vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

232 επισκέπτες, 4 χρήστες
thanos1071, manoslykos, lounik, Jorge

Twitter

Υγρά ELiquid France

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #960 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2017, 18:57 »
Για τo Supreme Μιχάλη υπάρχει μια συνταγή με αρώματα της Eliquid France που πλησιάζει πάρα πολύ το αυθεντικό υγρό (προσωπικά δεν διακρίνω καμία διαφορά).

Tabac KML: 3%
Noix de coco:3%
Cookie: 2%
Vanille: 2%

Αυτές τις αναλογίες βάζω εγώ αλλά σε βάση high PG. Αν θες να το κάνεις σε βάση high VG μπορείς να αυξήσεις όλα τα ποσοστά από λίγο.  :)


Αποσυνδεδεμένος niki27

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #961 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2017, 19:23 »
Supreme Relax και Chopin απο τα αγαπημένα μου της εταιρίας!! 

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #962 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2017, 22:44 »
Μόλις δοκίμασα το κλωνοsupreme με έναν μήνα ωρίμανσης στα ποσοστά του κλώνου. Είχα φτιάξει 50μλ σε βάση pink mule purple, 65-35 στα 4mg.
Η ομοιότητα με το original είναι εκπληκτική :respect:. Σε ποσοστό πάνω από 90% θα έλεγα. Μπορεί και να πλησιάζει το 100% αλλά εγώ να μην το αισθάνομαι ίδιο επειδή πρώτη φορά το ατμίζω σε διαφορετικές αναλογίες και νικοτίνη απ' ό,τι είχα συνηθίσει (το μπισκότο σαν να το αισθάνομαι πιο έντονο). Το έφτιαξα κι επίτηδες σε high vg για να πνίξει λίγο το άρωμα μιας και το έτοιμο το έβρισκα έντονο, αλλά το μετάνιωσα. Μάλλον το παραέπνιξε κι αυτή η βάση του συνδέσμου γλυκίζει εκνευριστικά τα υγρά αν ξεπεράσεις τα 60vg. Κατά τη δική μου εμπειρία δλδ.

Η διαδικασία που ακολούθησα ήταν να βάλω πρώτα όλα τα αρώματα μαζί στο μπουκάλι και να ανακατέψω πριν προσθέσω μηδενική και νικοτινούχα. Ίσως να έπαιρνα καλύτερα αποτελέσματα αν τα έβαζα χωριστά με σταδιακό ανακάτεμα. Πολύ ικανοποιημένος όπως και να 'χει και η συνταγή είναι απλούστατη και πανεύκολη!   :yes:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #963 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2017, 22:51 »
σταξε του και 10 σταγονες πυραζινη μέσα ...τώρα που έχει γινει και αστο κανα τριήμερο ακόμα :)


Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #964 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2017, 22:56 »
Δεν είχα σκεφτεί ομολογώ να δοκιμάσω πυραζίνη, ίσως επειδή ήταν έντονα γλυκό και γευστικό και δε θα του ταίριαζε η ξηροκαρπίλα. Αν το κάνω καλύτερα να σπάσω ένα 10μελο και να προσθέσω 2 σταγόνες.

Αποσυνδεδεμένος fwtoman

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #965 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 19:55 »
Όταν πρωτοπηρα να δοκιμάσω αυτά τα υγρά, πάνω από 1μιση χρόνο τώρα , στο μαγαζί που μου τα εδωσαν μου είπαν 10% και τουλάχιστον 3 βδομάδες ωρίμανση
Αυτό τηρω ευλαβικα μέχρι τώρα και δεν έχω κανένα πρόβλημα...
Και εχω δοκιμάσει σχεδόν τα περισσότερα που έχουν...
Οχι τα καπνικα
Τα θεωρώ εξαιρετικά αρώματα ιδίως τα φρούτα τους

Αποσυνδεδεμένος karga

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #966 στις: Οκτωβρίου 25, 2017, 23:07 »

Πήρα το supreme με νικοτίνη 6mg/ml αλλά μάλλον δεν είναι για μένα. Πολύ βαρύ και μπουχτιστικό μου φάνηκε , ίσως και να φταίει η καρύδα που λέει ότι έχει μέσα και σαν γέυση δεν μου αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος dRain

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #967 στις: Οκτωβρίου 26, 2017, 02:30 »
Σε άλλο θέμα έγραψα και εγώ ότι είχα πάρα πολύ χτύπημα με relax & famous και τώρα βλέπω και το μήνυμα σου και επιβεβαιώνομαι.
Είναι όντως πολυ βαρύ το άρωμα και κατα συνέπεια και το υγρό
Για αυτό θες και σε κάθε τανκακι άλλο βαμβάκι (και σύρμα ίσως)

Αποσυνδεδεμένος SkidRAW

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #968 στις: Οκτωβρίου 29, 2017, 13:04 »
Δοκιμασα τις 2 τελευταιες μερες το supreme με την μυρωδια και γευση της καρυδας να ειναι πολυ δυνατη στο συγκεκριμενο. 6αρα νικοτινη ομορφο και ποιοτικο υγρο.
Στο classic kiss απο το μπουκαλακι κιολας θα μυρισεις το ρουμι. 6αρα νικοτινη στο υγρο της δοκιμης επισης. Ποιοτικα υγρα με ωραια αρωματα και τα δυο! Θα δοκιμασω σιγουρα
και αλλα απο την ποικιλια της ELiquid!

Αποσυνδεδεμένος apellis

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #969 στις: Οκτωβρίου 29, 2017, 14:28 »
karga και dRain αν το υγρό σας φαίνεται έντονο μπορεί να το αραιώσετε με βάση. Διατηρεί το άρωμα αλλά σε μικρότερη ένταση. Εγώ προσωπικά τα αραιώνω στο 50% και ειναι ωραιότατα. Δοκιμάστε γιατί πράγματι είναι ωραία υγρά.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #970 στις: Οκτωβρίου 30, 2017, 10:52 »

Σηκώνει 50% αραίωση; Το έχω αλλά κάνω 3αρα νικοτίνη εδώ και καιρό..

Αποσυνδεδεμένος apellis

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #971 στις: Οκτωβρίου 30, 2017, 11:09 »
Εγω το συγκεκριμένο το αραιώνω στο 50% αλλά δεν είμαι και του πολύ έντονου αρώματος. Αραίωσε μια μικρή ποσότητα π.χ. 5ml με 5ml βάση μηδενικη για να το κάνεις 3αρι, δοκίμασε και αποφάσισε.Αν δεν σου αρέσει το αποτέλεσμα πρόσθεσε μικρή ποσότητα πχ 1ml από το 6αρι και δοκίμασε πάλι.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2017, 11:14 από apellis »

Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #972 στις: Οκτωβρίου 30, 2017, 11:19 »

Εμένα η πρώτη μου επαφή με  supreme ήταν σε δοκιμαστήριο και το λάτρεψα. Αφότου έγινε βέβαια η αγορά, μέσα στην ίδια μέρα με μπούχτησε απίστευτα πολύ. Νομίζω είναι θέμα ατμοποιητή, το είχα βάλει στον spirals που βαράει ανελέητα με rba και η γεύση του ήταν πολύ έντονη. 
Το δοκίμασα μετά μέσα στον nautilus X όπου και βρήκα την υγειά μου. Πολύ απαλό άρωμα χωρίς να κουράζει.
Βρήκα επίσης 2 καταστήματα στην Αθήνα που πωλούν το shake and vape και μπορώ να πω ότι μετά από 3-4 μέρες ωρίμανσης είναι πανομοιώτυπο με το "τυποποιημένο".
Άμα διαμένει κάποιος Αγγλία και ξέρει που μπορώ να βρω τα shake and vape του supreme με λογικά μεταφορικά, θα ήθελα ένα PM.  
Το Relax επισης απίστευτο υγρό με πολύ ισσοροπημένη γεύση. Δεν το έχω ατμίσει βέβαι όλη μέρα όπως με το supreme αλλά θα ήθελα να το δοκιμάσω επίσης. 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #973 στις: Οκτωβρίου 30, 2017, 11:40 »
Εφ' όσον σας αρέσει τόσο πολύ το supreme, να ξέρετε πως υπάρχει συνταγή που πλησιάζει τόσο πολύ το πρωτότυπο που οι περισσότεροι δεν μπορούν να καταλάβουν καμία διαφορά. Τα πλεονεκτήματα της DIY συνταγής (πέρα από το μικρότερο κόστος) είναι ότι μπορούμε να επιλέξουμε εμείς την αναλογία PG/VG που μας αρέσει καθώς και την ένταση του υγρού (αυξομειώνοντας αντίστοιχα τις αναλογίες).  :)

Tabac KML: 3%
Noix de coco:3%
Cookie: 2% (εγώ προσθέτω και λίγο μπισκότο ακόμα στον κλώνο μου)
Vanille: 2%

Όλα τα αρώματα είναι της ELiquid France.


Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #974 στις: Οκτωβρίου 30, 2017, 12:41 »
Ένα 20μελο που είχα πάρει supreme πριν τον φόρο κάπου στο 50% το αραίωσα κι εγώ, θυμάμαι ότι με είχε πνίξει. Ο κλώνος ωστόσο δε με μπούχτισε τόσο όσο το έτοιμο, είχα και την ευχέρεια να τον φέρω στα ποσοστά vg-pg που θέλω, οπότε έπαιξε κι αυτό τον ρόλο του. Τουτέστιν, είναι μια χαρά σε αυτά τα ποσοστά για 'μένα. 

Στον μήνα αρκετά καλός, αλλά τώρα που έχω κλείσει σχεδόν 2μηνο έχει γίνει:  :baby: :baby:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110706 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159940 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515414 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146487 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303283 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530832 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201477 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801667 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11077 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41004 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet