vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

252 επισκέπτες, 3 χρήστες
tasos1976, Jorge, bujinkan

Twitter

Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Ξεκινάω αυτό το θέμα κυρίως για να μπορύμε να μένουμε όσο το δυνατόν καλύτερα ενημερωμένοι για νέα προϊόντα και κατά πόσο αυτά ανταποκρίνονται στις ανάγκες και τα θέλω μας.

Και ξεκινάω:
Από τύχη κάποια στιγμή είχα πέσει στο κανάλι του Ρένου, το aresmares και ακόμα το παρακολουθώ στενά. Από εκεί μπορώ να πω ότι μπήκα στα ψιλά γράμματα του ατμίσματος και άρχισα να ψάχνομαι για το κάτι παραπάνω.

Ο "θεός" όμως των reviews παραμένει ο pbusardo που υπεραναλύει τα πάντα σε βαθμό "τι είναι αυτά που κάθεσαι και ψάχνεις τώρα". Μπορεί να γίνεται μερικές φορές λίγο υπερβολικός, δεν υπάρχει όμως περίπτωση να του ξεφύγει η παραμικρή λεπτομέρεια, θετική ή αρνητική. Αν σε ενδιαφέρει ένα προϊόν και το παρουσιάσει ξέρεις σίγουρα ότι δε θα έχεις εκπλήξεις. Επίσης είναι ο μόνος που έχω πετύχει που αναλύει τα ρεύματα και τις θερμοκρασίες των mods. Κερασάκι στην τούρτα (όταν το πρωτοείδα έμεινα με το στόμα ανοιχτό) όταν μετράει τη δύναμη που χρειάζεται να πατήσεις το κάθε κουμπάκι στα μοντάκια! Μιλάμε για τρελή λεπτομέρεια. Επίκαιρο θέμα: ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι reviewers παραπέμπουν σε αυτόν για την ανάλυση του DNA200. 4 βίντεο από καμμιά ώρα το κάθε ένα! Τα πάντα όλα. Σταματάω εδώ γιατί στο τέλος θα μου την πουν ότι κάνω διαφήμιση...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 03:17 »
Κανενα! Αγοραζω και δοκιμαζω  :tongue_smilie:


Αλλα αν δεν ειμαι σιγουρος για κατι, κοιταω πολλα βιντεο και βγαζω εναν μεσο ορο αποψεων.

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 03:23 »
Kostas44
Μόνο που υπάρχει η γιαγιά σε κάθε βιντεάκι φτάνει.
Σοβαρεύοντας, δεν μένω μόνο στους reviewers, ψάχνω και αλλού, ειδικά σε αυτό το φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 03:45 »
Τυφλά δεν εμπιστεύομαι κανέναν, ειδικά γιατί παρουσιάζοντας τόσα προϊόντα πλέον ο καθένας τους ξέρουμε εκ προοιμίου ότι δεν τα έχουν δοκιμάσει αρκετά.
Παρακολουθώ αρκετά από τα videos του Ρένου, προτιμώ τον pbusardo, γιατί πραγματικά ο άνθρωπος είναι φοβερός, έχει χιούμορ και ασχολείται πολύ με τεχνικά ζητήματα.
Όταν θέλω να αγοράσω κάτι βλέπω λίγο από όλους, indoor smokers, tia vapes, rip trippers και άλλους.


Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 04:36 »
Δύο μήνες είμαι στο άτμισμα και τον τελευταίο μηνα έχει που παρακολουθώ και κάποια reviews . Είχα κατά νου να αγοράσω το joytech evic- vt  και είδα και το ωραίο review του kostas44 και ψηθηκα και το πήρα την επόμενη μέρα. Επίσης έχει και ωραίο χιούμορ .

Πολύ καλά είναι και τα review για τα υγρά  του cruiser79 που ανακάλυψα την σελίδα του πριν λίγο καιρό και μπόρεσα να δω αρκετά καπνικά που ήθελα όπως τα wanted, ecig και άλλα να δοκιμάσω και το έχει πολύ με τις γεύσεις. Οκ μερικές δεν τις πολυπιάνω ακόμα δοκιμάζοντας τα εκάστοτε υγρα και δεν τις ξεχωρίζω τόσο καλά αλλά με οηθάνε πολύ τα review που κάνει.

Τον pusardo είδα δύο-τρία video αλλά δεν είναι  για μένα, παραείναι μεγάλα τα review που κάνει .


Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 07:18 »
στην αρχή τον gewre αλλά και άλλους(busardo,vapor chronicles κ.α).Για τους φαινόμενον τον demkoni :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: μιας και μου έβαλε το μικρόβιο και είμαι εδώ και 3 μήνες σχεδόν με την ασθένεια της φαινομενίασης!Μη ιάσιμη!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 07:21 »
Ο αρες μαρες είναι καλός...
Εκείνος που είναι σκέτη απογοήτευση στα υγρά, ο crouiser κάπως έτσι νομίζω λέγεται.
Διαβάζω πως αρκετά υγρά διαφόρων κατασκευαστών τα βγάζει για πέταμα, αλλά είναι best sellers στην αγορά και το αντίθετο.
Παράξενο!

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 07:26 »
Cruiser79 για υγρά τον παρακολουθώ φανατικά. Χωρίς να τον ξέρω ή να έχουμε μιλήσει ποτέ, δυο χρόνια τώρα αγοράζω υγρά μόνο αν έχει κάνει review.
Οι περιγραφές του είναι απίστευτα ρεαλιστικές, ίσως να ταιριάζουν και οι γευστικοί μας κάλυκες, ο άνθρωπος για εμένα είναι σε άλλο επίπεδο, μεγάλο respect.
Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω και τα diy του Kostas44.


Για κάθε τι άλλο εκτός από υγρά απλά κανέναν. Λίγο διάβασμα στο φόρουμ, αγοράζω, δοκιμάζω, δεν μου αρέσει τότε συρτάρι και πούλημα και στο επόμενο.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 07:35 »

Ο αρες μαρες είναι καλός...
Εκείνος που είναι σκέτη απογοήτευση στα υγρά, ο crouiser κάπως έτσι νομίζω λέγεται.
Διαβάζω πως αρκετά υγρά διαφόρων κατασκευαστών τα βγάζει για πέταμα, αλλά είναι best sellers στην αγορά και το αντίθετο.
Παράξενο!
Και προτιμάς κάποιον που του αρέσουν όλα όσα παρουσιάζει;;  η τουλάχιστον δεν λέει για κανένα ότι δεν αξίζει!! Για ενημέρωση στο τι κυκλοφορεί καλα ειναι τα βιντεάκια πέρα απο κει δεν θα σου πει ποτέ Αν κάτι ειναι άσχημο (υγρό) η προβληματικό ( mod-ατμόποιητές) για τους δικούς του λόγους!!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 08:00 »
Για σας και παλι !
Οτι θελω να μαθω το μαθαινω εδω μεσα ! δεν υπαρχουν καλυτεροι δοκιμαστες απο εμας τους ιδιους  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Yannis2810

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο άτμισμα από 1 Απριλίου 2015...
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 08:35 »
Διαβάζω πάντα τις παρουσιάσεις / κριτικές υγρών του Cruiser79. Είναι εξαιρετικά αναλυτικές, κοντά στις γευστικές μου προτιμήσεις και με έχουν βοηθήσει να ανακαλύψω εξαιρετικά υγρά, όπως κάποια από τα Vaponaute και Artist Collection.
Οσο αφορά ατμοποιητές και mods, πάντα διαβάζω αυτά που γράφονται σε αυτό εδώ το φόρουμ αλλά και σε άλλα του εξωτερικού. Ο Phil Busardo που αναφέρθηκε παραπάνω, είναι πραγματικά αξιόπιστος και αναλυτικότατος.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 08:49 »
Και για 'μένα οι καλύτεροι reviewers είναι τα παιδιά εδώ μέσα. Ό,τι με ενδιαφέρει έχει δοκιμαστεί ήδη από αρκετούς, πολλές φορές με βαριά χρήση (και όχι μιας μέρας) και σε κάθε thread που μπορεί να με ενδιαφέρει, θα διαβάσω όλα τα καλά, όλα τα κακά καθώς και tips χρήσης, troubleshooting και εναλλακτικές που δεν πρόκειται να βρεις σε κανένα review. Άσε που είναι ανθρώπινο όταν σου κάνουν ένα δώρο για review, να αισθανθείς άσχημα να το θάψεις. Δεν είναι εμπιστοσύνης για εμένα.
Βίντεο βλέπω μόνο για να δω κανένα στήσιμο και εκεί διαλέγω το πιο μικρό, ή το πρώτο στη λίστα

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 09:19 »
Δεν παρακολουθώ reviewers με εξαίρεση τον Κώστα44  :thumpup:  που έχει ... τον τρόπο του και τον απόλυτο γευσιγνώστη cruiser. Ακόμη και αν έχεις άλλες προτιμήσεις σε υγρά, είναι τόσο λεπτομερείς οι παρουσιάσεις του που ξέρεις τι θα δοκιμάσεις. Να μαθαίνουμε οι νέοι και να θυμούνται οι παλιοί!!! :yes:  Αν ξεχνάω κάποιον συμφορουμιστή  :dontknow:

Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 09:56 »
... ίσως να ταιριάζουν και οι γευστικοί μας κάλυκες...

Αυτό είναι πολύ σημαντικό. Βρίσκεις έναν reviewer που οι απόψεις σας πάνω κάτω ταυτίζονται και ακολουθείς αυτόν. Ιδιαίτερα σε υγρά που ε, όπως και να το κάνουμε είναι τα πράγματα υποκειμενικά. Πόσοι έχουμε διαβάσει για το τάδε υγρό ότι τα σπάει και όταν το βάλαμε στο τανκ, το υπόλοιπο πήγε κατευθείαν νεροχύτη;

Για διασκέδαση περισσότερο παρά για ενημέρωση, βλέπω καμιά φορά τα βίντεο του Rip Trippers.
Για να βλέπω τι κυκλοφόρησε στην ελληνική αγορά, Ρένο και Βασίλη και περιμένω πώς και πώς πότε θα βγάλει βίντεο ο Kostas44!

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 10:02 »
Ποτε δεν βιαζομαι να αγορασω κατι παντα κανω υπομονηκαι αφου ακουω διαφορους reviewers 


απο Busardo Mike vapes Vaper Cronicles Vaper Fagan Djlsb Vapes και τον δικο μας τον Ρενο και τον Basilis


ακουω και διαφορες γνωμες απο τους εδω χρηστες στο Forum υπερ και κατα και μετα αποφασιζω :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110676 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159877 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515345 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12797 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530808 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801639 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11067 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40996 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet