vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

315 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Jorge, manoslykos, Alexander20, Doubt, Ηρακλης, takoulas

Twitter

Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)

Αποσυνδεδεμένος Mitsos10

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 20, 2016, 21:25 »
Δε θυμιζει αλκοολ. Μια μυρωδια που δε μπορω να προσδιορισω ακριβως. 
Παντως ειναι αρκετα δυσαρεστη και απ το μπουκαλακι και στο ατμισμα
και σε καμια περιπτωση δε μυριζει σε καπνικο με κονιακ που υποτιθεται
οτι ειναι. Θα το αφησω δυο τρεις μερες να δω τη πορεια του και μετα
θα το αραιωσω με βαση.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #31 στις: Μαΐου 06, 2016, 23:28 »
Νew York City
Για να το κρίνω αντικειμενικά, δεν βλέπω τι έχει γραφτεί πριν και ξεχνάω το τι θυμάμαι γι αυτό (εύκολο, πέρασε καιρός και θα έπρεπε περισσότεροι να γράψουν εντυπώσεις).
Δοκιμασμένο σε ναυτίλο, αντίσταση νέα, 1,79Ω, 4,73 βολτ, 12,5 βατ.
Τι με περιμένει;
Κύματα γεύσεων καρύδας; ανανά; εξωτικών φρούτων; ιμάμ μπαϊλντί; μαγειρίτσα; τζατζίκι;

ΟΧΙ ( η πρώτη εντύπωση είναι της καρδιάς). Με περιμένει ένα κλασικό καπνικό.
Πώς το κατάλαβα;
από την απομίμηση μυρωδιάς του καμένου χαρτιού που προσπαθούν όλα τα έτοιμα καπνικά παγκοσμίως να λανσάρουν.
Γιατί το κάνουν αυτό;
Διότι, κακώς, ήταν ένα μέρος του ΚΤ, στο οποίο οφείλεται το 50% του ποσού των βλαβερών ουσιών που τα επάρατα διαθέτουν.
Αχ, να ήξεραν οι ατμοπαραγωγοί ότι όλοι θαθέλαμε πούρα ή πίπα ή σιγαρέτα χωρίς καμένο χαρτί, τότε...
Τι μου μένει;
Ένα καπνικό ΟΧΙ μπουχτιστικό στο δύωρο που το ατμίζω,
που σέβεται το ποσοστό της νικοτίνης που αναγράφει,
που θυμίζει τσιγάρο,
που έχει κάποιο χρώμα σαν υγρό (δεν ξέρω αν αυό είναι καλό, αλλά είναι χαρακτηριστικό της εταιρείας και το αναφέρω ξανά),
που με ταξιδεύει σε Νεο-Υρκέζο εργαζόμενο ή ψάχνοντα για δουλειά τέτοιον να ατμίζει στη γωνία 42 και 53 λεωφόρου σε ένα αρκετά πιο ψυχρό από εμάς περιβάλλον, οπότε το αποτέλεσμα του δίνει μια ζεστάδα,
που δεν έχει να μου δώσει τίποτα από νέες γεύσεις

Θα το αγοράσω;
ΟΧΙ, αν το στάτους μείνει όπως έχει . Μόνος μου φτιάχνω καλύτερους συνδυασμούς, έστω για μένα.
ΝΑΙ, αν αλλάξει το πράγμα και τα diy γίνουν σπάνιο είδος. Τίμιο βάλιου φορ μάνι, καπνικό που δεν το βαριέσαι και με μηδαμινή χημικίλα,  βαθμός 72%

Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #32 στις: Μαΐου 07, 2016, 00:02 »
Φίλε Spectrum, επειδή αυτο το υγρό μου αρεσει παρα πολυ,  μηπως εχεις να μου δωσεις κάποια συνταγη που να το πλησιαζει? 

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 07, 2016, 00:27 »
 :nope: Λυπάμαι, αλλά δεν... ακόμα...

Αποσυνδεδεμένος Mitsos10

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 28, 2016, 11:51 »
Ειναι τα πρωτα υγρα που πηρα σαν ατμιστης γιατι μου φανηκαν που ελκυστηκα σαν γεσεις και τιμη.
Ας κανω την δικια μου κριτικη για τα υγρα που δοκιμασα. Εχουμε και λεμε.

Pharmacig - Tobacco & Cognac. Μακραν το χειροτερο υγρο που εχω δοκιμασει ως τωρα.
Το δοκιμασα σς δυο ατμ/τες και σε πολλες διαφορετικες παραλλαγες σε βατ και θερμοκρασιες 
αλλα παντα μου εβγαζε την ιδια φαρμακιλα και στην οσμη και στο ατμισμα. Σε καμια περιπτωση
δεν θυμιζε αυτο που υποτιθεται οτι ειναι, καπνικο με κονιακ δηλαδη. Ειναι το μονο υγρο που το
πηρε ο χειμαρρος του καζανακιου (κακως βεβαια επρεπε να το δωσω σε καποιον που του αρεσει
ή ηθελε να το δοκιμασει). Βαθμολογια 0/10

Pharmacig - Chocolate Cake. Οπως ειπε ενας συνατμιστης στο νημα ειναι ακριβως αυτο που
λεει. Κεικ σοκολατας. Σου βγαζει πολυ εντονα το παντεσπανι λουσμενο με σοκολατα. Αν αρεσει
σε καποιον αυτη η γευση θα του προτεινα να το δοκιμασει. Βαθμολογια 5,5/10

Pharmacig - Nocciola Pleasure. Αρκετα καλο υγρο και ειναι αυτο που λεει. ΦΟΥΝΤΟΥΚΙ.
Σιγουρα δεν ειναι για ολη την ημερα αλλα για τα λεφτα που κοστιζει ειναι μια καλη επιλογη
σε καποιον που του αρεσει αυτη η γευση. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι την ωρα του καφε
η γευση του φουντουκιου απογειωνεται Αν ειχει καποιες δοσεις καφεοειδους αρωματως μεσα
 θα μιλουσα για ενα πολυ καλυτερο υγρο. Βαθμοαλογια. 5,5/10 απο μονο του και 7/10 σε 
συνδιασμο με τον καφε.

Pharmacig - Cuba Libre. Εμενα δεν μου αρεσε. καταφερα να ατμισω περιπου 5μλ και τα 
υπολοιπα μαλλον θα τα δωσω αλλου. Ειναι αυτο που λεει αλλα εμενα μου φερνει πολυ την 
αισθηση του οινοπνευματος και με χαλαει ολη τη γευση. Βαθμολογια 3,5/10

Pharmacig - Cigar Tobacco. Κι αυτο δεν μου αρεσε. Αν και καπνιζα πρινς αυτο μου  φανηκε
υπερβολικα βαρυ καπνικο. Ισως φταιει βεβαι οτι το παρειγγειλα σε 9αρα νικοτινη και επειδη
δεν υπηρχε το πηρα τελικα σε 18αρα. Ημουν απειρος ατμιστης και το ατμισα με χιλια ζορια
για να μην παει χαμενο σαν το τομπακο και κονιακ. Αν το επερνα σημερα σιγουρα θα το εσπανα
με μια μηδενικη βαση και σιγουρα θα ηταν καπως καλυτερο. Βαθμολογια 3,5/10


Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 17, 2016, 17:52 »
Tωρα ατμιζω το New york.Με την πρωτη μου έφερε γευστικα σαν το bebeca.Aλλα κατα την εισπνοή!.Κατα την εκπνοή καπου χανονται ολα και σου μενει μονο το καπνικο κομματι.Δεν ειναι κατι ιδιαίτερο,αλλα η ελκυστική τιμη του( 6.5ε) τα 30ml σε κανει να το σκεφθεσαι διαφορετικα!

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #36 στις: Αυγούστου 27, 2016, 00:04 »
Cuba libre:
1980, Ρόδος...
16 ετών, πάλευα να μπω ελεύθερα στις disco της εποχής, της αξέχαστης προ AIDS και μετά της πρώτης σεξουαλικής απελευθέρωσης εποχής. Μας έπεφταν τα επιστόμια, καθώς βλέπαμε τις τουρίστριες (Σκανδιναυές, τότε) να λικνίζονται στο ρυθμό της μουσικής. Καθώς τα φώτα στριφογύριζαν, προσπαθούσαμε να κρατήσουμε την εφηβική ψυχραιμία μας.
Το cuba libre, μαζί με το Lumumba, ήταν τα χιτμι  ;D ποτά της εποχής...
Ομολογώ πως με χτυποκάρδι περίμενα τη δοκιμή
(phenomenon, 1.36 Ohm, 30 κάνθαλ, 11,9W, 4.03V)
Ναι, η γεύση μοιάζει πολύ, πάρα πολύ, ακόμα και τα τριμμένα παγάκια είναι μέσα, όπως και το σκούρο χρώμα. Αυτά στο 30% και άριστα.
Όμως... λάδι... το υπόλοιπο 70% είναι λάδι, και μάλιστα ηλιέλαιο... δυστυχώς.
Αν μπορέσει να φύγει αυτή η λαδίλα, μιλάμε για τέλεια αντιγραφή, μόνο η δροσιά από τα παγάκια θα λείπει.
Α, και κάνα ρυθμικό χορευτικό κομμάτι...

polar mint
1980 φεύγα, Ρόδος...
(phenomenon, 1.36 Ohm, 30 κάνθαλ, 11,9W, 4.03V)
Όταν εμφανίστηκαν τα μάρλμπορο μέντα, ουδείς δοκίμασε... Εμείς οι άντρακλοες, τι ανάγκη είχαμε από αυτά τα... τα... φρούτα; λαχανικά; εμείς θέλαμε ΚΡΕΑΣ (ε, Τρυφ;)
Άντε, να χαμηλώσουμε να το δοκιμάσουμε σε κανα πάρκο, αφού δύσει ο ήλιος, από καμιά Αθηναία φίλη της ξαδέλφης που φιλοξενούσαμε (ως γνωστόν, όλοι μας θυμούνται τον Αύγουστο - τους υπόλοιπους μήνες ευρισκόμεθα στα οπίσθια του μετεωρολόγου...)
Τότε;  άχρουν, άοσμον και άγευστον (ΑΑΑ).
Τώρα; η χορηγεία του μάλλον λάθος δικό μου ή δεν ήξερα τι άλλο να βάλω, δεν θυμάμαι.
Όμως, για δες...
ΑΑΑ (με την καλή έννοια): αχτύπητο υγρό, με φοβερό χτύπημα (ατμοπαίγνιον) κατάλληλο για όλη μέρα, για όλες τις ώρες και όλες τις εποχές (ναι, ξεψάχνισα το φόρουμ για το πότε συνίσταται η μέντα, αλλά με κράτησε η εντύπωση).
Ίσως γι αυτό η μέντα είναι της μοδός εις τας Ηνωμένας...
Παντός καιρού, δίνει ακριβώς αυτό που υπόσχεται (polar mint), τίποτα παραπάνω ή παρακάτω.
Εγώ, ο άμεντος, ο μη κάνων τον κόπο να αναρωτηθώ γιατί είναι η μέντα της μοδός στας ΗΠΑ, ο έχων αποριπμμένες και φλωρογενείς περί παντός μεντοειδούς αρώματος εφηβικές αναμνήσεις, τολμώ να αναγράψω ότι αν, ναυαγός σε ατμονήσι, θα μπορούσα να έχω ένα μόνο έτοιμο υγρό, αυτό θα επέλεγα  :yes:

Θα ξεχάσουμε κι αυτά που "ξέραμε", ατμίζοντας...
Και ταμπού εξατμίζονται...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 27, 2016, 00:14 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #37 στις: Αυγούστου 27, 2016, 18:36 »
Ενα δάκρυ συγκίνησης κυλά όταν ο Επογράφος κάνει review και μάλιστα με επισκευάσιμο.

Ή μέντα ταιριάζει πολύ με γλυκά ποτά ή παράξενες γεύσεις. Schnapps, μαστίχα Χίου ή Jaggermeister. Ενίοτε και με corona.

Από κινητό.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110574 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159795 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515307 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146455 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303244 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530750 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801600 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11051 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40987 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet