vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Vaporesso Target Tank

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #225 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 12:34 »
Οι κεφαλές του κρατάνε πολύ. Και εννοώ πάρα πολύ.
Εξαρτάται πάντα και από το υγρό σου (αν αφήνει κατάλοιπα ή όχι) αλλά σε ένα "καθαρό" υγρό μπορεί και να ξεπεράσεις τα 150-200ml.
Φυσικά όπως έχει αναφερθεί πολλές φορές θέλουν αρκετό "στρώσιμο". Πρέπει να ξεκινήσεις από χαμηλα watt (15-17 για τις 0,9Ω) και κάθε δύο μέρες να ανεβαίνεις κατά 2-3 watt ώσπου να φτάσεις τα 22-25 (ή όπου αλλού εσύ επιθυμείς. Επίσης δεν αντέχουν πολλές συνεχόμενες μεγάλες τζούρες, διότι το κεραμικό δεν εμποτίζεται τόσο εύκολα όσο το βαμβάκι, χρειάζεται χρόνο.

Η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλή.
Ο ατμοποιητής είναι βέβαια αρκετά αεράτος και δεν ξέρω αν ζητάς κάτι τέτοιο.
Από την άλλη οι συγκεκριμένες κεραμικές κεφαλές ταιριάζουν και σε πάρα πολλούς άλλους ατμοποιητές.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 24, 2016, 00:29 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #226 στις: Οκτωβρίου 23, 2016, 02:24 »
15-17 watts για την 0,8 κάποιο λαθος κανεις... αυτη ειναι rated 40-85 watt... μαλλον την κανθαλ 0.9 εννοείς ??

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #227 στις: Οκτωβρίου 23, 2016, 02:26 »
Aν διαβασεις λιγο πιο πισω το θεμα θα καταλαβεις γιατι σου λεεει τοσα watts φιλε μου κοιτα λιγο το θεμα αναλυτικα Φιλικα γιαννης

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #228 στις: Οκτωβρίου 23, 2016, 22:03 »
Εχω διαβασει ολο το θεμα... και ξαναλεω.. μαλλον για την 0.9 μιλαει... γτ εδω Ελλάδα δεν εχω δει 0.8 μονο καπου εξω πηρε το ματι μου 0.8 cCell...
Ποιες είναι τέλος πάντων οι καλύτερες κεφαλες οι kanthal ή οι ss?!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2016, 22:10 από Chrisnik »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #229 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 00:31 »
Σόρρυ παιδιά, τις 0,9 εννοούσα. Το διόρθωσα.
Τώρα το ποιές είναι καλύτερες είναι καθαρά υποκειμενικό φίλε μου. ΔΕΝ υπάρχει αντικειμενική απάντηση στο θέμα.
Υπάρχουν άνθρωποι που δεν αντέχουν καν να ατμίσουν με SS και άλλοι που έχουν το ίδιο πρόβλημα με το Κάνθαλ.
Επιπλέον το Κάνθαλ δεν δουλεύει με έλεγχο θερμοκρασίας, οπότε αυτοί που θέλουν κάτι τέτοιο δεν το προτιμούν.

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #230 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 01:28 »
Φιλε μου γνωριζω πολυ καλα τις διαφορες κανθαλ clapton ss νικελιο nichrome κλπ κλπ και τι δουλευει σε ελεγχο θερμοκρασιας... στηνω σε zephyrus v2 διπλα microcoil  με πολυ καλα αποτελέσματα και μηδεν διαρροή και μου αρεσουν και οι κεραμικες του ζεφυρου οι ετοιμες..
Ρωταω για τις ccell καθως βαριεμαι να στηνω συνεχεια και ψαχνω και κατι ετοιμο με καλη διαρκεια ζωης και καλη γευση για χρηση on the go.. εφόσον εχω και τo melo 3 mini και κανουν και σε αυτον οι ccell!!
Δε με ενδιαφερουν τα τρελα ντουμανια κανω συνήθως 3-4 ημιπνευμονικες η τσιγαρισιες βαρβατες τζουρες διάρκειας 2 δευτερολεπτων μαξ εκαστη, αφηνω κατω μετα από 3-5 λεπτα παλι το ιδιο.. δε ρουφαω σα τρελος δλδ μεχρι να στεγνωσει...
Ευχαριστω επισης για την οποια απαντηση!!! :)

Αποσυνδεδεμένος giorgos_206

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #231 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 13:44 »
Χρησιμοποιώ cCELL εδώ και 3-4 μήνες και από τότε που ήρθαν οι SS ατμίζω αποκλειστικά με SS 0.6Ω σε Target και LEMO 3. Από γεύση δεν μπορώ να σου πω σε τί βαθμό την αποδίδουν, γιατί κάνω αποκλειστικά βάση. Είναι σίγουρα πάντως πολύ πιο "καθαρές" καθ' όλη τη διάρκεια ζωής τους, σε σχέση με άλλες εργοστασιακές που συνήθως φθίνουν και σε γεύση και σε παραγωγή ατμού όσο περνάει ο καιρός. Αυτές πάνε τρένο μέχρι το τέλος.

Τώρα για το πόσο κρατάνε... Ατμίζω σε TC στους 200-215 βαθμούς με 20 έως 25W και με τζούρες διάρκειας κατά μέσο όρο 2-3 δευτερολέπτων. Σε αυτές τις συνθήκες οι cCELL μου βγάζουν μετρημένα 3500 τζούρες πριν αρχίσουν να φέρνουν καμμένο. Με τις 200 τζούρες τη μέρα περίπου που κάνω, αυτό σημαίνει κάτι παραπάνω από 17 μέρες. 4 μήνες τώρα, όλες εκτός από μια μου έβγαλαν κατ' ελάχιστο το νούμερο που σου λέω.

Βασικά συνήθως αντέχουν ακόμα περισσότερο, αλλά κάπου εκεί τις αλλάζω εγώ επειδή έχω παρατηρήσει ότι δεν προειδοποιούν πριν χαλάσουν. Εκεί που η γεύση τους είναι σαν καινούριας ξαφνικά σου φέρνουν ένα καμμένο και ξέρεις ότι τελείωσε. Οπότε προτιμώ να τις αλλάζω προληπτικά γύρω στις 3500 για να μην μου γίνει η ζημιά στα μέσα της ημέρας... Σαν τον ιμάντα χρονισμού ένα πράγμα!

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #232 στις: Οκτωβρίου 24, 2016, 14:18 »
Θέλω να προσθέσω εδώ πως ορισμένες φορές κι εμένα μου έφεραν γεύση καμένου, αλλά έτυχε να μην τις αλλάξω και μετά από λίγο η κανονική γεύση είχε επανέλθει πλήρως. Μετά και από ορισμένες συζητήσεις με άλλους κατόχους συμπέρανα αυτό που έγραψα και παραπάνω: πως δηλαδή δεν θέλουν πολλές μεγάλες και συνεχόμενες τζούρες, επειδή δεν διαποτίζονται τόσο εύκολα όσο οι απλές κεφαλές. Οπότε η πρώτη δόση καμένου δεν συνεπάγεται απαραίτητα και αλλαγή της κεφαλής. Ένα-δυο διαλλείματα και τζούρα αμέσως μετά μας δείχνει αν όντως η κεφαλή πνέει τα λοίσθια ή αντέχει κι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος chris k

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #233 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 17:47 »
Καλησπέρα φίλοι μου, ατμίζω πάρα πολλά χρόνια , τώρα πήρα και εγώ έναν Vaporesso target αλλά έχω το εξής πρόβλημα οι κεφαλές μου βγάζουν συνέχεια τη γέυση καμμένου και κάνω όλες τις προετοιμάσίες δλδ ριχνω στην αντισταση 12 σταγόνες υγρού ώστε να ποτίσει σωστα και το ξεκινάω από χαμηλά watt και ανεβαίνω  , έτσι λοιπόν άνοιξα σήμερα μία να δώ τι κεραμικό είναι αυτό που υπάρχει στις ccell κεφαλές , αυτό που παρατήρησα είναι οτί αυτό που έχουν μέσα δεν είναι κεραμικό ποιο πολύ με χαρτί δείχνει και γιατί το λεώ αυτό , πήρα έναν αναπτήρα και το έκαψα και μύριζε σαν καμμένο χαρτί , ας το δοκιμάσει και κάποιος να μου πεί την γνώμη του , τι είδους κεραμικό είναι αυτό  που καίγετε σαν ένα απλό χαρτί.

αυτό είναι που σας είπα , αυτό είναι το υλικό που υπάρχει μέσα !

συγχώνευση συνεχόμενων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2016, 18:32 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #234 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 16:43 »
αυτό που φαίνεται δεν είναι το βαμβάκι;
αν βάλεις ένα κατσαβίδι μικρό μέσα στην οπή και αρχίσεις να σκαλίζεις τα τοιχώματα, θα καταλάβεις ότι αυτό που τρίβεις είναι το κεραμικό υλικό. δοκίμασε να ξεδιπλώσεις το σύρμα που είναι μέσα τραβώντας το και τρίβε με λίγη δύναμη παραπάνω. από το τρίψιμο θα φύγουν και κομμάτια.

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου


Αποσυνδεδεμένος makis269gr

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #235 στις: Νοεμβρίου 15, 2016, 13:10 »
λοιπον καταρχας καλησπέρα ,να σας πω και εγώ την κακή μου επμειρία με τον target pro , η πρώτη αντίσταση δούλεψε ρολόι οι υπόληπες 5 ccell 0,6 ss έβγαζαν καμμένο με την μία ,δοκίμασα μετά , νέα αγορά απο άλλο μαγαζί τις 0,9 kanthal ,χάλια και αυτές ανα 10 τζούρες βαράνε και ένα καμμένο και η γέυση ειναι πολύ μέτρια , ειμαι κάτοχος απο αβοκάντο και καιφούν μέχρι λεμο rta ,αυτά τα γράφω γιατι δεν ειμαι ανήδεος στο vaping και δεν ξέρω τι φταίει με τον target pro ,πολύ περίεργο εκτός αν έχουν ρίξει στην αγορά μάπα ανταλακτικές αντιστάσεις ,πάραυτα αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμήσω δεόντος γιατι απο τα νευρα μου είμαι έτοιμος να τον πετάξω στο καλάθι των αχρήστων .

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #236 στις: Νοεμβρίου 15, 2016, 13:14 »
Μήπως το παρακάνεις με τα watt?

Αποσυνδεδεμένος makis269gr

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #237 στις: Νοεμβρίου 15, 2016, 14:01 »
Τις 0,6 ss γραφουν 40-75 εγω τις δουλευα 35-45 και καμμενο και τις κανθαλ 0,9 γραφουν 20-35 στα 25-30 λιγο περιργη γευση και αισθηση καμμενου,το mod ειναι τι evic mini two ,απο οτι βλεπω ειναι οτι οι κυψελες ενω εχω τελειως ανοιχτες τις τρυπες τροφοδοτουνται πολυ δυσκολα εως καθολου,τον εχω λυση καμια δεκαρια φορες αλλα τιποτα δεν εχω βρει σφαλμα στο τανκ,το περιεργο ειναι οτι με την πρωτη αντισταση ss δουλεψε τρενο και σε 40-50 watt με το καλημερα γιατι ημουν ανηπομονος και ουτε καν τις εβρεξα,στις υποληπες εκανα και προεργασια και οχι μονο δεν το ευχαριστηθηκα αλλα καμμενο με την μια στις ss και με κανθαλ περιεργη και κατωτερης ποιοτητας γευση και ανα καποιες τζουρες καμμενο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2016, 14:18 από makis269gr »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #238 στις: Νοεμβρίου 15, 2016, 14:06 »
Αν μιλάμε για τις κεραμικές, έχουμε γράψει πολλές φορές στο νήμα, αν θες ρίξε μια ματιά.
Θέλουν πολύ στρώσιμο οι κεφαλές αυτές σε πολύ χαμηλά watt (15-20) για μια δυο μέρες
και μετά ανέβασμα σιγά σιγά τα watt μέχρι να φτάσεις σε αυτά που σου αρέσουν.

Επίσης ΔΕΝ είναι για συνεχόμενες τζούρες.
Οι κεφαλές αυτές ΔΕΝ ποτίζονται εύκολα και χρειάζονται χρόνο για να μην φας καμένο.

Αποσυνδεδεμένος makis269gr

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #239 στις: Νοεμβρίου 15, 2016, 14:17 »
ναι για τις κεραμικές αναφέρω ,οκ θα τις δοκιμάσω για 2-3 μέρες μέχρι 20 και θα ξαναεπιστρέψω για να σας πω τι απέγινε, και πάλι ευχαριστώ πολύ.

να σε ρωτήσω και κατι αλλο δυο ss τις εχω κρατήσει αυτες που έβγαζαν καμένο με το καλημέρα να τις πετάξω ή αν τις δοκιμάσω χαμηλά και θα φύγει το καμμένο .
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2016, 15:02 από makis269gr »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110544 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159776 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515294 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530743 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet