vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

153 επισκέπτες, 4 χρήστες
I.P, Sergios, Jorge, manoslykos

Twitter

Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 20:18 »
Τα έτοιμα υγρά pharmacig είναι αποτέλεσμα της συνργασίας της αμερικάνικης Gilla Inc.της Ιρλανδικής Lynch Medical Supplies και της HEXOcell
Κυκλοφορούν ήδη στην Ελλάδα σε πολύ ανταγωνιστικές τιμές (5 - 7 ευρώ τα 30ml)
Κατάλογος υγρών
Πρώτη μου επιλογή από την γκάμα (τυχαία) το Tobacco & Cognac που δοκιμάζω τώρα. Πρώτες εντυπώσεις θετικές από το υγρό και από τη συσκευασία του. Το μπουκαλάκι είναι από μαλακό πλαστικό και δεν "τσακίζει" με την πίεση όπως τα Natura.
Περισσότερα για το υγρό όταν θα έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.
Από value for money φαίνεται να είναι top επιλογή.


Υ.Γ. Κυκλοφορεί επίσης κι ένα αρχικό πακέτο ηλεκτρονικού τσιγάρου με τη φίρμα της Pharmacig. Περιλαμβάνει μια μπαταρία ego 650 mah, έναν ατμοποιητή ce5 bdc και καλώδιο φόρτισης usb-ego σε συσκευασία blister. Τιμή 19 - 20 ευρώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2015, 13:06 από Doubt »

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 12:00 »
για πες.ειναι καλα υγρα?θα ηταν ενδιαφερον να ειναι καλα και με αυτην τη τιμη.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 12:22 »
Μια χαρά το βρίσκω το tobacco&cognac
Έχει μια γλυκάδα, χωρίς να γίνεται κουραστικό. Συστατικά, στη συσκευασία γράφει απλά PG, VG, άρωμα και νερό, χωρίς ποσοστά.
Η γεύση δεν είναι απόλυτα του γούστου μου, θα δοκιμάσω κι άλλα σίγουρα, με πρώτα τα καπνικά.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 12:28 »
AN καταλαβα καλα στο estrifto εχουν 3,25 τα 30 ml.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 13:02 »
3,25€;;;
Αυτή η τιμή συναγωνίζεται το diy!!!
Μακάρι να είναι καλά. Θα σωθεί πολύς κόσμος που δεν το έχει το diy

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 13:48 »
Επίσης απ' ότι βλεπω στο site της pharmacig τα υγρά παράγονται απ τη γνωστή πλέον hexocell : ISO 9001 Quality Certified European Product. Pharmacig liquids are produced in the EU by HEXOcell Laboratories using the highest quality ingredients available.
Σίγουρα θα τα δοκιμάσω διότι αυτές οι τιμές είναι πολύ προσιτές και μακάρι να αξίζουν.
Ο μόνος μου ενδοιασμός είναι ότι εφόσον τα παράγει η hexocell θα έχει λογικά την ίδια βάση 90%vg όπως και τα υπόλοιπα υγρά και δεν με ικανοποιεί ιδιαίτερα αυτή η βάση διότι νιώθω ότι πνίγει αρκετά τα αρώματα...Μένει να βρούμε και ένα κατάστημα για δοκιμή  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 13:53 »
αυτο δεν το ηξερα (90% VG?)..
και εγω σκοπευα να τα δοκιμασω και αυτα και τα τα natura hexocell αλλα δεν ηξερα οτι ειναι 90 Vg.. :wall:

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 13:57 »
Ναι βασικά είναι full vg και ότι pg περιέχουν προκύπτει απ΄τα αρώματα και επίσης είναι διαλυμένες με wfi έτσι ώστε να μην είναι πολύ παχύρευστες.Σε ορισμένα υγρά είναι ωρέος αυτός ο συνδυασμός αλλα στα περισσότερα εμένα με κουράζει....Αν θeς παραπάνω πληροφορίες υπάρχει ανάλογο νήμα για τα natura by hexocell.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,25933.0.html


Τουλάχιστον για να natura by hexocell μιλάω ,για τα pharmacig μένει να το διαπιστώσουμε.

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 14:00 »
Η τιμη ειναι οτι καλυτερο υπαρχει στην αγορα σε ετοιμα υγρα.Εχω δοκιμασει αρκετα απο Hexocell αλλα δεν εχω δοκιμασει κατι απο αυτη την συνεργασια με την  pharmacig.Περιμενω να δω πως ειναι...Ελπιζω να με ικανοποιησουν σαν αντρα.  :))

Αποσυνδεδεμένος lion7

Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 17:33 »
Γεια σας παιδιά.πρώτη φορά γράφω εδώ.Επειδή είδα το θέμα με τα υγρά τους είχα κάνει ερώτηση και η απάντηση ήταν αυτή

Καλησπέρα σας,

Σας ενημερώνουμε σχετικά με την περιεκτικότητα vg/ pg στα υγρά αναπλήρωσης pharmacig 30ml, ότι γενικά σε όλη την σειρά pharmacig ισχύει το ποσοστό vg 80% και pg 20%, με τα ποσοστά σε vg/ pg να κυμαίνονται αναλόγως της περιεκτικότητας του αρώματος σε pg με την οποία είναι εμπλουτισμένη η κάθε γεύση.

Παραμένουμε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία κρίνετε απαραίτητη.


Εγώ θα δοκιμάσω μερικά καθώς τα 5 ευρώ για 30ml ήταν δελεαστικό και θα επανέλθω με εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 10:39 »
Καλημέρα, πια η γνώμη σας για τα υγρά αναπληρωσης pharmacig που κυκλοφόρησαν τελευταία?
Ζητω συγνώμη αν δεν είναι το κατάλληλο τοπικ παρακαλώ να μου μεταφέρει το μήνυμα η διαχείριση στο κατάλληλο χώρο.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 16:25 »
Silver Silk

Η περιγραφή του υγρού μας λεει οτι ειναι ενα μείγμα που γίνεται απο λιαστά εκχυλίσματα καπνού.

Η δική μου γνώμη για το υγρό είναι λεμόνι μαζί με τη φλούδα και τα φύλλα του! Μυρωδιά-εισπνοή-εκπνοή το ίδιο! Είναι τόσο έντονο το λεμόνι που επισκιάζει οτιδήποτε άλλο μπορεί να έχει το υγρό! Παρολα αυτά, αν είσαι λάτρης του λεμονιού θα σου αρέσει πολύ καθώς ειναι καθαρή η γεύση του χωρίς όξινο και τάγκισμα. Λεμονάδα ανευ ανθρακικού..

Chocolate Cake

Στην μυρωδιά ξεχώρισα παντεσπάνι ποτισμένο με σοκολάτα! Η περιγραφή του υγρού είναι ακριβώς αυτό που θα γευτείς και αυτό που θα ήθελες, ουτε λιγότερο ούτε περισσότερο! Σοκολατένιο κεικ σε παρα πολύ καλή προσομοίωση και μου έκανε μεγάλη εντύπωση οτι ξεχωρίζεις το παντεσπάνι. Μπράβο στον 'μάγειρα' πέτυχε διάνα αυτό που πλασάρει!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2015, 16:56 από GiorgosRab »

Αποσυνδεδεμένος lion7

Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 01:09 »
Γεια σας παιδιά .να πω και εγώ την άποψη μου για κάποια που δοκίμασα.


SILVER SILK
έντονη γεύση όπως είπε και ο GiorgosRab αν και εμένα δεν μου θύμισε λεμόνι.ίσως δεν είμαι κάλος γευσιγνώστης. όπως και να έχει δεν κάνει για εμένα.αναγκάστηκα να βάλω λίγο καραμέλα για να το ατμισω.

[/color][/size]
BIG IN JAPAN
εδώ ήρθα λίγο στα ίσια μου καθώς είχα απογοητευτεί με το προηγούμενο. ξηρό καπνικό με ισορροπημένη γεύση τον διαφόρων καπνών που έχει.αρκετά καλό για τον καφέ μου.


GOLDEN TOBACCO
και αυτό καπνικό ξηρό με μια ελαφριά γλυκάδα στο τέλος.το βρήκα λίγο πιο ελαφρύ από το big in japan.μου άρεσε και αυτό.


TOBACCO & COGNAC
όπως το λέει το όνομα του. καπνικό στην εισπνοή με μια ελαφριά γεύση κονιάκ στην εκπνοή. καλό για το βραδάκι.


έχω πάρει ακόμα το cuba libre και το bananaville αλλά δεν τα δοκίμασα.όταν το κάνω θα σας πω εντυπώσεις.τα υγρά είναι 9 και από θέμα χτυπήματος και ατμού είναι ικανοποιητικά για εμένα.
τα ατμιζω σε subtank mini 1,2 ohm και 13 watt.πιστεύω σε γενικές γραμμές ότι για τα λεφτά τους είναι καλές επιλογές .σίγουρα υπάρχουν και πιο εύγευστα υγρά αλλά και πιο ακριβά.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2015, 10:15 από lion7 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 04, 2015, 10:59 »
Pharmacig Silver Silk , 9mg, Tobecco KF4, 0.28mm Kanthal D, 1.46Ω, 2.5mm MC, Nakamitchi.

Καινούριο brand της εταιρείας, με τη λεζάντα να μας μιλάει για ένα απαλό άγγιγμα. Η μυρωδιά από το μπουκαλάκι, είναι αυτή των εσπεριδοειδών. Κάτι από πορτοκάλι, από μανταρίνι και από νεράντζι. Νομίζω ότι υπάρχει και κάτι σαν ψημένο στο βάθος, ένα καπνικό ίσως, αλλά θα πρέπει να το ατμίσω για να το σιγουρέψω. Υγρό στον ατμοποιητή λοιπόν και ξεκινάμε. Η γεύση είναι κιτρώδης. Σαν τα πιο κλασσικά citrus mix υγρά που έχουμε γνωρίσει. Φλούδα από πορτοκάλι, μανταρίνι, λίγο lime και ίσως νεράντζι ή grapefruit. Η γλύκα είναι ελάχιστη και η αίσθηση του ατμού ελαιώδης. Στη ρινική εισπνοή τα πράγματα παραμένουν ίδια, με το μανταρίνι όμως να ξεχωρίζει λίγο παραπάνω. Στην εκπνοή από τη μύτη, η αίσθηση φέρνει σε πορτοκάλι. Η παραγωγή ατμού είναι και πάλι φυσιολογικά μεγάλη, ενώ το χτύπημα σε μέτρια επίπεδα. Η επίγευση είναι αισθητή και επικεντρώνεται σε πορτοκάλι με μια ελαιώδη αίσθηση να μένει στον ουρανίσκο. Να πω την αλήθεια, δεν περίμενα τόσο έντονη απόδοση των γεύσεων σε υγρό με τόσο μεγάλο ποσοστό vg. Είναι ένα πολύ ευχάριστο υγρό το οποίο παρά την έντασή του δεν κουράζει. Είναι ένα πολύ καλό υγρό με εσπεριδοειδή το οποίο επικεντρώνεται στα αρώματα και τα αιθέρια έλαια, και όχι τόσο στη σάρκα των φρούτων. Όπως και με όλα τα καθαρά φρουτένια υγρά όμως, δεν νομίζω ότι μπορεί να αποτελέσει υγρό για όλη μέρα, και θέλει συγκεκριμένη παρέα για να δώσει τα μέγιστα. Ένα ωραίο λευκό κρασί παρέα με φρούτα, τυριά ή ελαφρά αλλαντικά ας πούμε. Σίγουρα δεν μπορώ να το δω να συνοδεύει βραδινές εξόδους, εκτός αν αυτές περιλαμβάνουν μπύρα ή λευκά ποτά. Είναι ένα υγρό το οποίο πρέπει να το δοκιμάσετε όμως και η απόδοσή του συναγωνίζεται επάξια πολλά πιο ακριβά υγρά, ιδιαίτερα αν λάβουμε υπ' όψιν τη σχέση τιμής με απόδοση. 88/100

Pharmacig Polar Mint, 9mg, KF3.1ES Clone, 0.28mm Kanthal D, 2.02Ω, 2.5mm MC, Nakamitchi.

Φρέσκια μέντα, κρύα σαν πάγος μας λέει η λεζάντα στο μπουκαλάκι. Δεν μπορώ να πω πως τα υγρά με τόσο «παγωμένη» περιγραφή βρίσκονται ψηλά στις προτιμήσεις μου, αλλά είμαι πρόθυμος να το δοκιμάσω. Το άρωμα από το μπουκαλάκι, είναι έντονο και φέρνει σε ευκάλυπτο. Κάτι σε Halls κλασσικές ας πούμε ή σε Vicks. Χωρίς πολλά πολλά, έβαλα υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα. Η πρώτη αίσθηση, ήταν πάγος. Κάτι τέτοια υγρά σε κάνουν να σκέφτεσαι τι μέλλει γενέσθαι με το επίδομα πετρελαίου θέρμανσης... Κρύο στο στόμα, κρύο στο λαιμό, κρύο και στον εγκέφαλο. Και όλα αυτά με έντονη γεύση και αίσθηση ευκαλύπτου. Στην εισπνοή από τη μύτη η εμπειρία ολοκληρώνεται, καθώς ήταν το μόνο σημείο που δεν είχε παγώσει ακόμα από τον ατμό αυτού του υγρού. Στην εκπνοή από τη μύτη, όλη η παγωνιά έχει ήδη περάσει από τον οργανισμό και μένει μόνο το χαρακτηριστικό άρωμα του ευκαλύπτου. Η παραγωγή ατμού μεγάλη, το χτύπημα έντονο και η ρίγη αρχίζει και κάνει εμφάνιση, Οκτώβρη μήνα! Η επίγευση, μόλις ψάξουμε πίσω από τον πάγο, είναι πικρή και φυσικά θυμίζει ευκάλυπτο. Μπορεί να μην είναι του γούστου μου, αλλά η εταιρεία ανταποκρίνεται σε αυτό που υπόσχεται. Πολικό ψύχος και μέντα. 91/100


Αυτό όπως και όλα τα reviews που έχω κάνει, μπορείτε να τα βρείτε και στο blog μου



Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Υγρά Pharmacig (by HEXOcell)
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 15:39 »
Polar Mint. Να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου. pharmacig η εταιρία και φάρμακο για μένα αυτό το υγρό, με την καλή έννοια.
Τους τελευταίους μήνες βασανίζομαι απο το στραβό μου διάφραγμα και είμαι μονιμως με βουλωμένο το αριστερό ρουθούνι και κουφό το αριστερό αυτί. Μόλις ξεβουλώσει το ρουθούνι επανέρχεται και η ακοή μου.
Σε θεραπεία 3 βδομάδες με χάπια, σπρέι κλπ και να ρχεται το polar mint με μια τζούρα να ξεβουλώνει το σύμπαν.
Μιλάμε έπαθα πλάκα χθες που το δοκίμασα πρώτη φορά. Ανοιξε μύτη και αυτί στο δευτερόλεπτο.
Ποια χάπια και ποια σπρέι...Polar Mint γιατρέ μου! Ιαματικό άτμισμα η σωτηρία μου  :))
Φοβερό υγρό. Τρελάθηκα!


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33610 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534010 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59496 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 380 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135979 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084631 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35136 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477665 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy