vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

221 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, giorgos1999, bloodlessz, Jorge

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #390 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 13:40 »
Το Yoda μόνο βιρτζινια δεν βγάζει σε μένα αλλά αμερκάνικα καπνά. Μου θύμησε την υπέρτατη αηδία το torgue της halo.

To twelve monkeys ωραίο υγρό με έντονη λιπαρότητα να μου βγάζει εμένα.

Αποσυνδεδεμένος phoenix

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #391 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 15:55 »
Θα συμφωνήσω με savo.. και εγώ που έκανα Golden Virginia, το Yoda δεν έχει καμία σχέση με αυτόν τον καπνό. :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #392 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 16:01 »
Εμένα το yoda μου θυμίζει άλλα πράγματα..



Όπως φυσικά και το torque της Halo όπως πολύ σωστά είπε ο savo

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #393 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 20:25 »
το yoda το ατμίζω εδώ και 2 μέρες για πρώτη φορά...έχουν προηγηθεί τα κορυφαία gandalf και gaucho verrano και το πολύ καλό gaucho....
δεν φτάνει τα 2 πρώτα αλλά είναι καλό υγρό και ξεκούραστο για όλες τις ώρες...θα το ξαναπάρω σίγουρα

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #394 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 10:53 »
Εγώ αυτό που βλέπω και το θεωρώ επιτυχία της Λ είναι ότι έχει βγάλει και 2-3 υγρά που αρέσουν μαζικά αλλά και γενικότερα η γκάμα της έχει υγρά για όλα τα γούστα.
Φυσικά και δεν γίνεται να αρέσουν όλα σε όλους.


Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #395 στις: Οκτωβρίου 31, 2016, 11:33 »
Θα συμφωνήσω με τον ποιητή και θα προσθέσω ότι επίσης μάλλον ακούει : Η συνταγή του Bellerephontes πρέπει να έχει πλέον λιγότερη κανέλα, οπότε αν κάποιοι ενοχλήθηκαν μόνο από αυτό, μπορούν να δοκιμάσουν ξανά νέες παρτίδες... 

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #396 στις: Νοεμβρίου 09, 2016, 19:28 »
Μεγαλο μειονεκτημα τα μπουκαλια που χρησιμοποιουν..ενα 30μελο bellerophonte εχω παρει ολο κ ολο..εχω γραψει αποψη σε αλλο ποστ..κ επισης διαβασει τα συμφραζομενα απο αλλους...το δικο μου ρτα τελειωματα βγηκε απο τσαντα δουλειας κ ηταν σαν να ειχε τρεξει υγρο γυρω του...ενω ηταν καλα κλειστο..κ δεν ειχα κ αλλα μπουκαλακια μαζι...προσπαθωντας να το ξεβιδωσω δε..εσπασε η πιπετα..ξεκολλησε βασικα κ εμεινε ο δακτυλιος βιδωμενος στο μπουκαλι..αυτο ειναι κατι που πρεπει να δουν αμεσα καθως δεν τα λες κ μουφα γενικα τα υγρα τους...καθαρα ειναι κ ατμιζονται οκ...αλλα το μπουκαλι απατο..

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #397 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 15:31 »
Αυτό με τα μπουκαλάκια πρέπει να λυθεί όπως και δήποτε. Φίλος είχε παραλάβει παραγγελία με 7-8 μπουκαλάκια προ καιρού και τα 2 gandalf του ήταν χυμένα κατά 2/3.

Στο θέμα μας όμως... πήρα σήμερα άλλη μία φορά τον Βελλερεφόντη και δεν μπορώ να σταματήσω να τον ντριπάρω. :delicious:

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #398 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 19:11 »
Εμενα Μανωλαρα δεν εχανε μεχρι που εφτασε σχεδον τελος..εκει εγινε το σκινικο το ιδιο.οπως κ να χει μικρο το κακο γαιτι γεμισα ενα τανκ κ δεν ειχε μεινει αλλο στο  μπουκαλι.. καλο το bellerophonte..αλλα παραειναι λαιτ για ντριπ στα γουστα μου...βεβαια εσυ παιζεις σε βατ ανεβασμενα οποτε λογικο κατι πιο βαρυ να σε χαλαγε..ξερεις ομως ποιο ειναι το καλυτερο πλεον για ντριπ......:)):)):))..δεν μιλαω καν.

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #399 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 21:42 »
Τις τελευταίες 4 μέρες ατμίζω το 12 monkeys σε 3ρι.Στην αρχή μου έβγαζε μια απίστευτη βουτυρίλα σε σημείο αηδίας,αφού έλεγα δεν μπορεί και έφτιαξα καινούρια αντίσταση μήπως έφταιγε αυτό,χωρίς διαφορά ωστόσο.
Μετά από 2 μέρες κάπως έστρωσε.Δεν ξέρω αν είναι θέμα ωρίμανσης.
Ωστόσο δυστυχώς δεν είναι αυτό που περίμενα διαβάζοντας την περιγραφή.Η μπανάνα στο πολύ ψάξιμο και κυρίως καταλαβαίνω γεύση μπισκότου.

Επόμενη δοκιμή το Gandalf και το Yaya ίσως..

Πάντως με το μπουκαλάκι που έχουν αναφερθεί προβλήματα,ευτυχώς δεν είχα κάποιο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #400 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 22:57 »
Μετά λύπης μου ανακάλυψα πως το αγαπημένο μου yaya dream μου προκαλεί βήχα.
Το παρακολουθώ καιρό το θέμα. Τις πρώτες φορές είπα κάποια ιωσούλα με τριγυρνάει, αργοτερα μου μπηκαν υποψίες που αυτή τη φορά επιβεβαιώθηκαν. Δεν είναι συνεχής βήχας, με πιάνει μόνο αρκετές φορές όταν πάω να πάρω τζούρα. Με το που αλλάζω υγρό, μου περνάει και ο βήχας. Δοκίμασα να το αραιώσω κάργα (πάνω από 50/50) αλλά τα ίδια.
Έχει τύχει σε κάποιον από σας;

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #401 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 23:04 »
Άρα, αλλεργικός βήχας την ώρα της εισπνοής.
Το συγκεκριμένο δεν το δοκίμασα, αλλά με πιάνει με πολλά υγρά, είτε έτοιμα είτε diy.
Κι επειδή μια εταιρεία προφανώς δεν αλλάζει το ποιον της βάσης για κάθε συνταγή, φταίνε τα συστατικά του αρώματος.
Δεν έκατσα να σημειώσω σε ποια, δυστυχώς.
Έλυσα όμως το θέμα, σε μεγάλο ποσοστό, είτε μειώνοντας το άρωμα είτε με μικρότερες εισπνοές.

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #402 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 08:26 »
Μετά λύπης μου ανακάλυψα πως το αγαπημένο μου yaya dream μου προκαλεί βήχα.
Το παρακολουθώ καιρό το θέμα. Τις πρώτες φορές είπα κάποια ιωσούλα με τριγυρνάει, αργοτερα μου μπηκαν υποψίες που αυτή τη φορά επιβεβαιώθηκαν. Δεν είναι συνεχής βήχας, με πιάνει μόνο αρκετές φορές όταν πάω να πάρω τζούρα. Με το που αλλάζω υγρό, μου περνάει και ο βήχας. Δοκίμασα να το αραιώσω κάργα (πάνω από 50/50) αλλά τα ίδια.
Έχει τύχει σε κάποιον από σας;
Εμένα μου το προκάλεσε το Yoda. Όχι τόσο βήχα, αλλά γδάρσιμο στο λαιμό και χτύπημα πολύ. Ατμίζω 6άρα και νόμιζα οτι μου έδωσαν 18!!! Το αραίωσα με βάση σε ποσοστό 50/50. Βελτιώθηκε η κατάσταση, αλλά και πάλι δεν ατμίζεται και τόσο ευχάριστα....

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #403 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 10:23 »
Εγώ δεν έχω βήχα αλλά την επόμενη μέρα μόλις ξυπνήσω νοιώθω γδάρσιμο στο λαιμό. Κάνω bellerephontes και yaya dream και τα δύο 6άρια σε drippers. Μόλις τελειώσουν θα δοκιμάσω και τα δυο υγρά με 3άρα νικοτίνη να δω αν είναι από αυτή. Υπάρχουν μέρες που δεν έχω κάνει κανένα από τα δυο υγρά και δεν έχω γδάρσιμο στο λαιμό.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #404 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 13:51 »
Εμείς στο σπίτι ατμίζουμε οικογενειακώς Λ.
Η γυναίκα μου και η πεθερά μου κάνουν 12 Monkeys από όταν πρωτοβγήκε, 2-3 μπουκάλια την εβδομάδα.
Εγώ yoda-gandalf-5150 σε 6άρια.
Δεν έχουμε νοιώσει καμία διαφορά στην γεύση ή στο χτύπημα ή στο πως το νοιώθουμε το κάθε υγρό.
Αυτό που σίγουρα μπορώ να πω είναι ότι δεν νοιώθω πλέον καμία έκπληξη στο πως αντιλαμβάνεται ο καθένας τη γεύση των υγρών με χαρακτηριστικό παράδειγμα το νήμα με τις "χειρότερες γεύσεις"΄.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 116 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos