod και ενδιαφέρομαι αποκλειστικά για έλεγχο θερμοκρασίας. Έχω το eviic vtc mini και είμαι ικανοποιημένος. Θα' θελα όμως ένα Mod που να δέχεται από τον χρήστη τον συντελεστή θερμοκρασίας, ώστε να έχει μεγαλύτερη ακρίβεια και να μπορεί να δεχτεί νέα υλικά αντιστάσεων.
Έτσι ταλαντεύομαι μεταξύ του SX και κάποιου με DNA. Μπορείς σε παρακαλώ να μας διευκρινήσεις, αν με έλεγχο θερμοκρασίας είναι υποχρεωτικό η αντίσταση να είναι μέχρι 0,3 Ω, ανεξαρτήτως υλικού? :dontknow:


Συγχαρητήρια για την παρουσίαση και ευχαριστώ! :)

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 18:20 »
Επειδη οπως ειπα το μοντακι το εχω απο εχτες,το εχω δοκιμασει μονο με ni200.Παντως και στο site μεσα δεν γραφει κατι αλλο εκτος απο αυτο που αναφερεται στα joules 0.05-0.3.Tωρα τη γινεται με τα αλλα συρματα θα το μαθουμε πιστευω σιγα σιγα το αθλημα :dontknow: !

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 18:24 »
ωραια παρουσιαση και καλοατμιστο  :thumpup:

Δεν μας γραφεις και απο που το πηρες να ξερουμε ; (οχι για μενα απλα να υπαρχει) :))

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 18:39 »
Ειναι απο αντικατασταση του παλιου m class, μετα απο πολυ ταλαιπωρια μεχρι να βγαλω ακρη :wall: (ξερει o nikos 523 και τον ευχαριστω πολυ για την βοηθεια του) ,αλλα τελος καλο ολα καλα,γιατι η αντικατασταση εγινε με το καινουργιο μοντελο :respect: !!

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 18:40 »
Καλοάτμιστο!!!


Είμαι σε αναζήτηση Mod και ενδιαφέρομαι αποκλειστικά για έλεγχο θερμοκρασίας. Έχω το eviic vtc mini και είμαι ικανοποιημένος. Θα' θελα όμως ένα Mod που να δέχεται από τον χρήστη τον συντελεστή θερμοκρασίας, ώστε να έχει μεγαλύτερη ακρίβεια και να μπορεί να δεχτεί νέα υλικά αντιστάσεων.
Έτσι ταλαντεύομαι μεταξύ του SX και κάποιου με DNA. Μπορείς σε παρακαλώ να μας διευκρινήσεις, αν με έλεγχο θερμοκρασίας είναι υποχρεωτικό η αντίσταση να είναι μέχρι 0,3 Ω, ανεξαρτήτως υλικού? :dontknow:


Συγχαρητήρια για την παρουσίαση και ευχαριστώ! :)


Αυτό που ξέρω εμπειρικά στην έκδοση Μ και όχι ΜL είναι πως με σύρματα τιτανίου και ss σε έλεγχο θερμοκρασίας παίζει αντιστάσεις και μεγαλύτερες του 0.3

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 18:01 »
Το χτύπησα κι εγώ!! Ακόμα δεν έχει βγει απ το κουτί. Άντε να δώ τι παίζει με τις ρυθμίσεις τώρα γιατί ήμουν μαθημένος σε πιο απλά πράγματα!


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος giorgos_n1

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 21:57 »
καλησπερα και απο εμενα καλοατμιστο εκανες πιστευω την καλυτερη αγορα για TC αυτη τη στιγμη το δικο μου ερχετε την τεταρτη .
εχω ανοιξη γρουπ στο facebook για το συγκεκριμενο μοντακι για διαφορεσ συζυτησεις και ανταλαγες εμπειριας πανω στο θεμα .
θα απαντησω σε καποια πραματα που διαβασα
αντιστασεις νικελιου και γενικα για ελεγχο θερμοκρασιας παιζει μεχρι 0.3Ω απο εκει και πανω χαλαει η γευση του υγροθ δεν εχει σχεση με το kanthal
μετα την αναβαθμιση θα αλλαξουν καποια πραματα στο μενου και καποια σφαλματα η αναβαθμιση και το προγραμμα για παραμετροποιηση υπαρχοθν στο σαιτ της yihi
τα ρευματα του ειναι μερα με νυχτα σε σχεση με το προιγουμενο ειναι ακομα καλυτερα και απο provari 3 ισως και καλυτερα απο dna200 τα δοκιμασα και τα 2 με expromizer v2 με αντισταση 0.11 νικελιο επισησ και στa WATT ειναι πολυ καλυτερα πιο αισθητο το ντουμανι εδω δοκιμαστηκε με rda plume veil αντσταση 0.28Ω διπλη clapton 58 WATT
και επαθα την πλακα μου δε το περιμενα με τπτ μιασ και ειμαι φαν της evolv.


Αποσυνδεδεμένος TAKAMURA

  • **
  • 195
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 22:53 »
Εγω μαλλον αύριο θα το παρω και θα σας πω εντυπώσεις


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος giannis1979

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 23:03 »
το έχω από  τό  Σάββατο  και είμαι  απόλυτα ευχαριστημενος!!! Έκανα  και την αναβάθμιση!!! Το δοκιμασα με ni200,ti, και ss314! Παντός παίζει  πολυ πειραμτισμος!!!!

Αποσυνδεδεμένος giorgos_n1

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 23:10 »
ΔΕ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΓΩ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΕ ΜΑΥΡΟ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ ΣΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΑΜΠΛΕΤ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ Η ΜΑΓΕΙΑ

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 23:17 »
Ψυχραιμία φίλε μου,
Γράφε σε παρακαλώ με μικρά γράμματα...

Αποσυνδεδεμένος giannis1979

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 23:18 »
Σαν την αναμονή δεν έχει  :laugh1: Πλακα κανω!!!επαιξα και με το γραφημα, ολα τα λεφτα!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος giorgos_n1

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 23:36 »
αφτα ειναι εγω δε το εχω καταλαβει ακομα το sxi-q το δοκιμασα στα βιαστηκα με ενα δνα 200 που εχω απο ενα φιλο μονο για δοκιμες και βλεπω οτι αξιζει πολυ περισσοτερο το μινι μλ

Αποσυνδεδεμένος giannis1979

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi SX mini 350J ML class V2
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 13:24 »
Να και η νέα  αναβάθμιση!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160039 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110823 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515446 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146504 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303316 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530889 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201491 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801710 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11096 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41024 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet