vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

198 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, Eternal, Alexander20, th3ofilos, Tem, Tazz, dimitrisd, Jorge, manoslykos

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #330 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 11:45 »
ποτε θα κυκλοφορησει αυτο ξερουμε?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #331 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 13:42 »
Αυτό δεν το γνωρίζω.

Και εγω με την ιδια ελπίδα..μ
Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ελπίζω να μην είναι πάλι σαν κολώνια όπως το yoda....

Αυτό θα πρέπει να το δείτε οι ίδιοι καθώς δεν μπορώ να γνωρίζω πως αντιλαμβάνεται ο καθένας τις γεύσεις. Εμένα το Yoda πάντως, κολώνια δεν μου έβγαλε. Εκτός αν είναι καμία μυστήρια που δεν έχει περάσει από το οπλοστάσιό μου. :D

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #332 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 20:54 »
Το γευστικό προφίλ φέρνει ελαφρώς σε Odin 101, αν θυμίζει έστω και ελάχιστα κάτι τέτοιο παίζει και να κλάψω.  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #333 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 00:31 »
Δεν το νομίζω, είναι πιο πολύ γλυκό παρά καπνικο.

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #334 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 07:29 »
Πιο γλυκό ή πιο φρουτένιο?   ::) 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #335 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 12:37 »
Έχει συνδυασμό από φρούτα, ο οποίος αποδίδεται σαν φρουτοκοκτέιλ. Ακόμα δεν έχω αποφανθεί για το άν είναι τελικά καπνικό, γλυκό ή φρουτένιο. Σε τρεις διαφορετικούς ατμοποιητές που κάνω αξιολόγηση, έχω πάρει τρεις διαφορετικές αποδόσεις. Το Σ/Κ θα στήσω και τον τέταρτο να δω τι άποψη έχει επί του θέματος!

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #336 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 13:12 »
Μην το ξεχασεις ....περιμενω να δω τι θα γραψεις ::)...θα παω σημερα atmosfaira για gandalf λες να ξερουνε ποτε θα βγει? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #337 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 13:34 »
Είναι εξαιρετικά πιθανό να έχουν πολύ καλύτερη πληροφόρηση από εμένα επί του θέματος...

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #338 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 13:37 »
για την κυκλοφορια του ναι ...για τα υπολοιπα υστερουν.... ;) θα σας πω τα νεα το βραδυ...

Αποσυνδεδεμένος J1mmys13

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #339 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 13:38 »
Το Gandalf σε clone Kayfun Mini V3 ειναι εξαιρετικό! Το ατμίζω σε 6αρι στήσιμο με 1.8αντισταση (kanthal A1 28AWG 0.32mm) στα 11W και τα αρώματα του ειναι εξαίσια. Το χτύπημα είναι ήπιο και όχι τόσο δυνατό.
Σε γενικές γραμμές όμως είναι ενα υπέροχο υγρό που αξίζει τη δοκιμή.
Ταυτόχρονα έχω και στον Guardian με κεραμική 1.4ohm το 12 monkeys. Επίσης πολύ καλό υγρό με αρκετή γλυκή υφή και επίγευση.
Το άρωμα μπανάνας με το μπισκότα σε γεύση είναι κυρίαρχο.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #340 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 13:38 »
Aμα είναι τόσο ξεκαθαρο όσο το Vaquero, καλώς να το δεχτούμε. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος phoenix

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #341 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 18:02 »
Τις προάλλες δοκίμασα όλη την σειρά εκτός τα Reserve de Chateaux και έμεινα μ@λ@κας..
Προφανώς δεν μπορούσα να έχω την -απόλυτη- γνώμη δοκιμάζοντάς τα όλα σε εναν ντριπερ επιτόπου,
αλλά ρε παιδιά... τι υγράρες ομφγ..
Καταπληκτικά υγρά,  αυτά που δεν τρελάθηκα είναι Vaquero, Crema e gusto, Gandalf.

12 monkeys και τα μυαλά στον τόρνο!! :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #342 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 20:34 »
ρωτησα atmosfaira ποτε θα ερθει το νεο υγρο...δεν ξερουν τιποτα ακομα.... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #343 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2016, 18:50 »

Έφτασε το vapemail του ΣΚ. Και επιτέλους το reserve de chateaux no 2 βρίσκεται στα χέρια μου. Έχοντας διαβάσει το review του δικού μας του cruiser, περίμενα πως και πως την στιγμή να το στάξω στους ατμοποιητές μου.
Πρώτη δοκιμή έγινε στον Apollo με kanthal 26 αρι, cotton bacon, 1,40Ω πάνω στο triade μου.
Αποτέλεσμα... Τραγικό, καμία ξεκάθαρη γεύση και λόγω της 12αρας νικοτίνης το χτύπημα ροπαλιά. Λέω δεν γίνεται... Κάτι δεν πάει καλά.
Επόμενη κίνηση ο αγαπημένος μου kayfun v3 mini που δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ στα δύσκολα . 28 αρι kanthal, 1,50 Ω, cotton bacon και πάμε... Διακρίνω εύκολα 2 διαφορετικά καπνά και παίρνω μια πολύ ωραία γλυκάδα στο τέλος από σοκολάτα σε συνδυασμό με κάτι πιπεράτο. Χτύπημα δυνατό, κάνει το 12αρι Tribeca μου να φαίνεται 3αρι.Το ντουμάνι τίποτα ιδιαίτερο αλλά από αυτό το υγρό σίγουρα δεν κοιτάς αυτό.Ειμαι ήδη στο δεύτερο γέμισμα και ήδη έχω αρχίσει να το σπάω με μηδενική βάση γιατί το χτύπημα του είναι αρκετά δυνατό για εμένα αλλά το άρωμα του ίδιο. Και αυτή η γλυκοπικάντικη γεύση που αφήνει στο τέλος απίθανη. Ένα καπνικό υγρό που σίγουρα είναι ειδικών περιστάσεων και όχι για all day πιπίλα.
Μπράβο στην εταιρεία για την δημιουργία της και πραγματικά αν το πετύχετε γιατί είναι λίγο δύσκολο επειδή είναι limited edition (βγάζει 75 μπουκαλάκια την φορά από τα οποία τα 50 είναι διαθέσιμα στο κοινό) αξίζει η αγορά του και με το παραπάνω

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #344 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 20:08 »
Έφτασε στα χέρια μου το νέο υγρό της Λάμδα, με την ονομασία 5150 (άραγε έχει σχέση με το ομώνυμο άλμπουμ των Van Halen?)
Η εταιρεία μας το παρουσιάζει ως εξης :
"Τον Σεπτέμβριο του 2015, η Lamda ξεκίνησε μια προσπάθεια με σκοπό να δημιουργήσει ένα υγρό με βάση το γιαούρτι, ένα από τα παραδοσιακά προϊόντα της βαριάς βιομηχανίας της Ελλάδας. Τελικά, μετά από σχεδόν 6 μήνες, η εταιρία κατέληξε σε δύο βασικές συνταγές: το 5150 και το SuperAnti, δύο υγρά με εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους προφίλ.
Το πρώτο υγρό της σειράς είναι το 5150, ένα γιαούρτι όπου παντρεύεται η φράουλα (που αποτελεί τη βασική νότα του υγρού) με ένα εξωτικό kiwi (ακτινίδιο) το οποίο προσδίδει τον όξινο χαρακτήρα. Στο παρασκήνιο τα βατόμουρα κουμπώνουν συνδυαστικά το υγρό, προσθέτοντας το γλυκό στοιχείο που στρογγυλεύει γευστικά το αποτέλεσμα. Τέλος, υπάρχει μία ήπια - σχεδόν ανεπαίσθητη - Βιρτζίνια η οποία χρησιμοποιήθηκε για να δοθεί ένας τόνος πάνω στη γλυκύτητά του, ώστε να αποφευχθούν τα γλυκαντικά. Το υγρό, όπως και το Yaya Dream, παίζει σε όλους τους ατμοποιητές, αλλά βγάζει το sweet spot μεταξύ 20-40 watt σε ντουμανάτους ατμοποιητές.
Το 5150 είναι διαθέσιμο σε συγκεντρώσεις νικοτίνης 3, 6 και 12mg/ml σε ένα χαρμάνι όπου επικρατεί η φυτική γλυκερίνη (VG) (30% PG / 70% VG)."



Είμαι φαν των γιαουρτιών με φρούτα, τα οποία τα φτιάχνω μόνος μου, συνεπώς το υγρό μου έκανε κλικ και λόγω γευστικών επιλογών.
Στήθηκαν λοιπόν ο papillion και ο phenomenon lite(+) με 0.32mm kanthal, 2.5mm διάμετρο στο 1Ω.
Ξεκίνησα τις δοκιμές στον papillion στα 20W για να δω τη συμπεριφορά του σε dripper, καθώς είναι υγρό high VG.
Στην εισπνοή  γιαούρτι, με την χαρακτηριστική γεύση του γάλακτος που έχει υποστεί ζύμωση, την ξυνή γεύση του kiwi και την γλύκα της φράουλας και του βατόμουρου. Το καπνικό δεν το κατάλαβα αυτούσιο, αλλά πιο πολύ σαν αίσθηση ότι κάτι άλλο ευχάριστο στη γεύση υπάρχει στο υγρό. Ευτυχώς γιατί τα βιρτζίνια δεν μου πάνε και πολύ :)
Στην εκπνοή, εγώ προσωπικά καταλαβαίνω πάλι το γιαούρτι και κυρίως το βατόμουρο, ενώ στα χείλη μένει μια ευχάριστη και διακριτική γλύκα.
Τα ντουμάνια είναι ατελείωτα, χορταστικά και γευστικά. Πραγματικά το υγρό συμπεριφέρεται όπως θα περίμενα από ένα high VG υγρό. Εδώ θέλω να προσθέσω και μια παρατήρηση γενικότερη. Σε αρκετά high VG υγρά δεν παίρνω το ντουμάνι που θα ήθελα, ενώ στα υγρά της Λ ακόμα και σε χαμηλότερες περιεκτικότητες VG παίρνω πάντα δυνατά ντουμάνια. Λογικά χρησιμοποιούν πολύ καλή βάση.
Επίσης η απουσία γλυκαντικών είναι εμφανής κατά την αλλαγή της αντίστασης. Μαύρο βαμβάκι με υγρά της Λ δύσκολα θα βγει...
Το χτύπημα αρκετά καλό, ο λαιμός μου είναι λίγο αναίσθητος στην 6άρα νικοτίνη όταν συνδυάζεται με γλυκά ή φρουτώδη υγρά.
Στον phenomenon στα 13-15W δεν άλλαξε κάτι στο γευστικό προφίλ, απλά μειώθηκαν τα ντουμάνια όπως και είναι φυσικό.
Το υγράκι το λατρεύω και η σύζυγός μου επίσης.  Δεν το έχω πει για πολλά υγρά αυτό, αλλά βρήκα ένα εξαιρετικό και διαφορετικό υγρό για να κάνω όλη μέρα χωρίς να χάνω τη γεύση και με το πλεονέκτημα των δυνατών ντουμανιών . Cloud chasing γευσάτο.
Τελειώσαμε το μπουκαλάκι σε 2 ημέρες!
Κατά τη γνώμη μου ο chef στη Λ πέτυχε ακριβώς αυτό που υπόσχεται στην περιγραφή του και μας έδωσε άλλο ένα εξαιρετικό σε απόλαυση υγρό.

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2016, 20:24 από thenetpoet »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110585 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159799 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515308 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303245 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530752 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801605 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11052 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40988 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet