vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

216 επισκέπτες, 10 χρήστες
Alexander20, dkostas, tibolaso, Tem, Eternal, th3ofilos, Tazz, dimitrisd, Jorge, manoslykos

Twitter

OVALE elips

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9576
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #690 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 17:30 »
Παρακαλώ να μην ξεφύγουμε από το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #691 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 19:51 »
Καλησπερα σε ολους κι ολες,

Ζω στις σκιες του φορουμ περισσοτερο από 3 μηνες ως επισκεπτης, διαβαζοντας μαθαινοντας κι αξιολογώντας. Ατμιζω εδώ και 2,5 μηνες εχοντας κανει (τις πρωτες μερες) μερικες τζουρες από κ.τ.
Ξεκινησα και παραμενω με το elips, οντας ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ, τόσο σαν αυτή καθαυτη την συσκευη, αλλά με το αρχικο και βασικό μου στοχο να κοψω το καπνισμα. Στο ποστ μου αυτό ουσιαστικα δεν εχω να προσθεσω ιδιαιτερα πραγματα μιας και εχουν ειπωθει σχεδόν όλα -κι εδω φαινεται η αξια αυτου του τοπου. Ήθελα απλα να καταθεσω ακόμα μια μαρτυρια για οσους διαβαζουν.

Πρωταρχικος μου στοχος ήταν να απαλλαγω από μια αποδεδειγμενα θανατηφορα συνηθεια – όχι όμως να εμπλακω σε μια νεα. Απ την πρωτη στιγμη που βρεθηκε στα χερια μου το elips, ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΙΠΙΛΑ. Το εβγαζα απ την θηκη του όταν στο μυαλο μου ειχα ότι «ναι, τωρα θα εστριβα τσιγαρο». Εκανα 10-13 τζουρες (σχεδόν τις μετραγα), με ρυθμο σαν να εκανα τσιγαρο, δηλ. η πρωτη με την τελευταια, ειχαν χρονικη αποσταση 4-5 λεπτα. Μετά το elips εμπαινε(και μπαινει στην θηκη του). Όταν ειμαι στο γραφειο μαλιστα – μπαινει ΚΑΙ στο συρταρι, μεχρι να ξαναερθει η ώρα,… «που θα ξαναστριβα τσιγαρο».
Απ τις αναγνωσεις μου στο φορουμ θεωρώ ΜΕΓΑ λαθος το φαινομενο «πιπίλα» που επικρατει ως επί το πλείστον – φαινομενο που βλεπεις και στα μαγαζια με e-τσιγαρο. Σου μιλαει ο πωλητης κι ατμιζει, σου κοβουν αποδειξη κι ατμιζουν….
Προσωπικα ΟΧΙ. Δεν μπαινω στο σουπερ μαρκετ με την πιπιλα μου,…δεν πιπιλιζω στο φουαγιε του σινεμα, δεν ατμιζω στους σταθμους του Μετρό. Ατμισα όμως τις προαλες μέσα σε πιτσαρια μετά το φαι,….την ώρα που η παρεα βγήκε έξω στο κρυο για κ.τ  ::)
Με δυο λογια γνωμη μου είναι, ότι η σωστη κατευθυνση είναι… «Aτμιζω οπου κι όσο θα καπνιζα. Εκει που θα καπνιζα. Όσο για πιπιλες,..υπαρχει η εξαιρετικη εταιρεια chicco” . Συζητησεις επί συζητησεων και αναλυσεις και μοντιφιες και, και, και….λες και το ζητουμενο μας είναι τελικα,….να φτιαξουμε το πιο καστομ e-cigarette κι όχι ν απαλλαγουμε απ την κwλοσυνηθεια μου μας ετρωγε τα σωθικα.
Ας μην επεκταθω όμως περισσοτερο μιας κι ειμαι off topic, και εξ’ άλλου υπαρχει σχετικο θεμα εδώ στο φορουμ, με την κατασταση… «βλεπουμε το δενδρο  και χανεται το δασος»

Σχετικα με το elips συντασομαι πολύ κοντα στις παρατηρησεις/υποδειξεις του Βersekero. Επικουρικα θα προσθετα κι εγω:
Για σχεδόν 50 μερες  χρησιμοποιουσα τον Α΄μαμά ατμοποιητη, και καποια μερα, στα πλαισια καθαρισμου κανοντας εκτενες dry burning τον εκαψα (η αληθεια είναι ότι,…ασυνειδητα εψαχνα και τα ορια του). Την ιδια μερα επειδη δεν ειχα μαζί μου ατμοποιητη (εχω μπακ-απ στην ζελατινα του, στο σπιτι), μπηκα σε τυχαιο οβαλ καταστημα και ζητησα ν αγορασω(για να βγαλω την μερα μου). Το καταστημα δεν είχε, αλλά μου εδωσε(χαρισε), έναν μεταχειρισμενο που του είχε αφησει πελατης του,… «γιατί είχε χαλασει» . Μεχρι να πας σπιτι σου το βραδυ, θα σε βγαλει, μου είπε ο καταστηματαρχης.
Σημερα ειμαι γυρω στις 25 μερες μετά,….κι ατμιζω μια χαρα με τον… «για πεταμα ατμοποιητη». Γνωμη μου είναι ότι οι οριτζιναλ οβαλ κρατανε τουλαχιστον  3 μηνες κι αυτό ακουγεται λογικο, αφου ο γνησιος ατμοποιητης (αυτος δηλ. που έχουμε εμεις)παρεχεται με 2 μηνες εγγυηση
http://www.ovaleusa.com/shop/index.php?route=product/product&path=62&product_id=75
Ενώ καποιοι «γνησια Κινεζικοι» με…εγγυηση αστραπη, 24 ωρων.
http://www.ovaleusa.com/shop/index.php?route=product/product&path=62&product_id=76

Το πλύσιμο τους  σαφως και ΔΕΝ το κανω σε λεκανη με καθαρο οινοπνευμα (όπως δεν διευκρινίζει το βιντεο –τι είναι το υγρο). Αν προκειται για καθαρο οινοπνευμα,…μαλλον οικονομικα μας συμφερει να αγορασουμε καινουργιο ατμοποιητη. Αφου κανω λοιπον dry burning (με βγαλμενη την ακιδα με το φυτιλι), κι αφου δω την αντισταση να πυρωνει χωρις να βγαζει πια καπνους – τότε, "βαφτιζω" τον ατμοποιητη σε ένα καπακι (πχ.από μπουκαλι νερου ), με μπλε οινοπνευμα. Δεν έχει...ανοιχτες πληγες που ισως μολυνθουν ο ατμοποιητης, ώστε να θελει καθαρο οινοπνευμα. Επίσης σ ένα καπακι χωραει. Δεν χρειαζεται,…πισινα Ολυμπιακων διαστασεων. Μετά ξεπλενω με νερό (βρυσουλα) σκουπιζω με πανι/χαρτι και στεγνωνω ότι τυχον έχει μείνει εκει που δεν πιανει χερι, με πιστολακι για μαλλια (για 1-2’)
Αυτά όλα τα κανω –ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ – όταν ερθουν τα πραγματα οριακα και μου ερχεται καμενο στην γευση. Δεν τα κανω για να περναει η ώρα μου – ουτε γιατί πάντα ήθελα ν ασχοληθω με τον μοντελισμο, αλλά δεν τα ειχα καταφερει…

Σκοπος μου – ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ.  Όλα τα υπολοιπα είναι δευτερευοντα και τριτεύοντα.
Κλεινοντας συνολικα η γνωμη μου για το elips, αν και ουδεμια συγκριτικη  εμπειρια εχω από κατι άλλο είναι: Προκειται για μια πολύ σικ (οπτικα) συσκευη, που αν δεν εισαι «γοριλας» στις κινησεις σου θα σε πάει μια χαρα στον στοχο σου.
Οντας επί σειρα ετών κατοχος Ιταλικού αυτοκινητου και Ιταλικης μοτοσυκλέτας, γνωριζω ότι τα προιοντα τους προσφερουν ντηζαϊν, εργονομια και λουστρο – αλλά ΔΕΝ είναι χεβυ ντιουτι. Σε πιθανη «στραβοτιμονια», θα δυσανασχετήσουν  - πραγμα που δεν θα συνέβαινε με πχ. «Ρωσικο παλουκι»
Ένα πραγμα που μου λειπει είναι «από που ν αγορασω φιτίλι χερι με χερι  :confused1:» κι όχι ιντερνετ – γιατί θα ήθελα ν αποφυγω να βαλω την καρτα μου για 5euro στο διαδικτυο.


ΥΓ. Μετά από 80 μερες ατσιγαρος,…νομιζω πλεον ότι και το ελιπς να μου παρεις – δεν θα ταλαιπωρηθω ιδιαιτερα, να μην ξαναβαλω στο στομα μου καπνο ή ατμο ΚΙ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΕΝ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ – ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ!!  (Image removed from quote.)

ΥΓ2. Με συγχωρειτε για...το σεντονι.  :-[

Φιλε μου σωστος, σε ολα με βρισκεις συμφωνο,  το παν μετρον αριστον ισχυει παντου.

Απλα να σου κανω μια διορθωση εδω :

Οντας επί σειρα ετών κατοχος Ιταλικού αυτοκινητου και Ιταλικης μοτοσυκλέτας, γνωριζω ότι τα προιοντα τους προσφερουν ντηζαϊν, εργονομια και λουστρο

Το προιον που εχεις αγορασει δεν ειναι ιταλικο αλλα ειναι κινεζικο και σε κατασκευη και σε ντιζαιν οπως και το 99% των συσκευων ΗΤ που κυκλοφορουν στην αγορα.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #692 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 19:58 »
Ωραιος ο νεος μας φιλος ZORDAN  :yes:
Αλλά  αρχηγε μου, μια μοντα χρειαζεται, ακου που σου λεω!  :D :)) :))
Καλο και χρυσο το ελιπσάκι, αλλά αλλη χαρη το μοντακι.

Παρεμπιπτοντως, κι εγω με μπλε φωτιστικο οινοπνευμα καθαριζω, και οχι μεσα σε μπανιερα αλλά μεσα στο αλουμινενιο πιατακι απο κερακι ρεσό. Μια ελαχιστη ποσοτητα φτηνου οινοπνευματος αρκει.


Φιλε Steamboy, συμφωνω και με σενα.
Βασικα συμφωνω με ολους οσους εχουν δικιο και λενε κατι σωστο  :) :)


Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 24, 2011, 00:06
Σορρυ, ξεχασα τα σημαντικα!!

Προχθες ειπα οτι εβαλα στο ελιπς φυτιλι απο τον Τουρκο (φυτιλι απο Α2).

Λοιπον. Ο ατμο λειτουργει τελεια, δεν εχει καθολου καμενο δυο μερες τωρα και ακομα δεν χρειαστηκε καθαρισμα και dry burn.

Η διαφορα που εκανε το φυτιλι ειναι τεραστια. Θα ηθελα να δοκιμασω στο ελιπς καποια στιγμη και το φυτιλι του smokeguru, που λενε οτι ειναι πολυ καλυτερο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2011, 00:06 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #693 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 20:34 »
bersekero...κανεις καθε μερα καθαρισμα?

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #694 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 20:39 »
Με τα φυτιλια της μανας του εκανα αραιά και πού, μεχρι που φθαρθηκαν πολυ και ηθελαν συνεχεια, και φυσικα καποια στιγμη ηθελαν πεταμα.

Με το ελληνικο που αγορασα πριν λιγες μερες, ηθελε καθαρισμα καθε μερα.

Με το φυτιλι που ειναι ιδιο με του Α2 ειμαι δευτερη μερα και δεν χρειαζεται καθαρισμα. Καμενο μηδεν. Θελω να δω πόσο θα παει χωρις καθαρισμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2011, 13:39 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #695 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 20:45 »
Ok !...Ελπιζω να εχεις αποτελεσματα !!...Για το καλο ολων μας και των elips μας !



Εδω και κανενα μισαωρακι ατμιζω σε passthrough και παρατηρησα πως δεν ηρθε ουτε μια ''καμμενη'' :thumpup:
Παιζει να τρωει καμια φλασια η μπαταρια οταν χωρις λογο φερνει καμμενο ???
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2011, 21:14 από Γιάννης Μ »

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9576
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #696 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 21:21 »
Λίγο υπερβολή μου φαίνεται να γίνεται καθαρισμός φιτιλιού κάθε μέρα.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 22, 2011, 21:30
Φιλε μου σωστος, σε ολα με βρισκεις συμφωνο,  το παν μετρον αριστον ισχυει παντου.

Απλα να σου κανω μια διορθωση εδω :

Το προιον που εχεις αγορασει δεν ειναι ιταλικο αλλα ειναι κινεζικο και σε κατασκευη και σε ντιζαιν οπως και το 99% των συσκευων ΗΤ που κυκλοφορουν στην αγορα.
 
και για να ακριβολογούμε  κατασκευάζεται από την Joyetech αποκλειστικά για την Ovale
http://www.joyetech.com/video/uccmovie_view.php?no=12
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2011, 21:32 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #697 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 00:33 »
Παρακαλώ, συζητήστε για το θέμα που έχει ο τίτλος.
Κάποια μηνύματα εκτός θέματος διαγράφηκαν.

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #698 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 00:01 »
Ειπα λοιπον να κανω τον εβδομαδιαιο καθαρισμο στους ατμοποιητες....
Αποτελεσμα: Ο ενας(μιας εβδομαδος) με φυτιλι καταμαυρο στο τελος και κολλημενο πανω στην αντισταση, με οινοπνευμα δεν καθαρισε,μονο η αντισταση ελαφρως.
Ο δευτερος,λειτουργει περιπου 20 μερες,....μαυρη ειναι η νυχτα στα βουνα....δεν καθαρισε με τιποτα,το φυτιλι την ωρα που προσπαθουσα να το καθαρισω στο οινοπνευμα σχεδον διαλυθηκε......

Συμπερασμα: Εφοσον προσεχω τον τροπο που ατμιζω απο την πρωτη κ ολας μερα,και αφου συμβουλευτηκα αρκετους απο το φορουμ, ειναι πως ειτε φταινε τα υγρα της fa, ειτε τα elips no value for money εαν χρειαζονται καινουργιοι ατμο καθε εβδομαδα  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #699 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 00:14 »
dry burning εκανες? Δεν καθαριζει αλλιως η αντισταση. Κουκλα γινεται ετσι (αν δεν την καψεις βεβαια).
Το φυτιλι (αυτο που ειναι μεσα στο πλεγμα στο καρφι), ναι, μετα απο καιρο διαλυεται και θελει καινουριο. Δεν φταιει το ελιπς για αυτο.

Συγνωμη που θα το ξαναπω (τελευταια φορα για να μην νομισει κανεις οτι εχω κανεναν καημο να υπερασπιζομαι την Οβαλε), αλλά τα δικα μου μηχανακια πετανε και βγαζουν ΤΟ αρωμα. Στα ελιπς καιω μονο σκετη VG (της FA με αρωμα maxboro), που ειναι ο,τι χειροτερο για κατακαθια πανω στην αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #700 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 00:19 »
Με dry burning καθαρισε η αντισταση του καινουργιου.Με ενοχλησε το γεγονος οτι το φυτιλι του καινουργιου(το περασμενο σαβατο τον εβαλα επανω)ειχε κολλησει στην αντισταση και δεν καταλαβαινω γιατι,οπως ειπα και παραπανω προσεχω την χρηση του.
Ειλικρινα δεν ξερω πως να τα χειριστω,καθημερινο φυσιμα,γεμισμα στην ωρα του,μικρης διαρκειας τζουρες 3-4 sec.....Δεν ξερω,αρχισα να απογοητευομαι
(απο εμενα προσωπικα δεν θα παρεξηγηθουν οι αποψεις σου για τα elips,μιας και με εχεις βοηθησεις ουκ ολιγες φορες και σε ευχαριστω γι'αυτο  :thumpup: )


Ο καινουργιος φαινεται να σωθηκε...........ο παλιος αστα...καλυτερα να ατμιζω πανω απο ψησταρια  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #701 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 00:28 »
Πιστευω ότι μπορει να καθαρισει και η παλια αντισταση, απλά θελει πολλες μικρες προσπαθειες.
Αναβεις για 2 -3 δευτερόλεπτα και ταυτοχρονα φυσας πανω της (για να κρυωνει αλλά και να μην σου ερχονται και τα καμενα στα μουτρα), και αφηνεις για λιγα δευτερόλεπτα. Μετα ξανα κ.ο.κ.

Αν θελεις, στειλτον μου τον παλιο να τον παλεψω, μηπως και τον επαναφερω  (το πολύ-πολύ να τον καψω!).

Εμενα, την πρωτη φορα, χρειαστηκε πολλη ωρα , λιγο –λιγο προσεκτικα, γιατι ειχαν γινει στοκος. Μυριζε ολο το σπιτι καμενο για ολη μερα.

Φυτιλι και πλεγμα πηρες για να φτιαξεις καινουρια? Αν όχι, δωσε με ΠΜ διευθυνση να σου στειλω υλικα (εχω για δυο αιωνες) ή και μερικα ετοιμα φτιαγμενα φυτιλια (ωστε να μπορεσεις και να τα αντιγραψεις).

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #702 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 00:34 »
Αδερφε σε ευχαριστω για αλλη μια φορα !
Θα σου στειλω σε πμ τη διευθυνση για κανενα φυτιλακι(αν γινεται και καποιο δειγμα)
Την αντισταση την ''καμμενη'' θα την παλεψω αυριο,θα κανω και μια βολτα απο ovale μπας και καταφερω να τον αλλαξω

Αποσυνδεδεμένος thanos26

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #703 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 00:42 »
παιδιά Φυτιλι και πλεγμα που βρίσκουμε ?
Ανοιξα τον ατμο και μου βγηκε το φυτιλι[διαλυθηκε]
Ο ατμο κατα τα αλλα ειναι αψογος

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #704 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 00:48 »
Υπαρχουν λινκ (και ποιοτητες) μερικες σελιδες πριν.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 24, 2011, 00:59
παμε αλλη μια φορα για να μην ψαχνετε:


Φυτιλι πολύ καλο:
http://www.e-smokeguru.gr/index.php/%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%A6%CF%85%CF%84%CE%AF%CE%BB%CE%B9/168-%CE%A6%CF%85%CF%84%CE%AF%CE%BB%CE%B9.html

Φυτιλι παλι πολύ καλο:
http://bulli-smoker.de/navi.php?a=45&lang=eng&

Πλεγμα:
http://atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=738&cat_name=%C4%E9%DC%F6%EF%F1%E1

Αν ξερεις καποιος και άλλα, ας τα γραψει. Εγω ειμαι καινουριος και ξερω μονο αυτα.


Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 24, 2011, 13:40
Ενας φιλος μού ειπε με ΠΜ οτι καινουριος ατμο απο ελιπς εδινε απο την πρωτη μερα καμενο.



Εάν ενας καινουριος ατμοποιητης δινει καμενο, είναι καθαρα θεμα τροφοδοσιας, εφοσον ως καινουριος δεν εχει προλαβει να μαζεψει πουρί πανω στην αντισταση, το οποίο οταν καιγεται δινει καμενο.

(παρομοια ειναι και η περιπτωση που το καινουριο φυτιλι που φτιαξαμε να δινει αμεσως καμενο, αλλά εκει μπορει να φταιει και το μαζεμενο κατακαθι πανω στην αντισταση)

Μπορει να συμβαινει κατι απο τα παρακατω:

1. Το φυτιλι δεν ακουμπουσε καλα και σωστα και αρκετα πανω στην αντισταση.
Αυτο μπορει να συνεβει επειδη
δεν ειχε μπει σωστα μεσα απο την εταιρια,
ή βγαζοντας το τανκ για γεμισμα παρασυρθηκε λιγο εξω ή ηταν πολύ χαλαρο και βγηκε λιγο λογω υποπιεσης (μου εχει τυχει να το βρω μεσα στο τανκ!)
ή απο την μεσα μερια το φυτιλι δεν ειχε αρκετο μαλλι εξω απο το πλεγμα για να ακουμπαει στη αντισταση
ή ακουμπαει ενα ελαχιστο μερος του
 

2. Υπηρχε εγκλωβισμενη φυσαλιδα αερα. Ειπαμε με ποιους τροπους διορθωνεται αυτο.

3. Πολυ σφιχτο φυτιλι που δεν αφηνει υγρο να μπει μεσα αλλά και αερα για εκτονωση

4. Κλειστη τρυπα πλεγματος απο πανω (αυτο που βλεπεις οταν κοιτας το καρφι)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2011, 13:40 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110587 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159799 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515309 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303246 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530752 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801608 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11052 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40988 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet