vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

263 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, manoslykos, akis91

Twitter

Θεραπευτικα υγρα ?

Αποσυνδεδεμένος aiamec

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Θεραπευτικα υγρα ?
« στις: Αυγούστου 18, 2015, 10:59 »
Παιδιά έχεις κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο υγρό η κάποιο άλλο να προτείνει ?
Όντως κανουν αυτό που υπόσχονται η είναι μια ακόμα εμπορική μουφα?

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θεραπευτικα υγρα ?
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 18, 2015, 11:05 »
Ευλόγησον τέκνο.  :P   

Δε νομίζω πως κάποιος μπορεί να σου απαντήσει υπεύθυνα εκτός κι αν έχει στα χέρια του τις αναλύσεις των υγρών ως προς όλες τις ουσίες που διατείνονται πως περιέχουν. Κι ακόμη και αν τις περιέχουν δε ξέρεις αν με το άτμισμα αυτές μπορούν να απορροφηθούν.  Με αυτά που δηλώνουν, θα βάζουμε και άτομα που δεν έχουν καπνίσει ποτέ να τα ατμίζουν για να βελτιώσουν την πνευμονική λειτουργία.... lol.

Αποσυνδεδεμένος aiamec

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θεραπευτικα υγρα ?
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 18, 2015, 11:13 »
Σίγουρα αλλά αυτοί ισχυρίζονται ότι Το υγρό αυτό είναι εγκεκριμένο από το Πανεπιστήμιο Αθηνών ....
θα κανω μια ερευνα μπας και βρω τίποτα..... αν ισχύει καλό θα ήταν να τραβάμε κάνα ml και από δαύτο  ...  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Θεραπευτικα υγρα ?
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 18, 2015, 11:20 »
Παλιές ιστορίες τα...bio-υγρά! Μόνο που είναι καλύτερα να ατμίσεις κομπόστ παρά αυτά!
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8902.msg314089.html#msg314089


Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θεραπευτικα υγρα ?
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 18, 2015, 11:58 »
Η πρώτη αναφορά στα συγκεκριμένα υγρά είχε γίνει προ τριετίας.
Υπάρχει φυσικά και ένα σχετικά πρόσφατο θέμα με παραπομπές στην πρώτη αυτή αναφορά......
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,25918.msg851977.html#msg851977

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Θεραπευτικα υγρα ?
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 18, 2015, 13:08 »
λοιπον τα συγκεκριμενα υγρα .. μαλλον το συγκεκριμενο υγρο γιατι ενα ειναι μεσα στο καταλογο τους .. το εχω δοκιμασει  και καπως μου αρεσε αλλα οχι για ολη μερα εχτος αν το αραιωνα με βαση οπως και εκανα ... ο ευκαλυπτος και ο καπνος ειναι αυτος που καταλαβαινεις εντονα ... τα αλλα πιο πισω και ισως οχι και τοσο .... η τιμη του λεει ειναι 30 ευρω και δεν ξερω αν μπορουσα να το εκανα συνεχεια ...  αλλα προς θεου μην ακουμε π#@αριες με οτι βοηθαει και τα λοιπα .. αυτο βεβαια ειναι το μοτο τους και ετσι εφτασε και στα χερια μου απο την αγορα του απο ενα φιλο που δεν του αρεσε ο δυοσμος και το παρατησε ... και βεβαια ειχε πειστει να το παρει λογω αυτα που ελεγαν

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Παπατζίδικα Θεραπευτικά Υγρά Άτμισης
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:53 »
Έχω κάτι κάλους στα πόδια, λέτε να φύγουν με το παρακάτω;  :))

http://www.smok-e.gr/e-liquids-ygra-anaplirwsis/health-eliquids/bio-steam

Από συγχώνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2016, 14:06 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Παπατζίδικα Θεραπευτικά Υγρά Άτμισης
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 08, 2016, 14:00 »
Επίσης καταπολεμούν τη μουχρίτσα. Αν έχεις τίποτα αραποσίτια φυτεμένα στο κτήμα, τα ψεκάζεις με όσο υγρό περισσέψει... ;D

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Θεραπευτικα υγρα ?
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 08, 2016, 15:43 »
Φίλε megst σε βλέπω ενημερωμένο.
Κάνουν και για δάκο ή μόνο για μουχρίτσα;
Είναι ζωτικής σημασίας το ερώτημα.

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θεραπευτικα υγρα ?
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 08, 2016, 16:04 »
Πως δεν κάνουν για τον δακο... Το ατμιζεις και μαζεύονται όλα πάνω σου

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikoska

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θεραπευτικα υγρα ?
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 17, 2017, 14:52 »
Διαβάζοντας το συγκεκριμένο θέμα γέλασα κι εγώ με τον "καυστικό" σχολιασμό.

Όμως, προφανώς επειδή είμαι αρχάριος και δε γνωρίζω, αν βράσω λίγο χαμομήλι ή ευκάλυπτο (που μας έβαζε κι η μάνα μας να εισπνέουμε τον ατμό του) και το χρησιμοποιήσω ως υγρό άτμισης αναρωτιέμαι:

- θα παραχθεί κανονικά ατμός;   
- προφανώς μπορεί να μην είναι αρεστό στη γεύση ή στην αίσθηση που δίνει το κανονικό υγρό άτμισης, αλλά γιατί μπορεί να είναι βλαβερό;
- πώς γίνεται ένα υγρό με βάση το νερό (πχ. τσάι, χαμομήλι, ευκάλυπτος, κλπ.) να μην είναι κατάλληλο όσο και τα υγρά άτμισης που κατασκευάζονται; 
- υποθέτω ότι αν κάτι τέτοιο "λειτουργούσε", αυτό δε θα συνέφερε καθόλου τον εμπορικό κύκλο γύρω από τα υγρά άτμισης (παραγωγή, διανομή, πώληση). Οπότε λογικό είναι να μην υπάρχουν έρευνες ή αν υπάρχουν πιθανά να οδηγούν και στο αντίθετο συμπέρασμα. Υπάρχουν λοιπόν συμφορουμίτες γιατροί ή άλλοι που έχουν ασχοληθεί και ψάξει το θέμα, που θα μπορούσαν να μας πουν τη γνώμη τους; 

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Θεραπευτικα υγρα ?
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 17, 2017, 14:57 »
1.οχι, καμενο βαμβακι ναι.
2.δοκιμασε και πες μας, αν και ειμαι σιγυρος οτι δεν ατμιζεται.
3.τα υγρα αποτελουνται απο vg, pg, αρωμα 
4.δε θα λειτουργουσε.

Αποσυνδεδεμένος rigo

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θεραπευτικα υγρα ?
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 28, 2017, 02:36 »
Έχουν βγει και δύο νέα αστεράκια στην αγορά
Το spirulina tart,που έχει τρελάνει πραγματικά τους αστροναύτες!Σύσσωμοι μιλάνε για το superfood eliquid!

Και το leontos custart.Ολες οι καταπραϋντικες ιδιότητες του γνωστού μας λιονταριού,με κάποια μυστική κρέμα!
Λατρευεται,από Οικοδόμους, σερβιτόρους και αθλητές!!!

Στα σκαριά και τo Holy water by metropolis of Athens.Το αντίδοτο στο μάτι και την γλωσσοφαγιά!
Δεν έχει βγει ακόμα γιατι,γίνονται μελέτες στο Αγ.Γεωργιο στο Κερατσινι,ώστε να "σπάει" και το σκ@τοταισμα!



Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Θεραπευτικα υγρα ?
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 28, 2017, 08:22 »
Καλοί μου φίλοι
Επειδή καλή είναι η πλάκα αλλά δεν μπορεί ο καθένας να λεέι ότι θέλει παραπλανώντας (πιθανότατα) τους καταναλωτές, επειδή οφείλουμε να προστατευόμαστε από τους όποιους ασυνείδητους, κυρίως επειδή αυτό πουλιέται σε επώνυμα "μαγαζιά" (https://www.dotshop.gr/category-2/bio-steam/?selected_section=product_inquiry) και επειδή ο καθένας μας οφείλει να προστατεύει με όποιο τρόπο μπορεί τους καταναλωτές και όχι να τους παραπλανεί έστειλα το παρακάτω μαιλ στο μαγαζί που το πουλάει :

"Μια και πουλάτε το eliquid biosteam μέσω του site σας αλλά και αναφέρεται για αυτό το υγρό "Νεο υγρό αναπλήρωσης Bio Steam με Πυκνογενόλη, Πράσινο Τσάι, Ευκάλυπτο και Κουρκουμίνη. Το υγρό αυτό είναι εγκεκριμένο από το Πανεπιστήμιο Αθηνών και άλλα καταξιωμένα πανεπιστήμια ανά τον κόσμο. Βοηθά αποδεδειγμένα στην προστασία του πνεύμονα. ...."

Ως καταναλωτής και "πιθανός" πελάτης σας, γνωρίζοντας το νόμο για την προστασία του καταναλωτή και τα περί π παραπλανητικής διαφήμισης, σας παρακαλώ να μου διαβιβάσετε την "εγκριση" από το Πανεπιστήμιο Αθηνών και τα άλλα καταξιωμένα Πανεπιστήμια που αναφέρεται. Επίσης την τεκμηρίωση που σας οδήγησε στην αναφορά "βοηθά αποδεδειγμένα στην προστασία του πνεύμονα .

περιμένοντας την απάντηση σας με εκτίμηση"
θα σας ενημερώσω για την απάντηση τους, άν ποτέ έρθει, αν και κάτι μου λέι ότι μέχρι το μεσημέρι, άντε αύριο, θα το αλλάξουν (μπέστε τώρα να δείτε τι λέει)


 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Θεραπευτικα υγρα ?
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 28, 2017, 08:39 »
Κι όμως, αυτά που αναφέρουν είναι πολύ προσεκτικά διατυπωμένα.
Δεν γράφουν πουθενά ότι ατμίζοντας το συγκεκριμένο υγρό θα δεις αυτά τα αποτελέσματα των σούπερ τροφών που περιέχονται. Λένε ότι οι τροφές αυτές έχουν αποδεδειγμένα θετική επίδραση στον οργανισμο και το αφήνουν να αιωρείται καθώς όποια σχετική απόδειξη σίγουρα αφορά μελέτες για την βρώση αυτών των ουσιών. Συνεπώς, προσπαθούν πλαγίως να περάσουν το μύνημα ότι αν ατμίζεις αυτά τα συστατικά θα έχεις θετικές επιδράσεις στον οργανισμό σου.
Ακόμα και το "προστάτεψε τον πνεύμονά σου ατμίζοντας" ακριβές είναι γιατί σε σύγκριση με το κ.τ. αυτό πετυχαίνεις.
Ποντάρω ότι θα σου στείλουν τις μελέτες που δείχνουν ότι η κατανάλωση (βρώση) των συστατικών βοηθάει τον οργανισμό.
Εγώ θα τους ρώταγα αν έχουν tpd.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534348 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59623 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8075 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237039 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084874 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9901 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478463 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy