vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

127 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Jorge, manoslykos, xsad

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #315 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 23:02 »
έχω δοκιμάσει όλη την σειρά λ το 12monkeys και το Gandalf τα οποια αγόρασα σε 3mg άψογα... 
απλά έχω την εντύπωση πως βαράει πολύ η νικοτίνη..  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #316 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 23:50 »
Εγώ πλέον έχω μόνιμο το gandalf και το tetraploid σαν καθημερινά υγρά... Η αλήθεια είναι οτι το gandalf στο φαινομενο με κούρασε αλλά στον V5 το έχω πλέον λατρέψει! Μπράβο στην Lamda που προσφέρει εκπληκτικά υγρά σε εξαιρετικές τιμές! Νέα προσθήκη για μένα το Yoda το οποίο ειναι φοβερό αλλά μετά απο μια μέρα με κούρασε και μου αφήνει και ένα κάψιμο στο στόμα!

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #317 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 18:02 »
Πήρα και εγώ το Gandalf. Πολύ καλό αλλά μου φαίνεται ότι είναι αρκετά έντονο για τα γούστα μου.  Φταίει και ο fodi γι αυτό.
Όσοι το έχετε αρεωσει,  με τι αναλογία το κάνατε;

Στάλθηκε από...

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #318 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 18:04 »
1:1 το αραιώνω εγώ και μου αρέσει μια χαρά, για ολοήμερο. Το κάνω στον eviva κυρίως.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #319 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 13:35 »
Το yoda ευτυχως μετα την ξενερα που εφαγα με το gandalf μου αρεσε αρκετα μπορω να πω..Θα το ηθελα όμως λιγο πιο εντονο,σιγουρα θα το ξαναπαρω/

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #320 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 12:01 »
Κι εμένα δεν μ'άρεσε το Gandalf. Πολύ oriental και "λουλουδάτο" για το γούστο μου. Για πες τι διαφορετικό είχε το Yoda που σε κέρδισε?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #321 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 15:54 »
Αν και δεν είμαι της κανέλας πλέον είπα αυτή τη φορά να δοκιμάσω το Bellerophontes, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλά σε κάθε πάτημα του fire αισθάνομαι "σπινθήρες" από κόκκους κανέλας να εκτοξεύονται απ'το drip tip και να πλημμυρίζουν το στόμα αφήνοντας την "ξηρή" γεύση μιας όχι και τόσο "καυτερής" κανέλας. Μιλάμε όμως για αίσθηση "σκόνης" κανέλας και όχι ενός υγρού που απλώς έχει άρωμα κανέλα.
 Σίγουρα "όμορφο" υγρό και για ακόμα μια φορά νιώθω ότι αναγεννιέται το άτμισμα για μένα, κάθε νέα δοκιμή σε υγρό της Lamda και μια νέα ευχάριστη αποκάλυψη!

Μπράβο ρε παιδιά, τα δοκιμάζω ένα ένα τη φορά και ανακαλύπτω ωραία πράγματα. Ναι σε κάποια από αυτά θα ήθελα κι εγώ λίγο πιο έντονες τις γεύσεις, παρ'όλα αυτά όμως μερικά από τα υγρά που παρασκευάζετε θα βρίσκονται για καιρό στους ατμοποιητές μου.
Απίθανη σχέση ποιότητας και τιμής κατ'εμέ.

Πρόβλημα με διαρροή απ'το καπάκι δεν συνάντησα ακόμα. :)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #322 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 16:12 »
Τελικά απ΄ ότι φαίνεται σε όσους αρέσει το gandalf δεν πολυαρέσει το yoda και τούμπαλιν.
Αν πάντως κάποιος έχει κάνει gandalf και περιμένει να βρει αντίστοιχη αίσθηση στο yoda, σίγουρα δεν θα την πάρει. Το πρώτο είναι έντονο και δυνατό, όπως θα έπρεπε δηλαδή για να εξομοιώνει καπνό πίπας, ενώ το δεύτερο είναι μεν πουρίσιο γεμάτο αλλά απαλό στο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #323 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 19:03 »
To yoda σε μενα φερνει κατι αναμεσα σε πουρισιο κ turkish αλλα του λειπει η ενταση όπως λενε στις εκπομπες μαγειρικης..Είναι λες κ το εχουν αραιωσει..Και δυστυχως επειδή το trend πλεον προσταζει φρουτα γλυκα κ λαχανικα δεν προβλεπω να βγαζει άλλο καπνικο η λαμδα..

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #324 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2016, 18:55 »
Οι πρωτες εντυπωσεις απο Yoda, θετικες, αν και ειμαι απο τους λατρεις του Gandalf απο οταν πρωτοκυκλοφορησε.
Πουρακι αρωματικο οσο πρεπει με  καποιο λικερ και ελαχιστη βανiλια. Ισως το ηθελα λιιιιγο πιο "ξυλωδες/καπνιστο".  Με μερικες σταγονες red oak to φερνω εκει που θελω.
Δεν διαπιστωσα υποτονικοτητα στο αρωμα, μαλλον γιατι το "τρεχω" σε phenomenon που μεσα στα τοσα μειονεκτηματα του δινει τη γευση στο μεγιστο και σε κανει να ξεχνας ολα τα κουσουρια του (off topic :) )


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #325 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 20:15 »
To yoda σε μενα φερνει κατι αναμεσα σε πουρισιο κ turkish αλλα του λειπει η ενταση όπως λενε στις εκπομπες μαγειρικης..Είναι λες κ το εχουν αραιωσει..Και δυστυχως επειδή το trend πλεον προσταζει φρουτα γλυκα κ λαχανικα δεν προβλεπω να βγαζει άλλο καπνικο η λαμδα..

Εγώ πάλι δεν θα έπαιρνα και όρκο για δύο λόγους.
Η Λ δεν πάει με το trend, αν ήταν έτσι θα μας είχε φλομώσει σε custards και φρούτα σαν γλυκά του κουταλιού. Αντιθέτως όλες οι φρουτένιες γεύσεις της είναι πολύ διακριτικές και σιγουρα χωρίς ζάχαρη.
Η Λ βάζει εξαιρετικά καπνικά, κάτι που δεν το βρίσκεις πλέον εύκολα και λόγω μόδας και λόγω δυσκολίας στην παραγωγή καλού καπνικού. Δεν παίζει να μη βγάλει και νέα καπνικά.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #326 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 19:19 »
Ειναι τι θεωρει τρεντ ο καθενας..Για μενα οταν βγαζεις 10 υγρα κ ειναι καπνικα τα 4(οπου τα 2 ΝΕΤ απευθυνονται σε επισκευασιμους οποτε δεν μπορω να τα δοκιμασω οσο ωραια και να ειναι)ε,εισαι τρεντυ,για μενα τουλαχιστο..

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #327 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 10:44 »
Φίλε teargas, με τον όρο trend, ο ποιητής των δικτύων εννοεί "τάση", αυτό που θέλει η αγορά δηλαδή. Και υπερθεματίζω 100% την άποψή του, καθώς αυτή τη στιγμή η αγορά ζητάει κρέμες, περίεργους συνδυασμούς φρούτων και γλυκών και High VG υγρά τα οποία να δίνουν καλή γεύση σε πολλά watt για ντουμάνια. Φυσικά, αυτό το κομμάτι της αγοράς στην Ελλάδα είναι πολύ μικρό καθώς είναι κλάσμα του κλάσματος του συνόλου των ατμιστών. Στο εξωτερικό, και ιδιαίτερα στην Αμερική, είναι πολύ μεγαλύτερο το ποσοστό των "ψαγμένων" ατμιστών και κατά συνέπεια και πιο μεγάλο το "κλάσμα του κλάσματος". Η συντριπτική πλειοψηφία φυσικά, παραμένουν οι ατμιστές που ιδέα δεν έχουν από επισκευάσιμους, σύρματα, μυστήριες γεύσεις, fora, ομάδες FB κλπ.

Και για να είμαι και εντός θέματος, χτες παρέλαβα την καινούρια δημιουργία της εταιρείας, για την οποία θα γράψω εντυπώσεις πολύ σύντομα. Το γευστικό του προφίλ είναι μεν φρουτογλυκό, αλλά έχει και αρκετό καπνικό μέσα, όχι έντονο όμως. Σαν πρώτη εντύπωση, θα το περιέγραφα ως ένα διακριτικό πουράκι βουτηγμένο σε κοκτέιλ φρούτων. Και ναι, μου αρέσει!!!

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #328 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 10:54 »
Και για να είμαι και εντός θέματος, χτες παρέλαβα την καινούρια δημιουργία της εταιρείας, για την οποία θα γράψω εντυπώσεις πολύ σύντομα. Το γευστικό του προφίλ είναι μεν φρουτογλυκό, αλλά έχει και αρκετό καπνικό μέσα, όχι έντονο όμως. Σαν πρώτη εντύπωση, θα το περιέγραφα ως ένα διακριτικό πουράκι βουτηγμένο σε κοκτέιλ φρούτων. Και ναι, μου αρέσει!!!

Ελπίζω να μην είναι πάλι σαν κολώνια όπως το yoda....

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #329 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2016, 10:59 »
Και εγω με την ιδια ελπίδα..μ

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33631 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534039 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59513 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8026 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236751 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 381 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13931 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135985 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084654 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35139 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy