vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

371 επισκέπτες, 6 χρήστες
dimitrisd, john67, dkostas, treloneritis, tibolaso, manoslykos

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος georgeapbt

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #270 στις: Αυγούστου 25, 2016, 09:38 »
Δοκίμασα το Yaya dreams αυτήν την εβδομάδα και μπορώ να πω μονο τα καλύτερα...
Με kanthal A1 28ga και Cotton Bacon σε ΚFL+..
Έχω ένα παράπονο όμως.. Θά ήθελα εντονότερη την γεύση.. Δηλ τι εννοω?
Ενω η γεύση του ειναι τέλεια και καταλαβαίνω πολυ καλα τα φρούτα.. Ενώ ντουμάνι ακριβώς όσο μαρέσει... Αλλά θα ήθελα να γίνει ακόμα εντονότερη.. Κ να διαρκεί περισσότερο σαν γεύση..
Δεν ξέρω ίσως φταίει το στρίψιμο μου?

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #271 στις: Αυγούστου 25, 2016, 10:05 »
Πολυ μεγαλο προβλημα τα μπουκαλακια.3 στα 4 δεν βιδωνουν δεν ξεβιδωνουν δεν.........

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #272 στις: Αυγούστου 25, 2016, 10:39 »

Έχω ένα παράπονο όμως.. Θά ήθελα εντονότερη την γεύση.. Δηλ τι εννοω?
Ενω η γεύση του ειναι τέλεια και καταλαβαίνω πολυ καλα τα φρούτα.. Ενώ ντουμάνι ακριβώς όσο μαρέσει... Αλλά θα ήθελα να γίνει ακόμα εντονότερη.. Κ να διαρκεί περισσότερο σαν γεύση..
Δεν ξέρω ίσως φταίει το στρίψιμο μου?
Eπειδη ο kl+ ειναι απο τους αγαπημενους μου να ξερεις οτι υπολειπεται σε γευση.Αν δοκιμασεις σε καποιο driper η σε phenomenon θα δεις την διαφορα προς το καλυτερο που βλεπω και εγω.Βεβαια συνεχιζω με kayfoynιδες για τους γνωστους λογους γνωρίζοντας οτι ''πασχουν''στην γευση.Αρα κατα την γνωμη μου δεν φταιει το υγρο αλλα ο ατμοποιητης.

Αποσυνδεδεμένος georgeapbt

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #273 στις: Αυγούστου 25, 2016, 11:21 »
Μμμ.. ναι όντως μάλλον αυτό θα παίζει..
Πάντως πολυ καλό υγρό.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #274 στις: Αυγούστου 25, 2016, 14:43 »
Πήρα εδώ και μέρες τα Gandalf, crema e gusto & το yaya. Τα 2 πρώτα για πρώτη φορά, το yaya το είχα ξαναπάρει το χειμώνα.
Το Gandalf δε μου έδωσε πουθενά καπνό πίπας. Το μόνο που κατάλαβα ήταν το μέλι σε βαθμό μπουχτίσματος. Θα το κάνω κατά διαστήματα μέχρι να τελειώσει το μπουκαλάκι και θα χωρίσουν οι δρόμοι μας φιλικά...
Το crema e gusto κάτι έχει που μου χαλάει ή μάλλον εξαφανίζει τη γεύση της φράουλας. Ελπίζω να μην ανήκω στην κατηγορία αυτών που δεν μπορούν να τη γευτούν, πάντως μία atmos που είχα κάνει παλαιότερα την είχα καταλάβει μια χαρά. Πολύ πιο "ατμίσιμο" από το Gandalf, το θεωρώ ακριβό όμως και αν πετύχουν κάτι diy κρεμοφραουλένια που ετοιμάζω, δεν θα το ξαναπάρω.
Για το yaya τι να πω: Εξαίσιο. Μου δίνει την εντύπωση πως είναι το πιο απλό από τα υγρά της λ και όμως το πιο νόστιμο. Απορώ γιατί δεν το συνέχισα όταν το πρωτοδοκίμασα, ποιος ξέρει. Μέχρι να το βαρεθώ θα είναι ένα από τα βασικά μου υγρά.

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #275 στις: Αυγούστου 25, 2016, 22:11 »
συμφωνω για γανδαλφ στην αρχη τρελαθηκα αλλα οσο το κανω
φευγει το αρχικο σοκ και τελικα δεν μου θυμηζει καπνο πιπας καθολου

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #276 στις: Αυγούστου 26, 2016, 02:04 »
Βασικά το Gandalf νομίζω το αδικείς φίλε karmakoma. Δεν βγάζει το ίδιο σε όλα τα watt. Προσωπικά αντιλαμβάνομαι έντονα το Turkish χαμηλά, όσο ανεβαίνεις σε W βγάζει το μελο-φρουτένιο του στοιχείο και αν ανέβεις κι άλλο νιώθεις το Cavendish. Εγώ τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι... Δοκίμασε να "παίξεις" λίγο με τα watt και το στήσιμό σου μιας και επίσης έχω την εντύπωση ότι παίζει καλύτερα με μεγαλύτερη αντίσταση (πιο λεπτά σύρματα) και τσιγαρίσια κατάσταση/στήσιμο... Τα χοντρά σύρματα και οι λίγες σπείρες (χαμηλές αντιστάσεις γενικά) σαν να κάνουν λίγο flat την γεύση του...
Αλλά όπως πολύ καλά γνωρίζουμε για τα υγρά, όσοι ατμιστές τόσες γνώμες :)  

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #277 στις: Αυγούστου 26, 2016, 02:31 »
οπως το λες ακριβως απλα επειδη ειναι και ακριβο
αφου δεν τα δινει ολα μαζι
εγω καβατζα την πιπα και ειμαι κομπλε
σε ειδικες στιγμες

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #278 στις: Αυγούστου 26, 2016, 10:33 »
Φίλε ElQuico ένα υγρό που διαφημίζεται ως κυρίως καπνικό πρέπει να είναι έστω και λίγο καπνικό, έτσι δεν είναι?
Το στήσιμό μου είναι ακριβώς αυτό που περιγράφεις: Kayfun V3 & Lite plus, SS 0,25mm & kanthal 0,25-0,30mm, πυρήνας 2 & 2,5mm, 1,2-1,4Ω & 11-14W.
Το μόνο που παίρνω είναι μέλι με τη σέσουλα με κάποιο φρούτο να προσπαθεί να το στρογγυλέψει, χωρίς βέβαια να μπορεί να καταφέρει και πολλά. Αν είναι ν ανέβω στα 20-30w για να νιώσω κάτι σε καπνικό, άστο καλύτερα, κάτι άλλο θα βρω. Δεν κατηγόρησα το υγρό γιατί βλέπω πως αρέσει σε αρκετούς αλλά οφείλω να πω και τι μου έβγαλε εμένα.
Άλλωστε δε θα σταματήσω να είμαι πελάτης της λ, τουλάχιστο όσο βγάζει το yaya... ;D

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #279 στις: Αυγούστου 26, 2016, 11:21 »
Karmakoma πάσο :) Ούτε εγώ θα άτμιζα κάτι που θέλει τόσα watt, δεν γουστάρω καθόλου ζεστό ατμό. Απλά με παραξενεύει γιατί εγώ μέλι παίρνω σε ένα πολύ μικρό εύρος watt και προφανώς εκεί στις τιμές που παίζεις και εσύ.  Απ' ότι είδα στο προφίλ σου έχεις και τον cloud, το δοκίμασες σ αυτόν (χωρίς να υποτιμώ τους kayfun, απλά κάποια υγρά παίζουν καλύτερα σε κάποιους άτμος απ' ότι σε άλλους)?
Δεν θα επιμείνω βέβαια άλλο, δεν είμαι εδώ για να υπερασπιστώ το Gandalf (!), απλά το θεωρώ πολύ καλό υγρό και είπα να καταθέσω την άποψη μου μπας και το ευχαριστηθείς και εσύ :) Για την ώρα λοιπόν enjoy yaya ;) 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #280 στις: Αυγούστου 26, 2016, 11:58 »
Φίλε karmakoma, διαβάζω το στήσιμό σου και πραγματικά είναι ιδανικό γι αυτό το υγρό, όπως και οι ατμοποιητές που χρησιμοποιείς... Νομίζω ότι αν και ούτε με αυτό το στήσιμο πιάνεις το καπνικό του Gandalf, μάλλον έπεσες σε ένα υγρό με το οποίο δεν πρόκειται να τα βρεις ποτέ. Κρίμα που έπρεπε να είναι αυτό το συγκεκριμένο όμως, μιας και το θεωρώ εξαιρετικό για τους λάτρεις των καπνικών... Οκ, ΝΕΤ μπορεί να μην είναι αλλά είναι από τα καλά καπνικά.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #281 στις: Αυγούστου 26, 2016, 12:31 »
μετα απο καμποσες δοκιμες σε 3 διαφορετικους ατμο, οφειλω να συμφωνισω 100% με τον φιλο karmakoma.
μελι....  καπνικο δεν, τουλαχιστον μεχρι τα 25 βατ που επαιξα.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #282 στις: Αυγούστου 26, 2016, 12:56 »
Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2. Ούτε θα ήθελα να είναι ΝΕΤ γιατί είμαι τεμπελόσκυλο και βαριέμαι να στήνω κάθε 2-3 μέρες...  
Το Σ/Κ θα το δοκιμάσω στον cloud & στον Phenomenon. Ελπίζω να κουμπώσει καλά στον δεύτερο γιατί δεν μπορώ να τα βρω μαζί του με όσα υγρά του έχω βάλει.
Βλέπω όμως πως και φίλος drum έχει το ίδιο θέμα και ξέρω πως έχει φενόμενο οπότε κρατάω μικρό καλάθι...
Θα επανέλθω...

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #283 στις: Αυγούστου 26, 2016, 13:03 »
μην κρατας καθολου καλαθι... για να μην κουβαλας τζαμπα δλδ... :tongue_smilie:
εγω το εσωσα ριχνοντας του μεσα μερικες σταγονες virginia, κ ηρθε να ξεμελωσει λιγακι.
επαναλαμβανω οτι δεν ειναι ασχημο υγρο... απλα κατα τα δικα μου γουστα δεν ειναι καπνικο.

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #284 στις: Αυγούστου 26, 2016, 13:05 »
Να προσθέσω κάτι ακόμα που ξέχασα να γράψω πριν... Οι πρώτες τζούρες με "φρέσκο" στήσιμο με το συγκεκριμένο υγρό είναι όντως αρκετά "μελένιες", καθώς "στρώνει" όμως το βαμβάκι αλλάζει χαρακτήρα. Αν το έχεις ήδη στημένο σε κάποιο ατμοποιητή ασε το να κάτσει, τράβα 3-4 τζούρες όποτε θυμάσε και ξαναδοκίμασέ το αργότερα... Όσο το δουλεύεις τόσο αλλάζει, χρειάζεται αυτή τη "μάκα" πάνω στην αντίσταση... ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160062 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110835 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515463 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146507 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303343 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530897 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801711 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41026 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet