vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

260 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, radios, giorgos1999, I.P, bloodlessz

Twitter

Aspire Triton Mini

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Aspire Triton Mini
« στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 13:43 »
Καλησπέρα σε ολους,σε ένα σουλατσαρισμα στο διαδίκτυο έπεσε το μάτι μου σε αυτό http://www.heavengifts.com/Aspire-Odyssey-mini-Kit-with-Triton-2-mini-Tank-Gold.html
Σε πρώτη ματιά φαίνεται αντικαταστατης του nautilus mini αφού έχει ίδια χωρητικότητα, αλλά το θετικό όσο τουλάχιστον καταλαβαίνω από το site είναι ότι θα παίρνει και τις κλασσικές bvc κεφαλές του ναυτιλου.
Θα κάνω μια δοκιμή όταν με το καλό κυκλοφορήσει έτσι για να δοκιμάσω το διαφορετικό airflow αλλά κυρίως για το top filling.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2016, 13:28 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 18:30 »
Να κι ένα review για τον Triton mini και το Pegasus mini...



Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 18:48 »
Πολυ ενδιαφερον το Κιτακι :thumpup: :thumpup: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2015, 19:00 από Δερεκοπουλος νικολαος »

Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 16:05 »
Καλησπέρα σε ολους,σε ένα σουλατσαρισμα στο διαδίκτυο έπεσε το μάτι μου σε αυτό http://www.heavengifts.com/Aspire-Odyssey-mini-Kit-with-Triton-2-mini-Tank-Gold.html
Σε πρώτη ματιά φαίνεται αντικαταστατης του nautilus mini αφού έχει ίδια χωρητικότητα, αλλά το θετικό όσο τουλάχιστον καταλαβαίνω από το site είναι ότι θα παίρνει και τις κλασσικές bvc κεφαλές του ναυτιλου.
Θα κάνω μια δοκιμή όταν με το καλό κυκλοφορήσει έτσι για να δοκιμάσω το διαφορετικό airflow αλλά κυρίως για το top filling.


Εδώ και τρείς ημέρες είμαι με τον Triton 2 mini,είναι ο πρώτος μου ατμοποιητής .Προσπαθώ να δώ που με βολεύει σε  ρυθμίσεις.
Τώρα είμαι με 1,8 αντίσταση στα 14w με περίπου στο μισό τον αέρα και 18mg νικοτίνη.Πρίν κάπνιζα Wiston Lights με νικοτίνη 0,6mg,αλλά από φόβο μήπως δεν μου αρκεί έβαλα 1,8mg νικοτίνη,μάλλον έκανα χαζομάρα γιατί είναι πολύ βαρύ στο λαιμό .
Τιμου συστήνετε από νικοτίνη να βάλω?Και κάποιες ρυθμίσεις να δοκιμάσω για τσιγαρίσιο,γιατί θέλω να είναι όσο το δυνατόν πιο κοντά στο τσιγάρο που κάπνιζα για να μην έχω πισωγύρισμα.
Σαν κιτ είναι πολύ όμορφο και πολύ βολικό,του έχω και μια μπαταρία 3400 mA.Εβαλα και μερικές φωτό για να το δείτε.
Να προσθέσω ότι πρίν απο λίγο έβαλα το bebeca με 12mg νικοτίνη και είναι πολύ καλύτερα,δεν μου καίει το λαιμό πλέον...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2016, 16:48 από Gorgolemis »

Αποσυνδεδεμένος marathess

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 23:03 »
Τι εγινε βρε παιδια θα μας πειτε τις εντυπωσεις σας και αλλοι κατοχοι του  triton 2 mini? Ψηνομαι να το αγορασω αλλα βλεπω το νημα δεν κινειται. Δεν ειναι καλος ατμο? Τι λεει η γευση? Ειναι σαν τον ναυτιλο μινι?
Παντως οτι και να δοκιμασω σε απλο ατμοποιητη, σαν την aspire, δεν εχω βρει κατι καλυτερο σε γευση που ειναι και αυτο που με ενδιαφερει...

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 23:34 »
Στο νέτ διαβάζω τα καλύτερα όσον αφορά το τανκ κυρίως σε συνδυασμό με τα clapton coil. Από Ελλάδα μη περιμένεις πολλά αφού δεν πωλείται σκέτο αλλά σαν κιτ με το mod.
Ακόμα και από fasttech το έχουν σε pre-order (μόνο το τανκ). Δεν νομίζω να βρεθούν πολλοί να δώσουν 70 ευρώ για το κιτ!!!!

Στάλθηκε από το C6903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Olaf

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 23:42 »

Σε πρώτη ματιά φαίνεται αντικαταστατης του nautilus mini αφού έχει ίδια χωρητικότητα, αλλά το θετικό όσο τουλάχιστον καταλαβαίνω από το site είναι ότι θα παίρνει και τις κλασσικές bvc κεφαλές του ναυτιλου.



Γειά χαρά! Είναι όντως το επόμενο μοντέλο της Aspire μετά τον Nautilus και μετά βέβαια του Triton. Αλλά δεν παίρνει τις ίδιες αντιστάσεις όπως ο Nautilus. Οι αντιστάσεις του Τρίτωνα 2 είναι λιγο πιό μικρές σε μήκος αλλά εδώ έχεις και ένα πολύ μεγάλο πλεονέκτημα! Στον Τρίτωνα 2 μπορείς να βάλεις και τις καινούριες κεραμικές αντιστάσεις που κυκλοφόρησαν. Έχουν το σπείρωμα ενσωματωμένο στο κεραμικό, που αντέχει σε θερμοκρασίες που ποτέ δεν θα πιάσουν οι ατμοποιητές και το βαμβάκι βρίσκεται έξω από την κεραμική κάλυψη. Το αποτέλεσμα είναι πως δεν έρχεται σε άμεση επαφή με το σπείρωμα και έτσι...αντίο καμμένο! :D

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 23:53 »
Από Ελλάδα μη περιμένεις πολλά αφού δεν πωλείται σκέτο αλλά σαν κιτ με το mod.

Στάλθηκε από το C6903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Νομιζω υπαρχει


http://www.atmosfaira.com/triton-mini-by-aspire.html

Αποσυνδεδεμένος Olaf

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 00:13 »
Ακριβώς! Αυτός είναι, αλλά πόσο τον έχουν εδώ;

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 00:17 »
37 ευρω και αν βαλεις το κουπονι του φορουμ βγαινει στα 33 και δωρεαν μεταφορικα

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 11:17 »

Γειά χαρά! Είναι όντως το επόμενο μοντέλο της Aspire μετά τον Nautilus και μετά βέβαια του Triton. Αλλά δεν παίρνει τις ίδιες αντιστάσεις όπως ο Nautilus. Οι αντιστάσεις του Τρίτωνα 2 είναι λιγο πιό μικρές σε μήκος αλλά εδώ έχεις και ένα πολύ μεγάλο πλεονέκτημα! Στον Τρίτωνα 2 μπορείς να βάλεις και τις καινούριες κεραμικές αντιστάσεις που κυκλοφόρησαν. Έχουν το σπείρωμα ενσωματωμένο στο κεραμικό, που αντέχει σε θερμοκρασίες που ποτέ δεν θα πιάσουν οι ατμοποιητές και το βαμβάκι βρίσκεται έξω από την κεραμική κάλυψη. Το αποτέλεσμα είναι πως δεν έρχεται σε άμεση επαφή με το σπείρωμα και έτσι...αντίο καμμένο! :D
Νομίζω ότι μπερδεύεις τον triton mini 2 με τον triton 2. Οι αντιστάσεις του triton mini 2 ταιριάζουν απόλυτα στον ναυτιλο μίνι,τώρα ατμιζω με την Clapton 1.8. Το ανάποδο δεν το έχω δοκιμάσει αλλά οπτικά τουλάχιστον είναι 100% ίδιες.
Οι κεραμικές που λες πρέπει να είναι οι ccell που πρώτο βγήκαν για το  vaporesso και είναι αισθητά μεγαλύτερες από αυτές του triton 2 mini.
Επίσης ευχαριστώ πολύ τον φίλο που έβαλε το λινκ από ατμόσφαιρα! Στα 3-4 μαγαζιά που ψωνίζω δεν το έβρισκα καθόλου η μόνο σε κιτ.

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 11:19 »
Κανε και χρηση του κουπονιου  :thumpup:


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16154.msg588105.html#msg588105

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 16:59 »
Καλησπερα,
Με την 1.2 kanthal τον έχει δοκιμάσει κανεις τον mini?
Απο γευση και χτύπημα πως παει;

Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 15:33 »
Tώρα είμαι με 1.2 Kanthal,από χτύπημα εμένα με ικανοποιεί πλήρως με 12mg νικοτίνη ,και από γεύση το ίδιο είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος.
Με την 1,8 Clapton έχω την εντύπωση ότι το χτύπημα είναι λίγο πιο τραχύ στο λαιμό και η γεύση καλύτερη πάντα με 12mg νικοτίνη και σε καπνικό υγρό Bebeca.
H εμπειρία μου είναι λίγο περιορισμένη μιας και είναι ο πρώτος μου ατμοποιητής ,απλώς σου μεταφέρω την δικιά μου αίσθηση. :)
Για μένα προτεραιρεότητα είναι μη ξαναγυρίσω στο τσιγάρο,εφόσον μου το προσφέρει αυτό θεωρώ ότι είναι το κιτάκι επιτυχημένο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 24, 2016, 15:39 από Gorgolemis »

Αποσυνδεδεμένος ditmichael

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 18:38 »
Ο καλύτερος εργοστασιακός που έπιασα ποτέ μου, μετά την αγορά του mini ναυτιλου, πριν 1,5 χρόνο.


Ναυτιλίσια τζούρα με τις 1.6 και 1,8Ω, ήπια πνευμονική με την 1,2Ω. Την clapton την έχω ακόμα στο κουτί και θα περιμένω να αγοράσω κάποιο υγράκι από τα αγαπημένα μου για να τη δοκιμάσω. Εξαιρετική γεύση και χτύπημα, ακόμα πιο εξαιρετικό το airflow.


Άξιος συνεχιστής του ναυτιλάκου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135839 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34980 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476833 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114742 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271247 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos