vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

285 επισκέπτες, 6 χρήστες
zalaros, tony1976, Doubt, lagoudakis, tibolaso, manoslykos

Twitter

Υγρά ELiquid France

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 834
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Υγρά ELiquid France
« στις: Ιουλίου 27, 2015, 19:06 »
Παρέλαβα σήμερα 2 υγρά ELiquid France και αφού δεν έχει γίνει λόγος ακομη για αυτά τα υγρά ας πω τις πρώτες μου εντυπώσεις.
Στην Ελλάδα κυκλοφορούν μέχρι στιγμής 2 σειρές υγρών, οι "Classic Kiss" και  "Premium", σε νικοτίνη 0,3,6,12,18.
Όλα τα υγρά έρχονται σε γυάλινο μπουκαλάκι των 20 ml με ενσωματωμένη πιπέτα η οποία είναι πολύ βολική στο γέμισμα.
Το καπάκι είναι ασφαλείας (child proof). Το αρνητικό στη συσκευασία είναι ότι δεν έχουν προστατευτική ζελατίνη στο μπουκαλι.

Μόλις άνοιξα τη συσκευασία της courier στο σπίτι με πλημμύρισαν τα αρώματα και από τα 2 μπουκαλάκια παρόλο που δεν υπήρχε διαρροή. Έτσι δεν άντεξα, γέμισα το μικρό ναυτίλο και άτμισα το ένα.

Έχουμε και λέμε:
ELiquid France "ENJOY" 20 ml, σύσταση PG-VG 50-50, 1,2 % Νικοτίνη.
Ο κατασκευαστής μας λέει για το υγρό: γεύση γρεναδίνης, σταφύδας και πεπονιού.

Στο άρωμα που εκπέμπει κυριαρχεί το πεπόνι. Νομίζεις ότι η μύτη σου βρίσκεται πάνω από ένα καλοκαιρινό κοκτέιλ φρούτων με βάση το πεπόνι. Στη γεύση το πεπόνι καλύπτει τη σταφύδα την οποία δεν κατάλαβα καθόλου και ένοιωσα κάποιες νότες της γρεναδίνης που παιχνιδίζουν και δίνουν τόνο στο υγρό.
Ικανοποιητικός ατμός, υγρός με πυκνό σώμα και καλό χτύπημα. Το πεπόνι που είναι και το κυρίαρχο συστατικό αποδίδεται άριστα, χωρίς να κουράζει και δίχως υποψία χημικών. Το υγρό αυτό αποτελεί μια πολύ καλή καλοκαιρινή επιλογή και σε προσιτή τιμή.
Πιστεύω πως οι λάτρεις του πεπονιού θα το αγαπήσουν.
Μόλις ατμίσω και το "Exotic" θα επανέλθω. Ελπίζω να είναι το ίδιο ωραίο με το "ENJOY" 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2015, 20:05 από e-akapnos »

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 28, 2015, 16:42 »
Δοκιμασα 6 υγρα τις εταιριας εδω στο Ηρακλειο και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος :)


Jet Fresh:OMG..Το πρωτο πραγμα που ειπα οταν το ατμισα...Απιστευτη γευση λεμονιου για αρχη ωστε να ακολουθησει μετα σαν επιγευση το αρμονικο δεσιμο της γλυκοριζας με το αχλαδι και την καραμελα..Το θεωρω ενα απο τα Top υγρα της αγορας πραγματικα :D


Enjoy:Παρα πολυ καλο υγρο με απιστευτα αληθινη γευση πεπονιου που δεν ειναι καθολου χημικη...Το πεπονι αποδιδεται απιστευτα και ειναι ισως απο τις καλυτερες και πιο αληθοφανεις γευσεις πεπονιου που εχω παρει απο υγρο ατμισης..Εχει μεσα επισης γρεναδινη (Δεν ξερω τι ειναι) και σταφυδα (Που προσωπικα δεν καταλαβα αλλα δεν με χαλασε καθολου) ...Ειναι σαν να ρουφας ενα γλυκο και ωριμο πεπονι..Οι φαν των φρουτων να το δοκιμασουν οπωσδηποτε :thumpup:

Supreme:Επισης πολυ καλο υγρο με εντονη τη γευση της καρυδας να δενει ομορφα με μπισκοτο και βανιλια (δεν την καταλαβα ιδιαιτερα)...Επισης σημαντικο οτι αφηνει σε εμενα μια υπονοια καπνικου μερους..Ενδιαφερον υγρο που ισως σε καποιους ανα στιγμες θυμισει κατι απο Bounty και αλλες στιγμες να θυμισει καρυδα με καπνο :thumpup:


Relax:Γευση κορυφαιου καφε μαζι με καπνικο..Πραγματικα οι φαν των καπνικων ας του ριξουν μια ματια..Εχω φυγει απο τα καπνικα πολυ καιρο αλλα αν εκανα ακομα καπνικα,το Relax θα ηταν σιγουρα μια απο τις 2-3 προτιμησεις μου (Εχει μεσα μπισκοτο και βανιλλια επισης που ομως δεν καταλαβα καποιο απο τα 2 αυτα) ..Γευση καφε για αρχη και ακολουθει το καπνικο κομματι που μαζι με το καφε δενει τοσο ομορφα που δυσκολα νομιζω δεν θα το απολαυσει παρα πολυ καποιος μετα απο ενα γευμα η μαζι με τον καφε του :thumpup:


Bach:Το πρωτο υγρο που με αφησε πραγματικα αδιαφορο καθως η γευση της κανελας που εχει,καλυβει οποιαδηποτε υποψια γευσης απο το μηλο-καραμελα-βανιλια που επισης εχει μεσα...Απο την αρχη της τζουρας μεχρι το τελος και σαν επιγευση,η κανελα ειναι ο κυριαρχος σε αυτο το υγρο οποτε δεν με κερδισε καθολου :nope:


Exotic:Η μεγαλυτερη και μοναδικη απογοητευση ηρθε με το υγρο αυτο καθως απο την περιγραφη περιμενα να βρω ενα υγρο που πολυ πιθανον να ηταν στα καθημερινα μου...Εχουμε και λεμε..Ανανας-μπανανα-μανγκο και κατι ακομα δεν ξερω τι...Ο ανανας που μου αρεσει παρα πολυ οπως και η μπανανα,ειναι τοσο διακριτικα σε σημειο ενοχλητικο για εμενα αφου ανανας και μπανανα μου αρεσουν σαν φρουτα παρα πολυ..Εδω λοιπον δεν τα καταλαβαινεις σχεδον καθολου αυτα τα δυο και αντι αυτων περνεις μια γευση πικρη σχεδον αποκρουστικη..Μου θυμισε κυριως την γευση ενος πικρου μανγκο και τιποτε αλλο...Δεν περιμενα να ειναι τοσο χαλια πραγματικα.. :thumpdown:


Σε γενικες γραμμες τα υγρα ειναι παρα πολυ καλα και πρεπει οπωσδηποτε να τα δοκιμασουν οι φιλοι των φρουτενιων αλλα θα καλυψει και φιλους καπνικων με υγρα σαν τα Relax και Supreme,οπως επισης θα καλυψει και ατμιστες που θελουν χτυπημα αλλα και ατμιστες που ψαχνουν να ατμισουν υγρα χαμηλης περιεκτικοτητας σε νικοτινη σε subohm ατμοποιητες καθως ολα τα υγρα ξεκινανε απο 0mg νικοτινη και ακολουθουν τα 3mg,6mg,12mg,18mg

Ξεχασα να αναφερω οτι τα υγρα τα δοκιμασα σε 6mg νικοτινης και οτι ολα τα υγρα ειναι 50-50 VG-PG τα οποια περα απο το καλο χτυπημα που εχουν,δινουν και πολυ καλο ντουμανι         
                                                              :cigar: :cigar: :cigar: Σαν φαν και γω του Subohm  :cigar: :cigar: :cigar:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 28, 2015, 17:01 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 28, 2015, 17:54 »
Στο Ηράκλειο που τα βρηκες αν επιτρέπεται;

Στάλθηκε από το Lenovo A859 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 28, 2015, 18:13 »
Θα τα βρεις στο Notos Vape στη Λ.Ικαρου στον Πορο :)

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 31, 2015, 21:50 »
Μου ήρθαν σήμερα μαζί με τον Aspire Triton δύο υγρά της σειράς. Jet Fresh σε 3mg/ml και Relax σε 6mg/ml. Το Jet Fresh δεν το δοκίμασα ακόμη.

Η δοκιμή του Relax έγινε σε Nautilus Mini με 1.6 ohm αντίσταση. Ωραία γεύση και γλυκιά χωρίς να λιγώνει. Απλά το καπνικό κομμάτι εγώ δεν το αντιλαμβάνομαι ιδιαίτερα. Δεν ξέρω μήπως σε άλλο ατμοποιητή με χαμηλότερη αντίσταση αποδίδεται καλύτερα. Βέβαια είμαι καινούριος ατμιστής περίπου 10 ημερών οπότε ίσως οι γευστικοί κάλυκες να μην έχουν αναρώσει από το τσιγάρο ακόμη.  :))

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 31, 2015, 23:19 »
Αν και πολυ καλα τα Relax και Supreme,δεν ειναι ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ καπνικα...Το καπνικο κομματι ακολουθει 2ο και διακριτικα στο Relax..Η πολυ καλη γευση του καφε ειναι το κυριως σωμα του υγρου..Το ιδιο ισχυει και για το Supreme...Ενω εχει κατι καπνικο,το κυριως σωμα του υγρου ειναι η καρυδα :)

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 01, 2015, 20:22 »
Δοκίμασα σήμερα το supreme και   :thumpup:
Το δοκίμασα και συνεχίζω να το απολαμβάνω σε eviva  (dripping).
Στους δικούς γευστικους καλυκες μου θύμισε έντονα το castle long αλλά σαν αραιωμενο.
Η καρύδα είναι εκεί και εύκολα αντιληπτη.
Στην συνέχεια αισθάνομαι την βανίλια και αμυδρα ένα καπνικο μέρος. Από μπισκότο δεν παιρνω κάτι.
Πάντως πολύ όμορφη αίσθηση και ωραίο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 01, 2015, 20:39 »
ως φαν των φρουτενιων γευσεων επιτελους βρηκα στο enjoy μια πραγματικη γευση ωριμου πεπονιου που με την προσθηκη της γρεναδινης και κατι αλλου που δεν το καταλαβα(σταφυδα λεει η εταιρια) το κανει να μην το αφηνω απο το χερι μου
πιπιλα λεμε :laugh1: :baby:
και καθολου μαυρισμα στο βαμβακι :thumpup:
ειμαι περιεργος τι γευση θα βγαλει στο Phenomeno που το περιμενο την τριτη ::)



Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 01, 2015, 23:41 »
Έλεγα να μην αγορασω αλλα υγρά επειδή εχω ήδη αρκετά και εχω αρχιςει και τις ίδιοκατασκευες αλλά το μαγαζί που παω μου έδωσε να δοκιμάσω και πήρα 6 μπουκαλάκια με ξετρελαναν οι γεύσεις τους, ειδικά το jet fresh που περιέχει lime ειναι φοβερό αλλά και το πεπόνι και το supreme τα αλλα τρία δεν τα άνοιξα ακόμη. Παντως ειναι φοβερή εταιρεία.

Αποσυνδεδεμένος xemaliaris

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 02, 2015, 00:01 »
Που μπορούμε να τα βρούμε αυτά τα υγρά? Αυτό το ENJOY από αυτά που διαβάζω μάλλον θα το καταπιώ, δεν θα προλάβω να το ατμίσω.

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 02, 2015, 00:07 »
Εγω τα πήρα απο το Dotshop στην Βαρκιζα εχει φοβερά αρώματα καλο χτύπημα χωρις να ενοχλεί στον λαιμό. Ειναι φανταστικά. Καλο το Enjoy αλλά το Jetfresh ακόμη καλυτερο δοκίμασε το και θα με θυμηθείς.

Αποσυνδεδεμένος xemaliaris

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 02, 2015, 00:14 »
Ευχαριστώ φίλε μου θα ξεκινήσω με μια ιντερνετική επίσκεψη και πολύ φοβάμαι ότι πάλι σε έξοδα θα μπούμε.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 834
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 02, 2015, 00:30 »
Τα εχει και στο k110.eu . Απο εκει τα πηρα εγω.

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 03, 2015, 23:41 »
Εγω πηρα το supreme σημερα αφου το δοκίμασα σε κατάστημα και μ αρεσε απίστευτα! Γυρισω σπιτι πλένω τον Apollo στήνω καινουργια αντισταση  και στάζω! Μ αρεσε δέκα φορες περισσοτερο έπαθα πλακα! Η καρύδα και το μπισκότο σε πρωτη φάση και απο πισω να τα δένει η βανίλια,ειμαι και λιγο των καπνικών και κόλλησα αμεσως γιατι θυμίζει και λιγο καπνικο! Παντως και τα υπόλοιπα μου άρεσαν αλλα ειπα να φυγω με ενα αυτη τη φορα! Αξίζει να τα δοκιμάσετε και αν διαφημιστούν οπως τους αξίζει θα κάνουν θραύση!

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 06, 2015, 02:44 »
Supreme και Relax.... Απλά δεν υπάρχουν! Επίσης πολύ καλά είναι και τα Chopin και Classic Kiss. Αλλά αυτό το Supreme.... Θες να το πιεις τέλος...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160045 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110827 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515448 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146504 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303336 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530893 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201499 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801710 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41024 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet